Jump to content

Moto Zajednica

Molim za savet.

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Okolina Smedereva
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Nov sam ovde na forumu, procitao par tema pa bih voleo da me neko uputi sa ovim oko predstavljanja i pravilima oko postavljanja tema i sve to...

Punim 16 za koji mesec pa cu da polazem A1(napokon). Naime ovde sam da pitam iskusnije(samo one koji su vozili duze 125cc ili koje poseduju iste). Imam iskustva sa Sprint Prince-om oko 700-800km(uglavnom njivski putevi i malo po selima(gde nema policije) i po malo rs 125, TZR50(sa kitom na 70).....ali ne znam kakvo je odrzavanje za 2t motore posto nisam posedovao ni jedan a kupicu jedan do leta sigurno pa bih molio za savet, ili bar da me uputite na pravu temu gde mogu da nadjem koliko je skupo odrzavanje nsr/rs/mito i slicno, planiram da ga mazim i pazim, ne preko 100-120km/h a li bih izbegao 4t, malo je penzionerski cak i za te kriterijume, a imacu oko 1200-1400e budzeta.....(ali ne bunim se ni za cbr ili derbi gpr ili tako nesto ako je odrzavanje preskupo za 2t, P.S. nisam siguran da cu moci da iskukam pare od mojih toliko cesto, jos uvek zavisim od njih) Hvala unapred. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Vladimirovac- Pancevo
  • Motocikl: Aprilia RS 50 Replica

Dobrodosao :) sto se tice 2t motora odrzavanje je skuplje u odnosu na 4t,kod 4t motora je znatno manja potrosnja al zato dosta slabije idu od 2t,ja vozim rs-a presao sam sa njim skoro 10000 i nisam imao nikakvih kvarova :D samo sipam kvalitetno ulje za mesavinu,i redovna zamena svecice i normalno pre polaska na voznju ugrejem motor,ako te jos nesto zanima pitaj.pozdrav :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Pa ako neces da vozis preko 100-120 kmh onda ti i ne treba 2t motor . Ali ako si resio 2t onda u redu. 2t moze dosta dugo da traje i nece da puca klip i tako to ako se ne tera stalno u crveno , a potezu ko nenormalni , ali im je velika potrosnja ( preko 5 lit) i treba im kvalitetno ulje i dobre svecice. Ja msm da kod nas nema mnogo 2t 125-ica a da su bas dobro odrzavane (cast izuzetcima ) tako da kad kupis odmah treba da promenis karike i ulje u menjacu i da se proveri svecica i klip.

PS. Dobro dosao i srecno u kupovini motora!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Zaboravio sam nesto u proslom postu. Mislim da ne mozes da vozis 2t 125-icu ( po zakonu :zvizduk:) posto sve one imaju preko 15 konja osim ako neces da im stavljas manje dizne i da ih ogranicis na 15 konja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Okolina Smedereva
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Hvala. :D Ima par na oglasima od 25-30 konja kojima u saobracajnoj pise 10kW tj oko 14 konja. Samo me zanima da li je za Hondu nsr jeftinije odrzavanje zbog manje konjaze i sve to? Pa necu da se 'izivljavam' prve godinu-dve, na to sam mislio.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Okolina Smedereva
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pa krenuću kad budem skupio para za 2 seta guma i dva servisa godisnje, ionako ima da radim k'o rumun celo leto da skupim(dodam* pare, mozda dodju i strane investicije i tako 1jee1.gif) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Harry.46 to sam rekao zato sto sam video neke RS fabricki bez blokade .

.shuLe tesko ces da izdrzis godinu dve da ne rkces sa motorom uopste posto si mlad ( i ja sam pa znam kako je ) a i kad budes divljao imaces srece ako budes radio samo dva servisa godisnje sa 2 t motorom, a moras ili da palis gume ili mnogooooooooooooooooo dobro i punoooooooooooooo da vozis da bi istrosio 2 para.

PS. Ne kazem da lose vozis , nemoj pogresno da me shvatis jer ne znam pa samo kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Okolina Smedereva
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Veruj da necu da ga mucim, posto niti imam okej puteve u okolini, niti sam neki napaljeni manijak, osladio mi se čoper, koji vozim do 3-4 brzine, ne žurim nigde i odgovara mi taj osećaj ;)

Vozio RS 125 malo manje od 100km, i super je voznja u srednjim obrtajima. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 517 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ovde u temi ne znaš ko je iskusniji....

 

Kao prvo dobrodošao na forum,kao drugo ovaj deo foruma služi za predstavljanje članova

i kao treće otvoru novu temu sa ovem pitanjem u odgovarajućem delu foruma kako bi dobio prave odgovore i savete.

 

 

:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Okolina Smedereva
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Sumnjam da ce da bude jos tema od mene skoro, niti znam gde da napravim drugu(u kom forumu ili gde vec) a i iskreno me mrzi. 0stabre.gif valjda ce da vidi jos neko ko 1moto3.gif

Trenutno mi treba pomoc oko kupovine... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Veruj da necu da ga mucim, posto niti imam okej puteve u okolini, niti sam neki napaljeni manijak, osladio mi se čoper, koji vozim do 3-4 brzine, ne žurim nigde i odgovara mi taj osećaj ;)

Vozio RS 125 malo manje od 100km, i super je voznja u srednjim obrtajima. :D

 

Sta god da uzmes samo da je u dobrom stanju i uradi servis cim kupis i to je to. Malo po malo i sve brze ces da vozis.

CAJO ne kazem da imam iskustva ( imam nesto malo ) ali pokusavam da pomognem koliko mogu kad se vec ne javlja neko od iskusnijih bajkera :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Okolina Smedereva
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ma okej je ;) Raspitao se malo za RS-a kod par drugara koji ih imaju pa mi se ne svidja cinjenica da su obojica lose prosala sa polovnjacma iz 96 i cak i 2002-3 ja mislim i da odrzavanje nije bas zlatno(sto se tice cene i ulja i goriva), tako da bih radije nesto sa manjom konjazom, a zaljubio sam se u TDR 125 1ooo.gif preciznije u jedan sa oglasa koji je nesto manje od 1000e( http://prntscr.com/u3u4a ) A mogu da se kladim da ce da se proda u narednih mesec dana ako vec nije 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Hvala. :D Ima par na oglasima od 25-30 konja kojima u saobracajnoj pise 10kW tj oko 14 konja. Samo me zanima da li je za Hondu nsr jeftinije odrzavanje zbog manje konjaze i sve to? Pa necu da se 'izivljavam' prve godinu-dve, na to sam mislio.. 0takoje.gif

 

Ово је по живот опасна изјава за неког ко има 16 година. Батали се иживљавања и мисли на себе да би доживео неко искуство.

То је мој савет за тебе а за мотор ћеш се већ снаћи.

 

Иначе, већ на почетку си промашио тему за ову причу. Овде треба да се представиш а проблеме постави у некој одговарајућој теми. Поздрав.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ma okej je ;) Raspitao se malo za RS-a kod par drugara koji ih imaju pa mi se ne svidja cinjenica da su obojica lose prosala sa polovnjacma iz 96 i cak i 2002-3 ja mislim i da odrzavanje nije bas zlatno(sto se tice cene i ulja i goriva), tako da bih radije nesto sa manjom konjazom, a zaljubio sam se u TDR 125 1ooo.gif preciznije u jedan sa oglasa koji je nesto manje od 1000e( http://prntscr.com/u3u4a ) A mogu da se kladim da ce da se proda u narednih mesec dana ako vec nije 0plac.gif

 

Moj drug sa kojim se najvise vozim ima TDR pa cu malo da se raspitam kakva je , koji su problemi i tako to pa cu da ti javim sutra uvece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Okolina Smedereva
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ma okej je ;) Raspitao se malo za RS-a kod par drugara koji ih imaju pa mi se ne svidja cinjenica da su obojica lose prosala sa polovnjacma iz 96 i cak i 2002-3 ja mislim i da odrzavanje nije bas zlatno(sto se tice cene i ulja i goriva), tako da bih radije nesto sa manjom konjazom, a zaljubio sam se u TDR 125 1ooo.gif preciznije u jedan sa oglasa koji je nesto manje od 1000e( http://prntscr.com/u3u4a ) A mogu da se kladim da ce da se proda u narednih mesec dana ako vec nije 0plac.gif

 

Moj drug sa kojim se najvise vozim ima TDR pa cu malo da se raspitam kakva je , koji su problemi i tako to pa cu da ti javim sutra uvece.

 

Hvala 1care.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Okolina Smedereva
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Hvala. :D Ima par na oglasima od 25-30 konja kojima u saobracajnoj pise 10kW tj oko 14 konja. Samo me zanima da li je za Hondu nsr jeftinije odrzavanje zbog manje konjaze i sve to? Pa necu da se 'izivljavam' prve godinu-dve, na to sam mislio.. 0takoje.gif

 

Ово је по живот опасна изјава за неког ко има 16 година. Батали се иживљавања и мисли на себе да би доживео неко искуство.

То је мој савет за тебе а за мотор ћеш се већ снаћи.

 

Иначе, већ на почетку си промашио тему за ову причу. Овде треба да се представиш а проблеме постави у некој одговарајућој теми. Поздрав.

 

Hvala na savetu(ja bih čopera nekog rado, ali sumnjam da bi me ćale pustio jer tvrdi da je to motor za duge vožnje i nije da se vozi 4-5 km i da se gasi). Inače znam, ali ima pregleda da bi neko postavio komentar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Nisam se danas video sa ovim drugom , ali ti do sutra uvece javljam 100%. Moze coper( a to sto mislis da je coper je u stvaru custom ali nema veze ) da se vozi samo 4-5 km. Ja msm da nema veze koliko ga dugo vozis i ako te to zanima mozes i to da kupis. O TDR-u cu da ti kazem samo ono sto sam ja video ( a sutra vise informacija) :

lepo vuce , ide do jedno 130-140 kmh , moze off road ( sto je logicno) i po meni mu nista ne fali. Jedan kolega sa foruma prodaje odlicnu TDR ( mozda je vec prodao) ali potrazicu temu pa cu da ti kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Razlika izmedju copera i customa je? 0stabre.gif

To mi je pričao za Princa, a ne bih se bunio za Virago ili Red Rose... 1moto3.gif

 

Razlika izmedju copera i customa je to sto coper ima mnogo dugacku prednju viljusku i kad sedis noge i ruke su ti ispruzene skoro skroz napred , a custom ima taj stil ( 2 cilindra u V rasporedu uglavnom , dosta hroma ) ali polozaj sedenja nije toliko opruzen i custom ima normalnu prednju viljusku a oba imaju nisko sediste itd.... Imas ti sad dosta verzija i copera i customa pa da ti ne pisem sve , ovo ti je okvirno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750

...jer tvrdi da je to motor za duge vožnje i nije da se vozi 4-5 km i da se gasi)...

 

Hahaha...ovo me je bas dobro nasmejalo! :lol: Jel tvoj ćale nekad vozio motor ili ga je neko za'ebo? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja