Jump to content

Moto Zajednica

A kategorija OBAVESTENJE

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Moj slučaj:

Sinu sam uplatio A i B po "starom" sa obećanjem da će se sve odraditi kako treba i stići na vreme. Datum tačan ne znam ali ću ga naći. B kategorija je odrađena u rokovima i dobili smo probnu vozačku a A nismo jer je položio testova a nije stigao vožnju zbog prevelike gužve. Tu je prošla skoro godina uz razna obrazloženja i pre 6 meseci dobije termin za polaganje voznje za A, položi i dobije A1. Sad mi auto škola traži 150 € za A2 i ja naravno ne dam, smatram da sam platio A i da me to sleduje što je i obećano. Dete je napunilo 18 u avgustu ove godine, i sad ima A1.

A1 mu nije bilo ni potrebno,imamo skuter 50 ccm, motocikl 25kw, A1 nebi nikad ni uplatio.

Čekam Jasminkovu analizu.

Kako neko ko položi za A1 mora polagati i za A2? zar pravila saobraćaja nisu ista za ove dve kategorije? Sad ja malo karikiram..

Problem je što smo mi shvatili to "M","1","2" kao ograničenja koja se brišu kako dete stiče pravo stažom vozačkim i godinama a ono je u stvari sistem za dodatno komplikovanje i uzimanje novaca. To mislim da nema nigde na Svetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Ko je polagao do 25.10.2013. godine polagao je pod istim uslovima za bilo koju od kategorija i samo je starosni uslov, to jest to koliko godina ima odredjivalo koju kategoriju ce kandidat da na kraju dobije.

Da pojasnim, obucavali ste se na skuteru od 200 ccm i polozzili za A kategoriju. Ako imate 17 godina dobiceta u MUP-u pri podizanju dozvole A1 kategoriju, ako imate 18 godina dobijate A2 i ako imate preko 24 dobijate punu A.

To je bio "prelazni period " i tako je islo do 25. proslog meseca.

Sad za svaku kategoriju postoji motocikl te kategorije na kom se obucavate i polazete za bas tu kategoriju. Zato auto skole ako hoce da se ozbiljno bave time moraju imati minimum 4 motocikla, za svaku od tih "A" podkategorija po jedan.

Takodje je, ako se nekim cudom nesto ne promeni,odredjeno da se za svaku sledecu kategoriju mora posebno obucavati i polagati.

To sada izgleda, da tako kazemo, "strasno", ali iz perspektive buduceg vozaca je sasvim o.k.

Sa 16 godina resi da polaze za AM ili A1 kategoriju jer ima pravo i na jednu i na drugu, tada odslusa teoretsku nastavu od 40 casova i odvoza 7 casova na mopedu za AM ili 20 casova na motociklu od 125 ccm za A1.

Kada to polozi, to mu se racuna kasnije u obuci za svaku kategoriju.

Za svaku sledecu "A" kategoriju oslobodjen je teoretske nastave i vozi samo 7 dodatnih casova, sto je trenutno po skolama 5350 dinara.

Cak i za obuku "B" kategorije ima "povlastice u obliku smanjenog broja casova, samo 7 teorijskih i 30 ili 35 casova voznje, u zavisnosti da li ima A,A1 ili A2 kategoriju.

 

E sad, to sto se jedna generacija nasla u ovom "prelaznom periodu" koji je vrlo lose prilagodjen potrebama i mogucnostima kandidata i auto skola i sto ona, zajedno sa auto skolama, mora da plati ceh te lose organizacije kao i lose skrojenog samog zakona, to se modernim jezikom kaze da smo valjda kolateralna steta.

 

Kazu da su se pri pisanju zakona vodili zakonom o saobracaju Norveske, zemlje koja ima mozda najbolji i najkompletniji zakon o sao bracaju na svetu, sto je sasvim o.k., jedina zamerka je sto mozda postoje neke, jos dugo, dugo nepremostive razlike izmedju Srbije i Norveske koje oni nisu ukalkulisali u pisanje zakona :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Moj slučaj:

Sinu sam uplatio A i B po "starom" sa obećanjem da će se sve odraditi kako treba i stići na vreme. Datum tačan ne znam ali ću ga naći. B kategorija je odrađena u rokovima i dobili smo probnu vozačku a A nismo jer je položio testova a nije stigao vožnju zbog prevelike gužve. Tu je prošla skoro godina uz razna obrazloženja i pre 6 meseci dobije termin za polaganje voznje za A, položi i dobije A1. Sad mi auto škola traži 150 € za A2 i ja naravno ne dam, smatram da sam platio A i da me to sleduje što je i obećano. Dete je napunilo 18 u avgustu ove godine, i sad ima A1.

A1 mu nije bilo ni potrebno,imamo skuter 50 ccm, motocikl 25kw, A1 nebi nikad ni uplatio.

Čekam Jasminkovu analizu.

Kako neko ko položi za A1 mora polagati i za A2? zar pravila saobraćaja nisu ista za ove dve kategorije? Sad ja malo karikiram..

Problem je što smo mi shvatili to "M","1","2" kao ograničenja koja se brišu kako dete stiče pravo stažom vozačkim i godinama a ono je u stvari sistem za dodatno komplikovanje i uzimanje novaca. To mislim da nema nigde na Svetu.

 

Auto skola Vam je obecala nesto sto nije uspela da ispuni...naime po starom je islo do 25. oktobra posle ste morali da polazete za pod kategorije tj... A1,A2 itd...

Dobio je A1 jer nije imao punih 18 kada je polagao a to je starosni uslov za A2.....

Sada mora ponovo da polaze za A2 i ima mogucnost da vozi 2 godine a2 kategoriju i da sa 20 godina starosti polaze za punu A...

Ovako ce morati da ceka 24 godine zivota ako ne ide preko A2...

 

To Vam je sa pravne strane, e sad ako Vi mozete nesto sa auto skolom da sredite da ne platite a oni da Vam omoguce polaganje jer ste se tako bili dogovorili, to je druga stvar.....ali u svakom slucaju mora opet na polaganje...Pozdrav. Centar za obuku vozaca NAJS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Hvala na opširnim odgovorima.

Na meni je sad da se izborim da ne platim dodatnu obuku za A2, a i da platim sleduje me, koliko sam shvatio, samo 7 sati vožnje a to je 5350,00 din. Ili grešim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

:Mina: Citam ovu diskusiju rekao bih da morate malo da se naviknete na stvarnost jer u Srbiji nikad nije ni bio problem Zakon, bili su problem ljudi koji su trebali da ga sprovedu, tumace, primenjuju...

 

Ima li ovde nekog ko nije ili bar zna nekog ko recimo na jednom salteru SUP-a nije mogao da zavrsi posao, pa otisao na drugi salter ili i u drugi SUP gde ono zbog cega nije mogao da prodje i nije bilo vise tako bitno i sve po Zakonu i propisu zavrsio?

Secate li se nedavne price o ZOBS-u, kao ne valja stari mora novi, velik broj poginulih, nema kontrole onih sto ga sprovode, novi ce sve resiti, vece kazne med i mleko... i onda dodje novi ZOBS, rokovi, datumi, zaprecene kazne, pola godine sprovodjenja i svakog cuda za tri dana dosta i evo od onih koji su se kleli u novi ZOBS vise niko ne spominje rigoroznije unutrasnje kontrole onih koji ga sprovode i kako se sprovodi, broj poginulih statisticki manji a kad uporedis stvarni broj poginulih veci (statistika je cudo), oni sto su ga nekad nekaznjeno krsili bez pravih kazni prolaze i danas, vazno je da znas nekog, samo su za obican svet takse vece, vise se ne "dogovaras" za 500 ili 1000 din nego duploo vise..jel to bio cilj novog Zakon jel vam se cini da zbog toga na uilicama i u saobracaju ima vise reda ili se ipak bahatije vozi?. Iz toga se lako vidi da kod nas nikad nije problem u Zakonu nego u njegovoj selektivnoj primeni u svim oblicima.

Ili kao i ujdurma sa autoskolama i polaganjima, ej nema mesecima polaganja u celoj Srbiji sa nemalim dodatnim troskovima u najavi po svakoj glavi ni krive ni duzne dece i njihovih roditelja a koja i dalje traje i ne znaju dokle ce i to je sve po Zakonu? Pa ce biti da i po ovom gore navedenom "novom Zakonu vezanom za A..." ce neko ovako a neko onako proci ili nece ako se ne snadje i sve ce to opet biti po Zakonu, nazalost, "budimo realni" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Sad stroje sve i svasta na 35kw. Moj Gsxf je ustrojen na 36kw. I ja bratu kazem da polaze a2 direktno, tj da saceka jos 3 meseca pa da ne mora da ceka 2 godine sa A1, a ima iskustva sa 125ccm i to solidnog. Kad to polozi moze skoro da bira motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

E ljudi, nemojte zameriti, moram da postavim moronsko pitanje jer mi ovde više ništa nije jasno - ako imam B kategoriju više od 20 godina, i imam preko 4 "banke", a nemam ni jednu A kategoriju (osim AM u novoj vozačkoj) - jel moram da polažem za A1 ispočetka, ili na osnovu godina starosti mogu odmah da polažem za punu A kategoriju? Dok ja položim A1, A2, pa A, dotle će i penzija.... Neko pomenu kanapče - ako moram da vozim skuter 2 godine, onda mi ostavite u amanet to kanapče...

 

Unapred hvala na odgovoru i pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

E ljudi, nemojte zameriti, moram da postavim moronsko pitanje jer mi ovde više ništa nije jasno - ako imam B kategoriju više od 20 godina, i imam preko 4 "banke", a nemam ni jednu A kategoriju (osim AM u novoj vozačkoj) - jel moram da polažem za A1 ispočetka, ili na osnovu godina starosti mogu odmah da polažem za punu A kategoriju? Dok ja položim A1, A2, pa A, dotle će i penzija.... Neko pomenu kanapče - ako moram da vozim skuter 2 godine, onda mi ostavite u amanet to kanapče...

 

Unapred hvala na odgovoru i pozdrav svima.

 

Odmah mozes na punu A, tako sam ja uradio prosle godine. Moras testove ponovo pa onda voznju. Srecno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Mora da izvadi novu vozačku dozvolu u kojoj treba da dobije i tu "životno važnu" AM kategoriju :) ( što je kolega već uradio pa ima jednu muku manje) .

Nema teorijsku obuku nego direktno prijavljuje polaganje TESTA ( 4000,00 dinara)

Kad položi testove, što trenutno nije lako i zahteva stvarno dobro spremanje, vadi lekarsko uverenje (oko 2000,00 din.) i vozi 20 časova ( 18000,00 dinara). Sad se časovi voze na motoru preko 600 ccm, konkretno kod nas je u pitanju Suzuki SV 650 koji je po nama jedan od zgodnijih motora za ovu svrhu.

Zatim prijavljuje polaganje vožnje ( takođe 4000,00 dinara) i po položenom ispitu dobija punu A kategoriju.

 

I SRETNOOO,,,, !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala svima na informacijama - onako iz zezanja sam preko interneta "polagao" par testova i imam probleme samo sa pitanjima koja su u vezi sa novim zakonom. Ovo ostalo je ok. Nadam se da se vidimo u VIR-u u maju najkasnije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ko je polagao do 25.10.2013. godine polagao je pod istim uslovima za bilo koju od kategorija i samo je starosni uslov, to jest to koliko godina ima odredjivalo koju kategoriju ce kandidat da na kraju dobije.

Da pojasnim, obucavali ste se na skuteru od 200 ccm i polozzili za A kategoriju. Ako imate 17 godina dobiceta u MUP-u pri podizanju dozvole A1 kategoriju, ako imate 18 godina dobijate A2 i ako imate preko 24 dobijate punu A.

To je bio "prelazni period " i tako je islo do 25. proslog meseca.

Sad za svaku kategoriju postoji motocikl te kategorije na kom se obucavate i polazete za bas tu kategoriju. Zato auto skole ako hoce da se ozbiljno bave time moraju imati minimum 4 motocikla, za svaku od tih "A" podkategorija po jedan.

Takodje je, ako se nekim cudom nesto ne promeni,odredjeno da se za svaku sledecu kategoriju mora posebno obucavati i polagati.

To sada izgleda, da tako kazemo, "strasno", ali iz perspektive buduceg vozaca je sasvim o.k.

Sa 16 godina resi da polaze za AM ili A1 kategoriju jer ima pravo i na jednu i na drugu, tada odslusa teoretsku nastavu od 40 casova i odvoza 7 casova na mopedu za AM ili 20 casova na motociklu od 125 ccm za A1.

Kada to polozi, to mu se racuna kasnije u obuci za svaku kategoriju.

Za svaku sledecu "A" kategoriju oslobodjen je teoretske nastave i vozi samo 7 dodatnih casova, sto je trenutno po skolama 5350 dinara.

Cak i za obuku "B" kategorije ima "povlastice u obliku smanjenog broja casova, samo 7 teorijskih i 30 ili 35 casova voznje, u zavisnosti da li ima A,A1 ili A2 kategoriju.

 

E sad, to sto se jedna generacija nasla u ovom "prelaznom periodu" koji je vrlo lose prilagodjen potrebama i mogucnostima kandidata i auto skola i sto ona, zajedno sa auto skolama, mora da plati ceh te lose organizacije kao i lose skrojenog samog zakona, to se modernim jezikom kaze da smo valjda kolateralna steta.

 

Kazu da su se pri pisanju zakona vodili zakonom o saobracaju Norveske, zemlje koja ima mozda najbolji i najkompletniji zakon o sao bracaju na svetu, sto je sasvim o.k., jedina zamerka je sto mozda postoje neke, jos dugo, dugo nepremostive razlike izmedju Srbije i Norveske koje oni nisu ukalkulisali u pisanje zakona :).

 

Ovo je sa prethodne strane.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja