Jump to content

Moto Zajednica

Maxi scooter do 1000€

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Kako da proverim stanje kaisa,rolnica?I sta jos treba proverim od ''potrosnog'' materijala sem plocica,guma kad gledam skuter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Evo kako ja to vidim ...:popovanje:

 

Pazi ovako imaš dva načina na koji možeš da kupiš vozilo:

 

1. ako cena odgovara, onda tražiš dlaku u jajetu, dogovoriš se da odvezeš motor u servis na detaljnu proveru stanja i to ti je u principu najpovoljnija (sigurnija) kupovina, tada, ako je sve ok platiš čoveku koliko traži i svi srećni .....

 

 

2. našao si nešto mlađe, al nemaš toliko para, ako veruješ u svoju procenu stanja, odeš vidiš, probaš, češkaš se i šta ja znam šta sve ne, odaješ utisak da si ozbiljan kupac, onda odeš da kao vidiš još jedan, ali se vratiš sa kovertom u kojoj je sramotna cifra evara i slušaš kako lova govori umesto tebe. Pare na stolu su čudo !!! E zajeb je što tada nema servis-majstor-.urac-palac.

to može ponekad da te košta ,ali ako veruješ u svoj sud - imaš lepši ,mlađi, motor

 

3. kupi :BJB-burgman:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

To sto motor ima seljacke nalepnice nikako nije merodavno za bilo sta... A nasuprot toga motor bez originalne X9 oznake frisko ofarban verovatno zato sto ga je bakica koja ga je vozila u Italiji inace jedini vl.ocesala o kapiju porte dok se vracala iz crkve...

 

Niko nije tvrdio da je prvi X9 zasigurno krš, niti da je onaj koji sam ja predložio sigurno pristojan komad, ali je razumno tako nešto pretpostaviti na prvi utisak. I Alekre i ja smo fino obrazložili zašto.

 

Postoji malecna mogućnost, da se iza tih dronjavih plastika, nalepnica, ćelavih guma i propalog sedišta krije ganc uredan agregat, redovno servisiran i spreman da novom vlasniku podari hiljade kilometara pouzdane vožnje. Ali, bolje je prvo pogledati drugi, uredan i opran motor, pristojnog izgleda, gde je vlasnik investirao i u veliki vetrobran. Veće su šanse da je agregat redovno servisiran, sitni kvarovi i problemi na vreme otklonjeni.

 

Što se tiče koncepta X9, ja ga kapiram kao dobar kompromis GT i gradskog skutera. Pozicija sedenja je relativno visoka, ja sa svojih 189cc gledam preko krovova automobila u gužvi. Ajnšlag je relativno mali i zaista se lako manevriše kroz gradsku gužvu (barem tamo gde fizički može da prođe). Sa druge strane, tu je dobar zaklon od vetra, isturena pozicija za noge, puno prostora za prtljag, displej bogat informacijama... Sve što treba jednom GT-u. Ovakav spoj city i GT koncepta postoji i kod drugih maxija, ali je ovde nekako još izraženiji.

 

Ako se prepoznaješ u ovom konceptu - dakle, tokom dana se voziš po gradu, često izađeš na periferiju preko nekog brzog bulevara, a kada dođe vikend spucaš 200-300km na otvorenom putu - X9 (ili sličan maxi) je prava stvar za tebe.

 

Ako su ti vožne na otvorenom putu ipak malo ređe (npr. jednom mesečno), neki city skuter ti je bolji izbor - Beverly ili slično.

 

Ako na posao ideš gradskim prevozom, a jedva čekaš vikend da sedneš na makinu i da spucaš 500km na putevima, onda je za tebe neki veći maxi od 500+cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam koliki bi plus bio da si morao da ga menjaš.

 

Nažalost, takvi kvarovi se dešavaju, ali to može da se spreči na vreme, detalji su ovde. Naravno, pri kupovini motora treba paziti da je tabla potpuno ispravna, pa su šanse da se neki problem desi minimalne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li je moguce da je onaj Beverli toliko jeftin?

Burazer je imao saobracajku sa 125icom koju sam kupio za grad pa sad trazim nesto ipak malo jace pa su mi opet pali na pamet skuteri od 250 pa navise ali o tome pojma nemam, pa ni kako se krecu cene. A za tako nesto bi dao mozda 2000evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Slabo je 125...

 

Znam ja da je slabije od 200 ili 250. Jesi vozio 125 pa govoriš iz iskustva? Vozio sam skuter od 50cc sa par konja koji je lepo služio po gradu. Ovaj X9 ima 15 konjića (bar tako piše u oglasu) tako da je pored svoje težine dosta jači od nekog kilavca sa 50cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Neko vreme sam vozio Piaggia Liberty 125 (Leader), nije nista posebno. Cak sta vise cini mi se da je SR50 (70cc i rezonom) od drugara bio brzi. Uzmi u obzir i tezinu Libertija naspram X9ke, videces da to ne pije vodu. Snaga ti jednostavno treba, jer ce u suprotnom da te guraju po putu.

 

Ne vezano za izbog skutera, cesto pitate je'l recimo 30,000km mnogo za skuter? Apsolutno nije, sposobni su za mnogo vece kilometraze. Recimo upravo Piaggio Leader moze da dobaci 100,000km. Sto se toga tice, nemate frke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Upravo Piaggio Leader moze da dobaci 100,000km. Sto se toga tice, nemate frke!

 

Ne znam za ostale ali ja sad lakše spavam. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vidi ovo:

f_39998856_2.jpeg

Malaguti Phantom 250 :)

 

Jedan plavi se vukao po oglasima i bio je na oko u jako lepom stanju, probaj da iskopas tako nesto ponovo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jedan plavi i ovaj ovakav nemaju nikakve veze. Taj plavi je ruzan za medalju, hocu reci da je ovo jedina lepa varijanta phantoma koju sam video :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Zevam po netu i naleteh na zanimljiv oglas za kolege koje traze manji maxi scooter.

 

 

1zdravo.gif

 

Misliš slabiji? Ovaj i još jedan X9 125 koji sam zapazio imaju po 15 konja što po meni nije malo. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ala ga je Maks olizao, svaka mu čast! :D Nisam odavno video ovako detaljno opran X9 (pogledajte prvu sličicu, sve ispod boka, nosač auspuha). Ofarban je, ali sve plastike deluju uredno i na mestu, moguće je da je zaista dobar komad.

 

Ako se neko zanima, neka zove slobodno, samo treba proveriti hladan start, to je slaba tačka kod X9 125cc...

 

@Tuner: Konjaža je korektna, ali njega pre muči obrtni moment. Kada je dvoje na sedištu, a treba krenuti... Ipak, za grad je sasvim okej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Zevam po netu i naleteh na zanimljiv oglas za kolege koje traze manji maxi scooter.

 

 

1zdravo.gif

 

Misliš slabiji? Ovaj i još jedan X9 125 koji sam zapazio imaju po 15 konja što po meni nije malo. 0takoje.gif

 

Naravno da mislim slabiji.. 1nanana.gif

Maxi scooteri od 125 i 250 ccm po gabaritima nisu mnogo razliciti..

Mislim na npr.. X9, AA, Madison..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Skuter bez oštećenja plastika se nikada ne farba, ali kao što rekoh, deluju pristojno, možda je farba samo izbledela ili je bio izgreban pa je vlasnik hteo da ga osveži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mozda ga je neko farbao zbog vasa koje mogu da nastanu od x faktora. Ja sam mog leonarda farbao zato sto sam hteo da promenim boju. Nije imao ostecenja, sem po neku sitnu vasu i plastike nisu bile varene...I ova suzuki mi je farban, ali nije lomljeno nista. Enduro je i vasa se

Hocu samo da kazem da to ne teba da vas odvraca od motora koji zelite da kupite, posebno ako su one bitne stvari na svom mestubcbv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam ofarbao nekadasnju Apriliju samo zato sto sam hteo da se cakli i to bas Nero Carbon izvadjena iz Alfinog kataloga i naravno kod jednog od naj farbara u okolini :D

 

Btw, taj X9 je iz Smedereva i nisam ga vidjao, ali ako je neko zainteresovan mozda bih mogao da ga pogledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja