Jump to content

Moto Zajednica

Voznja approx 160km sa jednim stajanjem 02.12.2012.

Recommended Posts

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Za sada dva Kle500 ce ucestvovati u jednoj voznji koja po svemu sudeci nece biti bas lagana, narocito imajuci u vidu da postoji sansa i nesto malo kise da padne. Naime, ideja je da se krene iz Beograda ka Mladenovcu verovatno autoputem i onda na samom ulazu u Mladenovac da se skrene levo ka Smederevu. Pri dolasku u SD moze se napraviti pauza u gradu u setackoj zoni ili van Smedereva na putu ka BGD-u ima jedan mali restorancic na obali Dunava. Posle te pauze ide se Smederevskim putem nazad za BGD. Moja predpostavka je da ova tura sa pauzom moze trajati oko 4 sata.

Do Mladenovca postoje dve opcije:

1. autoputem, putarina 90din, preopurucljivo ako bude manja grupa

2. preko Sopota, ako bude vise od 10ak ljudi, zbog cekanja na naplatnoj rampi.

 

 

Okupljanje je kod Fontane na NBGD-u u nedelju u 10h 02. decembra 2012. godine. Oni koji dolaze neka pre toga napune rezervoare. Nema off roudinga osim jednog parceta puta loseg kvaliteta ka prilazu Grockoj iz pravca Smedereva. Asfaltiran jeste ali ima rupa i krpnjen je dosta. Sve ostalo je prilicno dobro.

Ko zeli neka se doda po principu quote-a.

 

The list:

1. Vanya

2. fruitcake

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Šta u ovoj vožnjici nije lagano ?

Mislim da će vam više prijati deonica preko Avale i Ralje, autoputem je dosadno i nema draži.

U Mladenovcu možete da birate, ili na prvom semaforu da skrenete levo i onda samo pravo kroz Selo Mladenovac do raskrsnice na vrhu Varovnoca, onda desno ka Duboni, Malom Orašju, prelazite autoput i pravo do raskrsnice u Vodnju. Tu opet birate, pravo u grad pa do kraja a onda na semaforu levo (tu je centar i može samo levo i desno) prema Jugovu i restoranu koji ste odabrali, ili levo Dunavskom magistralom do raskrsnice (do koje bi došli prethodnim izborom) gde vam je restoran (riblja čorba je izvanredna).

Druga maršruta kroz Mladenovac vodi do izlaska za S.Palanku, a onda kod pumpe "AGORA" levo kroz Kovačevac, Veliku Krsnu i Selevac do Kolara i opet na Dunavsku magistralu pa slično do restorana.

Lepo se provedite :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Znam put, i u planu je da se na toj raskrsnici skrene levo a ne da se ide pravo prema gradu. Ja volim duge voznje po magistralnim putevima, a rekao sam da nije lagano posto smo ka Ostrovici pravili malo cesce pauze sto ovde ne bi bio slucaj. Sto je ok buduci da je bilo vozaca sa dosta razlicitim nacinom voznje. Ovde je planirana samo jedna pauza Smederevu pa bolje da to zainteresovani u startu znaju. Plus sto ce verovatno biti i neke kise pa to ne prija vecini bajkera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Pozdrav ljudi,

da prenesem utiske sa vožnje. Na kraju sam išao sam. Krenuo sam sa Fontane oko 10h i odlučio sam da ipak krenem ka Sopotu, a ne autoputem direktno za Mladenovac. Na Novom Beogradu sam se uključio na autoput sa idejom da se isključim na Autokomandi i preko Trošarine krenem pravo ka Sopotu. Međutim, pošto sam preokupirao misli planirajući eventualo put i do Kosmaja promašim isključenje za AK i kada sam to shvatio već sam i Dušanovac prolazio lagano. Iskulirao sam i izdvajanje za Medaković i pre naplatne rampe sišao sa autoputa i krenuo ka Avali. Bilo prijatno za vožnju kada sam stigao do Avale i pomislio sam da ne bi bilo loše da napravim krug. Moram reći da je put do vrha super za vežbanje ulaska u krivine, i za vežbanje vožnje generalno.

Par slika:

2012-12-02KLE500voznja04.jpg

2012-12-02KLE500voznja03.jpg

 

 

Posle toga sam krenuo niz Avalu, što je negde i logično 1oda.gif, i nastavio put Sopota. Primetio sam da kada se krene niz Avalu krivine su oštrije nego kada se penje, ali je drum generalno prilično zahvalan za vožnju. Kada sam se uključio na magistralu krenuo sam lagano. Svideo mi se put, lagano se vozi, a još sam imao i sreću da je saobraćaja bilo jako malo tako da mi je prosečna brzina bila oko 70ak km/h. Nema oštrih krivina tako da se može i lepo ući u istu i još lepše izaći. Pošto nikada ne obraćam pažnju na vreme kada se vozim pojma nemam koliko je prošlo do trenutka kada sam stigao na raskrsnicu kod "Erine" pumpe na skretanju za Mladenovac. Čak sam u jednom trenutku razmišljao da svratim i do Daščare na jagnjetinu ali izgleda da mi je vožnja toliko prijala da sam samo iskulirao tu ideju. Ubrzo sam stigao i do ulaska u grad i isključio desno na obilaznicu skrenuvši ka rodnom mestu bate Živojinovića - Koraćici. Hteo sam da odem neplanirano do Kosmaja ali tu me je hvatala lagano kiša koja je dolazila iz pravca planine. Odustao sam pošto ne bih baš da kisnem a da ni pola puta nisam prešao. Okrenuo sam se nazad, vratio se na istu onu obilaznicu i krenuo ka Smederevu. U jednom momentu, recimo na pola puta iz nekog žbunja pored puta izletelo je jato vrabaca ispred prednjeg točka. Maltene sam prošao kroz njih. Stanem i vratim se da nisam kojeg slučajno zgazio i vidim jednog koji stoji na putu i ne mrda se, skroz se ukipio. Priđem mu da vidim šta je sa njim a on kao da se trgnuo i odleteo. Iskreno, bilo mi je mnogo lakše. Tu sam napravio ovu fotku:

 

2012-12-02KLE500voznja02.jpg

 

 

Pošto je sve prošlo kako treba nastavio sam dalje. Taj put koji povezuje MLA i SD se ne koristi mnogo i u dobrom je stanju. Može lepa vožnja da se tu napravi. Ubrzo sam prešao i nadvožnjak preko autoputa. Ne verujem da je prošlo više od 20ak minuta kada sam ušao u Smederevo i parkirao se pored tvrđave. Prvo sam mislio da napravim fotku na šetalištu kod crkve međutim ova tvrđava je ipak nešto što je karakteristično za ovaj grad. Ima bogatu istoriju i veliki kulturni značaj, ne samo za ovaj grad već i za celu Srbiju.

Naravno, fotka:

 

2012-12-02KLE500voznja01.jpg

 

 

Znam da nije baš neki ugao, i da ima boljih mesta za slikanje ali iskreno mrzelo me je da jurim i tražim. Skoknuo sam do šetališta, uparkirao motor ispred nekog kafića i skucao se unutra da popijem nešto toplo. Malo su me ljudi čudno gledali pošto im verovatno nije bilo jasno kako se neko vozika po ovako hladnom vremenu ali pošto se verovatno ni sami ne voze onda ne mogu to ni da skapiraju 0namigivanje.gif

(fruitcake, that was sooo deeep, man... 1oda.gif) U kafiću sam ostao tek toliko dok nisam popio kaficu i odmah sam krenuo dalje. Vraćao sam se Smederevskim putem pravo do Konjarnika. Na izlasku iz Jugova put pored Dunava je bio prilično klizav i tu sam morao malo laganije. Tada je i kiša počela da pada i držala je skoro do Grocke. Posle Grodže je već bila laganica tako da do Konjarnika nisam imao nikakvih problema. Tu sam se uključio na autoput. Skoknuo sam i do Ušća da vidim da li ima nekoga. Niko poznat, posle skoknuo do Taša malo izblejao sa Nadom i posle pravac garaža.

 

Sve u svemu meni je ova vožnja bila super. Različiti putevi i vremenski uslovi, i nije bilo mnogo stajanja, sveukupno tri veoma kratka pošto ne računam ono zaustavljanje i okretanje kada sam odustao od Kosmaja. Ako se nekome ovo čini interesantnim sledeće godine ću opet ići pa ako iko želi da se priključi slobodno neka krene, ja ću svakako blagovremeno postaviti topik na forumu.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Malo je "s' neba pa u rebra" ali repriza ove vožnje biće sutra. Polazak sa Fontane na NBGD-u u 09:00. Da li će se ići do vrha Avale videćemo sutra, pitanje je u kom je stanju put. Svako je dobrodošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
Taj put koji povezuje MLA i SD se ne koristi mnogo i u dobrom je stanju. Može lepa vožnja da se tu napravi.

 

Lepa voznjica, cesto prolazim autom rutu (Bg.-Mladenovac-Palanka) a nisam ni jednom prosao tim putem od Mladenovca ka Smederevu.

Moracu da se prosetam jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN
1365769040[/url]' post='1476375']

Malo je "s' neba pa u rebra" ali repriza ove vožnje biće sutra. Polazak sa Fontane na NBGD-u u 09:00. Da li će se ići do vrha Avale videćemo sutra, pitanje je u kom je stanju put. Svako je dobrodošao.

 

Jel tvoj Kle vezan za banderu u paviljonima? :) juce mi rece Nensy sa foruma da ima malo rizle na vecim krivinama ka tornju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

bila baš dobra vožnja danas. nismo se pali na Avalu ali smo obišli ceo planirani krug. na Fontani nas je uhvatila kiša i držala nas do Bubanj potoka i periodično do Mladenovca. pred MLA popili smo domaću kafu u Daščari i posle krenuli ka Smederevu. u Smederevu opet pauza za kafu gde smo dobili i jednog suvozaškog člana koji je išao nazad za Beograd. na poslednjoj deonici rute bilo sunce i suv put.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Pošto sam sa Kle500 2001 prešao na XRV750 RD04 1990 odlučio sam se da isprobam novi motor. Hteo sam da se navozam lepo u kontinuitetu i da idem putem koji poznajem da bih se više koncentrisao na motor nego na put. Igrom slučaja (manje-više) pošla je i moja ortakinja zajedno samnom. U ponedeljak 29. aprila ujutru rano smo otišli do MUP-a po tablicu i produžili ka garaži gde je motor. Krenuli smo oko 09:30 i izašli na autoput ka Bubanj potoku i dalje prema Avali. Tamo smo kod spomenika Neznanom junaku napravili pauzu da malo izblejimo i krenuli dalje ka Mladenovcu. Da ne davim previše sledeća pauza bila je tek u Smederevskoj tvrđavi gde smo napravili odmor od skoro dva sata. Nije da smo hteli nego smo se zapričali. Još malo smo blejali po SD-u i onda je došao na red Smederevski put da se ide brzo nazad za BGD. Africa se ponašala kao monstrum koji ore asfalt i stigli smo relativno brzo pošto smo u Boleču skrenuli ka autoputu i posle ispred Gazele isključili se ka centru.

Ne znam zašto ali ovaj put nikako da mi dosadi, još naročito sada kada ima dosta zelenila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Sopot

Lepa rutica, meni pogotovo, jer znam svaki co sa k::-)

meni najinteresantniji deo teksta: "@frica se ponasala kao monstrum, koji ore asfalt"

Btw, lep ti bio KLE

Poz i cujemo se.. takodje pozz Urosa ako ga vidis, i imate. pozdrav od Ace(potencijalni aprilijas, mada se interesuje sada i za transalpa:-), pa dan nam bude mladji brat, ako vec nece blizanac:-)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja