Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XTZ 660

Recommended Posts

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Takođe, pominju problem sa petom brzinom... u početku se čuje kao superčardžer (zavijanje) i na kraju se samo razleti.

 

Pobrkao si stvari, probleme sa 5-om brzinom imaju stare 600 tenere, a ne

XTZ 660. Kod starih tenerki ( zračno hlađene ) predugačak je prijenos, kod

XTZ 660 je sasvim OK, serijski 15/45 je više kratak nego dugačak, a kad staviš

14 zubi naprijed ( 45 iza ) motor diše punim plućima na terenu.

 

Ali ipak trese da ne bude zabune

 

Trese ali minimalno, ja ne znam ni jedan singl sa karbom koji trese manje u toj klasi. Samo noviji ajnšprici tresu manje. U odnosu na npr. Pegaso, Suzuki DR650 ili LC4 trese zanemarivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

Da li je jos neko imao prolem sa crevom za vodu koje vodi od hladnjaka do vodene pumpe., meni je dohvatilo do auspuha i progorelo stavio sam prohromski deo na mesto do auspuha i sada je problem resen. Inace je fabricki nesretno reseno crevo koje ide tik uz izduv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Da li je jos neko imao prolem sa crevom za vodu koje vodi od hladnjaka do vodene pumpe., meni je dohvatilo do auspuha i progorelo stavio sam prohromski deo na mesto do auspuha i sada je problem resen. Inace je fabricki nesretno reseno crevo koje ide tik uz izduv.

 

Nikad u ovih 240.000 km. Fabrički nije preblizu i ne može doći u kontakt. Jedino

ako nije original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Kolega ako bi bio ljubazan da uslikas kako izgleda crevo i kuda je provuceno kod tebe jer mislim da mi je ovo koje je na njemu original.

 

Evo ne vidi se dobro, kod mene je sve original, premjerio sam,

najmanja udaljenost je tačno 3 cm, a crijevo je vrlo tvrdo, ne

može da se mrda, možda 2-3 mm....

post-214-0-10530400-1355397928_thumb.jpg

post-214-0-65320500-1355397964_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

Resio si mi dilemu. Crevo mi je origigi ali je neki majstor sproveo sa prednje strane rama0stabre.gif, i normalno da je izgorelo. Hvala puno na brzom odgovoru.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Nisam je palio od pocetka zime recimo od novembra i za Bozic upali ali juce nema sanse. 1neznam.gif

 

Napuni rezervar do vrha, mora kresnit ako je sve ispravno. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Ovako od skora sam vlasnik jedne XTZ 660 91. god.Voleo bih da je pregleda neki dobar majstor.Nista joj ne fali pali ide al ipak je to matoro.Onako jedan opsti pregled ,karburacija, paljenje, ventili i sl.neki savet koji majstor.E i ako je moguce neki kontakt, ako je sa foruma onda je lako a ako nije onda neka pomoc Pozdrav svim ''sektasima'' a i ostaloj braci bajkerima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

Imas ovde na forumu nekoliko dobrih majstora da ih ne imenujem pojedinacno procesljaj podforum sa iskustvima sa servisima i kasce ti se samo. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Evo i ja da se javim. Zadovoljan motorom skroz, mada mi jos uvek ima tvrdo vesanje, za razliku od Dominatora, koji mi je tu vise odgovarao. Meni se potrosnja vrti u zadnje vreme oko 4.2. do 4.4 litara, mesovite voznje, i negde oko 3dl ulja na 1000km. Treba otvoriti, pa videti sta srediti, ali dok se ne poveca previse, ne diram. :D

Jedino sto bi menjao su gume, ali to kad budem imao viska love.

I koja slika

 

IMG_7362-2.jpg

 

IMG_7369-1.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Kako se motor ponasa u voznji u dvoje sa nesto prtljaga?

Ja se nesto lomim izmedju KLE500 i xtz660.

Bitno mi je da dvoje ljudi 80 i 60kg mogu lagodno da se voze oko 100km/h sa koferom i bocnim torbama bez da idem u visoke obrtaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

Ima snage al mora stalno da se salta ipak je jedan cilindar.Izuzetno kvalitetan motor lak i zustar za voznju,Moze za dvoje osrednjih zbog duzine sedista.KLE je dva cilindra bolje poteze iz nizih obrtaja nisam ga imao ne mogo o njemu nista iz iskustva da kazem. Teneru dosta vozio i mogu reci da je sjajan motor,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Mico potuno si u pravu mora stalno da se salta i 'voli' 4000+ obrtaja.Al' ko nece da salta uzme 'bojler' sa tockicima , pardon skuter pa samo zavrce gas.Sediste je malo 'kratko' za dvoje posebno ako ima 'kufer' , mada moze i da se malo pomeri unazad,mislim kufer.Ipak je to Dual purpose makina pravljena vise za of road nego za asfalt.Naravno da moze i po asfaltu ali trazi voznju kao po zemlji, ispod 2000 obrtaja deluje bas slabasno i vise trese.I prilicno visok motor , tj ako nisi bar 1.8m nece ti bas prijati.Ovo se naravno odnosi na Teneru.Preporuka probaj jednu pre nego se odlucis za istu.Mada sam ja prezadovoljan svojom.Ako sam pomogao super a ako ne sory.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pozdrav Teneraši, treba mi vaša savetodavna pomoć. Trebao bih da pogledam jednu Teneru 660, '94.godište. Uputite me u neke specifičnosti i bitne stvari na koje bih trebao da obratim pažnju, da ne bih sam sebe zajebao...

 

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

zdravo ljudi! dosao sam u posed jedne lepe Tenere iz '97.. imam jedan mali problem, u biti ne znam da li je to problem.. svaki puta, u kojoj god brzini bio, cim dodje na 4000 okretaja krene da vibrira ceo motor.. kao da sam se ukljucio na one neke aparate za skidanje celulita.. na 3000 savrseno, bez vibracija.. ne bi rekao da je to normalno :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

zdravo ljudi! dosao sam u posed jedne lepe Tenere iz '97.. imam jedan mali problem, u biti ne znam da li je to problem.. svaki puta, u kojoj god brzini bio, cim dodje na 4000 okretaja krene da vibrira ceo motor.. kao da sam se ukljucio na one neke aparate za skidanje celulita.. na 3000 savrseno, bez vibracija.. ne bi rekao da je to normalno :ooo:

Kod mene vibrira na ispod 2500, a preko toga nista... Mada ja imam Teneru 600, ali je to u principu slicna, skoro ista masina...

Bojim se da kod tebe radilica nije u osi kako treba i da zato krene da vibrira preko 4000 obrtaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pale, BiH
  • Motocikl: BMW R 1150 RT

Vlasnik sam 3yf 92 god. vec mjesec dana i predjenih 1000km. Prezadovoljan sam, mozda da mu hvali koji kw jer ovih 30kw je malo, al za voznju 80-110 km/h moze.

 

Po meni ima 2 nedostatka:

- prvi je lampica za pritisak ulja( kako da znam sta se desava sa uljem ???),

- drugi je nivo goriva u rezervaru.( samo cekam da zapuca pa da prebacim na rezervu i razmisljam o benzinskoj)

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Vlasnik sam 3yf 92 god. vec mjesec dana i predjenih 1000km. Prezadovoljan sam, mozda da mu hvali koji kw jer ovih 30kw je malo, al za voznju 80-110 km/h moze.

 

Po meni ima 2 nedostatka:

- prvi je lampica za pritisak ulja( kako da znam sta se desava sa uljem ???),

- drugi je nivo goriva u rezervaru.( samo cekam da zapuca pa da prebacim na rezervu i razmisljam o benzinskoj)

 

Pozz

Za ulje se nemoj sikirati jer mu nista nece biti kako god da teras masinu. Jedino kontrolisi nivo ulja u masini jer jedan cilindar zna da popije neku kolicinu ulja u voznji...

A za kolicinu benzina u rezervoaru ja imam jedan metod koji koristim: kad dodjes sledeci put na rezervu sipaj za hiljadu din. (6,57 litara), resetuj kilometar sat i vozi mesovitu voznju otvoreno-grad. Kad opet dodjes na rezervu znaces tacno koliko km prelazis sa hiljadu din. Kod mene je to otprilike 120km na hiljadu din i kad sipam hiljadu din resetujem brojac i kad se priblizim cifri 120 km na satu stajem na prvu pumu koja mi je usput i opet natankam i opet u krug. Do sada sam samo 2 puta ostao bez goriva, a i to nije bilo zbog mog nacina merenja nego sam mislio da motor moze i na "vazduh" da ide...pa jbg...he he...pocetnicke greske...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja