Jump to content

Moto Zajednica

Elektronsko paljenje Suzuki

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Suzuki an125

UVOD( ne citaj ako nemas vremena )

 

Ljudi, ne znam kolio ste upoznati, u glavnom, posedujem skuterce, sa japanskim agregatom, i ostalim kineskim delovima. Nesrecnog li slucaja, nismo mnogo presli 2200 za dve sezone, prva zato sto nisam imao dozvolu kada sam uzeo, a ove sezone, sam negde naseo, pukao mi karter, i iscurelo ulje, i to je curelo samo u toku voznje, tako da ja nisam ni pimetio. U glavnom, zakucao je, i onda sam odgurao kod nekih amatera, koji su ga mesec i po dana, "namestali", i samo ga umastili, i ofarbali(ako je to farba, ne mogu da skinem u glavnom). Pa je onda motor prepusten, pravom majstoru. Covek je uvideo gde je kvar, zavario, obradio radilicu, i motor radi sada kao bombona, plus je vracen, izglancan, ispoliran, sa napumpanim gumama, zategnutim kocnicama, ma sve u dlaku sredjeno. Svaka preporuka majstoru, i kome god u okolini Panceva treba preporuka, neka mi posalje pm, da ga uputim kako i gde.

 

OVDE PISEM O PROBLEMU

 

E dakle, od kada sam ga kupio, motor kada duze stoji jako tesko, pa i nikako ne moze da se upali na dugme, vec moram da kurblam i to malo vise. Zanima me sta bih mogao da uradim po tom pitanju? Dakle pricamo kada je pun akumulator, itd... Kako bih mogao da resim problem, da mogu preko dugmeta da upalim, preko sezone, a ne da posle dan, dva pazue moram da kurblam. Nije problem kurblanje, ali me nervira, i svaki put kada se ohladi, preko dana, lakse se upali kurblanjem, nego na dugme.

 

Koji deo da zamenim, sta da radim, i koliko kosta to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ja sam juce imao problem da upalim svoju masinu, prvo sam mislio da je do akumulatora pa sam ga skinuo i napunio ,ali nije. Posle sam pogledao karburator ocistio ga, imao je malo prljavstine i na kraju sam mu promenio svecicu i sad pali ko mina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@MilanPA po tvom opisu,kako kad odstoji malo nece da upali na dugme i trebas da ga kurblas malo vise,mislim da ti fali malo kompresije.Znaci ili je cilindar los ili klip i karike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Prvo proveri kako funkcionira saug,skuteri obicno imaju elektricni sto se cesto kvari,bar kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa nek ti to namesti taj dobar majstor,,a ne da pitas po forumu..jeb..

prvo,proveri kolko je daleko pick ap od magneta, proveri kako vergla,dali dok vergla baca dobru struju, naravno racuna se da ti je karb ok..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Suzuki an125

Ljudi, skuter je nov, karburatori su u redu, tako da to ne verujem da je u pitanju. Masina me ne brine, vise me brinu ovi ostali kineski delovi. Saug je podesen dobro, ima automatski. A majstor ne radi skutere, ili manje motore, popravlja u glavnom kroserice, i velike motore, koliko ja znam. To je prijatelj moga Oca, pa nam je samim tim ucinio uslugu. Zanima me, da li moze biti nesto jednostavno, poput svecice, itd? Sa strujom nisam imao problema, svetla su uvek bila jaka, sve je sijalo super, samo me paljenje brine, mislim da mu je to "urodjeno".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa stavi novu svecicu, za pocetak...

i proveri koliko je PIK AP /namerno napisano po vuku :moto3:/ udaljen od magneta....

jer kad je predaleko ,a u pitanju je 2 desete na pr, da bude dalji,nece na alnaser da baci varnicu,pa ga uglavnom palis na kurblu...

a moze da bude i nesto drugo,lose nastelovana smesa,sto se isto desava,prljavi filteri vazduha goriva itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja