Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ajde nek mi se javi na pp, ko je uspešno servisirao zadnji amortizer (onaj sa sisicom za duvanje).

Ovaj moj 'novi' je procureo i ostao bez ulja ;)  pa mu ne gine otvaranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

<Vuk> nisam se skrljao ,vec je jedan indijanac ovde na severu Vojvodine ubacio u rikverc i elegantno krenuo ..

Javi ako negde pronadjes blatobran, meni treba isto. Nasao sam na aliekspresu neki slican,ali mi istekla kartica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Aj' nek me neko posavetuje kako da ispustim pritisak iz amortizera, da bih mogao da ga otvorim.

Pregledao sam malo ono uputstvo na portugalskom i ima dosta slika kako se skida zadnja viljuška, a zadnji amortizer je samo prikazan kao celina za razlikun od pednjih, koji su skroz rasklopljeni. Nesto mi se čini da su ovi nasi jednokratni.

Možda da pitaš kolegu đunta, sudeći po postovima, poznaje materiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

resio sam problem i uradio servis amortizera. malo kasnije cu detaljnije o tome.

 

Sent from my D2303 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Reč je o ovoj verziji amortizera (slika je sa interneta) :

 

ypag.jpg

 

Skica ugrubo prikazuje kako to sve unutra izgleda :

 

DSC_0480.JPG

 

Ovde je prikazana verzija amortizera sa ventilom za gas. U stvari, ovo nije nikakav uljno-gasni amortizer već najobičniji uljni sa asistencijom.

Slikovito, radi isto kao recimo štapovi na KLE-u, ulje i opruga a vazduh (običan vazduh a ne azot) asistira. Naravno, odnosi i mere su drugačiji.

Konstruisan je i predviđen da radi sa što većim pritiskom u vazdušnoj komori (2). Ne znam za donju granicu a gornja je 10 bara.

Što je veći pritisak, glavni zaptivač (6) bolje dihtuje. Ako je nedovoljan pritisak, ulje i ostatak vazduha neminovno iscure do nekog momenta upotrebe.

Vazduh pritiska klip (4) koji dalje utiče na ponašanje ulja u toku rada.

Ventil (3) je običan, standardni vazdušni za gume, kao na svim vozilima.

Za dva-tri dana stajanja na radnom stolu radi testiranja pritiska, isti je opao sa 6 na 5.5 bara, tako da treba redovno kontrolisati i dodavati pritisak. Koliko često, utvrditi u praksi u odnosu na način korišćenja i visinu pritiska koji se duva. Ja sam trenutno naduvao 8 bara, amortizer je još uvek nemontiran i nemam načina da ga testiram u vožnji, do proleća.

Što se tiče utvrđivanja potrebne količine i vrste ulja, tematika meni nepoznata i potpuno sam prepustio majstoru. Za tu informaciju mogu da ga pitam i da prenesem ovde.

Mehanizam za protok ulja (5) je klasičan kao na svim mogućim uljnim amortizerima.

 

Svaki deo unutar amortizera je moguće servisirati uz manje ili više truda, SEM glavnog zaptivača (6) !!!

 

Prost razlog je jer su gumice i semerinzi uliveni u metalno telo.

Kao rezervni deo, verujem da na našem tržištu ne postoji.

 

Jedini način koji ja vidim kao rešenje je da se kod strugara napravi telo zaptivača ali sa ležištima za standardne semeringe koji mogu da se nađu u prodaji kod nas.

 

Amortizer se rastura tako što se (posle uklanjanja glavne opruge) jednostavnom alatkom/ključem za tu namenu, odvrne poklopac (7). Dalje sve samo ide.

Vazdušni ventil je fabrički zadihtovan bakarnom podloškom i verovatno je da baš na tom mestu curka pritisak.

 

 

Nadam se da sam pomogao još nekome sa istim problemom :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Motor mi troši na otvorenom 3L, u gradu do 3.5 a na težem off-u ne prelazi 4L. To mi sa fabričkim rezervoarom (10.6 litara) omogućava 320 do 200km autonomije.

Potrebne su mi ideje, predlozi i iskustva kako da povećam autonomiju 2 do 3 puta, isključivo povećanjem količine goriva koje mogu da ponesem. Ništa oko karburatora i agregata.

 

Jedna mogućnost je da stavim plastični Acerbis rezervoar 20-22L od KLX, postižem rezultat ali ima mnogo prepravki na samom rezervoaru i sedištu i izrada nosača. Ram se ne dira. Pitanje je kako će mi odgovarati položaj sedenja i stajanja. Više težine ide napred, što je dobro, jer je pozadi sve ostalo.

 

Druga nekakva mogućnost bi bila da zavučem kanister iza leve bočne torbe, ka zadnjem točku. Manje posla, mnogo nesigurnije po pitanju krađe i manji ukupan kapacitet. Tu bi moglo da se smesti max 4 litre. Nije ni naročito elegantno rešenje. Više mase je sad pozadi pa ću morati da premeštam dosta toga napred a to mi dodatno komplikuje pripreme motora

 

Da li rezervoar od nečeg drugog paše na ovaj motor bez ozbiljnijih zahvata a da je sa većim kapacitetom ?

 

Ja toliko, dalje vi pomagajte :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Си вид'о имају ли на "Таобао" Ћинези нешто баш за твој моторин?

 

Модел је популаран, па верујем да имају нешто за њега.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Lorde, ja se tebi divim kako uopšte možeš da staneš na to motorče pored sveg onolikog prtljaga ... Koliko si visok/težak ?

 

Tog acerbisa sam video na ebay par puta, ali mu cena nije baš naivna ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma napravis negde gde ti odgovara nosac za malu fricovku ( 5 do 10 litara ) i dospes kad ti treba. Kad ne putujes nigde - jednostavno skines. Malo mi je nepotrebno ulagati u veci rezervoar ( kupiti, prilagoditi, prefarbati ), a realno imas potrebe za njim par puta godisnje kad krenes u neke puste predele gde nema pumpi ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Lorde, ja se tebi divim kako uopšte možeš da staneš na to motorče pored sveg onolikog prtljaga ... Koliko si visok/težak ?

 

Tog acerbisa sam video na ebay par puta, ali mu cena nije baš naivna ...

180cm, 70kg.

Nije taj sa ebay, kod drugara u servisu ima jedan za male pare. Krečen je levom nogom ali nigde nije šupalj.

 

Ma napravis negde gde ti odgovara nosac za malu fricovku ( 5 do 10 litara ) i dospes kad ti treba. Kad ne putujes nigde - jednostavno skines. Malo mi je nepotrebno ulagati u veci rezervoar ( kupiti, prilagoditi, prefarbati ), a realno imas potrebe za njim par puta godisnje kad krenes u neke puste predele gde nema pumpi ! 

Realno mi za sirbistan ni ne treba ali ako se sve kockice slože, trebaće mi jer tamo gde budem krenuo, nema pumpe kod svake bandere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako je tako, ima onaj Quinqi 125 @ 2D, on ima rezervoar od 22 litre, samo ako ti se uklapa na ram i izgled . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Си вид'о имају ли на "Таобао" Ћинези нешто баш за твој моторин?

 

Модел је популаран, па верујем да имају нешто за њега.

Gledao sam na DX i Aliju, nema. Na Taobao se ne snalazim, ne znam kineski a i ne otvara mi sajt. Da nisi mislio na sgshop.com ?

Beli čovek nema ništa za DR200, samo od 400 naviše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja