Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e ljudi el netko stavljao sportski filter za zrak (tkz: gljivu) na mz ma ja imam one sportske plastike pa mi ružno izgleda orginal filter kutija ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ja bih stavio kad bi znao gde mogu da kupim!

MIHA da li bi mogao da postavis slike tvog mz-a?interesuje me kako izgleda sa tim plastikama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

malo pre sam razgovarao sa tipom od koga nabavljam delove za mz i ima lepa vest ima klipove za etz 301 od 75.5 do 77.5mmm cena je od 25-30e mislim da je sa karikama i osovinicom,zaborazvih da pitam.....kaze da su delovi iz nemacke,e sad ako on laze lazem i ja vas....pre je radio sa delovima za tomos i bio sam zadovoljan,a sada se povezao i sa ljudima za mzi javu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Meni danas treba da stigne klip 75.5 i klipnjaca. 15 Eur klip i 20 Eur klipnjaca (kaze taiwanska).

Pogledajte na temi MZ Caffe, Vuja pokusava da napravi neki dogovor da se dobavljac ovde

javno navede.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Sajla kvačila mi je već poprilično stara, a osim toga nije originalna, nego je dosta tanja. Kupio sam novu i sad smišljam može li se zamijeniti sajla kvačila bez da skidam lijevi dekli i ispuštam sve ulje van?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

nisam jos menjao,ali mislim da moze.

ne bi bilo logicno rasturati pola motora zbog jedne sajle...

probaj da otkacis staru sajlu gore pa onda povuces donji kraj trebalo bi da se vidi mesto gde se sajla dole zakaci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma nemoras skidat dekl ja je promjenim za 2 min sam nategnes sajlu onaj okvir dole kod dekla svuces onu gumu i izvadis onaj plasticni čep osarafis onu cahuru i skines je jako jednostavno ma ja to radim svaki par dana nemogu najt orginal sajlu pa nest prepravlljam dok ne najdem oriđiđi sajlu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sajla kvačila mi je već poprilično stara, a osim toga nije originalna, nego je dosta tanja. Kupio sam novu i sad smišljam može li se zamijeniti sajla kvačila bez da skidam lijevi dekli i ispuštam sve ulje van?

 

Rešenje je u onom malom deklu koga drže tri šrafa, onaj gadni okrugli što nisam mogao da skinem zbog plastifikacije.

 

Te me sajle inače nerviraju, bio sam kod Žike Sajle ovde na Karaburmi koji kaže da može da napravi daleko deblju i jaču sajlu, nešto što ''nikada'' ne bi puklo.

 

Jako sam blizu da pribegnem ovom rešenju, samo da je malkice lepše vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev jedno pitanjce kolko god stisnem i nastelam sajlu tj rucku kvacila uvjek mi malo vata ono npr  kad cekam na raskrscu prednost tj skretanje u ljevo pa ga drzim na kvacilu i da mi ne crkne moram dodavat gas i  ne smijem podpuno stati inace pocne crkavat

neznam mozd je stos nesto u onom malom disku ispod onog malog poklopca na ljevom deklu ???trazim vas savjet pa da tek onda krenem na sarafanje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

I ja imam isti problem i za sad ga rješavam redovitim primjenama ulja, ali čini mi se da je stvarni problem u lošoj sajli koja se prelagano rasteže i tako nikada ne mogu lamele dobro odvojiti.

 

Inače sajla se štela tako da onu šajbu zakreneš skroz udesno (ili uljevo, nisam više siguran, ali moraš što više našpanati sajlu). Naravno sajlu prov skrz 'olabavi' na onom šarafu za štelanje kod ručice. Ako slučajno šajbica prekriva rupe za šarafe, okreni ju drugačije. Šajba se može okretati u 4 položaja i uvijek možeš naći onaj kad ti ne prekriva rupe za šarafe. Kad si to dobro našpanao, staviš onaj poklopac i DOBRO stegneš ta 3 šarafa. Sad lijepo još malo dotegneš sajlu na onom španeru kod ručke i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

TO SAM I MISLIO NIJE STVAR U SAJLI 100% JEL TOLKO JE NASPANAM NA ONOM SARAFU DA JE MOGU SAMO DO POLA STISNUT RUCICU KVACILA AL OPET MALO VATA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Položaj u kome će kvačilo hvatati šteluje se po tom malom disku koji je ispod dekla. Imao sam problem jer se momenat hvatanja menjao što se dešava kada se unutrašnja dva zuba potroše. Štelovanje na sajli je za fino podešavanje koje se radi tek nakon podešavanja na ploči.

 

Na žalost, iako sam gledao mnogo puta kako je majstor to radio, nisam zapamtio, nije me zanimalo.

 

Znam, budala sam ali ću nastojati da se popravim, zvaću ga telefonom pa ako tako može da se objasni onda imamo odgovor.

 

Kada god mi je nameštao kvačilo, radio je to da bi ono hvatalo što više tj, kada se što više otpusti. To je dobro jer kada se ručica pritisne do kraja lamela se potpuno odvoji pa čekanje na semaforu ne zahteva drukanje gasa. Opet, i kod šaltovanja je lakše jer ne mora da se stiska baš do kraja. Naravno, kada lakše odvaja lakše pali i na gurku (za ne daj Bože) jer može lakše da se zaleti motor, ništa ga ne koči.

 

A jesam glup zaista, zamenim ploču i gledam kako čovek podešava a ne pitam ga.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nije bas dobro drzati na semaforu iu brzini i na kvacilu,brzo propadne druk lezaj na kvacilu.u stvari na mz je to obican lezaj ali sve jedno opet brze propada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Konkretno, evo gde dolazi do habanja (naznaceno crvenom bojom):

 

dUbYx_pohabanopb2.jpg

 

A moze biti  osteceno ozubljenje na kucistu kvacila pa da neka lamela ne odvoji sasvim(naznaceno crvenom bojom):

 

404.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Eto ga, Impuls ga je našao, to je prva slika ispod rečenice koja počinje sa ''KONKRETNO...''' I na slici je super obeležio delove koji se stavljaju u međusoban odnos, levo je ploča sa zubima koji se troše jer je od aluminijuma a desno je jači materijal pa su male šanse da je dotrajao.

 

Majstora sam zvao 100 puta i nema ga, u servisu je ludilo a posle posla je sa majstorima jer zida kuću. Napadaću i dalje.

 

Žao mi je što se Quantislw ne uključuje redovnije, on sigurno zna odgovor za ovaj problem, nije neka pamet u pitanju, napraviš jednom i to traje godinama, ne treba ga štelovati svaki čas...

 

dopuna: I TS Chopper sigurno zna kako se to šteluje ali se ne javlja, moguće da se zaljubio ponovo i da će da se vadi na Dukija i ES, kao radi, sređuje, nema vremena...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Kod mene je bio ishaban taj celicni deo, zubi su se "usekli" 3-4mm.

Kupio nov - 18Eur. Inace, u katalogu se zove "kuciste lezaja 6302".

Upravo sam izasao iz radionice, rastavio radilicu. Groblje zivo! Pitam se

samo kako je mogao onako da ide, kao da mu nije nista.

Sad moram da napravim alat za centriranje radilice pri sklapanju.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Kod mene je bio ishaban taj celicni deo, zubi su se "usekli" 3-4mm.

Kupio nov - 18Eur. Inace, u katalogu se zove "kuciste lezaja 6302".

 

Kakve je kvalitete taj koji si kupio? Ja sam lkupio u Mađarskoj i stvarno su ga loše napravili. Dosjed je labav, pa mi ulje piša na tom djelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Strašno sam nezainteresovan za motor, čudo jedno, samo u ovu prikolicu gledam. No, moraću i njega da završim...

 

Da li je neko saznao kako se šteluje kvačilo? Ručica kvačila je pukla pri padu pa kada skidam ručku zamenio bih i sajlu ako mogu da je ''konjski'' napravim, da ne crkava bar 20 godina  ;D. Neću da na put sa sobom nosim i sajle, hoću da se ne razmišljam i putujem sa rukama u džepovima.

 

Kada već menjam ručku i sajlu zašto ne bi napravio i kvačilo? Sve je to isti posao.

 

Duki, TS Chopper se ne javlja pa kada se čuješ sa njim zamoli ga da nam opiše kako se to radi, posle neka ljubaviše i svira po kafanama koliko hoće.  ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

najbolje je da sajle uradis kod bobana sajle dogovori se sta hoces i odradice korektno,meni je radio sve sajle i radio teflon creva kada sam produzavao viljucku i volan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

"Duki, TS Chopper se ne javlja pa kada se čuješ sa njim zamoli ga da nam opiše kako se to radi, posle neka ljubaviše i svira po kafanama koliko hoće. "

 

Izvinjavam se zbog malog zapstavljanja foruma, ali jednostavno nisam imao vremena da sednem za racunarom, nazalost ovoga puta nisu u pitnju zene vec obaveze  :-\  Radi se Dukijev ES , radi se moj TS, a ovih dana pocnjem i da radim u nekoj firmi (mora se skupiti para za moto skupove). Od marta sam na civilnom sluznjeu vojske pa uz posao, odaveze u ekoloskoj organizaciji i  ispita, nisam siguran kako cu preziveti.

 

Sajlu kvacila zameniti ovako:

odsrafiti tri srafa na okrugloj dekli i skiniti je

izvaditi sajlu i kosuljicu iz lezista na rucici

odsrafiti cev na dekli kroz koji prilazi sajla( i skinuti sa nje gumu i plasicni cep)

i onda se kroz tu rupu vidi sipka i mestu u koje ulazi sajla

povuci sajlu koliko moze (jer je onaj mehanizam za kvacillo olabvljen)

i izvaditi je iz lezista.

Vratiti u isto leziste novu sajlu i sve ponoviti unazad.

Vratiti sajlu u rucicu (u kojoj je uvodnik sajle zavijen do kraja), i onda zategnuti 3 srafa na maloj dekli pri cemu onaj krug sa zarezima okrenuti  dok se sajla ne zategne. Kada ste to odradili dotegnituti je gore na rucici ali tako da ima par milimetara slobodnog hoda.

Moguce je da je kvacilo tvrdo ili da ne odvaja postepeno vec naglo, u tom slucaju potrebno je skidanje leve diekle jer je problem u lamelama tj. korpi lamele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

kak mislis u korpi lamele takav ja imam slican problem dosta mi je tvrdo i nemogu ga do kraja stisnut i neodvaja mi podpunu kad ga drzim na kvacilu al motor normalno radi i vuče

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja