Jump to content

Moto Zajednica

Sirija i Jordan 2010.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 322 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

 

Dobar je clanak, samo mi se naslov ne svidja, jer se tako zvao putopis sci-ja, koji je pre bio na ovom forumu, a putovao je bas u taj kraj. ;)

 

To sam i ja pomislio, u svakom slučaju dobar članak za ljude koji nisu na forumu a čitaju novine.

A mi ovdašnji hoćemo naš NASTAVAK  :)  :)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

A mi ovdašnji hoćemo naš NASTAVAK  :)  :)  :)

 

Nastavak, nego šta! ;D

Ja se obradovah ko kuče u liftu kada sam video da se Oroku javio, kad ono.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Sombor

mali off , pošto su mnogi zainteresovani evo Ted Simon-ove knjige "Dreaming of Jupiter" u zip fajlu imate pdf i doc verziju , veličina je 17.8 MB

 

http://rapidshare.com/files/400847855/TS-DoJ.zip

 

post-8283-12879081793156_thumb.jpg

post-8283-12879081794644_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Dan 9. Palmira - Damask

 

karta-2.jpg

 

I tako, stigosmo do raskrsnice puteva svile, od Kine do Mediterana, oazu u samom srcu Sirijske pustinje. Palmira ima i jedan veoma lep naziv , "Pustinjska nevesta", koji joj sasvim pristaje. Prva naseobina ljudi osovana je jos 3000 godine p.n.e. , i u svojoj dugoj istoriji vlasti su smenjivale, narodi, ali grad je i dalje tu.

Grad se spominje u Bibliji, kao grad koji je osovao kralj Solomon, sin Davidov. Za ovaj izgled , prelepe ulice u Rimskom stilu potrudila se kraljica Zenobia, vladar i veliki osvajac u antickoj istoriji. Osvojila je Egipat, malu Aziju i celu Siriju.

 

Neki se voze kamilama, neki magarcima, a ja peske. ;D

 

picture-1050.jpg

 

picture-1049.jpg

 

Iskoristio sam sveze jutro , da bih se prosetao do obliznjih rusevina. Bobs je za to vreme spavao i skupljao energiju za nove pohode.

 

Rimske ulice , lep je osecaj hodati ulicama starim starim oko 2000 godina.

 

picture-1054.jpg

 

picture-1061.jpg

 

picture-1063.jpg

 

Tetrapilion, rimski spomenici koji su gradjeni na raskrsnicama

 

picture-1075.jpg

 

Triumfalna kapija

 

picture-1079.jpg

 

picture-1080.jpg

 

Belov hram, iz 32. godine n.e.

 

picture-1086.jpg

 

Ulaz u hram

 

picture-1091.jpg

 

 

Unutar hrama

 

picture-1111.jpg

 

picture-1107.jpg

 

picture-1105.jpg

 

Pogled na Palmiru

 

picture-1099.jpg

 

Zidovi hrama

 

picture-1114.jpg

 

picture-1117.jpg

 

picture-1120.jpg

 

U Siriji, kao i svim drugim Arapskim zemljama, mozete zateci vozila koja u Evropi tesko mozete da vidite, osim kod beogradskih roma. ;D

 

picture-1129.jpg

 

Nazad u hotelu ....bez njega nista, Veliki brat nas samo posmatra

 

picture-1137.jpg

 

Morali smo i masine odvesti da vide rusevine, da nisu dzabe dosle cak dovde.

 

picture-1144.jpg

 

picture-1147.jpg

 

Napustamo Palmiru, lepo smo se proveli vece pre, ja sam detaljno pregledao ono sto me interesuje, i mozemo dalje.

Do Damaska nema ni jedna pumpa, odnosno , nekih 240km . Na izlasku iz Palmire sipamo gorivo, kako ja imam mali rezervoar, poneo sam i jos 3 litre goriva u flasama od vode , da se nadje, nece se baciti.

 

Po preporuci pumpadzije, koji veze sa engleskim nema, haha, dodajemo i malo oktana u ovaj njih ocajani benzin. Meni je motor radi ko pred generalnu, svasta se tu culu, ali je isao, a bobsu, je ponekad stucao, i gasio se pa je on dodao vise oktana. Sta da se radi, ocete ubrizgavanje, evo vam ga. ;D ;D ;D

 

picturei-phone-669.jpg

 

Sta reci za put izmedju Palmire i Damaska. Samo pustinja, putem spartaju kamioni i autobusi, usput po koja kuca, vojni objekti i rafinerija. Krajolik , opet, predivan. Nesto sto se mora doziveti, jeste da je samo pravo, nema tu nekih krivina i uzbudljive voznje (mada nas je vetar poprilicno udarao neko vreme), ali stalno gledate okolo, u planine, pustinju, i mesta gde su reke kad padne kisa.

picturei-phone-451.jpg

 

picturei-phone-331.jpg

 

picture-1161.jpg

 

Posto smo vec ovde, red je da se provozamo malo po pustinji, da vidimo mi o cemu se tu radi. Vozio sam se kuci po makadamu i prasini, ali nije to to. :)

Onda i usledi slikanje, snimanje, da bi posle vama mogli pokazati ove slike. ;)

Pustinja, bez i jedne travke, ustvari ima jedna tamo na jedno 50m, malo je suva, ali moze da prodje....Pogled doseze u beskraj, sama ravnica, bez vegetacije, a ni zivotinje nismo videli.

 

picture-1194.jpg

 

picture-1197-2.jpg

 

picture-1195.jpg

 

picture-1206.jpg

 

Muzika, neki arapski narodnjak, cuo sam je prvi put na koncertu Roberta Planta. ;)

 

 

Uvek sam imao zelju da uslikam autobus koji ide kroz pustinju, nem pojma zasto, ali sam konacno uslikao, steta sto ovde jos i dina nema.

 

picture-1200.jpg

 

A ja u R-ase, samo mi je R fali pored, i neki kafic da se provozam do njega, ima tu blizu, oko 50km. :D

 

picture-1209.jpg

 

Mi se tu slikamo, setkamo, toplo je bilo, ali pustinjskih 37 mi nikako nije bilo isto kao ovih 30 kod kuce ! U Srbiji nemoze da se dise cim je malo toplije.

A ovaj sat ima svoju pricu...Kupljen je u Alepu gde sam mislio sa njime da zamenim brzinomer, ali sipak ! Nije radio nikako, a i par dana posle je crkao. Za pare koje sam dao dosta, bar mi je pokazivao koliko je toplo bas kad mi je trebalo. Da, kosta je oko 200din. uz cenkanje, podrazumeva se, trazio mi je oko 400din. ;)

A marka je proverena, na daleko poznata.

picture-1210.jpg

 

Vozikamo se mi jos malo i dodjosmo do Bagdad cafe-a, videli tri, nama Hrvati rekose u drugi , mi usli u njega. Pun turista, malo prepun. Nakraju smo ukapirali, da treba da udjemo u drugi, ali od ona dva koja su jedan pored drugog, nema veze, bar smo se odmorili malo.

Na putu dovde smo .... pokisli. Da , usred pustinje smo pokisli. Nije to neka kisa, ali kad smo pitali u Palmiri : Oblacno je , bice kise? Ljudi nam se smejali i rekli, oce, oce,ali tamo negde u oktobru! I nakraju , mi bili upravu. 8)

 

picturei-phone-452.jpg

 

picturei-phone-138.jpg

 

picture-1217.jpg

 

picturei-phone-452.jpg

 

picture-1222.jpg

 

Sator, valjda ceka turiste.

 

picture-1225.jpg

 

Ovoga sam se i ja uplasio, ne vrane. ;D ;D ;D

 

picture-1228.jpg

 

Ovde smo i rucali...Mislim, rucak je smesan, gladan bio posle pola sata, ali za 400din, i nije tako lose. Da je bilo hleba , bilo bi super, ove tanke palacnike nisu nizasta, masline, ok, zdravo je, med i sir, i jaja, ne znam od cega, ali su bila bela jako. Ko zna sta su nam smutili. :D

 

picture-1249.jpg

 

Ima jos puta idemo dalje

 

picture-1255.jpg

 

Prva dina koju smo videli u ovom kraju, mada je meni vise izgledalo kao da je neko smrvio crepove, bas je ta boja bila.

 

picture-1257.jpg

 

Videli smo jednu pumpu, ja se ponada, reko da sipam, da ne mislim posle. Ali ono, pumpa ima samo dizel, a i nema ko da nam sipa. Tako da sam dolio ovo moje, i bez brige dosao do Damaska.

Obavezno neko dodje da vidi ko smo , odakle smo , koliko motor ide i sl. :)

picture-1260.jpg

 

Dzamija na pumpi

picture-1258.jpg

 

A tu su i njih trojica, tata i sinovi

 

picture-1259.jpg

 

I stigosmo do Damaska, nisam ni slikao, guzva, ja trazim hotel , ali bez brige, sledeci dan smo ceo u Damasku.

Dva hotela koja smo dobili po preporuci, a i nasli smo dobre ocene na netu, su puni. Dok sam ja to trazio, bobs je ugledao neki hotel u samom centu, pored souqa, pijace. Cena je oko 13 e za noc, sasvim pristojna, imamo svoja dva kreveta, klimu, satelitsku, wc sa tusem. Nije bogzna kako cisto, ali to nismo ni ocekivali za ove pare. Hotel, tj, osoblje je prica za sebe. Ima ih nekoliko , svi stalno "rade", jedan tip nam je pomagao oko torbi, ima jedan decko stalno nesto cacka lap top, neka zenska, izgled brdjanke, jaka velika , vec od mene bar za glavu, valjda im tu pruza usluge, nemam pojam , stalno se licka, iako nema svrhe, itd, sve kreature od ljudi, neka roba stize, stalno. Ko zna de smo mi dosli, ali niko nas nije dirao, i sve je super ispalo. :)

Da dodam, svi oni spavaju u tom hotelu, brdjanka u sobi, neki mali celavi u sobi, ostali na podu u hodniku, valjda se menjaju kasnije. ;D

Ostavljamo stvari, idemo na nargile i po veceru.

Ulazimo u kafic gde se puse nargile, pricamo malo na srpskom izmedju nas, kad ustaje jedan od gostiju : "U pićku materinu, odkud vi ovde, Jugoslavija jel tako? " , tako je , mi dosli da obidjemo Siriju. Odma nam nalazi sto , nargile u ruke, i uzivaj, i caj u drugu ruku.

Covek je radio u Jugoslaviji pre 20 godina, sad ima svoju radnju na pijaci.

picturei-phone-314.jpg

 

picturei-phone-214.jpg

Kad je video da sam ukapirao kako se pusi, i uziveo se u potpunosti, nas domacin skace : "U pićku materinu, Saša se uživeo! " Haha, ludi lik totalno!

picture-1272.jpg

 

Uz njegovu pomoc dolazimo i do naseg coveka iz amabasade, isto Saleta, koji nas je odveo da nam pokaze ambasadu, castio nas za jelo i ponudio mesto za parking ispred same ambasade. Mi smo ih ipak ostavili u podzemnoj garazi, prvo su nam trzili 50 dolara, kasnije nam rekli 20, a kad smo otisli uz svadjanje smo ipak platili 40dolara. Za dve noci i jedno parking mesto, izadje nas skoro skuplje smestaj za motore nego za nas.

 

Da povratimo tecnost kuvali smo i supu, velika soba, pa smo kuvali u klonji. ;D

 

picturei-phone-111.jpg

 

A pre spavanja, oprali smo i podkape od pustinje danas, skupilo se prasine, a? :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Fantastično! ;))) Predlažem da zamolite administratore ili moderatore kada završite putopis da sve spojite u jedan post (ili više ako je fizički ne izvodljivo), bez ovih komentara između! ;))

 

Svaka vam čast! Uživam kao i većina ljudi dok ovo čitaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Dobar je clanak, samo mi se naslov ne svidja, jer se tako zvao putopis sci-ja, koji je pre bio na ovom forumu, a putovao je bas u taj kraj. ;)

M da, ja sam odmah isla na pertragu ovde na forum i iscitala scijev putopis., pa tek skontala da to niej to :bistrica:

 

Svaka cast momci :)

 

nego sta je sa scijem, jel isao negde posle Lorensve putanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

@  Anikka

 

Nije isao nigde dalje posle toga, trebao je u januaru da ide u Afriku na reli Budimpesta - Bamako, ali je zbog povrede kicme odsutao. Mislim da se i dalje sprema na taj put , ali je malo stopirano zbog ledja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Evo jednog snimka sa helmet cam-a, sa puta Palmira - Damask, opisanog u predhodnom postu. Dok cekate nastavak , kojeg cu sad da pisem.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Dan 10. Damask

 

Odlucili smo da je devet dana na motoru dosta, i da treba malo da se odmorimo. Odluka je pala na Damask, kazu najstariji naseljeni grad u kontinuitetu, to kazu i u Alepo, ali verujemo i jednima i drugima. Sa svoja oko 4,5 miliona stanovnika, guzve u saobracaju su dosta slicne onim Istanbulskim , ali je saobracaj, malo, ovaj, malo vise ludji. Osim taksista, kojih je bar 70% od ukupnog saobracaja, koji trube non stop, malih motorica, pa cak i biciklova ima dosta. Preci ulicu, bar u pocetku je jako cudno. U Alepu sam jos i nekako prelazio, ali ovde nikako, dok nisam ukapirao forum, zaletis se, pa se provlacis izmedju kola, pa dok te neko ne pokupi. ;D Kasnije to postaje zanimljivo, kao ona igrica nekad na segi. ;D ;D ;D

Pogled sa nase terase

picture-1273.jpg

A ovi sto regulisu saobracaj, mislim ima i snimak, ali to kad se opet vratimo u Damask cu da stavim, to je komedija, mlati onim , niko ziv ga neslusa, iza njega svi prolaze, pa onda zakrci saobracaj, ahaha, smesni su Arapi mnogo.

Ali , zato on je glavni baja, jedini vozi motor.

 

picture-1274.jpg

 

Prvo sto ujutro imamo da obavimo , je da odemo opet da razgovaramo o ceni , kada ona dvojica od juce nisu tu, za parking. Tu smo mislili da smo nesto postigli, ali nista, opet platili na kraju sutra 40 $ za parking, sta da se radi, zivot ide dalje. ;D

Pogled na citadelu i Suk al Hamidija( Souq al Hamidiyya) u koju se vracamo kasnije.

 

picture-1280.jpg

 

Usput ja navracam do stanice Al-Hijaz, zavrsio sam za masinovodju, pa volim i to da vidim. Stanica je sada muzej, zatvorena je 2004. i pretvorena u muzej. Jako lepa i sredjena, unutrasnjost je neverovatna, svaka ima cast na prozorima, fascinirali su me.

 

picture-1283.jpg

 

picture-1288.jpg

 

Ja sa eksponatom ispred, parnjaca nemacke prozivodnje, iz 1908. godine.

 

picture-1292.jpg

 

Ulice Damaska

 

picture-1295.jpg

 

Vracamo se nazad u Suk, da vidimo sta Arapi nude , a i da posetimo naseg prijatelja od sinoc koju tu ima radnju. Ovo je samo jedan od bazara, kojih ima dosta u starom delu grada, vecina je pokriveno, i podeljeni su po tome sta zelite da kupite. Npr. nemozete kupovati zacine i robu u istom bazaru, sto je logicno.

 

picture-1298.jpg

 

picture-1299.jpg

 

TpJGx_pictureiphone396.jpg

 

Oce neko caja? ;)

 

yIezX_picture1301o.jpg

 

 

Najpoznatija stvar kod Souq al Hamidiyya su svakako rupe od metkova na krovu samog bazara. Kako sam nasao na internetu, prve rupe su nastale kada su se oslobodili Turske okupacije 1917. godine , pa su malo preterali u proslavljanju, a kasnije , 1925. su francuzi dodali jos rupa sa svojim avionima pucajuci na pobunjenike koji su se tu skrivali.

Ovako izgleda pod na bazaru, sa pravilnim krugovima napravljenim od svetlosti.

picture-1300.jpg

 

Vec pored ovog bazara je neki drugi, i pored se nalazulaz u Jupiterov hram koji je nekad bio tu, koji se tu bas savrseno uklapaju. ;D

 

picture-1305.jpg

 

E, pa posto je nas drugar odlican trgovac, izbi on bobs iz dzepa lepe pare za poklone, meni nije imao sta da izbije, pa sam ja uzeo samo stolnjak za kevu (ne ovaj veliki, neki manji i lepsi :) ) i neke majice. ;D

Izvrnuse ljudi pola radnje samo za nas, te uzmi ovaj stolnjak, maramu, pa nudi neke nozeve, cuda, sve zivo ima, samo da proda.

 

picture-1276.jpg

 

picture-1278.jpg

 

Dosta smo kupovali, idemo da vidimo, nesto drugo, npr. Omajad dzamiju. Nesto pre ulaska sam hteo da pazarim neku knjigu na arapskom, za uspomenu, i nasao sam lep primerak. Uvezene korice, stranice lepo obojane. Pitam posto je , odgovor je sta ce tebi to, mi kazemo za uspomenu, i covek vidno uznemiren, odbija da nam je proda. Bobs se tu naljutio i vratio u hotel , nemogu reci da meni nije bilo krivo, ali sam posle shvatio da je to bio Kuran, i da ne zeli da ga proda svakome, pogotove ne nama dvojici turista.

Ja nastavljam u najznacajniju dzamiju u Siriji - Omajad dzamiju. Nekada Grcki , zatim Rimski hram, potom i crkva, a sada dzamija, razne namene, ali sve u istu svrhu, zbog postovanja Boga. Stvarno osecao sam se veoma prijatno u njoj, nisam muslimanski vernik, ali setkanje po takvom mestu nikog ne ostavlja ravnodusnim . Masa ljudi koji sede i odmaraju se u hladu dzamije, krasi ovo mesto.

picture-1307.jpg

 

picture-1316.jpg

 

picture-1317.jpg

 

picture-1324.jpg

 

U prostorijama dzamije, mestu gde se moli, pohranjena je glava sv. Jovana Krstitelja.

 

picture-1320.jpg

 

Kako je ovo izuzetno vazno sveto mesto, ulaz zenama u suknjama nije dozvoljen , a ni bez marame, dok muskarcima bez majice i sa sorcevima takodje, pristup ne bi bio dozvoljen.

Mozete iznajmiti odelo, ukoliko nema nista drugo, kao ovi turisti

 

picture-1325.jpg

 

Nazad u hotel, rucamo nesto na brzaka, i malo spavanja , da se odmorimo. Bobs je ostao duze da spava, a ja sam se kasnije ustao i otisao da obidjem stari grad, uzduz i popreko. :)

 

Jos jedan pogled na ulice Damaska.

picture-1338.jpg

 

picture-1339.jpg

 

Spomenik Saladinu, veoma blizu ulaska u tvrdjavu.

Pravo ime Saladina bilo je Salah ad-Din Yusuf Ibn Ayub , rodjen u Iraku, jos kao vrlo mlad istakao se u bitkama protiv krstasa. Ostao zapamcen kao veliki vojskovodja, ali i kao neko ko je izrazito dobar i pravedan. Povrativsi Jerusalim od krstasa, zabranio je svojoj vojsci bilo kakvo izivljavanje na hriscanima, iako su krstasi to redovno cinili , ne samo muslimanima, nego cesto i svojima. Sklopio je i vazne sporazume sa Ricardom Lavljim Srcem, uspesno se odbranivis od istog, tako sto je Jerusalim ostao muslimanski, i gde su svi zajedno, hriscani, jevreji i muslimani ziveli bez problema, kao i pre dolaska krstasa.

 

picture-1344.jpg

 

picture-1345.jpg

 

Prvo sto obilazim u setanju starim gradom je tvrdjava. Sagradjena u XI veku, prezivela je mnoge bitke, i mnoge vladare. Sam Saladin je osvojio i zive o u njoj kao kralj Sirije i Egipta. Veoma je ocuvana, ulaz besplatan, i planovi da se renovira polako se realizuju.

 

picture-1350.jpg

 

Neki katapult, ne znam da li je pravi.

 

picture-1372.jpg

 

Jedna od mnogobrojnih kula

 

picture-1381.jpg

 

Setnja kroz ovakvu tvrdjavu, bar meni, je jako , jako zanimljiva. Posebno ako se u celom kompleksu nalazite samo vi i jos neki deka, zapadni turista. Sa njim sam se samo ponekad sretao i mimoilazio, pa je sama setnja bila kao da sam potpuno sam u tvrdjavi.

 

picture-1379.jpg

 

U svaku prostoriju moze da se udje , svetla ima dovoljno, negde i nema, ali lepo je videti gde su ziveli vojnici, kraljevi, posluga.

 

picture-1384.jpg

 

picture-1388.jpg

 

picture-1404.jpg

 

picture-1409.jpg

 

U dvoristu je poprilican broj motora marke Part, kinezi su se bas potrudili oko imena. Da je Honda izdala,bar bi imao sa cime da se vratim kuci. ;D ;D ;D

 

picture-1391.jpg

 

Zidine citadela Damaska

 

picture-1412.jpg

 

picture-1416.jpg

 

untitledpanorama2.jpg

 

Obisao sam celu tvrdjavu, idem dalje, kroz jedan od mnogo brojnih bazara, do Saladinovog mauzoleja.

Ako vas interesuje nesto o Krstaskim ratovima, preporucujem dokumentarac BBC-ja,The Crusades, koji vodi Terry Jones u 4. epizode. Uz dozu britanskog humora objasnjava koliko su ovi pohodi bili besmisleni u smislu vere, i sluzili su samo za bogacenje zapada.

 

Zacini

 

picture-1422.jpg

 

picture-1439.jpg

Naravno, vec je nadaleko poznato, da Damask ima veliki broj starih americkih automobila, savrseno ocuvanih ovom klimom bez puno padavina.

 

picture-1424.jpg

 

Stizem do grobnice velikog vojskovodje Saladina, nalazi pored Omajad dzamije , mozda i malo vise zavuceno. Sam mauzolejum nije tako velik, izuvanje je obavezno, i jedan od vojnika to kontrolise, cak je i slikanje zabranjeno, ali to niko ne kontrolise, pa imam i slike. :)

Leva grobnica nije prava, nju su arapi dobili od nemackog kralja na poklon, dok je ova desno, pokrivena zelenim plastom prava, u njoj se nalazi Saladin.

picture-1428.jpg

 

picture-1429.jpg

Fontana ispred ulaska u Saladinov mauzolejum. Zena ispred je okrenuta prema meni, pa mozete i sami da vidite , da su bas previse pokrivene, cak se ni oci ne vide.

 

picture-1434.jpg

 

Prateci rute koje su oznacene po celom starom gradu, dolazim do jos jednog rimskog luka, a pored je crkva Grcke pravoslavne crkve.

 

picture-1448.jpg

 

picture-1451.jpg

 

Ulice starog Damaska

 

picture-1453.jpg

 

picture-1455.jpg

 

picture-1456.jpg

 

picture-1460.jpg

 

Bez Zastave nista, za kvalitet se daleko cuje! ;D....Mnogi taksisti voze takodje Floridu, porazumeva se zute boje, video sam i jednu 128-icu, takodje Zastavinu.

 

picture-1458.jpg

 

Jos jedna slika sa Saladinom, u povratku iz setnje. Mrak je padao, pa da se vratim u hotel, da probudim bobsa, sta ce raditi kasnije ako spava ceo dan. :)

Kasnije smo se malo prosetali do internet kafea, kupili pile za veceru, koji kosta mozda oko 400din. celo, peceno, sa salatom. A i soka mozete kupiti gde hocete, vocnog, pravog.

 

Najeli se, idemo spavati, sutra je novi dan, idemo za Jordan. :o

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

uh... procitah svih 5 stranica odjednom  i zao mi sto nema dalje  :-\

 

 

U svakom slucaju putopis odlican i jedva cekam nastavk  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Svaka cast Oroku!

Procitao sam sve na dah. Sad imas cime da smaras unuke :)

Zavidim ti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

@ ironmaiden

 

Jeste siromasno, ali Damask je daleko cistiji od Beograda npr. stalno spartaju ljudi iz njihove "Cistoce" , kupe pikavce , kese i sl. Uvece se ulice polivaju i ciste vodom, i to me je stvarno prijatno iznenadilo. Koliko god da su sirijci siromasni, oni su prijatni, druzeljubivi i zele da pomogu, i popricaju sa vama, stvarno nisam sreo coveka koji je nesto iznerviran i da me otrera u tri.... zbog necega. Za razliku od jordanaca koji su , kako sam stekao utisak svi u fazonu, daj brate koji dinar, pa vozi dalje!  ;)

 

A za Srbiju, jeste ona jadna i bedna, ali bi trebalo da smo srecni sto smo u nekoj sredini, ni u bedi, a ni bogati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

P.S.placam pivo.ok?

 

Kome, meni?  ;D

Moze, ne odbijam.  :)

Tebi nema dok ne zavrsis putopis ;D

Al.aj za ovo do sad moze.Al samo malo,jer ako se napijes opet moramo da cekamo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja