Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne verujem da te iglice sauha mogu toliko problema da prave... Pogotovo mi teško da poverujem da bi Bokilić stavio neke dibidus potrošene iglice sauha i tako ti predao motor...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Na vecim obrtajima ide kao zmaj ali na manjim-voznja po gradu zacade svecice, pocne da trza i onda pocne i nervoza.

Najgore je sto se to i ne primjeti ako se ne vozi po gradu, pa zna proci i neko vrijeme dok se ne pocne primjecivati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa tako otprilike. Meni traje oko 2 nedelje vožnje po gradu i onda svećice odu.. ne čađave već masne, vlažne.

 

A neki dan sam išao u nazad do strane 250 da prelistam iz početka sve, više se ni ne sećam svega, i isto tako je bilo i tada. Par dana ide, riknu svećice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1200 S

Dobar dan, nov sam na forumu. Zbog ograničenja kategorije (A2), prošle godine u Julu, smo ćale i ja kupili jednu teneru iz okoline Beograda (Umka). Prethodni vlasnik je lično uvezao motor za sebe i vozio ga skoro 10 godina. Da skratim priču, toliko smo oduševljeni motorom, da smo u sredu kupili još jednu, identičnih boja i skoro sličnog stanja kao moja. Pa eto ako bude nekih vožnja u grupi, rado bi se vozili sa vama. Pozdrav za sve teneraše 

IMG_20210106_151158.jpg

IMG_20210209_181953_827.jpg

IMG_20210218_114156.jpg

IMG_20210218_114143.jpg

IMG_20210218_114101.jpg

IMG_20210217_160111.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pozdrav Djole i dobro nam dosao, bice voznje sigurno, samo malo da otopli. Budi prisutan, prati, pa cemo se i druziti, a vala imas sta i pisati jer imas 2 komada

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mašala, blizanke!!!!
Ova sa kockastim farom je 1000% bila švicarka.
Molim te brojeve šasije od obe.

I ja imam dvi, jedna ko tvoja redni broj 900, druga bijelo-plava broj 332


923e5ab94d832abbe2455b5b686470cc.jpg


54d68ac9598ededc873c687b05028b00.jpg


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1200 S

Prelepi su ti motori. Ova sa duplim farom je došla sa kockastim isto, ali su stavljeni dupli. Ova sa kockastim na slici je 514, a ova sa duplim farom je 1540. Po broju motora se vidi tržište. Svaki koji počinje sa 3TD je švajcarac. Bar tako u manual-u piše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Točno, svaka sa 3TD je Švicarka, moje obe.

Na crveno bijeloj sam i ja mijenjao front masku koja je uvspravnija poput rallye i u njoj su farovi od yamahe tdr125, oba su H4.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Pa tako otprilike. Meni traje oko 2 nedelje vožnje po gradu i onda svećice odu.. ne čađave već masne, vlažne.
 
A neki dan sam išao u nazad do strane 250 da prelistam iz početka sve, više se ni ne sećam svega, i isto tako je bilo i tada. Par dana ide, riknu svećice.



Ne dozvoli da ti sjebu karburatore sa nepotrebnim manjim diznama, to ničemu ne vodi.
Neka se drži dizni koje su po manualu preporučene.

Igle i tube nove, nove čok klipiće i tojeto.


Poslato priko Ténéré
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma
On 19.2.2021. at 20:29, Novola je napisao:

Juče poslat karburator na konsultacije u Veliku Planu, karburator servis "Unuče", malo pomoć prijatelja, da vidimo gde to škripi, vrag odneo šalu.

Kaže čovek, iglice sauga su loše, moguće da ju tu prolazio višak goriva, i pilot dizna koja je kod mene bila je promera 42.5, a on misli da je to previše, treba 40 možda čak i 37.5 i smatra da je to glavni problem.

I vakuum pumpa koja je "crkla" je potpuno ispravna, kupih drugu nepotrebno. Al ajd, nek bude u rezervi.

Naručih nove iglice sa kedo.de, kad stignu, montiranje. Inače sam iglice sauga već uzimao, polovne, ali navodno odlične. Navodno.

Sve je to podešeno ok, nivo goriva, smeša, samo eto, ta dizna i iglice..

 

Sad ako je svo ovo vreme to bio problem.. :grr:

IMG-7298e3d5faec976bba2bc6f6fe8d04dc-V.jpg

IMG-d35da2ed957db018618c6c25b9488b87-V.jpg

Rekoh da je ova levo tvoja dizna oznake 42,5 desno 40 pa sad uporedi mere jer kad u tvoju provučeš mernu iglicu 0,40 ima još zazora. Nekad i to suviše ćesto kada se kupuju set garniture mere koje pišu na diznama nisu prave što reče neko pre u komentarima samo original je pravi i najbolji ali zato original set košta 70 evrića. Drugo ne razumem zašto prilikom čišćenja karburatora ljudi menjaju kompletno set garniture?!    Dizne su te koje se ne menjaju jedino ako je neko uzeo one turpijice koje se prodaju za čišćenje pa  ih gurao i proširio otvore. Dizne kad opereš i ispoliraš i na kraju premeriš (ako imaš alat) vratiš i ne menjaš ovako kupujete neke mere koje sa merom nemaju pojma.  U prilogu je fotografija koju sam ti takođe poslao gde se vidi merna iglica 0,40 i tvoja 0,42 dizna pa sad uporedite mere. 
Da dodam još i to oko dimenzija ler dizni koje sam sretao na Tenerama pa tako  bile su od 37,5 - 42,5 i to diktira koliko ćete krugova odviti vijak za podešavanje smese ler gasa jer u ovom slučaju vijak je bio odvijen na 1,1/2 kruga ili ti jedanipo krug preko toga gubio je ler gas. U slučajevima gde je dizna 37,5 ide čak i do 3 kruga i to što piše u manuelu da je na 2 kruga je slovo na papiru u stvarnosti bar kod nas je sasvim druga priča jer zavisi i od kvaliteta benzina i mnogo drugih stvari koje utiču na rad jer primera stavili smo kod čoveka glanc nove karburatore drugi motorcikl je u pitanju sa 4 cilindra i podesili sva četri na isti broj krugova i prilikom sinhronizacije došlo je do pomernja vijkova smese ler gasa tako da smo uštelovali rad motora na uvo neki vijak je odvijen neki zavijen +-  i do jednog kruga. 
U ovom slučaju stavljeni su mali Oringovi na iglice sauha kako bi se otklonila i ta mogućnost da je pustao višak goriva prilikom ler gasa i time pravio problem sa ovom ler diznom sumnjive veličine pa sam zato i rekao da Bokilić u ponedeljak kad stignu karburatori proba i sa manjim ler diznama jer kako sam upućen u problem tu je problem rada na ler gasu sve ostale smese i količinu goriva određuje glavna dizna sa emulzionom cevčicom, vazdušnom diznom, iglom šibera i  diznom obogaćenja. 

Dodao bih na kraju da uspešno vršim i repraciju emuzionih cevčica na osnovu debljine igle šibera, video reklama za reparaciju uskoro će biti objavljena. Reparirne emulzione cevi  su ugrađene i testirane na nekoliko motocikala modela XTZ i TDM kao i na drugim modelima motocikala.

https://www.facebook.com/karburatorservis.unuce/posts/3153574981408859


 

viber_image_2021-02-19_13-55-47d.jpg

viber_image_2021-02-19_13-56-56.jpg

viber_image_2021-02-19_13-56-57.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pouzdano znam da aftermaket setovi za karburatore nisu pouzdani.
Prodaje ih između ostalih i kedo.de, pouzdana firma i garant kvaliteta dijelova za xtz750, sa setovima karburatora imali su bezbrojne reklamacije i bezbroj nezadovoljnih klijenata, koji u pravilu završe kod topham.de oni su zastupnik mikunija za njemačko govorno područje.

Meni je neobjašnjivo da pojedinci svjesno idu na metodu karabudženja šparajući par eura, što bi se kasnije pokazalo kao velika šteta.

Što se tiče dizni sa različitm promjerima morate znati da postoji posebna verzija koja se prodavala na CH tržištu.

Preporučujem servisu da se drži serijskih dizni i tu nema greške, sve ostalo je improviziranje.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sta se sve moze saznati iz jednog posta da ne povjerujes :care: 

7 hours ago, UNUCE said:

Da dodam još i to oko dimenzija ler dizni koje sam sretao na Tenerama pa tako  bile su od 37,5 - 42,5 i to diktira koliko ćete krugova odviti vijak za podešavanje smese ler gasa

Ovo je tacno jer sam na kraju ostavio na tri kruga na 37,5 ali kada nisam siguran pa ne vjerujem sam sebi jer nema niko da mi potvrdi. I vracam stare dizne, nije mi jasno ni sto sam ih stavljao ali hajde kad sam uzeo nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4689 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Brojevi koji pišu na diznama ništa ne znače ako ne znaš od kojeg su proizvođača.

Keihin ima svoje mere,

Mikuni ima svoje mere, 

Dyno Jet i YIDS od XT/TT  imaju metričke mere.

 

hole     Kehein      DynoJet     Mikuni
0.0570    147.5       136        127.5
0.0580    150         138        129.4
0.0590    152.5       140        131.3
0.0600    155         142        133.1
0.0610    157.5       144        135.0
0.0620    160         146        136.9
0.0630    162.5       148        138.8
0.0640    165         150        140.6
0.0650    167.5       152        142.5
0.0660    170         154        144.4
0.0670    172.5       156        146.3
0.0680    175         158        148.1
0.0690    177.5       160        150.0
0.0700    180         162        151.9

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
9 hours ago, UNUCE said:

Rekoh da je ova levo tvoja dizna oznake 42,5 desno 40 pa sad uporedi mere jer kad u tvoju provučeš mernu iglicu 0,40 ima još zazora

Paaa zar ne treba da budu originalno 42.5 dizne? Ako se 42.5 meri sa 40 iglicom, normalno da ima zazora. Ako ja to dobro pratim. Jel su kod mene obe 42.5 bile? Ili jedna 40 a jedna 42.5?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma
pre 3 minuta, Novola je napisao:

Paaa zar ne treba da budu originalno 42.5 dizne? Ako se 42.5 meri sa 40 iglicom, normalno da ima zazora. Ako ja to dobro pratim. Jel su kod mene obe 42.5 bile? Ili jedna 40 a jedna 42.5?

Izgleda da nisi shvatio ta pojasnim, ovde je otvor veći da imam mernu iglice 0,45 verovatno bi po izgledu i ona prošla. Probao sam 0,5 ne prolazi pa po zazor koji se vidi između merne iglice i otvora moglo bi se pretpostaviti da je otvor mere oko 0,47  što bi značilo da je dizna oznake 47 nikako 42,5 jer o broj krugova 1,5 na smesi to dokazuje jer kao što rekoh više krugova propusta više goriva. Ali još nešto, nekada dimenzije dizni nisu ni bitne ako motor savršeno radi jer tu može uticati još niz faktora primera radi da uvlači falš vazduh na gumama nosačima karburatora, zatim leptiri karburatora, ležišta osovine leptira pa i sama osovina istrošeni, takođe i gumice na osovinu, samo ležište leptira pa čak i loša sinhronizacija. Sve to utiče o na broj krugova koliko ćete da zadate za početak podešavanja. Nekada se podešavanje radi isključivo na uvo i nema veze koliko kruga odviješ ili zaviješ rekoh u prethodnom postu primer sa novim karburatorima. Još da dodam ovo isto sve što pišem je napamet evo danas dolazi momak iz Beograda radio sam mu karburatore pre dve nedelje dolazi motorom sad sa sinronizujem karburatore pa ću objaviti snimak 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa manjom iglicom je pokazao kojika je razlika, vidi se i na oko ali sam mislio da je do kamere.
Bice to sad fino odradjeno

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 minutes ago, UNUCE said:

Izgleda da nisi shvatio ta pojasnim, ovde je otvor veći da imam mernu iglice 0,45 verovatno bi po izgledu i ona prošla. Probao sam 0,5 ne prolazi pa po zazor koji se vidi između merne iglice i otvora moglo bi se pretpostaviti da je otvor mere oko 0,47  što bi značilo da je dizna oznake 47 nikako 42,5 jer o broj krugova 1,5 na smesi to dokazuje jer kao što rekoh više krugova propusta više goriva.

Sad razumeo! Čudi me da su takve dizne stigle u novom setu... mada ko što Elias kaže, nisu ti setovi pouzdani..

Najbolje da nađem onda "prave" dizne 42.5, i nove iglice sauga i onda tako da se ušteluje i to je to. Ako i dalje bude škripalo..pa.. družićemo se :)

Hvala na strpljenju i detaljnim odgovorima, ovi momci ovde izludeše od mene više..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma
pre 7 minuta, Novola je napisao:

Čudi me da su takve dizne stigle u novom setu... mada ko što Elias kaže, nisu ti setovi pouzdani..

Ovaj posao radim 30 godina sretao se sa svim i svačim kupiš nove igličaste ventile, a oni ne drže pa sam ranije počeo prilikom kupovine u prodavnicama da nosim vakum sa sobom da ispitujem ispravnost... Rekoh u prvom postu originalne dizne se ne menjaju nikad samo očiste osim ako nisu oštećene jedino emulzione cevi i igle šibera su potrošni ali i tu voditi računa jer letos me jedan Bandit 1200 zezao nedelju dana dok nisam stavio kameru u karburator i video koliko prosipa goriva na 1500o/min da se ispostavilo da je prevelik zazor između igle i emulzione cevi i od tad sam krenuo sa remontom cevčica po debljini igle. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Sad razumeo! Čudi me da su takve dizne stigle u novom setu... mada ko što Elias kaže, nisu ti setovi pouzdani..
Najbolje da nađem onda "prave" dizne 42.5, i nove iglice sauga i onda tako da se ušteluje i to je to. Ako i dalje bude škripalo..pa.. družićemo se
Hvala na strpljenju i detaljnim odgovorima, ovi momci ovde izludeše od mene više..



Od početka tvoje priče sa karbovima sam govorio samo mikuni dijelove...

Koliko si do sada ima sexa i bacio para, moga si loker svoje karbove poslat u topham


Poslato priko Ténéré
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja