Jump to content

Moto Zajednica

powder coating

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

To plastificiranje Imas na milion mesta. Za sta ti treba?

 

Bas sad Dexter plastificira felne, pa ti moze reci utiske...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

I ja sam radio svog automatika pre par godina. Ali pre nekako sam gledao kako na diskaveriju plastificiraju neku felnu, koja je posle pecenja ispala sjajna kao hrom, ali crvene boje. Da li je samo pitanje u izboru boje, ili imaju razlicite tehnike farbanja. Moja automata nije imala toliki sjaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ima na dosta mesta i nije uopšte skupo... 4 moto felne i 2 èizmice (teleskopi) koštaju oko 65E zajedno s prethodnim peskiranjem. Danas, sutra oèekujem rezultate, pa se oglasim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja sam kod mene na Yuga ofarbao felne (alu) u belo jos pre dva meseca sa obicnim auto lakom, i to bez pripreme. Ne izgleda lose za sada, a dokle ce- videcemo! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Za plastificiranje znam. Sad ne znam mnogo o tome, ali neka razlika izmedju plastifikacije i powdera mora da postoji. Jel kod nas nanose prah ili farbaju? U svakom slucaju bitna je dobra priprema, da se lepo ispeskira i da se radi u uslovima male vlage, da ne povuce vlagu metal. Ovo zadnje zavisi od opreme i uslova u kojima rade, sad ako neko ima da preporuci, bilo bi lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Peskiranje je obavezno da bi to uopste moglo da se zapece. A mislim da se bas nanosi prah i onda pece neko vreme. Jedino ne znam da li se to posle i lakira, ali mislim da da.

 

Nego, Dane, kad ces da sklopis taj bajk ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Peskiranje je obavezno da bi to uopste moglo da se zapece. A mislim da se bas nanosi prah i onda pece neko vreme. Jedino ne znam da li se to posle i lakira' date=' ali mislim da da.

 

Nego, Dane, kad ces da sklopis taj bajk ;):D[/quote']

To je elektrostaticki postupak.Nanosi se prah na deo koji se farba tako sto je naelektrisan jednom zicom.Prah se nnosi iz pistolja.Dok neudje u pec to je mat , onda se prah na temperaturi topi i i u zavisnosti od toga da li je mat ili sjajan tako bva bude i podloga koja je plastificirana

Iz odredjenih razloga nikada nebih plastificirao felnu nego bi je isklucvo farbao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Dirty' date=' iz kog razloga bi pre farbao. Podeli to sa nama, posto se i ja razmisljam o nekoj plastifikaciji.[/quote']

Pomalo sam u toj bransi pa ti pricam iz iskustva.Jednostavno nije dobro za felne, desi se i da pukne platifikacija, a tu gde pukne tu je gotova prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Felne su stigle s plastificiranja i mogu samo reæi da su k'o nove ! Jako lepo su uradjene i 8) mislim šta reæi, prezadovoljan sam! Prvom prilikom æete se i sami uveriti, a pogotovu neverne Tome iz Panèeva :twisted: !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Felne su stigle s plastificiranja i mogu samo reæi da su k'o nove ! Jako lepo su uradjene i 8) mislim šta reæi' date=' prezadovoljan sam! Prvom prilikom æete se i sami uveriti, a pogotovu neverne Tome iz Panèeva :twisted: !!![/quote']

NIsam neverni Toma, ali nedaj boze da se obistini to sto sam ja rekao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
NIsam neverni Toma' date=' ali nedaj boze da se obistini to sto sam ja rekao[/quote']

Ne možeš me ubediti da nešto što se farba sprejem na parkingu može biti kvalitetnije i dugotrajnije od ovog zapeèenog na par stotina stepeni! A i nisi objasnio ni u kratkim crtama ŠTA se toliko razlikuje u procesu jednom i drugom što bi toliko uticalo na kvalitet? Šta se sve može desiti sa plastificiranjem a šta sa ofarbanim? Na kakvo si farbanje mislio? Ne znam dal' si video ovako nešto, felne izgledaju kao da su LIVENE u toj boji :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
NIsam neverni Toma' date=' ali nedaj boze da se obistini to sto sam ja rekao[/quote']

Ne možeš me ubediti da nešto što se farba sprejem na parkingu može biti kvalitetnije i dugotrajnije od ovog zapeèenog na par stotina stepeni! A i nisi objasnio ni u kratkim crtama ŠTA se toliko razlikuje u procesu jednom i drugom što bi toliko uticalo na kvalitet? Šta se sve može desiti sa plastificiranjem a šta sa ofarbanim? Na kakvo si farbanje mislio? Ne znam dal' si video ovako nešto, felne izgledaju kao da su LIVENE u toj boji :?:

Prvo nije nekoliko stotina stepeni nego od 160 do 200, drugo nisam mislio na spray za ulicu nego za pravu lakirersku komponetu koja se takodjde za pece u komori.Ja zanam da to jako dobro izgleda , ali rekao sam da postoji mogucnost odlepljivanja od oduranja kamencica.Uglavnom su kod nas jako lose pripreme za plastificiranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

E sad pošto je vid'o felnu CBR-a kako je uradjena i pošto je to, sad æe da kaže... i da uporedi s farbanjem :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja