Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipati u ZZR ??

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Zanima me koje ulje sipati u ZZR600 ?? Full sintetiku ili polu sintetiku i koju marku ? Neshto sam pretrazivao forum i vidim da svi preporucuju polu sintetiku shto se tiche ZZR-a kao u fazonu da necesh od krsa napraviti bolji motor ako u njega sipash full sitetiku umesto polu sintetike... Ako na necemu nezelim da ushtedim to je na ulju.

 

Motor je 1993 godiste, u njega ide 3.7 l ulja i na satu ima nekih 48k km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Zanima me koje ulje sipati u ZZR600 ?? Full sintetiku ili polu sintetiku i koju marku ? Neshto sam pretrazivao forum i vidim da svi preporucuju polu sintetiku shto se tiche ZZR-a kao u fazonu da necesh od krsa napraviti bolji motor ako u njega sipash full sitetiku umesto polu sintetike... Ako na necemu nezelim da ushtedim to je na ulju.

 

Motor je 1993 godiste, u njega ide 3.7 l ulja i na satu ima nekih 48k km.

 

 

Ja sipam polu sintetiku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Sipaj bilo koju polu sintetiku 10w40 (Bel-Rey, Silkolene, Motul, Bardahl, Ipone) i gassss :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Sipaj bilo koju polu sintetiku 10w40 (Bel-Rey, Silkolene, Motul, Bardahl, Ipone) i gassss :zdravo:

 

Sad gledam u service manualu:

Oil:

In Cold climates: SAE 10W40 or 10W50

In Warm climates: SAE 20W40 or 20W50

 

Ja vozim samo po toplom vremenu odnosno od proleca do jeseni pa valjda motoru nece smetati 10W40 ? Poshto nigde nevidim da ima 20W40...

 

 

Vidim da Bel-Ray ima u Pegazu 4l za 2600 ali posle ove poruke nisam siguran ( mada to je samo jedno kratko iskustvo ):

 

Pisem ti post kao bivsi vlasnik Transalpa 650.Prvi servis kad sam radio na njemu kupio sam "neko" ulje Bardahl i sipao u masinu na preporuku prijatelja.Motor je osetno tise radio a menjac bukvalno kao da je zamenjen i stavljen nov ! 10000km sam vozio sa tim uljem i masina nije potrosila kapi ! E posle toga kad sam trebao da radim servis,zadesio sam se u Beogradu u prodavnici moto opreme i prodavali su BelRey..Po sistemu nista mu ne fali ni sa tim uljem da ide ja kupim sve na jednom mestu...dodjem kuci zamenim ulje,upalim motor i moj motor radi kao da je prolupao !!! MNOGO je bucniji,probam ga provozati i moj menjac nije ono sto je bio ! Istog momenta sam ispustio to ulje i bacio,seo u kola otisao ponovo po Bardahl i sipao...Ponovo je to bio necujni Transalp ! Od tada samo Bardahl koristim.Ako pogledas malo po netu videces da se u sva Hondina vozila i motore u Italiji iskljucivo sipa Bardahl.Sipaj i osetices razliku.Pozdrav ! PS.XTC C60 10W40

 

I gde ima da se kupe ove druge marke u NS-u i koja je cena ? Mislim na Silkolene, Bargahl, Ipone poshto nisam siguran ni za Motul posle tolike priche na forumu da ima puno falsha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

@ Gvozden sipao sam Silkolene, Procycle, Bel-Rey jednom kastrol i nikad više : )

 

U NS Bardahl imaš u Pazzini motor-su kod Markosa, druga kuća u pravcu podvožnjaka. Silkolene imaš u Markosu a Ipone mislim da imaš kod Viktora u Primoto-u na futoškom putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

^^

Sorry za smaranje ali dali slucajno znash cenu za 1L ( otrpilike nemora tacno )? Mislim na Bardahl ili Silkolene poshto znam gde se ove prodavnice nalaze a i usput su mi kad idem poslom za NS... Za ovu trecu neznam gde se nalazi pa ce izbor pasti izmedju Bardahl ili Silkolene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

...nebi da lupam pa ostanem živ...svrati pa proveri.

A Viktor ti je na futoškom putu preko puta Univer Alba marketa ali se naoružaj strpljenjem jer često nije u radnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

koliko je normalno da trosi ulja kawasaki zzr 600 96god sa predjenih 60000km za predjenih 400km mi je svuko za cetvrtinu na meracu cenim ga da je to puno...elem motor sam skoro kupio i nema ni belog ili plavog dima kad ga turiram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam evo prešao blizu 1000km od kada sam uzeo ZZR 1993, ne troši mi  ulje, pošto ga vozim ovih dana svakodnevno, vidim u retrovizoru da dimim na leru na semaforu. Pre toga sam vozio GPZ500, nije trošio od zamene do zamene, a dušu sam mu izvadio, imao je preko 80.000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

.... četvrtina na 400km je punooooo..... no prati ga dalje ako nastavi da troši, imaš plavi dim na izduvu i smrdi na ulje popušlo je nešto u agregatu..... blaža opcija vođice, tefloni...gora opcija karike i cilindri....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

za svaki motor je prihvatljivo da u servisnom intervali potroši ulja od max do min na prozorčiću (ili mjeraču)  ... preko toga ve vrijeme početi razmišljati o nekakovom većem servisu ... 

 

Na taj način su razmišljali projektanti kod izrade mašine .... pa je to u zavisnosti od zapremine kartera od 3 - 8 dcl ulja u servisnom intervalu od (zamišljenih) 6K km

 

Iako jako puno zavisi od načina vožnje ... ;) ... meni recimo kanta zna maznuti i 2-3 dcl u 10-15 km ako idem na neki defile na susretu kad su navi tempereture na +40 ... pošto je uljno hlađena mašina i nema ventilator, zna se desiti da temperatura ulja pređe magičnih 130°C i počne izgarati ... ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

hvala bogu nisam bio upravu jer mi motor i ako na nogare bio malo nagnut na levo pa pokazivao manji nivo potrosio je nekih 5mm na meracu sto bi po meni do zamene na 4000km bilo negde malo iznad minimum...elem sad jel treba da se odrzava neki nivo ulja ili moze da se tera do malo iznad minimuma da nedolevam  u medjuvremenu...trenutno je motul 10 40 dali bi bilo pametno da predjem na 15 50 posto troskari ulje ili je bolje da si ostanem na postojece i dolivam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2065 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

hvala bogu nisam bio upravu jer mi motor i ako na nogare bio malo nagnut na levo pa pokazivao manji nivo potrosio je nekih 5mm na meracu sto bi po meni do zamene na 4000km bilo negde malo iznad minimum...elem sad jel treba da se odrzava neki nivo ulja ili moze da se tera do malo iznad minimuma da nedolevam  u medjuvremenu...trenutno je motul 10 40 dali bi bilo pametno da predjem na 15 50 posto troskari ulje ili je bolje da si ostanem na postojece i dolivam..

 

 

 

...kada sam ja kupio svog prvog ZZR-a,(al je bio 1100) svi ZZR-ovci su mi govorili: "ulje OBAVEZNO i UVEK na maximumu!" :tras1: ...ja ih poslusao i nikada nisam imao problema,predjoh na njemu mnooogo km,trosio mi 50-100 ml od zamene do zamene na 5k...pa evo i ja nekoga da posavetujem  :popovanje: ...i da,najbolja gradacija za njega jeste 15/50 ...moze Motul 5100 ili Bardahl XT-c 60...nikako punu sintetiku u njega...ja se zeznuo jednom prilikom pa sipao 300V... :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

A mogu li MOTUL 3000 20w50 mineralno kolega Vulkan ga preporucuje na pocetku teme posto mi masina troskari ili ipak bolje polusintetika 15w50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2065 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

A mogu li MOTUL 3000 20w50 mineralno kolega Vulkan ga preporucuje na pocetku teme posto mi masina troskari ili ipak bolje polusintetika 15w50

Mozes bilo koje ali zasto ne sipati malo kvalitetnije polusinteticko za neku smesnu razliku u parama?Mineralno moras da zamenis na 6 meseci vozio-ne vozio jer nema te aditive i antioksidanse kao polu ili puna sintetika.I zasto mineralno kad imas polu u svim gradacijama?Ja trenutno vozim na Bardalu 20/50 polu i menjam na 6k,ne potrosi ni gram.Moj savet ti je da probas jednu sezonu na 15/50 pa ako troskari i dalje,ti onda predji na mineralno ili polu 20/50.

@Mohikanac-prolupa svaki ako se ne pazi malo,ne znam sto je bas ZZR izuzetak...lepo ga ugrejes i udri...moj nije prolupao ni posle 60k kod mene a nisam ni cuo da je nekome od mojih ortaka...a isao je i do 300 mnogo puta... :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

Hvala bogu da sam se zeznuo prilikom merenja motor mi je bio blago nagut na levo na nogarama takav je pod to isprve nisam primetio  i ispalo da je potrosio a ustvari nije :D Mada moje pitanje ce sluziti kao pomoc onima kojima stvarno trosi...hvala svima na savetima... inace masina za to godiste i 60 000km radi kao sat posto kolega spominje da ce da prolupa ;) a vuce samo tako pratim se sa drugom na r6 koji mi bezi tek kad ga pocne tera u crveno sto je za svakodnevnu voznju nebitno nismo na trkama...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: zzr600

pise lepo 10-40 cemu onda druga gradacija ,sipa se uvek do maximuma ,a taj zzr ima ekologiju koja uljnu paru ubacuje u filter vazduha ,i onda pomalko udje i ulje i ljudi kazu malko dimi ,rasturis  malko zimi filter i tao malko properes i tako dalje ,ja moj moped zzr ne stedim i samo teram od ulja koristim eneos  i veoma  sam zadovoljan  i sam ga nabavljam i drugarima licno menjam i oni kazu ima razlike samo tako,koristio sam motul i on je dobar ali za svako ulje imas neku razliku.... tako da je tu mrka kapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Fabrika tu gradaciju prepisuje za nove motore tj agregate u dobrom stanju. Nisam siguran da bi sada prepisali istu gradaciju za toliko staru masinu.

Mozda je zato bolje npr 15w50 kao sto je vec receno. Bar ja to sipam i smatram da mu bolje lezi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: zzr600

da je 10 -50  onda bi reko da je ok, jer pogledaj raspon temperature 10w i raspon temperature 15w prilikom hladnog starta i pogotovo neki koji pale zimi motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja