Jump to content

Moto Zajednica

Serbian World Team na Americkom Zapadu

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Procitao ja na Internetu, krenuli neki Srbi na put oko sveta.  Kaze idu da promovisu Srbiju po drugim drzavama.  Odem na njihov sajt, vidim slike, odusevim se.  Kruzerima kroz Mongoliju.  Jaoj, kakvi ludaci.  Posaljem im poruku.  Nista.  Ne javljaju se.

 

182622726-S.jpg

 

Vidim povremeno piskaraju nesto na BJB-u.  Probam preko BJB-a da posaljem poruku tamo nekom “Cizmi”: “Ej, kada dolazite u Los Andjeles?  Javite se, hteo bih da vas upoznam”.  Opet nista.  Nema odgovora.  Dripci jedni :)

 

RSVMillenian, kolega forumas, mi onda posalje SMS.  Kaze eve ti njihov broj telefona.  Ja okrenem telefon, javlja se neki Zoran...  “Ej, de ste?”  Pitam ja.  “Evo ulazimo u Los Andjeles,” kaze on.  Ja: “Staaa??!!”

 

Dodjose oni u Los Andjeles, i smestise se kod Daneta, RSVMillenian-ovog ortaka. 

 

187194706-S.jpg

Dane

 

Ja odma otrcim (odnosno odvezem se) da ih vidim.  U sred noci.  Oni umorni, smoreni od dugog puta, i malo neraspolozeni.  Motori nisu stigli u SAD po planu.  Jos uvek su u Koreji.  “Gde bre?”  U Juznoj Koreji.  Taj sto im je organizovao transport organizovao ga je do k.. pa sad pitaj taj isti k.. kad ce motori da stignu.

 

Al’ srecom, Dane je lav od coveka, pa rece timu da mogu da ostanu kod njega kuci kol’ko god treba.  RSVMillenian se ponudi da pomogne pri resavanju problema s’ motorima;  smarace i carinu i prevoznika dok motori ne budu isporuceni.  A ja im reko’ da kad motori stignu, mogu sa njima na put 3-4 dana, da im malo pokazem Kaliforniju i pomognem da nadoknade izgubljeno vreme.  I slozise se oni s’ tim planom.

 

Prodje jedan dan, pa drugi, pa treci...  Od motora ni traga ni glasa.  U stvari ima glasa - od RSVMilleniana.  RSVMillenian je u stalnom kontaktu sa prevoznikom i carinama na obe strane Pacifika...  Redovno im sve po spisku i preti advokatima i cime sve ne da pozure da posalju motore.  I konacno odgovor stize - motori “slecu” na LAX (Aerodrom Los Andjeles)  u Petak vece.  Posle pet dana cekanja i nerviranja, Serbian World Team ce uskoro ponovo biti na tockovima i krece u osvajanje Amerike.  Cujem se sa timom u 2 nocu i zakazujemo pokret za 8 ujutu.  Jedva cekam.

 

SRBIJA!!!

 

187196440-S.jpg

Raspakivanje motora na LAX-u

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Osam dana sa Serbian World Timom

 

NAPOMENA: Mozete kliknuti na svaku sliku da bi je uvecali

 

Kasnjenje motora je poprilicno poremetilo planove tima.  Planirali su da do 21. Avgusta zavrse turneju po Americi, zatim odlete iz Nju Jorka za Lisabon, obidju Evropu na tenane, i onda se vrate u Srbiju do 9. Septembra.  Medjutim, motori su stigli tek 10. Avgusta, i pokret iz Los Andjelesa je bio zakazan za 11.  Ameriku je nemoguce obici za samo 10 dana, pa je tim bio pred dilemom: skratiti posetu Americi da bi obavili turneju po Evropi kao sto su planirali; ili obaviti turneju po Americi kako treba a skratiti Evropu.  Povratak u Srbiju nisu mogli da odlazu jer su im 9. Septembra isticale Sengen vize.

 

Odluka je pala: tim ce obici Ameriku kao sto su planirali, a zrtvovace posetu Evropi.  Ima rezona i zasto: u Evropu mogu lako da se vrate iz Srbije, a do Amerike je dalek put.  Jednom su ovde i ko zna kad opet.

 

Isplanirana je sledeca mars-ruta: Los Andjeles - Obala Pacifika - San Francisko - Nacionalni Park “ Sekoja” -  Las Vegas - Huverova Brana - Grand Kanjon - Stenovite Planine Kolorada.  Iz Kolorada put bi nastavili ka Cikagu gde ih docekuje RSVMillenian.  Moj doprinos bi bio da budem sa njima prvih 3-4 dana i pokazem im put radi ustede u vremenu, a onda bi oni nastavili sami dalje.

 

195050972-S.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Prvi Dan

Subota 11. Avgust 2007

 

Krenuli smo od Danetove kuce oko 9 ujutru.  Bio sam presrecan sto cu provesti deo puta sa Serbian Worl Team-om, tim pre sto sam nedeljama mogao samo da gledam slike njihovog putesestvja na internetu.  A i zato brate sto su iz Srbije - pa kad je neko iz nase zemlje obisao planetu motorom i to sa namerom da promovise Srbiju!  Srbija ima dovoljno kafanskih patriota; ovi lavovi su odlucili da urade nesto konkretno za svoju domovinu.

 

195083055-S.jpg

Moj motor (levo) i Zoranov (desno). BG tablice u Kaliforniji!!! Uraaa!!!

 

I tim je bio presrecan da posle dve nedelje bez motora bude ponovo u sedlu i krene u pohod po Americi.  Svakom od njih ovo je prva poseta ovoj zemlji.

 

Krenuli smo ka San Francisku Putem 101-Sever:

 

186877670-S.jpg

 

186879255-S.jpg

 

A onda nastavili Putem 1-Sever:

 

195084221-S.jpg

 

195084291-S.jpg

 

186880805-S-1.jpg

Stali smo na kratko da nahranimo zivotinjski svet...

 

186881432-S.jpg

(Tea s’ novom drugaricom)

 

186882007-S.jpg

...pozdravimo morzeve...

 

186882774-S.jpg

...razgledamo krajolik...

 

186883327-S.jpg

...i napravimo nekoliko slicica. Gore: Zoran i ja

 

186883643-S-1.jpg

Eddie i Cizma

 

186884010-S.jpg

Moja malenkost, Zoran, Tea, Eddie, Cizma i Borko

 

186884410-S.jpg

Ovo dvoje nismo upoznali, al’ slika je ispala dobro, pa evo vam je...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Posle pauze nastavili smo Putem 1-Sever...

 

186885264-S.jpg

Zoran je prvi, pa ja, pa Cizma, pa Eddie

 

186886028-S.jpg

Ja, Cizma, Eddie

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Tokom puta kombi (u kome su se vozili Baki i Vlada, a povremeno i Borko i Tea) bi nas s vremena na vreme prestigao; mi bi usporili i pustili da malo odmaknu; onda bi kombi stao na pogodnom mestu da Vlada moze da izfotografise motoriste.

 

186886690-S.jpg

Baki uziva dok Vlada snima nas kako prolazimo na motorima

 

186887099-S.jpg

Obala Kalifornije

 

186887686-S.jpg

Opet kraca pauza

 

186887249-S.jpg

Ja, Tea i Zoran

 

186889386-S.jpg

Makine

 

195084365-S.jpg

Znam da sam vec jednom rekao, al' moram opet: BG tabliceeeeeeeee!!! U Kalifornijiiiiii!!!  Uraaaaaaaa!!!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Krivudavi put uz okean je bio prava uzivancija za sve.  Ipak ono sto je izgleda ostavilo najbolji utisak na tim ovog dana je kvalitet Americkih puteva.  Nije ni cudo kad se uzme u obzir po kakvim katastrofalno losim putevima su se vozili u Rusiji:

 

186844865-S.jpg

Rusi ovo zovu "put" :o :o :o

 

Oko 10 uvece stigli smo do predgradja San Franciska.  Put nam je uzeo vise vremena nago sto je to uobicajeno jer smo se dosta zaustavljali zbog slikanja i snimanja.  Kad vec pomenuh snimanje, saznao sam da tim pravi dokumentarnu seriju o svom putesestvju.  Namera im je bila da po povratku u Srbiju ponude svoju seriju televizijskim stanicama.  Ovo im je bilo vazno iz dva razloga.  Prvo, bilo bi lepo da narod u Srbiji vidi svoje zemljake kako promovisu Srbiju po svetu.  Drugo, ako bi im televizija dala koji dinar za seriju, mogli bi da povrate bar neki deo basnoslovnih troskova puta.  Inace, za one koji ne znaju, 80% troskova ovog VEOMA skupog puta je Zoran platio iz svog dzepa.

 

Uzeli smo motel na oko 30 milja (48 km) od centra San Franciska.  Vlada (kamerman) i Zoran (sef puta) su hteli da odu u nocni obilazak grada da naprave nekoliko snimaka.  Ostatak ekipe je bio umoran, tako da smo se Zoran, Vlada i ja spakovali u kombi i otisli do grada sami, dok su Tea, Borko, Eddie, Cizma i Baki ostali u motelu da se zasluzeno odmore.

 

Nas trojica smo se vratili u 2 ujutru, umorni, ali zadovoljni obavljenim poslom.  Sutrasnji obilazak San Franciska sa celom ekipom ce biti super!

 

Nastavak u sledecem broju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

Izvini sto prekidam serijal svojom upadicom, ali samo zelim da ti kazem da pises odlicno, i da su slike fenomenalne!

Pozdrav za Serbian World Team!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Izvini sto prekidam serijal svojom upadicom, ali samo zelim da ti kazem da pises odlicno, i da su slike fenomenalne!

Pozdrav za Serbian World Team!

 

O, hvala.  Samo da napomenem da sam ja napravio ukupno cetiri slike; ostalo su slikali Vlada (95%) i ostali clanovi tima (5%)

 

A sto se tice upadanja, slobodno upadaj kol'ko 'oces...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: kaludjerica

E i ja cu da ti upadnem.

  Veliki pozdrav od mene i eddie.Rekao sam mu da smo se culi sinoc,tj juce po tvom vremenu i pozdravio te je.On mi je svedok da sam te,kao sto sam ti vec rekao,zvao i pre ulaska u LA.U svakom slucaju drago mi je sto smo se sreli.Pozdravljam i cenim ono sto si uradio na adv rideru jer si samim tim nasu misiju priblizio i ljudima koje nismo sreli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

E i ja cu da ti upadnem.

   Veliki pozdrav od mene i eddie.Rekao sam mu da smo se culi sinoc,tj juce po tvom vremenu i pozdravio te je.On mi je svedok da sam te,kao sto sam ti vec rekao,zvao i pre ulaska u LA.U svakom slucaju drago mi je sto smo se sreli.Pozdravljam i cenim ono sto si uradio na adv rideru jer si samim tim nasu misiju priblizio i ljudima koje nismo sreli.

A gde sam tu ja?  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: kaludjerica

O prijatelju kakao nam nase Poljakinje i pitaju li za nas?Kako gde si ti ?Sa tobom nisam imao problema kao sa Motoholikom ubedjujuci ga u neke stvari,A i svo vreme si bio on line...Imam predlog i plan puta za iducu godinu.Mora da Motoholik ima kreativnu pauzu ili manjak vremena.Zanimljivo je videti kako je Motoholik video i doziveo nase putesestvije jer su drugi,verovatno objektivniji od nas samih.A onda ti????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Drugi Dan

Nedelja 12. Avgust 2007

 

Plan za danas: obilazak San Franciska; treba da posetimo Most Golden Gejt (Golden Gate Bridge), Ribarsko Pristaniste (Fisherman’s Warf), Kinesku Cetvrt (Chinatown), i Hejt-Esburi (Haight-Ashbury).  Po zavrsetku obilaska ovih znamenitosti, plan je bio da napustimo Grad Pokraj Zaliva (to je nadimak San Franciska), i krenemo Autoputem 99-Jug ka gradu Fresno i nacionalnom parku Sekoja (Sequoia National Park).

 

186889908-S.jpg

Ulazak u San Francisko...

 

186890013-S.jpg

...i pravac prema Golden Gejtu

 

186890241-S-1.jpg

Po ulasku u centar grada smo upali u guzvu, al’ nije bilo mnogo strasno.

 

Obicno kad dodjem u San Francisko Golden Gejt se sakrije od mene u gustoj magli.  >:(  Evo, ovako sam ga slikao na jednom ranijem putovanju:

115019356-S.jpg

 

Al’ ovaj put smo imali srece:

 

186890410-S.jpg

Golden Gejt  nam je dozvolio da ga slikamo :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Vlada je odma’ izvafio foto aparat i krenu u akciju:

 

186891844-S.jpg

Baki, ja, Tea, Zoran, Eddie, Borko i Cizma

 

186892022-S.jpg

Kolege dvotokasi

 

186892665-S.jpg

“Ja sam rodjen u Srbiji braaaaleeee...” - Cizma

 

186892755-S.jpg

'Ajde recite da nije velicanstven!

 

186895869-S.jpg

Tea

 

186893167-S.jpg

Malo smo uzivali u pogledu na most...

 

186893878-S.jpg

...a malo zagledali i u druge znamenitosti San Franciska

 

186894264-S.jpg

Jedna porodicna slika

 

186894832-S-1.jpg

BJB forumasi u San Francisku!  Cizma, ja i Eddie

 

186895477-S.jpg

Baki, doktor za Jamahe

 

186897081-S.jpg

Vlada Spilberg, kamerman, fotograf, reziser i jos sto sta

 

186897691-S.jpg

I jos jedna slicica cuvenog Golden Gejta

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

186898039-S.jpg

‘Ajmo sada preko

 

186898928-S.jpg

Pogled na most s’ druge strane

 

186898725-S.jpg

Vlada je neprestano u akciji

 

186899416-S.jpg

Tea gleda u daljinu...

 

186898996-S.jpg

... ka centru San Franciska koji se nalazi na suprotnoj strani istoimenog zaliva

 

186900305-S.jpg

Ja, Baki, Zoran, Tea, Eddie i Cizma

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

San Francisko je kao luna park za motocikliste...  Ulice su nenormalno strme, pa je voznja motorom kao voznja na roller-coaster-u (ne znam kako se kaze na Srpskom).  Ljudski smo se izjurcali gore-dole, i sve vreme se kikotali kao mala deca.

 

186904625-S.jpg

Slike na zalost ne mogu da docaraju ambijent...

 

186904781-S.jpg

Koit Toranj (Coit Tower) koji se vidi s’ desne strane je jos jedna gradjevina po kojoj je San Francisko poznat

 

Posle 20-ak minuta vozikanja gore-dole po skoro potpuno praznim ulicama, dodjosmo do jedne veoma strme ulice u kojoj je bila zesca guzva.  Mic-po-mic, i dokopasmo se vrha.

 

Zoran: "  :o Auuu sto nesto smrdi na paljevinu...  Mora da je neki pozar u blizini."

 

Ja: "Nije pozar nego moje kvacilo"  >:(

 

Zoran:  ???

 

Ja: "GS-ovi imaju suvo kvacilo...  Nisu pravljeni za voznju uzbrdo kroz gradsku guzvu."  :'(

 

A sta je to bilo na vrhu te strme ulice?  Pocetak JOS strmije ulice!

 

186901967-S.jpg

Cuvena ulica Lombard, najkrivudavija ulica San Franciska

 

Zoran: "E, ocemo da se spustimo niz nju?"  :)

 

Ja: “Uh...  Pa ima dosta kola i svi staju da se slikaju... znaci i mi cemo morati da se zaustavljamo... nizbrdo... i ulica je bas strma...  i nije od asfalta nego od nekakvih plocica... koje deluju malo klizavo... eno tamo ima neko prosuto ulje...”  :-[

 

Zoran: "Ma ‘ajmo, nema veze!"  ;D

 

Ja: "Joj, vidi samo koliko turista ima ovde sa kamerama i foto-aparatima.  Ako neko od nas ljosne, zauvek cemo biti sprdnja na Internetu...”

 

Zoran: "Pa dobro, ti ne moras, jeste tvoj motor malo previsok..."  :D

 

Ja: "E trt!"  :P

 

186902107-S.jpg

Krenuh ja prvi, pa Cizma za mnom

 

186902566-S.jpg

S’ desna-na-levo: nazire se malo far mog GS-a, zatim Cizma, pa Zoran i Tea, pa Eddie i Borko

 

186903215-S.jpg

Za sada je sve OK...

 

186903757-S.jpg

...svi su uspravni...

 

186904109-S.jpg

...i stigosmo do kraja ulice bez incidenata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Sledeca stanica: Ribarsko Pristaniste (Fisherman’s Warf).  Tu naravno vise nema ni “r” od ribara...  Bili nekad, al’ je pristaniste postalo turisticka atrakcija, tako da sada tu umesto ribara pristaju samo turisti.

 

U blizini Pristanista smo nasli parking, ostavili motore i kombi, i krenuli da se prosetamo.

 

186907441-S.jpg

Dok 39 (Pier 39).  Cuveni zatvor Alkatraz, iz koga je jedino Klint Istvud uspeo da pobegne, se vidi u pozadini (iza Tee)

 

186908104-S.jpg

Cizma i Alkatraz

 

186908426-S.jpg

Tea

 

Tu ekipa poce malo da zadirkuje Teu kako na svakoj slici ima isti osmeh, i kako su mogli da je ostave u Srbiji i naknadno je, uz pomoc Photoshop-a, “ubace” u slike.   :D Uz malo sale probase da je nateraju da promeni pozu...

 

"Tea, vidi pticica!"

186908507-S.jpg

"Uf, al’ ste dosadni!"

 

"Vidi, pticica se pokakila!"  :D

186908749-S.jpg

"Bljak!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

186909462-S.jpg

Bas lep dan (ono iza je Alkatraz)

 

186909566-S.jpg

Dok 39... bio nekad pravi dok, a sada je trzni centar

 

186909805-S.jpg

Americka raja

 

Zavrsivsi setnju po Ribarskom Pristanistu, krenusmo nazad po motore i kombi, da bi nastavili prema Kineskoj Cetvrti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Kad smo stigli do parkinga, zatekao nas je sledeci prizor:

 

186909998-S.jpg

Kombi je bio obijen.  U kobiju se nalazila sva oprema koju je tim nosio sa sobom.

 

186909898-S.jpg

Ekipa poce da pregleda stvari da vidi sta je ukradeno...  Fali GPS...  Dobro, nije jeftin, al’ se moze nadoknaditi...  A onda ekipa primeti nesto mnogo gore...

 

186910124-S.jpg

Fali Vladin ranac.

 

U rancu se se nalazile dve video kamere, raznorazna video oprema, i ............................. 20 video traka sa snimcima puta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Stomak mi se okrenuo.  Osecao sam se kao lutka na naduvavanje koju je neko upravo probusio, i koja pocinje da se smezurava i polako pada na zemlju.  Da li je ovo moguce?  Zelim da mi neko kaze da me moje oci i usi varaju i da se ovo nije desilo.

 

Niko nista ne prica.  Znaci jeste se desilo.  20 video traka.  Sa snimcima puta oko sveta.

 

Cela ekipa je bila kao gromom pogodjena.  Zoran narocito.  On je organizovao ovo putovanje i najvise para investirao.  Vlada je bio prakticno van sebe.  Te trake je on snimao.  Sav trud ode baj-baj za tren oka.

 

Bilo je vise nego jasno da ce govno koje je provalilo u kombi prodati video kamere za stotinak dolara, a trake baciti u djubre.  Boli njega kurac za to sto su ovi ljudi prevalili toliki put, ulozili toliki trud, toliki novac, sto su dosli iz tamo neke drzave iz koje jos niko nije napravio ovakav poduhvat, sto taj video zapis njima vredi vise i od ukradenih kamera i video opreme i GSP-a...  I da takvo djubre neko uhvati, i pokusa da mu objasni sta znaci to sto je on uradio...  Ne bi imalo nikakvog efekta.  Ne, njemu je najvaznije da on veceras ima da se ufiksa, ko jebe ceo svet.  Proklet da je, jebem li mu i majku i oca i sve po spisku.  Drago mi je sto u Kaliforniji postoji smrtna kazna, ali mi je mnogo krivo sto se u ovakvim slucajevima ne primenjuje.  A ko ce i da ga uhvati?

 

Okrenem policiju, i naravno oni nemaju vremena da se bakcu sa ovakvom “sitnicom”.  Kazu nemaju dovoljno ljudstva na raspolaganju.  Imaju za pisanje kazni, naravno.  I sta sad mi treba da radimo?  Dodjite u policijsku stanicu da tamo prijavite slucaj.

 

Bakiju pade na pamet da bi bilo bolje da sami procesljamo okolinu i pregledamo kante za smece.  Mozda je djubre lopovsko uzelo iz torbe sta mu treba (video kamere) a ostatak (vide trake) bacio.  Tea i ja ostasmo pored kombija, a ostatak ekipre krenu u potragu od kante do kante.

 

Probam ponovo da zovem policiju...  Reko’ mozda ce se neko drugi na centrali smilovati i poslati patrolu...  Ne, kaze ne mogu da posalju nikoga, osim ako to sto je ukradeno nije nesto mnogo unikatno ili mnogo vredno.  Ja pokusam da objasnim da je tim na putu oko sveta, da su iz male zemlje, da im je ovo prva poseta Americi, i da su ukradene trake itekako unikatne i timu veoma vredne.  Ne, kaze pandurski operater, to zvuci kao rutinsko obijanje kola; dodjite u stanicu da prijavite slucaj; ne mozemo da saljemo nikog.

 

Ekipa se vratila iz potrage praznih ruku.  Probam opet, po treci put da zovem policiju, Boga pitaj zasto...  Osecao sam se neopisivo trulo, valjda sto sam se u neku ruku osecao kao domacin, pa rekoh ako se panduri smiluju da dodju... ne znam... mozda ako ekipa vidi da ima nekog kome je stalo da im pomogne...  uf.

 

Ne, San Francisco Police Department ima mnogo vaznija posla, pa ako ‘ocete pomoc, dodjite u policijsku stanicu.  Dobro, gde je najbliza stanica?  U Kineskoj Cetvrti.  A jel’ treba da dolazimo sa obijenim vozilom zbog uvidjaja?  Ne treba, samo onaj ko je vozilo iznajmio treba da opise sta se desilo.

 

Dobro.  Idemo onda Zoran i ja motorima u stanicu, a ostatak ekipe ce da ostane da jos pretura po kantama za djubre.

 

Nadjosmo Zoran i ja stanicu, parkirasmo motore, i udjosmo unutra.  Docekao nas je celavi nabildovani pandur kome smo ocigledno prekinuli neki mnogo vazan posao.  Verovatno citanje novina.  Ja pokusam da mu objasnim sta se desilo, a on poce da me bezobrazno preseca pitanjima, tj. da me podjebava.  Stav mu je bio kao da smo Zoran i ja valjda obili kombi.  Ocigledno je zeleo da nas sto pre izbaci iz stanice da bi se vratio svojim novinama.  Htedoh da mu kazem da se ponasa kao stoka, da svojim ponasanjem vec veoma neprijatnu situaciju cini jos neprijatnijom, da je u ocima ovih ljudi on predstavnik ove zemlje, i da malo uljudniji stav stvarno ne bi bio na odmet.  Naravno, nista mu od toga nisam rekao jer od ranije znam da kad se stoka ponasa kao stoka, ako mu nesto kazes, on ce postati jos veca stoka.  I dok sam mu odgovarao na nesto sto me pitao, on me opet prekinu: “Gde je vozilo?”

 

Ja: “Pa tamo gde je bilo parkirano kad je obijeno.”

Pandur: “A ne, morate da ga dovezete ovde da bi podneli prijavu.”

Ja: “Ali pitao sam policajca preko telefona...”

Pandur: “To nije bio policajac.”

Ja: “Dobro, ali radnica na centrali radi za Vas i ona mi je rekla...”

Pandur: “Ja ti kazem da moras da dovezes vozilo ovde.”

Ja: “Gospodine, saobracaj je vec u haosu, imamo pet vozila, a ovi ljudi ne poznaju grad...”

Pandur: “Vozilo mora da bude ovde.”

 

Dobro.  Zoran ce ostati u stanici da popuni formulare, a ja odoh nazad po kombi.  Upalim motor, pa kroz guzvu stignem nazad do kombija.  Tu zateknem samo Borka i Teu.  Ostatak ekipe i dalje ocajnicki ide od ulice do ulice i pretrazuje kante.  Kljuc je kod Bakija.  Moram da ga sacekam.  Posle jedno pola sata stigose oni nazad.  Ja se onda popnem na motor, Baki kombijem za mnom, pa put pod tockove ka policijskoj stanici.  Guzva nenormalna, a zbog kombija ne mogu da se provlacim, pa onako pod stresom i iznerviran jos promasim i dva skretanja, pa onda trazi put nazad, pa posle 45 minuta konacno se dokopasmo stanice.  Od nerviranja mi se povracalo.

 

Udjemo unutra, i nadjemo Zorana.  Vidim da u stanici osim one picke od ranije ima jos jedan pandur, pa mu mahnem da dodje.  Ovaj je malo uljudniji.  Damo mu mi papirologiju koju je Zoran popunio i - to je bilo to.  “Dovezli smo Vam kombi radi uvidjaja,” rekoh ja panduru br. 2.  “A ne, to nije potrebno,” kaze on, “treba nam samo izjava lica koje je iznajmilo vozilo.”

 

Bas fino.

 

“I sta je sledece?”

“Pa nista, stavicemo vasu izjavu u arhivu.  Ovo je svakodnevna pojava i lopova je nemoguce naci.”

“Znaci niko ga nece ni traziti?”

“Tacno. Zao mi je.”

 

Sjajno.

 

Opet nazad kroz guzvu po ostatak ekipe.  Okacismo na par bandera obavestenja o kradji, i ponudismo nagradu onome ko nam bilo sta dojavi.  Onda okrenem rent-a-car kompaniju od koje je tim iznajmio kombi da vidim sta da radimo sa razbijenim prozorom.  Kaze operater idite na Aerodrom San Francisko, ima tamo nasa poslovnica, i tamo mozete da zamenite vozilo.

 

OK.  Ostatak razgledanja San Franciska definitivno otpada.  Krenusmo svi zajedno ka aerodromu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Stvarno odvratan nacin da se zavrsi dan  :( ... bas steta ... svaki komentar je suvisan  :-\

 

Uh, nije ovo kraj... ima jos... na zalost.  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Stigosmo na aerodrom i nadjosmo kancelariju Budget Rent-a-Cara.  Red kilometarski, k’o redovi za ulje i secer za vreme Slobe.  Posle sat vremena cekanja dodjosmo i mi na red.  Opet objasnjavaj sta se desilo, opet popunjavaj formulare...  Cekajte, ali serijski broj vozila na vasem rent-a-car ugovoru nije isti kao i serijski broj na sasiji.  Predstavnistvo gde je tim iznajmio kombi nije dobro popunilo papirologiju.  E sad sacekajte da se ovo resi; moramo da zovemo nasu poslovnicu u Los Andjelesu.  Dobro, sacekacemo.

 

DVA SATA kasnije dolazi tip po nas; e sve je reseno, nema problema...  A cekajte, ovaj GPS koji je ukraden je iznajmljen od nas?  Da.  E pa onda treba da popunite jos formulara i za to.  I da platite za to sto je ukraden.  Staaa?!  Ali ekipa je kupila od vas osiguranje koje pokriva vozilo i svu opremu u njemu!  Ne, osiguranje ne pokriva GPS.  $700 molim.  Ja sam poneo sa sobom moj laptop, i proverili smo cenu GPS-a preko interneta: kosta $350.  Da, ali nasa kompanija naplacuje $700.  Kako bre; i pocnem ja da se raspravljam sa njim, ali uljudno da ne ispadne da ga maltretiramo.  Ne, morate da platite, ili ne mozete da dobijete drugo vozilo.

 

Zoran je bio vec totalno popizdeo i cinilo mi se da ce ovom idijotu da zubima odgrize glavu.  Dobro, Zoran ce platiti $700, samo da idemo odavde vec jednom u picku materinu.  Hvala lepo, izvolite ovo je vase novo vozilo.  A gde je novi GPS?  A, pa ne mozemo da vam damo drugi GPS, jer po pravilima naseg preduzeca mozete da dobijete samo jedan.  Kako bre; pa taj jedan je ukraden!  Zao mi je, ali to je nase pravilo.  Cekaj malo, pa ne mozes da posaljes ove ljude na put preko kontinenta bez GPS-a; nisu odavde, kako ce da se snadju?  Zao mi je, ali to je nase pravilo.  Covece, ovi ljudi su gosti tvoje zemlje, kako mozes da se ponasas ovako?  Zao mi je, ali to je nase pravilo.  Ej lave, platili su ti DUPLO za GPS koje JE BIO OSIGURAN, i sad neces da im das drugi!?  Zao mi je, ali to je nase pravilo.  Hocu da razgovaram sa sefom!  Ja sam sef.  Covece, imas li duse, ljudi su na putu oko sveta...  Zao mi je, ali to je nase pravilo.

 

Vidim ja da je Zoran na ivici da ubije ovog kretena.  Ja bih mu u tome svesrdno pomogao.  Zoran kaze da se nose u picku materinu, da im vratimo vozilo nazad i da idemo u drugu rent-a-car companiju.  Da ali onda ce morati da plati dodatne penale zbog raskidanja ugovora, i ko zna da li ce druga kompanija imati pogodno vozilo ovako kasno.

 

Izmrcvareni, premoreni, iznervirani i pobedjeni, uzesmo taj novi kombi, i posle ukupno 4 sata jebavanja napustismo Budget Rent-a-Car, i krenusmo ka izlazu iz grada.

 

“Bas lepa dobrodoslica,” razmisljao sam dok smo se vozili ka Autoputu 99-Jug.  Sustina svakog putovanja nije u lepim predelima, prirodi i arhitekturi, vec u upoznavanju novih ljudi.  I koga je Serbian World Team danas upoznao?  Policajca koji je bruka i za svoju struku i za svoju zemlju.  Koji je svojim “jebite se” stavom samo sipao so na rane ovim ljudima.  Zatim su upoznali lenjog robota bez osecanja, ciji se celokupni recnik svodi na “Zao mi je, ali to je nase pravilo”.  Da, vase pravilo je mnogo vaznije od ljudskosti.  Gost ove zemlje je imao neprijatno iskustvo i treba mu malo razumevanja i pomoci?  Ne, ne mozemo mu pomoci.  Zao mi je, ali to je nase pravilo.  Ljudskost?  Ko jebe ljudskost.

 

Negde oko ponoci smo se zaustavili negde, ni sam ne znam gde, i nasli motel uz pomoc mog GPS-a.  Zatim smo otisli u obliznji restoran brze hrane koji je jos uvek bio otvoren.  Tu sam se setio da nismo nista jeli od jutros.

 

Atmosfera u ekipi je bila kao da je neko umro, i samo sam zeleo da se ovaj jebeni dan vec jednom zavrsi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Plače mi se od muke dok to čitam.

Svi su fini i nasmejani kad nude nešto (npr. auto za rent-a-car) a onda sasvim druga priča kad čovek pristane. Treba se suzdržati, a nije lako. Svaka vama čast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja