Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Šumi šnira žice, ne mrzi ga. Do pola je stigao, zamenio je progorelo i za koji dan razvlači ostatak.

 

Crnac je upalio, tom prilikom ništa nije izgorelo a i mi smo ostali čitavi. Radovi se izvode u mojoj dnevnoj sobi jer je zbog alkohola potreban pun komoditet.

 

Šumi ne pije, minira akciju. Mota žičurine a Vule i ja se borimo sa svom svetskom nepravdom.

 

Ali mnogo je zala na ovom svetu...

 

Borili smo se oko 6 sati i otprilike smo na pola. Ne valja to brzo, cap - cap i gotovo. Ne, ne... Na svako utvrđeno pregorevanje mora da se opsuje, prodiskutuje i analizira da bi na kraju sve bilo zaliveno vinom i rakijom.

 

E tako to treba jer mora, ima maler da bije ako se ne izvedu radovi kako red nalaže. U planu je da oko bolesnika imamo još NAJMANJE jednu seansu.

 

A Šumi - sok od ananasa, ni za pivo da se uhvati ako već neće da pije.

 

Tako idu radovi. Sada je najkritičnija faza, treba isterati do kraja a da se nešto ne sjebe. Rakija je oštra kod količine, vino je kabasto a o pivu se ne razmišljam uopšte jer ne mogu Crnca u klozet sa sobom a proveo bih značajno vreme unutra. Sada nema mrdanja, nema povlačenja sa bojnog polja, kom opanci tom obojci, mora da se izdrži.

 

Inače sve ide kako treba, jedino taj ananas... Jebi ga baš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Drugi put biraj normalnog majstora a ne te ananasičare.Samo vam minira rovovsku borbu protiv nagomilane ne pravde u svetu dok ti i Vule krvarite na bojnom polju. Glavna stvar je da majstor provali šta ga jebe, masa ili pojedinac.Posle sve ide glatko.  :popovanje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

...masa ili pojedinac.Posle sve ide glatko.  :popovanje:

Ma Crnca "sjebala" i masa i pojedinac... :D Izgoreli kablovi i od mase(-) i od pojedinaca(+) do akumulatora i diodne ploce.. :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ponovio sam se. :grr:

 

I nisam baš uradio pametnu stvar jer mi treba potpuno drugačiji motor od ovoga. Ali bilo je jače od mene, nemoćan sam   :lud:

 

Tokom putovanja nisam imao primedbi na CBR 1000f ali sama pomisao da postoji jače, brže, bolje, novije... umanjivala je zadovoljstvo u svemu što sam radio. Npr. u Lisabonu sam ili na Gibraltaru pa razmišljam: "Eheee, gde bih ja sad bio da sam na tom jednom jedinom boljem motoru!" A bio bih budžu, ne bih bio nigde jer nema gde dalje, okean je. 

 

I tako, zablude se nižu, ako bije kiša onda verovatno ne bih pokisao jer bre na jak motor ni kiša ne sme da udari. :stabre2:

 

Vetra - nema, gde sme da duva kad je još uvek zabranjeno. :D

 

I tako, vidim ovaj motor i rešim da se spasem svih ovozemaljskih muka :jee3:  :jee3:  :jee3:  :jee3:  :jee3:

Nisam ga slikao, nisam se setio od oduševljenja. Jedan raniji vlasnik nije mogao da se pomiri da je Hayabusa najbrži serijski motor pa je usis ove Honde pojačao fabričkim kitom a izduv otpušio sa dva Akrapovića. Koliko je mašina time dobila nije poznato, verovatno bi moglo da se izmeri na stolu ali nije mereno jer nije bilo potrebe, dominantan je. :aha:

 

Trenutno je srebrne boje ali doakaću mu ja:

 

http://xavier26.free.fr/cb500/php_pages/cbr1100xx_performances.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ušnirao Šumi žice! :takoje:

 

I sreća ga je pratila jer nije imao instrument pa je uzrok kao i količinu pocrkalih stvari određivao po nagoreloj boji. Ovaj put društvo nam je pravio Shandoo koji je sa sobom doneo instrument tako da smo posle izmerili punjenje i ispravnost svega što je preostalo.

 

Crnac radi, vozili su ga.

 

I nije mi to što Crnac radi najjači utisak. Radio bi svakako ali se ovaj put to desilo jer se Šumi svojski trudio a pokazalo se da sam davnih dana bio u pravu: vredan je. Vredan je i naučiće, ima strpljenja i živaca samo je velika šteta što radi u servisu bicikala a ne motora jer bi u tom slučaju imao svog majstora - mentora pa bi učenje bilo brže, bolje i sveobuhvatnije. Međutim toliki trud mora da pruži rezultate i ovako, radio je sebi struju, posle još nekoliko puta pa i da neće nešto mora da nauči.

 

Pored žičurina od Šumija nameravam da zatražim još jednu stvar koju rade ti bicikl majstori: centriranje točkova. Imam ukupno 4 točka koje sam menjao zbog prikolice i zbog prenosa na Crncu. Dok nije otišao u Nemačku Peter Pan mi je centrirao točkove i menjao žice ali od kako je otišao to nema ko da radi. Točkovi su mi potrebni, na njih stavljam različite gume pa setove menjam po potrebi. To sa rasklimatanim točkovima nije moguće i izbora nema nego točkovi mora da se sređuju. No, centriranje točkova je posao koji niko neće da radi, nebrojeno puta sam bio u situaciji da molim kojekakve dripčine po bicikl srevisima i ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ima par slika ali ja to ne mogu da skinem sa aparata. Od kako sam došao sa puta nisam se bavio kamerama i aparatima jer te zezalice odvlače strašno mnogo vremena.

 

Fotografije sa poslednjeg putovanja su tragične, skoro su sve mutne i zamrljane. Odnesem aparat u servis sa pitanjem ima li nade i dobijem odgovor da je aparat ispravan, nov i da radi odlično. Ispostavilo se da je greška moja, da sam noseći samo najneophodnije stvari poneo samo jedan punjač sa USB nastavkom jer su svi isti. Međutim nisu isti, Olimpus može da radi kako treba samo ako se puni na originalni punjač a isto je i sa Go Pro kamerom. I sad, kad se sve sabere, trebao bih da nosim punu kesu kojekakvih drangulija za šta objektivno nema mesta na motoru.

 

Uz punjače, kamere, aparate i lap top moram da nosim i produžni kabl jer po hotelskim sobama namerno odvoje prostor koji ne odgovara upotrebi lap topa kako bi se Internet što manje trošio. Televizor daju ali mi on ne treba ni kod kuće. Moram da imam i antenu za komp, prijemnik sa svojim kablom jer Internet može i da radi ali ako je puno gostiju prikopčano protok je jako slab. Na ukupan protok ne mogu da utičem ali bar wi fi signal mogu da zgrabim jer mi ne pada na pamet da ne zovem kući zato što neko u susednoj sobi gleda serije.

 

Sve imam i ništa ne radi. Treba mi jedan godišnji odmor da ispopravljam ili podesim sve što treba da bi radilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Vujo, jedan savet za tebe ( i ja zivim u stanu i puno puta sam penjao motor u stan radi popravke, samo sto ja imam i teretni lift ) - pod stender motora postavis parce sperploce, jer ce ovako i kroz ciradu da osteti parket ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Potpuno si u pravu samo teško to ide u ovakvoj tj. nikakvoj organizaciji. Svako je tu došao sa svojom idejom, ima plan šta će i kako će ne razmišljajući kako će se sve to odraziti na druge. Na primer, prošli put smo ostali do nekih 02h kada smo spustili motor. Dugo sedeti znači dugo piti pa kad smo skinuli Crnca dole Vule nam se pojavio sav ponosan što je pozatvarao sva vrata za nama.

 

Vrata od zgrade zatvorena i zaključana, stan otključan a ključevi i od zgrade i od stana u stanu. Dakle, ne može se u kuću. 02h, nije baš neko vreme da se zvoni komšijama, naročito posle vikanja i lupanja po zgradi tokom iznošenja motora.

 

Pogledam se a ja u papučama, na parkingu ispred zgrade i jako slabo obučen. Rešim da odem kod Vuleta a kad svane da hvatam komšije koje idu na posao i tako uđem u zgradu. Tako je i bilo samo što sam u tim jutarnjim satima, takav u papučama i musav od crnog vina, sreo koga god nije trebalo. Posebno mi se obradovao direktor škole, kaže deca su fina. O ocu moje dece nismo pričali jer nije bilo potrebe: izbija alkohol iz celog tela, od silnog vina su crni zubi a još crnja duša, podbulog lica i koloritnih podočnjaka otac baš i nije primer za svoju ili bilo čiju decu.

 

Inače u kući imam daščicu za te stvari ali... ko bi se setio... u takvim neljudskim uslovima koje smo sebi obezbedili. Sad je Crnac gotov, ide i šta sada da radimo? Kakav razlog da nađemo a da opet nije proslava dana Vatrogasaca ili neki dan Nesvrstanih?

 

Na primer, kad Šumi donese iz Arilja migavce mogli bi da ih stavimo na Crnca. Pozadi ima 2 migavca što znači da je to posao za najmanje 5 ljudi.

 

Eto, tako to ide pa se viđamo po kućama umesto da se vozimo negde. Ali šta da se radi, bolje je i ovako nego nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Migavci su 5min. posla pošto odnesete opet Crnca u stan.Vuletu vežite ključ oko vrata i eto, gotov posao, očas posla.

 

Morao sam još 2X da pročitam dogodovštinu, popravili ste mi dan....idem u garažu da se ismejem do mile volje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Upravo se vratih sa jednog malog susreta. Nazalost, tek sad shvatih da nisam napravio ni jednu fotografiju. Naime Papa Štrumf je bio u gostima u Beogradu svojim MZ-om i na parkingu zbog nizbrdice i nezgodno parkiranih kola mu je pao motor i polomila se rucica kocnice tako da je ostao samo patrljak od nje. On pozvao Šumija, Šumi pozvao mene pošto je na poslu do 9 i ja srećom imao ručicu staru mada imam i novu al hajd da je ne skidam jer izleti ceo klip pošto nemam seger osigurač. Stara iskrivljena ali je cela. Sidjem u garažu da probam da je ispravim i cukaj polagano međutim napukne na mestu gde se savila. Pali aparat za varanje, 120 ampera, salij pukotinu, obrusi, ocisti, prefarbaj na brzinu i dok sam se spremio rucka se malo prosusila i pakuj se i kreci. Poneo i moju celu kocnicu sa sve cesljustima za svaki slucaj posto nisam znao sta je sve puklo, a i ulje za svaki slucaj i na Zvezdaru.

 

Dodjemo sestra i ja do adrese. Stoji MZ-jac ispred dvorista. Upoznasmo se, pogledah motor i rucicu i sreca sve je na mestu. Zamenismo polugu za minut bukvalno i posle se ispricasmo malo. Nismo se puno zadrzali posto smo zurili ali je ostao poziv za Novi Sad i druzenje sto svakako planiram u nekom momentu. 

 

Lep susret, novo poznanstvo i verujem lepo buduce druzenje. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja