Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Co2 aparat za varenje!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Tema je jasna-Treba mi aparat jer mi je dosadilo da se grebem od drugara! Enhel i slicna boranija STOP! Esab,Fronius,Kempi,Varstroj...tako nesto! Pa ako ima ko neka ponudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Posto jos uvek nisi dobio neku ponudu prokomentarisacu kratko.

Cuo sam od "proverenih majstora" te price:"Nikako Einhell i slicni...."

Moj komsija pre mesec dana kupio polovan Einhell za 100e,kaze nov takav je oko 200e.

Vec je izvario svoj auto i sad vari auto svog sina,+sto je aparat vec koriscen par godina....

 

Pa sad razmisli opet,ako imas vise para naravno da je bolje kupiti nesto provereno,

al' ako ti treba za povremeno koriscenje mozda i "boranija" moze da prodje.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Posto jos uvek nisi dobio neku ponudu prokomentarisacu kratko.

Cuo sam od "proverenih majstora" te price:"Nikako Einhell i slicni...."

Moj komsija pre mesec dana kupio polovan Einhell za 100e,kaze nov takav je oko 200e.

Vec je izvario svoj auto i sad vari auto svog sina,+sto je aparat vec koriscen par godina....

 

Pa sad razmisli opet,ako imas vise para naravno da je bolje kupiti nesto provereno,

al' ako ti treba za povremeno koriscenje mozda i "boranija" moze da prodje.

 

Pozdrav!

Prijatelju jedan enhel od "150" ampera vec imam i od prvog dana je vario isto tako kao kada vrabac sere da se duhovito izrazim :D a posto ce mi trebati za remont dve prikolice (traktorske)nesto nisam raspolozen da kidam zivce sa "boranijom"

Hvala u svakom slucaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Nadji trofazni bilo koji. Varstroj 180 monofazni sam popravljao pe neki dan kod drugara, izgorele diode, prošle godine triak, unutra trafo iste kvadrature ko u einhelima, jedna dioda više po ploči, nategnuto da radi nešto bolje ali po koju cenu. Ja koristim neki minijaturni od 100A a i on unutra izgleda kao gorepomenuti a tu negde slično i radi tako da one cifre napred ništa ne znače. Kad var treba da bude savršen uzmem od drugara trofazni esab 180, zadovoljava sve zahteve mada za debele konstrukcije preferiram klasičan aparat sa elektrodama, bolje utopi var u materijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Slazem se za trofazni tj.i trebao sam da napomenem da mora da bude trofazni ali kako trazim preko 180 ampera uglavnom i jesu takve konstrukcije!

 

A sto se tice debljih materijala tu je klasicni aparat zakon nego uglavnom ce mi trebati za varenje limova a i dosta brze se radi sa co2. Stric ima CEM (Neki Francuz) od 280 ampera,pa ono je perverzija za rad! Zamisli kada i ja kao priuceni "majstor" salivam verove pa hebe kevu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

mogu li i ja koju?! pre nekih 3god sam bio u trilemi kao i ti koji uzeti,milion saveta! nazovet predstavnistvo varstroja nadje se jedan dokoni cika i objasni mi neke stvari! istina da je onda kostao nekih 50.000din,ali.!! :care: uzeh po njegovoj preporuci monofazno-trofazni(zivim od bravarije),bogu hvala vec tri godine intezivno se pegla i nista mu ne fali! kostao je sto vari na trojci monofazno to vari na 5ci monofazno! zica nikada preko 5kg jer manje opterecuje mehanizam koji goni istu! znaci obavezno da je kakav ali da bude trofazni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Posto jos uvek nisi dobio neku ponudu prokomentarisacu kratko.

Cuo sam od "proverenih majstora" te price:"Nikako Einhell i slicni...."

Moj komsija pre mesec dana kupio polovan Einhell za 100e,kaze nov takav je oko 200e.

Vec je izvario svoj auto i sad vari auto svog sina,+sto je aparat vec koriscen par godina....

 

Pa sad razmisli opet,ako imas vise para naravno da je bolje kupiti nesto provereno,

al' ako ti treba za povremeno koriscenje mozda i "boranija" moze da prodje.

 

Pozdrav!

Prijatelju jedan enhel od "150" ampera vec imam i od prvog dana je vario isto tako kao kada vrabac sere da se duhovito izrazim :D a posto ce mi trebati za remont dve prikolice (traktorske)nesto nisam raspolozen da kidam zivce sa "boranijom"

Hvala u svakom slucaju!

za takve stvari ce ti trebati barem 250A trofazni da se ne mucisti a i aparat koji sa lakocom vari lim do 5mm debljine i najbolje je sa CORGONOM bolje topi materijal nego kada varis sa Co2 inace Fronius, Miler i tako te firme nemoj ni da pitas za polovan jer novi kostaju od 3000-5000 evra sa nekih 300A snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

Pogledaj MERKLE aparate, kod mene u firmi se koristi svaki dan vec 3 godine i odlican, a kupljen na preporuku od firme koja se bavi bravarijom... E da 220A i mislim da je to super snaga jer mozes svasta da varis...

 

I kupljen u NS u nekoj firmi ne znam tacno ime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

Pozdrav, ajd dacu i ja svoje misljenje i glas za varstroj.Desetek godina vec imam varstroj 1600.Bavim se bravarijom i ponekad serijskim zavarivanjem.Moje iskustvo sa gorepomenutim je da uz dobru negu i pravilno koristenje vredi svaki dinar.Vario je sve i svasta:od trulih jugica, kucne bravarije, gradjevinskih konstrukcija, prohrom, auspuhe, cevi za grejanje, stolice i momsijska sedista od kola :D... i naravno bojlere :D , par puta sam cak uspeo sa njim i aluminijum da "prikacim za celik ili prohrom.Ne bih to bas nazvao varenjem ali dobrim prikacinjanjem da... Nikad nista nije otpalo ni procurelo.

Sad, ima tu malo i zanata ali i aparat odradi ono sto mu je posao.Naravno ima i svoje limite.Ne moze se ocekivati da vari lim od 15 mm debljine sa 90% penetracije ali za 2,3 - 5 mm se junacki drzi ;) Tehnika polaganja je uvek opcija ali nije uvek pozeljna...

Jos jedna veoma vazna stvar je servisna mreza, koju varstroj za divno cudo ima kod nas i to dobru.Tu mislim na rezervne delove, pregradnju raznu i slicno.Licno nikakav kvar nisam imao na njemu osim sto sam menjao polikabal i to ne greskom varstroja nego mojom greskom.

Sve u svemu varstroj je firma i to solidna za imati u kuci za varijantu "uradi sam"

Ne kazem da ga ne bih prevario sa jednim "skebicem" invertorskim ( je*o aparat ko tasnica :D) ali tisucu i kusur eura je tisucu i kusur eura :D

Dakle, glas za varstroj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Svi komentari/misljenja/iskustva dobrodosli! Ako neko ima komsiju,drugara da donosi alate i masine sa zapada neka turi telefon (drugar kupio Esaba kog je matorac doneo iz Austrije. 220 Amp. za 400evra)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja