Jump to content

Moto Zajednica

Peda Piccolo ne prima gas

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Kikinda

Pomenut motor, kraj 2010, 5000 Km. Do sad je radio perfektno, da bi jednostavno u voznji izgubio gas. Znaci motor pali na zub, radi u leru ali kad mu dam gas ne dize obrtaje, hoce ali nece... Trokira,kao da "preskace". Ako smanjim ler na min. samo sto se ne ugasi, onda lepo radi, a ako ga malo pojacam, radi I onda u leru ali je zvuk drukciji, I sa davanjem gasa on hoce da digne obrtaje, ali ne moze... Prvo Sam cistio karb, inace je bio cist, I opet isto. Potom Sam proverio paljenje I izgleda da je kasnije. Na magnetu ima jedan reper koji "okida" pickup, kad taj reper silazi sa pickupa tada je klip u GMT, Ali varnica se javlja tek kad reper prodje pickup za nekih 1cm. To Sam proverio stroboskopom. Sad me zanima da li moze CDI da rikne tako, da baca varnicu ali kasnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Morao bi da baca varnicu u trenutku silaska sa brega, probaj da zameniš CDI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Kikinda

U potrazi sam za drugim CDI-jem, ali nikako da nadjem nesto sto bi pasovalo. Koga god znam da ima skuter ima 4T... da li bi svaki za 2T odgovarao, jedino ako su dzekovi drukciji, ali se to da lako srediti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ja se stvarno izvinjavam ako sam dosadan... ali evo jedan update. Sad sam opet malo cackao motor, i smanjim zazor na svecici, ono bas, na nekih 0.5mm, i upalim, dam gas i motor dize obrtaje. Provozam se malo, opet vuce ko lud, i tako jedno 2-3 km kad je opet poceo da se gusi i na kraju se ugasio. Skinem svecicu, kad ona istopljna... Kad povecam zazor ona opet stuca i puca... Ako nesto znaci...

 

I jos jedno pitanje, ako neko zna. Koliki treba da bude napon na namotaju koji napaja CDI? Namotaj unutar magneta, koliko sam upucen trebalo bi da ima oko 100V...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Kikinda

Nije magnet okrenuo... Tu je sver OK, i verujem da je paljenje dobro nastelovano, da baca varnicu kad treba, inace ne bi isao. On sad ide super, jedino sto trza na manjim obrtajima, pogotovo ako je svetlo ugaseno, kako ga upalim trzanje se smanji i bolje povuce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Indikativan ti je ovaj poslednji post...proveri napon na akumulatoru, sa upaljenim svetlima na jedno 3000 obrtaja ne sme da pređe 14,5V. Možda ti je probio regler pa imaš veliki napon u instalaciji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Kikinda

Aku. je otkazao jos proletos, nikako da kupim nov, a napon na istalaciji je OK, ne prelazi granicu od 14.5V, u leru je ispod 10V, cim malo dam gas povecava se na nesto preko 12V...

 

Nego sto sam pitao za napon na kalemu koji napaja CDI, nasao sam na netu da napon treba da bude 75-100V AC, kod mene je u leru oko 100V ali kako dam gas on opada, dok ako mu jos samnjim ler, samo sto se ne ugasi taj napon se poveca na 150-170V... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ma cistio sam sve... i karb. i filter, stelovao smesu, i na iglicu i na sraf... Do sad sam to resavao lakao, iglicu u jedan polozaj i malo na sraf i gotovo, ide ko zmaj, a sad mu ne pomaze ni Sveti Petar... :care: Dok sam bio mladji i njakao se sa Tomosima, sredjivao sam sve bez po muke, a ovo sad naslo da zeza i to ti je... Da poludi covek. Na kraju cu morati kod majstora da odradi "generalnu"... :jee4: generalna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ako vec imas strobo lampu,proveri na koliko je stepeni predpaljenje nisam siguran ali bi za taj model moglo biti oko 20.Znaci obelezis tacku na magnetu i podesis klip na 20 stepeni pre gmt a drugu na bloku da bude paralelna sa onom na magnetu,upali motor i prikljuci strobo pa proveri.Ako je tu bar priblizno onda je ok.To sto si rekao da se istopila svecica najvise lici na lose predpaljenje ili losu bobinu.Inace na pedi je najklasicniji kineski cdi i pase od bilo kog 2t kineza.Sam napon u instalaciji neigra nikakvu ulogu jer se cdi napaja sa posebnog namotaja znaci nema nikakve veze sa ni sa namotajima svetla niti sa reglerom,na nekim 4t kinezima ima veze ali na ovom 2t nema.Nadam se da si prvo proverio kabal i kapu svecice kao i samu svecicu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

postovanje

imam pedu piccolo.2t,presao 4000 km

-kada ga ne vozim dva tri dana nece da upali dok ne skinem crevo za vazduh koje ide izmedju karburatora i rezervoara.pa kada povucem vazduh i verglam tek onda upali.da li to ispari gorivo iz karburatora za tako kratko vreme ili je nesto drugo u pitanju.onda nece da primi gas dok se malo ne zagreje i gasi se kada mu dodajem gas.tek kadfa malo radi u leru onda prima gas.

-kada ugasim motor desava se da baca ulje i benzin nazad u filter pa mi se nakupi ulja u filteru i curi posle tri dana .ocistim filter i opet ponovo.zbog cega se to desava.

-motor mi ide tacno 45 na sat pa i nizbrdo nece preko 50 pod punim gasom.da li to cdi ima blokadu.

sta se desava sa njim???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja