Jump to content

Moto Zajednica

Lepote Srbije

Recommended Posts

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure
On 16. 2. 2023. at 11:26, zaludan je napisao:

 

 

U komentarima neko upita da li mogu da pređu ljudi koji ne žive tu, i ovi što su pravili reportažu kažu:

 

"koliko sam razumeo carinika, to su oni isti koju kontrolisu isprave na zeleznickoj stanici tu na istom mestu... i on mi je rekao da ovo nije zvanicni prelaz, zato je samo za lokalne koji tu rade i zive... ja se licno ne bi uputio bez sigurnosti da mozes proci. Mi smo lokalni, znamo se... sa druge strane, ako se spustas iz Sjenice i Bara i kazes hoces da obidjes Manastir Kumanica, u 99,9% slučajeva dignu rampu..."

 

Ovo bi možda bilo dobro unapred pitati, a ako imaš vremena, šta te briga :D

2015te sam sa dva drugara vozio od Golije preko Pestera ofom na Bjelasicu i dalje na Prokletije pa na Bojanu. Elem, bas na ovaj prelaz smo izbili i da imali smo natezanje da nas pusti "granicar" jer je prelaz navodno samo za lokalno stanovnistvo. Medjutim, posle malo kuknjave, da nismo znali (zaista nismo) itd.. pustili su nas. Mnogo lep put, fantazija. Imam cak i klip sa te voznje...

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Le
  • Motocikl: Honda Hornet S

Tek sada sam video ovu temu pa da i ja doprinesem nekim slikama :)IMG_20200801_145446.thumb.jpg.efab1dc62c262e740e572ce4af4e9ba7.jpgispred sela Kneževac, put za Sjenicu IMG_20200801_190300.thumb.jpg.1ce08955c12f27c88477e21b0847d6ca.jpgJezero Kokin Brod IMG_20200801_192830.thumb.jpg.10bdebcbbec1dd3901405c4fab3449a7.jpgili Zlatarsko JezeroIMG_0522.thumb.jpg.dd0c47de99e09136e25ad7598e3857fa.jpgGolija, moje oduševljenje, prvi put da sam tu vozio :care:IMG_20200802_124259.thumb.jpg.4f13f784e238af7bd3dad22ead0df805.jpgmeandri Uvca, zaboravio sam kako se zove vidikovac... dobrih 10-15 min vožnje van asfalta i ne baš lepim makadamom :moto2:

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Ljudi, kojim putem do Golupca od Novog Sada, a da voznja i predeli budu ‘oni’ lepi? Planiram u subotu brzopoteznu turu. 
Smederevo - Kovin - Stara palanka / pa vožnjom preko Dunava do Ramske tvrđave i dalje ka Kisiljevu i Velikom Gradištu do Golupca.

A lepota uz Dunav kreċe od Golupca pa dalje ka Donjem Milanovcu i Kladovu.

Ako se ide autoputem pa isključenje mala Krsna i dalje ka Požarevcu pa prema Srebrnom jezeru i Velikom Gradištu putna infrastruktura je u fazi radova na proširenju tj prave se nove trake. Vikendom računaj na gužvu na ovom delu puta.

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd, zemun
  • Motocikl: Suzuki Gs 500F. 04
On 10. 10. 2023. at 21:17, Ćomi- je napisao:

Hvala Darko, razmislicu jos o ruti ali mislim da cu ovu tvoju pocetnu varijantu uzeti. 

Pozdrav, sobzirom da za sutra najavljuju lep dan i ja sam planirao malo da se vozam oko tog dela pa, ako si za društvo sa motorom skromnijih mogućnosti i normalnom putnom brzinom bez nepotrebnih divljanka vec čisto radi uživanja vožnje motora, možemo da se nadjemo u kovinu ujutru pa da cepamo gore navedenom turom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Pozdrav Kristijane, 90% krecem ujutro u 7h. Javljam ti veceras na private da li je to 100% pa ti javljam i predvidjeno vreme dolaska u Kovin. Moze li tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd, zemun
  • Motocikl: Suzuki Gs 500F. 04
pre 1 minut, Ćomi- je napisao:

Pozdrav Kristijane, 90% krecem ujutro u 7h. Javljam ti veceras na private da li je to 100% pa ti javljam i predvidjeno vreme dolaska u Kovin. Moze li tako?

Naravno druže, evo ti i broj ako želiš tamo je lakse sve 0628102065

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Bela Crkva - Banat
  • Motocikl: MT-09 TRACER
On 10. 10. 2023. at 21:15, DarkoČa je napisao:

Smederevo - Kovin - Stara palanka / pa vožnjom preko Dunava do Ramske tvrđave i dalje ka Kisiljevu i Velikom Gradištu do Golupca.

A lepota uz Dunav kreċe od Golupca pa dalje ka Donjem Milanovcu i Kladovu.

Ako se ide autoputem pa isključenje mala Krsna i dalje ka Požarevcu pa prema Srebrnom jezeru i Velikom Gradištu putna infrastruktura je u fazi radova na proširenju tj prave se nove trake. Vikendom računaj na gužvu na ovom delu puta.

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока
 

mala ispravka, od Rama do Zatonja, u Zatonju u centru sela levo i odmah si pored Dunava (kako kazu vozis DAMOM, tj, bedemom) sve vreme vozis pored Dunava, prolazis pored prvog dela Srebrnog jezera koje posecuju vise pecarosi nego turisti i skroz do glavnog dela Srebrnog jezera koje je na periferiji V.Gradista, a red voznje skele je na http://www.dunav-trans.com/sr/skela-ram-banatska-palanka/red-voznje.html  

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd, zemun
  • Motocikl: Suzuki Gs 500F. 04

IMG_20231014_144504.thumb.jpg.f7a0ade86d81cab6637f3fd2dfefb952.jpg

On 13. 10. 2023. at 19:41, pajja je napisao:

mala ispravka, od Rama do Zatonja, u Zatonju u centru sela levo i odmah si pored Dunava (kako kazu vozis DAMOM, tj, bedemom) sve vreme vozis pored Dunava, prolazis pored prvog dela Srebrnog jezera koje posecuju vise pecarosi nego turisti i skroz do glavnog dela Srebrnog jezera koje je na periferiji V.Gradista, a red voznje skele je na http://www.dunav-trans.com/sr/skela-ram-banatska-palanka/red-voznje.html  

Inače jedno veliko hvala vama i kolegi Darku na informacijama, turica je bila fenomenalna. 

IMG_20231014_144504.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja