Jump to content

Moto Zajednica

Tomos sm 125 cene i iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Iskustva o ovom motoru , cena i prodajna mesta de se ovaj motor moze kupiti!!! :D Ovo me interesuje zbog toga sto zelim kupiti motor 125cc i da se na njemu dugo vozim :)

 

 

Hvala unapred :D !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

3390 eura цена права ситница :zbunjen::stabre::jok:

"Moto-trade" Београд

 

vel-sm125.jpg

3390e je verovatno cena za model sa Akrapovic izduvom i on je dosta jaci.

1800 je verzija bez supermoto guma i italijanskih felni, znaci cros verzija a oko 2000e je supermoto verzija. Motor je proizveden promotivno za supermoto takmicenje koje se odrzavalo u Sloveniji i to je taj model sa Akrapovic sistemom a ovi ostali su replike. Mislim da se samo proizvodio od 2008g do 2010g kod nas mislim da ih neam vise u prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Ja da sam na tvom mestu ja bi pogledo YAMAHA DT 125 R, KTM LC2 125 ili KTM EXC 125 enduro barem za te pare mozes naci dobar motor. KTM polovan je mnogo bolji od TOMOSA pogotovo za te pare mozes naci bas dobru masinu. Moja preporuka.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Ali para za te nove motore nemam a tomos je za mene dovoljan ja imam 13 god i prelazim sa tomosa apn6 ali raspitacu se i oko tih motora,nikad se nezna mozda dobijem na lotu :D :D :D:nanana:

 

A pored toga ja zivim u jednom malom gradu blizu vranja a tu nema delova za ktm,yamaha,i ostale motore , a tomos delova i servisa ima svuda kod mene , zbog toga je tomos za mene najbolja opcija,a i novo je novo :) !!!!:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Ja da sam na tvom mestu ja bi pogledo YAMAHA DT 125 R, KTM LC2 125 ili KTM EXC 125 enduro barem za te pare mozes naci dobar motor. KTM polovan je mnogo bolji od TOMOSA pogotovo za te pare mozes naci bas dobru masinu. Moja preporuka.1zdravo.gif

To su sve dvotaktni motori koje si naveo, znas li ti koliko oni snage imaju? Za pocetnika od 13godina nikako nije ktm exc 125. A za te pare moze da kupi samo nekog matorog KTM-a koji je u fazi raspada. Nov motor je nov motor. Realno sa 13 godina i ne moze da se vozi A kategorija :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Pa decko se i nije izjasnijo koliko ima godina onada je naj bolje da uzme CTX malo nabudji i milina. Znam ja da je exc prejak da ima 40 ks .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Ali para za te nove motore nemam a tomos je za mene dovoljan ja imam 13 god i prelazim sa tomosa apn6 ali raspitacu se i oko tih motora,nikad se nezna mozda dobijem na lotu :D :D :D:nanana:

 

A pored toga ja zivim u jednom malom gradu blizu vranja a tu nema delova za ktm,yamaha,i ostale motore , a tomos delova i servisa ima svuda kod mene , zbog toga je tomos za mene najbolja opcija,a i novo je novo :) !!!!:moto3:

Citaj pazljivo, izjasnio se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Prosle godine nije bio. Nece biti ove godine sigurno. Mislim da je 2010 prestao da se proizvodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Taj Tomos košta nov 1800-2000Eura, samo ne znam gdje, pošto gdje god smo zvali i raspitivali se navodili su nam cjene od 3200 do 3600. Samo sam jednom dobio na PP broj telefona, lik koji se javio je zvučao veoma nesigurno u to što priča, uglavnom rekao je da je cjena 1590, da se plaća unapred, da se motor dobija kad stigne i da ako me šta interesuje oko motora mogu da ga pogledam u mototrade-ovom salonu. Iz nekog glupog i debilnog razloga, taj razgovor sam smatrao samo bezveze potrošenim kreditom.

 

Slažem se da u kineskoj ponudi prevoznih sredstava ima gomila đubreta, ali ovaj enduro-supermoto model im je svima odlično ispao. Kod nas je odavno u ponudi Qingqi od 125 i 200 kubika a uskoro bi na tržište trebao da izađe i dugo najavljivani 250. Prigovore na njihov kvalitet imali su samo oni koji ih nikada nisu ni vozili. Kako su se pokazali na tržištu govori ti to da se prodaju već duži niz godina i da ne možeš tri godine za redom da gledaš isti primjerak u izlogu (kao Tomos u MotoTrade-u) jer se sve proda, a Tomos je svoj model ugasio.

 

Za nove delove je malo frka za Qingqi jer se uvoze jednom godišnje, ali ima da se nađe sve što ti može zatrebat. A polovnih ima dosta, jer je dosta tih motora slomljeno, neiskusni vozači nevidljivi u saobraćaju stuku motor čija popravka kod nas košta više nego novi iz prodavnice, što bi ga onda popravljao, proda ga za delove. Za Tomos je još gora priča jer se novi ne proizvode, a polovnih nema jer su prodali veoma mali broj tih motora kod nas.

 

Ja ZNAM da će sada neki da se jave kako nisam u pravu i kako ima tih motora za te pare i ima i novih djelova. Samo neka kažu GDJE to ima?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Ja cu sutra zvati u moto-trade da se raspitam a ako tu ne nadjem tu je sajam a tu ce sigurno imati sta da se nadje :D !!!

 

 

Imali neki dobar ppolovan motor do 1500e ali u istom tom nekom fazonu kao tomos !!!!1zdravo.gif1hej.gif

 

 

 

Sutra cu vam javiti sta se desilo u moto-trade-u :D

 

 

 

Pozzzzzz do sutra pa sutra obavestavam ima li sta :D1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Taj Tomos košta nov 1800-2000Eura, samo ne znam gdje, pošto gdje god smo zvali i raspitivali se navodili su nam cjene od 3200 do 3600. Samo sam jednom dobio na PP broj telefona, lik koji se javio je zvučao veoma nesigurno u to što priča, uglavnom rekao je da je cjena 1590, da se plaća unapred, da se motor dobija kad stigne i da ako me šta interesuje oko motora mogu da ga pogledam u mototrade-ovom salonu. Iz nekog glupog i debilnog razloga, taj razgovor sam smatrao samo bezveze potrošenim kreditom.

 

Slažem se da u kineskoj ponudi prevoznih sredstava ima gomila đubreta, ali ovaj enduro-supermoto model im je svima odlično ispao. Kod nas je odavno u ponudi Qingqi od 125 i 200 kubika a uskoro bi na tržište trebao da izađe i dugo najavljivani 250. Prigovore na njihov kvalitet imali su samo oni koji ih nikada nisu ni vozili. Kako su se pokazali na tržištu govori ti to da se prodaju već duži niz godina i da ne možeš tri godine za redom da gledaš isti primjerak u izlogu (kao Tomos u MotoTrade-u) jer se sve proda, a Tomos je svoj model ugasio.

 

Za nove delove je malo frka za Qingqi jer se uvoze jednom godišnje, ali ima da se nađe sve što ti može zatrebat. A polovnih ima dosta, jer je dosta tih motora slomljeno, neiskusni vozači nevidljivi u saobraćaju stuku motor čija popravka kod nas košta više nego novi iz prodavnice, što bi ga onda popravljao, proda ga za delove. Za Tomos je još gora priča jer se novi ne proizvode, a polovnih nema jer su prodali veoma mali broj tih motora kod nas.

 

Ja ZNAM da će sada neki da se jave kako nisam u pravu i kako ima tih motora za te pare i ima i novih djelova. Samo neka kažu GDJE to ima?

Moj rodjeni brat ima Tomosa sm125, ovde je na forumu u oglasima. Na tom motoru je samo ram tomosov, agregat je isti kao na xtx125 i kao na ybr125 yamahama, kocnice su AJP, rezervoar accerbis, felne italijanske,USD vile. To je motor od 125ccm cetvorotaktni, ne treba za njega nesto puno delova za odrzavanje. Svecica NGK, 1 litar Motul ulja, Lanac i lancanici mogu da se nadju u svakom moto katalogu, diskovi i plocice su AJP tako da nema ni tu teskoca oko kupovine. Presao je 7080km i nije imao do sada ni jedan kvar. Sve u svemu kvalitetan motorcic.

Evo slike pored kineza pa sami uporedite.post-13054-0-77845100-1326166563_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ja isto razmisljam da uzmem Tomosa sm125,motor nije los.A kineza pulser-a,i onog qinqia nikad ne bi uzeo,jako brazo sve metalno na njima korozira,delovi jako lose,ceo motor je jako lose uradjen.Moj drugar je imao pulser-a,skocio sa njim i pukle mu zbice u prednjem tocku,a npr ostali sa kawa-ma i yamaha su isto skakali i nista nije puklo!A za tebe koji imas 13 godina mislim da su svi ovi motori malo jaki za tebe!Uzmi neki od 50ccm i uzivaj,doci ce vreme za jace!A sto se tice novog Tomosa sm125 pogledajte u Perasu u Novom Sadu 1900e je nov doduse se(enduro)verzija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja