Jump to content

Moto Zajednica

U Sloveniju po ''Bavarca''...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

    Vec duze vreme sam pratio strane sajtove,oglase, ali nikako da nadjem ono sto mi odgovara. Ili preskupo, ili velika kilometraza, i nema pa nema...

    Sve dok jedno popodne me zove jedan drug i kaze mi da ima interesantan GS u Sloveniji. Nadjem ga na sajtu AVTO.net, stupim u kontakt sa vlasnikom i zamolim ga da mi posalje slike motora iz svih uglova. Sutradan stizu fotke, i pomislio sam, to je to!

  Sada treba prodati Afriku. Mesec i po dana kasnije ona pronalazi svog novog vlasnika, ( i ovom prilikom mu zelim da ga sluzi kao sto je mene sluzila). Stupam u vezu sa mojim drugarom sa Foruma, Milanom ( ''cipotm''), i zamolim ga da ode u Celje da pogleda makinu. To je bila nedelja. Milanu nije bilo tesko da ode iz Murske Subote do Celja ( 110km),  vec sutradan da pogleda motor. Uvece dobijam e-mail gde me detaljno informise o stanju motora. Hvala Milane! :)

  Afrika odlazi u 17.15h, a ja sam vec u 00.50 bio u autobusu za Ljubljanu :). Uz put mi stize poruka od Milana gde mi trazi broj pasosa i l.k. i kaze mi kako ce on vec u 9.00 biti u Celju da rade papire....

  Autobus ulazi u stanicu u 9.30. Za Celje imam bus u 10.15h. Stanica je nikakva. Mi imamo lepsu...

  U 11.50 bus ulazi u Celjsku autobusku stanicu, i tu vidim Milana kako unezvereno gleda gde sam ja u busu. Pitao sam se zasto, kada je radni dan...i ne pozdravivsi se samnom, zgrabio je moju torbu i trci isprad mene, ''Pozuri, zaboravili smo da je danas Petak, a Opstina radi do 12.00 ???...

  Ulecem u auto, i tu upoznajem i vlasnika motora. Nastaje jurnjava kroz Celje,i uz skripu guma stajemo ispred Opstine u 3 min do 12.00. Ulecemo u Opstinu, i to je to!!!

  On i Peter su odradili sve papire dok ja nisam dosao. Trebao je samo moj pasos i moj potpis....Tu ja sve potpisem i tada sve je bilo gotovo....

  Sa olaksanjem sedamo u auto, i tek tada mi proleti kroz glavu kakvu sam glupost napravio....Pa ova dvojica ispred mene me izhebase na brzinu :D....nemogu da verujem sta sam uradio,pa ja sam sve papire potpisao a da motor nisam ni video ???!!! Kazem ja to njima, a oni se samo smeju, '' Ne brini, odusevices se..... :o :o :o.........

post-5057-12879101700404_thumb.jpg

post-5057-12879101701038_thumb.jpg

post-5057-12879101701608_thumb.jpg

post-5057-12879101702162_thumb.jpg

post-5057-12879101702715_thumb.jpg

post-5057-12879101703275_thumb.jpg

post-5057-12879101703838_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Matori, svaka cast! Apsolutno shvatam koliko si srecan sa novim bajkom. Mnogo spokojnih km da predjes, pa da ga zamenis nekim novijim modelom.

Drugarski pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Dakle, krenula BMW-Manija! :) Prvo Lalajko, a evo sad i ti!

 

Druže moj, MNOOOOOOGO sreće sa novom makinom, da te služi kao što te je Afrika služila!!!

 

I daj bre dalje te slike! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Cestitam na motoru,i pitanjce jedno,sta ces da uradis ako Lalajko opet promeni motor?Moraces i ti zar ne,pa onda opet da menjas i nadimak?! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

.....Oprastamo se od Petera, i izlazimo na auto-put za Mursku Sobotu. Pre toga sam zamolio Milana da ne jurca po auto-putu, jer prvi put malo duze sam na ovom motoru. Vazi, rekao je....vozio je polako dok se nismo dokopali auto-puta, i gassssssssss!!!!!......130km/h, 140km/h, 150km/h.....kod njih i kamioni voze preko 100km/h :)....

      Stizemo kod njega kuci. Da nemam usi, smejao bi se oko glave :D ;D :D....Ljudi, kako ide makina....nemam reci....

     Moj domacin mi je prvo pokazao sobu, a zatim smo otisli na veceru. Oni imaju jedan cudan obicaj, gde smo god isli, mislim kod koga smo god isli, tu mora da se jede :). Vrlo je nezgodno kada rucate dva puta i vecerate tri puta.....

    Mog druga nije mrzelo da na 5 stepeni oblaci odelo i da mi pokaze na momenat Austriju i Madjarsku. Priznajem da mi je bilo hladno, i tek kada smo se vratili  video da imam dugme za grejanje rucki ???....

    Sledeci dan smo isli kod nekog njegovog prijatelja, gde sam imao priliku da vidim kako se pravi vino.....Ljudi, Slovenija je predivna i ako vas put nanese tamo, gledajte da imate suvozaca iza vas, jer stvarno ima sta da se slika. Ovako....

    Milanu moram da se zahvalim na gostoprimstvu, na tome sto se celi Petak ''bakcao'' samnom i Peterom po Celju, sto ga nije mrzelo da predje tog dana 200km,  sto mi je dao svoju potpuno novu jaknu  :), sto mi je dao zimske rukavice ( jer mi je njegova ''kuca'' pojela moje), mislim samo kaziprst i palac :D ;D,.....sto mi je njegova supruga spakovala sendviche, banane i vodu, kao da idem za Stokholm  :D....

    Svi papiri su tu, i krecem nazad......tad se setih Lalajkovih reci '' Svaki dan bez GS-a, ti je propao dan!". I bio je u pravu.....

 

   Hvala debeli, i vidimo se u Srbiji na leto......    

     

post-5057-12879101707808_thumb.jpg

post-5057-12879101709133_thumb.jpg

post-5057-12879101712683_thumb.jpg

post-5057-12879101713518_thumb.jpg

post-5057-12879101742258_thumb.jpg

post-5057-12879101742898_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

vlado , sve si dobro napisao a meni je drago što se ti sviđalo kod mene , prodaj ga --pa kupimo drugog , ako ne onda da napraviš sa njim što više km....a druge godine se vidimo u beogradu!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Cestitam Vlado, motor super izgleda, a i ime ti lepo zvuci  :).

Daj neke blize podatke, cifre, slike...

Zelim ti puno udobnih i sigurnih kilometara!

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

vlado , sve si dobro napisao a meni je drago što se ti sviđalo kod mene , prodaj ga --pa kupimo drugog , ako ne onda da napraviš sa njim što više km....a druge godine se vidimo u beogradu!!!!!!!!

Ajde ajde....sad ti nesto moras da uvezes iz Srbije!  :D

 

Dobra makina, nek sluzi u zdravlje!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Dobrodosao u KLUB GS...............zelim sto skorije uclanjenje u Klub GSA.

 

Pozdrav........iz Afrike .......  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia pegaso strada 650

Vlado,nek je sa srecom motor i mnogo bezbriznih kilometara.Prijatno je citati kako ima ljudi koji su dobronamerni i srdacni. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Cestitam! Izgleda savrseno! Ajd daj neku paralelu u odnosu na afriku, tezina, potrosnja, ubrzanja, polozaj sedenja... Mogao bi i Lalajko ako je raspolozen da se oglasi po ovom pitanju. Poz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Cestitke za Bavarca :)

Imam jedno pitanje:kakve uslove treba da ispunjavas da dovezes motor ili auto iz Slovenije?

 

Da budes punoletan i imas vozacku dozvolu. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja