Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

34,4671 je srednji kurs trenutno za forinte, što bi po mojoj računici trebalo da izađe 69.72 € za prednju i 94.39 € za zadnju , čak i da ne vraćaš AFU se isplati, a izgleda da je to sad neka akcija koja važi samo ako uzimaš komplet guma.. raspitivanje je u toku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ja sam ok ali je auto uništen. Popustila pažnja i stigao sam bankinu. I dalje se nadam da će se neko čudo dogoditi pa da ne moram da ga prodam. Postavicu sliku auta kasnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Evo da vam ogovorim svima u vezi auspuha. Probacu prvo sa motorom da ga prodam a i ako ne budem na kraju morao motor da prodajem bilo bi mi bas krivo da ostanem bez auspuha. Sto se kaze jos mi zuji u usima, ni sam ne znam sta da radim. Ako kojim slucajem ne prodam moped vodim vas sve na pivce :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Evo da vam ogovorim svima u vezi auspuha. Probacu prvo sa motorom da ga prodam a i ako ne budem na kraju morao motor da prodajem bilo bi mi bas krivo da ostanem bez auspuha. Sto se kaze jos mi zuji u usima, ni sam ne znam sta da radim. Ako kojim slucajem ne prodam moped vodim vas sve na pivce :)

 

Navijam za pivo! :takoje:

 

Ako niste već negde pogledali

 

Moto Aventura, novembro/2010 - 14.000 km

Carretera Austral (completa); Ruta 40; Torres del Paine; Ushuaia/Puerto Williams.

Suzuki XF650, 2003.

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Ima li neko logo freewind-a u vektorima možda, ako ima nek podeli :aha:

 

Ovaj sam napravio od jedne fotke, (eve slika dole ako nekom zatreba) i završiće mi posao trenutno, ali bi mi još bolji bio u krivama ako neko ima

 

FQoRo_vanjafreewind.jpg

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Vanjus sad cu pogledati putesestvije,deluje vrrlo zanimljivo!!ps Nemanja sta uradi sa motorom?oce li biti tog piva? :D

ps Vanjus lepo si ovo izveo,mislim da ce biti dovoljno verodostojno kao original!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Za sad nisam uradio nista, dobijao sam neke ponude ali ništa preterano zanimljivo. Danas se ne zna dal je teže nešto prodati ili kupiti. I dalje navijam za pivce :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Pozdrav freewindovci. Trenutno sam u procesu trazenja svog prvog motora. U opciji su mi transalp , freewind ili slicno ... (mislim ne znam ni sam, prvi motor :moto3: ... ali hocu neki motor za po gradu sa kojim mogu i malo da putujem).

 

Pojavio se jedan u rublici Prodajem http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/77174-suzuki-freewind-650/ , htedoh da ga pogledam u sredu, medjutim nisam stigao.

 

Imam dva pitanjca: :zbunjen:

1. da li neko od vas mozda zna taj motor (mislim, nema puno freewinda u gradu, pa mozda i znate koji je tacno motor u pitanju)

2. šta je to na šta treba da obratim pažnju kada gledam freewinda

 

Pozdrav i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Po meni u ovom cenovnom rangu mislim da ne mozes uzeti bolji enduro.Ljudi traze ovoliko para za transalp '87-'88 godiste.Ovaj xf deluje dosta lepo a i cena je skroz korektna!

Srecna kupovina! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Hvala Savke. Poludeh od mozganja sta da kupim. Zeznuto je kad covek nema iskustva. Pravo da ti kazem, za prvi motor mi je je samo bitno da je dobar motor. Dao bi ja i više para za bolji, ali za prvu sezonu u životu - freewind mi deluje extra.

 

Sto sam vise ljudi pitao - to sam vise bio zbunjen. Te nemoj freewind - ima jedan cilindar, te ima da se pregreva, te ovo ono ... Onda isto tako za Transalp - ovakvi su, onakvi su ...>:(

 

Na kraju shvatih - uzmi bre ono sta ti se sviđa i ne filozofiraj mnogo :D .

 

Hocu pouzdan motor za po gradu i ture do par stotina km na dan plafon ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Hvala Savke. Poludeh od mozganja sta da kupim. Zeznuto je kad covek nema iskustva. Pravo da ti kazem, za prvi motor mi je je samo bitno da je dobar motor. Dao bi ja i više para za bolji, ali za prvu sezonu u životu - freewind mi deluje extra.

 

Sto sam vise ljudi pitao - to sam vise bio zbunjen. Te nemoj freewind - ima jedan cilindar, te ima da se pregreva, te ovo ono ... Onda isto tako za Transalp - ovakvi su, onakvi su ...>:(

 

Na kraju shvatih - uzmi bre ono sta ti se sviđa i ne filozofiraj mnogo :D .

 

Hocu pouzdan motor za po gradu i ture do par stotina km na dan plafon ...

 

Vidi .. za taj konkretan motor koji si linkovao, nemam pojma, lepo izgleda na slikama, cena je korektna, a uvek vodiš nekog majstora sa sobom ili bar nekog iskusnog bajkera ko se razume u mexaniku, pa gledaš :

A sad to što ima jedan cilindar i da se pregreva ti potpisujem da je totalno nebitno. Jeste,ima jedan cilindar, malo više "trese" ali u odnosu na ostale jednocilindraše uopšte nema mnogo vibracija, malo dok se ne navikneš.. traži malo veće obrtaje za mirniji rad i to je to. Sa druge strane jevtinije ti je održavanje, a što se tiče pregrevanja, ja to nisam "doživeo" do sad. Npr. do Čačka sam prošle godine u cugu iz Novog Sada išao na +35oC bez ikakvih problema kad sam stao na pumpu mašina ništa nije bila "ugrejanija" nego kad ideš 10-15km.

 

Pogledaj još dva freewinda koja prodaju članovi iz ove "sekte" jedan je Nemanjin, on je iz Zemuna a drugi Muljazov iz Ivanjice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

imao sam slicnu dilemu, samo sto sam ja bio dosadan sa milion pitanja, jer sam pokusao da spojim nespojivo u jednom motoru :)

 

na kraju je ipak pala odluka na winda i nije mi zao

verujem da ima boljih motora, specijalizovanijih motora, ali xf je odlican allrounder

 

zbog jednog cilindra su malo izrazenije vibracije, ali u klasi jednocilindrasa je motor medju najboljima, ako ne i sa najbolje amortizovanim i utisanim agregatom

takodje zbog jednog cilindra se joguni obrtajima ispod 2500rpm, ali preko toga vrlo snazno vuce

 

zbog male mase (162kg prazan) izuzetno agilan po gradu i po krivinama (licno odrzavao korak sa bitno jacim R-ovima malo starije genracije), ali osetljiviji malo na neravnine, bocni vetar i putnika pozadi

 

kocnice rade posao, ali bi mogle biti bolje

 

vesanje je nize i tvrdje nego kod ostalih enduro motora sto je odlicno za grad i krivine, ali se nekim teskim terenima nemoj mnogo radovati. stojicki ce podneti dosta offroada, muljaz moze da posvedoci, ali je kompletno konstruisan kao soft enduro i sa tim se moras pomiriti

 

dovoljno komforan za vozaca i suvozACICU i sve preko toga postaje tesno i previse tereta na zadnjem tocku

 

dovoljno izdrzljiv, brz i udoban za putovanje brzinama 90-130, ali samo dovoljno, ni makac preko toga

 

nadam se da sam pomogao, ako imas jos pitanja, slobodno pucaj

 

sto se mene tice, ne mogu da iscekam lepo vreme da se vozim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Hvala Kosooki,

 

 

I ja sam poceo da trazim nespojivo u jednom motoru kao i ti (kao sto znas - ubrzo shvatis da to ne ide bas tako).:takoje:

 

 

Ovo su moje potrebe: Ne treba mi motor za offroad, vec za asfalt. Enduro mi odgovara zato što sam visok 190cm,pa na motoricima izgledam smesno i nije mi udobno. Iz BG-a sam, i hocu nesto da idem na posao (radim u centru i poludeh od trazenja mesta za parkiranje auta, a motor mogu ispred kancelarije). Takodje, hocu vikendima da se vozikam po Srbiji (od malih rastojanja tipa Avala, Kosmaj i sl, do malo daljih relacija tipa Zlatibor, Tara ...). Ako mi se svide duge ture - mozda i do mora (sto da ne).

 

Vozikao bi se mahom sam, povremeno suvozacica i to je to. :moto3:

 

Takodje jedva cekam lepo vreme :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

super, sve se uklapa sem tih 190cm

bojim se da ti motor ne bude malo mali, ali svakako sedi i pogledaj, tako ces najbolje znati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Pogledacu,

 

 

Moram da ga probam malo, na freewinda nisam ni seo nikad.

 

Iskreno, najudobnije mi je bilo na V stromu, ali to je malooo van mog budžeta :neznam: . Transalp mi je bio OK, ali mi za njega treba 3500 eurica, sto je stvarno mnogo para za prvi motor. Ovi stariji od 99 godista su 2500 ... a to mi je iskreno mnogo za motor star skoro 15 godina ...

 

Icicu ovaj da pogledam, pa cu videti sta dalje. Najbitnije je da sam odvojio parice, pa sad ideu slatke muke trazenja makine za sezonu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

uradi ono sto su i meni rekli: "dok ne probas neces znati"

kupis, probas sezonu, ako ne ide, prodas (na kraju krajeva spustis cenu 200 eura oticice sigurno) i kupis drugi ili menjas tvoj uz doplatu, fala bogu, trziste motora je prilicno aktivno

 

ali, samo ako ti ne bude mali gabaritima, mislim da ces zaista uzivati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kosooki ti je dosta lepo obajsnio. Ja se samo ne bih slozio da je nemiran na neravninama. Bice da mu vesanje pozadi nije podeseno kako treba, tj po njegovom ukusu. Sto se uljare i pregrevanja tice ja za tu boljku ne znam. Nisam presao nesto puno sa njim (8.000km) za godinu)ali sam vozio po raznim terenima i nikad mi se nije desilo da ga pregrejem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

I ja bih se odlucio za winda (nije sto ga prodajem). Prvi motor mi je bio sachs x-road i dosadio mi je za mesec dana. Onaj je stvarno povoljan i ja koji prodajem bih ti preporucio da pogledas taj jer je extra cena. Ako budes hteo mozes da dodjes da probas moj cisto da vidis kako ti stoji. Po svemu sudeci odustacu od prodaje jer je sve stalo, ako sacekam da otopli znam da nema sanse da ga prodam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Jeste povoljan, to je sigurno.

 

 

Nemanja, hvala ti na ponudi,:takoje: mozda ti se i javim ... Cisto da sednem na njega da vidim "kako mi stoji". Nisam nikad seo na freewinda, ali mi je delovao dovoljno veliki za mojih 190cm. Valjda mogu da se "spakujem" na njega, nemam zilijardu evra za Afriku staru 20 godina :jee:

 

Mislim, nije freewind kao Hornet (tu sam mislio da ce da mi izadje grba na ledjima kada sam probao od drugara :jee:).

 

Sto mi rece Kosooki: "dok ne probas neces znati" ... Tako mu dodje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja