Jump to content

Moto Zajednica

Ducati 1198 R Corse SE

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Verovatno su se:Italijani,Nemci, Francuzi i Spanci u zajednickom testu dogovorili da Japanci budu bolji na testu......isto tako su im Japanci platili da na Dukatiju pukne klip na 23.000km pa da mu ode regler itd.. itd.. na testu izdrzljivosti.....neznam zasto onda nisu i Apriliju sabotirali na testu izdrzljivosti posto ni ona nije iz Japana.....

A Britanci su odavno poznati po "nepristrasnosti".......

Zasto bi isti ti Evropski casopisi nahvalili do besvesti Triumph 675 Daytonu.....ili bi BMW pobedio na vecini testova u Alpima....verovatno su im za to platili Britanci i Nemci po tvome....

Prvi put cujem i citam ovde sada od tebe posto to nisam cuo ni uzivo a ni procitao da Honda u praksi ima lose ogibljenje i kocnice....??????

Nekada sam ulazio na ovaj forum da pored dugogodisnjeg iskustva nesto i naucim novo i bio sam odusevljen...u zadnje vreme sve vise ulazim da se dobro nasmejem kojekakvim strucnjacima za opremu, kacige, motore itd...itd....

I opet ponavljam da bez obzira na ovu raspravu nemam nista protiv Dukatija samo je apsurdno u nasim uslovima mastati o takvom motoru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma nije rekao da ima lose ogibljenje i kocnice nego da nisu kvalitetne komponente kao na Ducati-u. Sto je istina. Ali je takodje istina da ni te

manje kvalitetne komponente 90% kupaca nije u stanju da iskoristi ni blizu maksimuma a o onim extra kvalitetnim na Ducati-u ili necem slicnom da i

ne govorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ma nije rekao da ima lose ogibljenje i kocnice nego da nisu kvalitetne komponente kao na Ducati-u. Sto je istina. Ali je takodje istina da ni te

manje kvalitetne komponente 90% kupaca nije u stanju da iskoristi ni blizu maksimuma a o onim extra kvalitetnim na Ducati-u ili necem slicnom da i

ne govorimo.

 

Sa ovim moram da se slozim, bar je kod mene trenutno tako.

 

Nemoj da mi dirate Djusija

 

Hvala Caca, ja samo mudro sedim u cosku i slusam. Kuliram sto bi se reklo  ;D E da i pozdrav za Pita jednog od retkih ljudi sa kojima mi je bilo drago da polemisem  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

:-\.....spoznali ste Dukatija i samim tim ste otkrili tajnu univerzuma sto je za nas smrtnike nedodirljivo.....

Neka ste vi meni zivi i zdravi i da svaki od Vas kupi po jednog Dukca kao na slici i da se lepo i bezbedno navozate sa njima a ne da ih drzite u garazi i glancate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Verovatno su se:Italijani,Nemci, Francuzi i Spanci u zajednickom testu dogovorili da Japanci budu bolji na testu......isto tako su im Japanci platili da na Dukatiju pukne klip na 23.000km pa da mu ode regler itd.. itd.. na testu izdrzljivosti.....neznam zasto onda nisu i Apriliju sabotirali na testu izdrzljivosti posto ni ona nije iz Japana.....

A Britanci su odavno poznati po "nepristrasnosti".......

Zasto bi isti ti Evropski casopisi nahvalili do besvesti Triumph 675 Daytonu.....ili bi BMW pobedio na vecini testova u Alpima....verovatno su im za to platili Britanci i Nemci po tvome....

Prvi put cujem i citam ovde sada od tebe posto to nisam cuo ni uzivo a ni procitao da Honda u praksi ima lose ogibljenje i kocnice....??????

Nekada sam ulazio na ovaj forum da pored dugogodisnjeg iskustva nesto i naucim novo i bio sam odusevljen...u zadnje vreme sve vise ulazim da se dobro nasmejem kojekakvim strucnjacima za opremu, kacige, motore itd...itd....

I opet ponavljam da bez obzira na ovu raspravu nemam nista protiv Dukatija samo je apsurdno u nasim uslovima mastati o takvom motoru....

 

 

Charuga ako si ikada pratio moje postove ja nikada ne pisem u ono sto nisam siguran.ali ovo ti pisem iz svog licnog iskustva.Kad  su yamaha,suzuki,kawasaki i honda dosli na usporedni test sa Triumphov TT600(koji je najgori 600ccm motor ikada napravljen u toj generaciji 600 ccm)sa fabrickim trkacim timoovima iz AMA.I svi dyno testovi su radjeni sa "B" motorima.Tako da da je TT600 bio zadnji i sa 20ks manje.A isto tako ako im fabrika ne da motor na slobodno koriscenje oni kad psi o tom modelu to je koda pisu o decijim trotinetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Od osnovne skole pratim moto casopise......o ovome bi mogli narednih par godina da polemisemo prvenstveno zbog pristrasnosti......ja se trudim da se prilagodim uslovima zivota oko mene i da ugrabim ako mogu u datom momentu sto bolju ponudu koja mi je u opciji.....posto tesko dolazim do para trudim se da ih bar po meni sto pametnije i ulozim i da vozim ono sto mogu i da odrzavam a jako mi je bitno da mi isto to vozilo uliva i poverenje prilikom njegove eksploatacije...

Ceste su ovde rasprave na temu ko je bolji od Japanaca...ko je bolji izmedju kontinenata itd...itd....

Cesto se ovde pojavljuju strucnjaci sa raznim argumentima rekla kazala i sl. koji nemaju bas zavidan staz i iskustvo u voznji.

U nasim uslovima ovde je apsurdno raspravljati ko je brzi ili ko bolje koci jel samo ludaci mogu da se trkaju u saobracaju i to nema veze sa masinom na kojoj sede vec sa stepenom poremecaja u mozgu.

Imao sam sve Japance i prezadovoljan sam bio sa svakim od njih tako da se neslazem sa nekima koji prave drasticna poredjenja...po meni je to samo stvar ukusa i kome sta odgovara....prvenstveno mislim na polozaj a brzina im ne nedostaje a i na pistama su razlike manje nego treptaj oka......isto tako mislim da je sa razlikom izmedju Italijana i Japanaca......na stazi su razlike neznatne i nebitno u ciju korist.....u nasim uslovima stvar je ukusa ko voli potezanje iz nizih obrtaja ili punjenje gasa.....

Mene recimo odavno neinteresuje vise brzina preko 200 tako da sve vise razmisljam o nekom pouzdanom V2 motoru i koliko videh po testovima to bi mogla biti neka VFR ili TLR najvise bih voleo onu Apriliju RR 1000 iz 2004' sto se prodaje u oglasima.....zasto oni....zato sto su globalno svi nahvaljeni kao provereno pouzdani i izdrzljivi motocikli......zasto nisam pomenuo Dukatija medju svojim zeljama.....neznaci da ga mrzim....ko ga voli i ko ima para za tako nesto nek uziva za sve pare.....ja jednostavno smatram da je to precenjen motocikl koji nepruza nista vise od konkurencije a drasticno je skuplji i i sve cesce se pojavljuju problemi sa njima na testovima (seticete se da ih je bilo prilicno i kod starih modela).

Tako da mi pomalo smeta kada ih ljudi dizu u zvezde i maltene ispadne da kada se neko pojavi na Dukatiju svi ostali bi trebalo da se pokupe.....

Mozda iz mene govori tj. pise revolt sto zivim u lopovskoj i korumpiranoj zemlji......i sto mi se svakodnevna borba za frizider popela na vrh glave.....da zivim negde na zapadu ili na Severnoamerickom kontinentu to mi verovatno nebi bila glavna preokupacija....i ko zna kada bih ekonomski ojacao mozda bih i ja poceo da razmisljam o Dukatiju ne kao motoru vec statusnom simbolu ...ne zbog drugih nego verovatno zbog sebe da me podseca na vreme "frizidera"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

I ja mislim da je precjenjen i da je to jedna od karti na koje igraju namazane komshije.

Realno treba da je skuplji za razliku cijene u ovjesu , kocnicama. ponekom karbonskom dijelu i sl.

Ja sam jednog radio i pisao sam o tome a jos uvijek je u gradu pa mogu otici da uslikam varove na ramu (na par varova nisu sastvljeni do kraja i pojavila se korozija iz unutrasnjosti cijevi) sharafi meki kao od olova , pola ih nisam mogao da odvrnem sa novim inbus kljucevima.Motor je 999 star godinu dana.Ima negdje tema o poravci kad sam to i pisao.

Opet prijatelj Samir  iz Visokog cojek od nekih 40 i kusur godina svojevremeno je vozio i trke i u zivotu je imao motora ko slabo ko sad vozi 996 i kaze kupio sam ga zato sto je ga volim.Volim sto kocim samo kad stajem, volim sto brunda, volim sto vuce sa 1000 obrtaja itd.Istina sve , vozili smo se zajedno i uvjerio sam se u to.Isto tako skoro nikad ne pali iz prve , ili sad pa sad dok anlasuje opali iz izduva .Bio na servisima u evropi sve idealno bez greske i rekli mu uz osmijeh isto kao i on meni "pa to ti je Dukati"  ;D

Evo oba

post-2592-12879058033346_thumb.jpg

post-2592-12879058033979_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

I ja mislim da je precjenjen i da je to jedna od karti na koje igraju namazane komshije.

Realno treba da je skuplji za razliku cijene u ovjesu , kocnicama. ponekom karbonskom dijelu i sl.

Ja sam jednog radio i pisao sam o tome a jos uvijek je u gradu pa mogu otici da uslikam varove na ramu (na par varova nisu sastvljeni do kraja i pojavila se korozija iz unutrasnjosti cijevi) sharafi meki kao od olova , pola ih nisam mogao da odvrnem sa novim inbus kljucevima.Motor je 999 star godinu dana.Ima negdje tema o poravci kad sam to i pisao.

Opet prijatelj Samir  iz Visokog cojek od nekih 40 i kusur godina svojevremeno je vozio i trke i u zivotu je imao motora ko slabo ko sad vozi 996 i kaze kupio sam ga zato sto je ga volim.Volim sto kocim samo kad stajem, volim sto brunda, volim sto vuce sa 1000 obrtaja itd.Istina sve , vozili smo se zajedno i uvjerio sam se u to.Isto tako skoro nikad ne pali iz prve , ili sad pa sad dok anlasuje opali iz izduva .Bio na servisima u evropi sve idealno bez greske i rekli mu uz osmijeh isto kao i on meni "pa to ti je Dukati"  ;D

Evo oba

 

 

izvini sto se mesam ali ovaj 999s sa slike nije star godine dana nego punih 7 proizvodnih odnosno 6

tacnije u ramu mu stoji da je 2002, a prodat je 2003 to se vidi iz aviona svako  se imalo razume u ducati

svaki 999 iz prvih serija je imao decije bolesti

(ali i svaki drugi motor raznih prozvodjaca kada izbace novi model ima isto takve bolesti i pucaju ramovi i otpadaju tockovi

pa nikom nista zato i postoji garancija kad kupis smotor

smejes se i cekas novi motor bar je tako kod ducatija ako ti pukne ram i ako je u garanciji)

mozes i sam uporediti i po slikama na netu

da se razlikuje zadnji model 2007 i ovaj 2003

od zadnje viljuske ,prednje,rama drugcije, siri je motor za 3 cm

tako da nemogu se generalizovati stvari

ja ih radim svaki dan

prema tome star je od motora do motora

od odrzavanja do odrzavanja

i vlasnika do vlasnika

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ovaj je imao na plastikama i na felnama 2005 a slomljen je 2006 a ja sam ga napravio 2007g  ;)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ovaj je imao na plastikama i na felnama 2005 a slomljen je 2006 a ja sam ga napravio 2007g  ;)  ;D

 

ako je s verzija

mora da ima napred ohlins

na volanu i zadnji

orginalno su sivi tockovi i siv podrep ispod zadnjeg sedista

do 2004 je isao sive boje ram

posle toga crveni, sa uzkom zadnjom viljuskom, od 2005

preuzimaju zadnju viljusku sa R modela

debela crna zadnja viljuska, a svi s i r modeli imaju ohlins na sebi na sva tri mesta

no nevazno, mislim i da se secam da je neko i zvao za tako neki  999 ako je to motor koji je bio u Orasju

sad sam i video postove sa problemom paljenja

to se sve da resiti nista komplikovano ako imas sva tri kljuca i security card

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ovaj je bio S verzija i nije imao sivi podrep nego karbonski ali sam ga ja matirao crnom posto je polomljen , a nije iz Orasja mislim da je kupljen od nekog trgovca iz cenralne bosne sto radi sa americkim motorima.Ko zna mozzda je neko mjenjao sve plastike , felne, boce i ostalo.Ima svakavih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ma skroz nevazno

poenta je da moguce da kod svakog motora u prvim serijama bude nesto lose odradjeno

sto ducati nikad nije sporio

i svi su bili pozvani na recall u ovlasteni servis

o trosku fabrike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovaj je imao na plastikama i na felnama 2005 a slomljen je 2006 a ja sam ga napravio 2007g  ;)  ;D

 

Sto znaci da je 2008 godiste!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Nekad 90-tih Bata robot je sa svojim dukcem skakao po evropi bez podrske(ako ne laze  to mi je on rekao)

 

Gcq8f_obrenovac3.jpg

 

Xexe ladno slika sa Moto skupa u OBRENOVCU 1998god...

Izvinjavam se za off.  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ma nije rekao da ima lose ogibljenje i kocnice nego da nisu kvalitetne komponente kao na Ducati-u. Sto je istina. Ali je takodje istina da ni te

manje kvalitetne komponente 90% kupaca nije u stanju da iskoristi ni blizu maksimuma a o onim extra kvalitetnim na Ducati-u ili necem slicnom da i

ne govorimo.

 

Sa ovim moram da se slozim, bar je kod mene trenutno tako.

 

Nemoj da mi dirate Djusija

 

 

Hvala Caca, ja samo mudro sedim u cosku i slusam. Kuliram sto bi se reklo  ;D E da i pozdrav za Pita jednog od retkih ljudi sa kojima mi je bilo drago da polemisem  8)

 

 

Nemoj da mi dirate Djusija

 

 

 

 

 

        Uvek, jer si jedan od retkih na ovom prostorima koji voli Ducati onako iz dubine duse. ;D :D;):) mada moiram da priznam da ima nesto u njemu sem gomile zupcanika,ima neka harizma koja ga odvaja od ostalih. i cini ga posebnim.Kad ce dodjes u Nis da te vodim kod Sasu Pozarevca da razmenite malo iskustva.Pozdrav Djusi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Motor izgleda jako dobro, svidja mi se odabir boja.

I naravno Ducati-eva koncepcija.

Mozzda jednog dana...

A do tad oprema za onanisanje.

17267_1290938145777_999953036_30875911_3153761_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Provozao sam 848 sa 500 pređenih km do Kosmaja i nazad,za vožnju extra,sve naj...a onda smo stali na pumpu i tu je bio mrtav,pozvali druga mehanicara,skinuo oklop i  namestio klemu nazad,kaže spala od vibracija  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Pa zar se ne moze za tu lovu kupiti Desmo?

Ili je ovo sad Ducati #1.

 

Ili DB7 koji ima sve sto i 1098 i jos mnogo vise i bolje?

 

???

 

D16RR se ne pravi od 08, tako da je ovo vhunac ponude, a i dok se prodavao cena mu je bila 60.000e. Sto se tice DB7, ona ima bolju opremu od 1098s ali od ovog ne verujem da je opremljenija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Sto se tice DB7, ona ima bolju opremu od 1098s ali od ovog ne verujem da je opremljenija.

 

Koleza, a sta je sa novom DB8?  :)

 

Nije ni ona bolja, samo te podjebavam!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

 

 

  Sad procitah sve i samo sam zelo da kazem da je motor lep da boli koliko je lep.Imao sam priliku da samo sednem na 1098 (obicni) i stvarno je motor koji ostavlja utisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Backa Palanka

Meni uopste nije bitno koje je marke motor samo nek je CRVEN i nek je DUCATI...

A to za problematiku i odrazavanje uopste nije istina kako odrzavas motor tako te i sluzi radi servise na vreme i neboj se boga PRAVE SERVISE a ne po nekim supama i sa ko zna kakvim delovima...

 

A za neupucene samo jedna informacija,cak je i jeftiniji za odrzavanje od japanaca znam pouzdano jer vozim i kawasaki i ducati i sto se tice cene rezervnih delova ducati je dosta povoljniji... pozz svim ljudima koji ulaze u rasprave sa predrasudama i puni neznanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja