Jump to content

Moto Zajednica

Stender za prednji kraj

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

@ Tocrank - ovo je odlično rešenje,postavi neku sliku tog tvog komada i naravno neke mere,koje si marerijale koristio za čaure...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

I mene bi takodje to zanimalo, jos bolja je varijanta imati i takav nosac pored ovog sto dolazi ispod trougla jer kao sto kazes ako se skidaju trouglovi da se menjaju lezajevi ili pakuje druga villjuska mnogo je lakse tako uraditi uz pomoc njega.

 

I jel postoji neko resenje da bude univerzalno za sve motore ili se prave drugi nastavci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Maki, javi sta si uradio za ovaj stender, trebao bi i ja da uzmem za servis bar 2 komada.

 

Nisam jos nista resio, cekam par ljudi da mi javi, ali mogu ti reci da ti je ta ponuda iz Louisa najpovoljnija, jer na popustu bude negde oko 50e.

 

Ali mogu da Vam kazem da sam video motor koji stoji na stenderu iz Louisa i mogu vam reci, da mi nimalo ne deluje sigurno  ;

 

Onaj najeftiniji stender (20e) iz Louisa SAVRSENO radi posao, cak podize i prednji kraj kod motocikala koji imaju radijalna kociona klesta.  ;) Problem nastaje kada treba skinuti stapove, zato hocu i da uzmem ovaj...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

E drugari,

zaboravio sam da sam se hvalio u ovoj temi, sutra cu da slikam i premerim. Za skidanje prednjeg kraja idealno resenje.

Ne samo stapova - komplet prednjeg kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

A i zadnjeg takodje. Ja nisam tako napravio jer se nisam setio ali ako hoces i zadnju viljusku da skines mozes same

 

konzole tako da napravis da u njih udju fuzasteri te je onda osovina viljuske slobodna za manipulisanje. Da ne biste

 

cekali moje slike (koje cu da postavim) idite na one linkove iz mog posta od pre neki dan. Sve je jasno samo po sebi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Posto sam obecao, evo slika. Nemojte da zamerite na varovima ovo mi je bilo prvi put a "strucnjaku" kog sam angazovao za teze varove peti.

post-8130-12879056648655_thumb.jpg

post-8130-12879056649476_thumb.jpg

post-8130-12879056650048_thumb.jpg

post-8130-12879056650614_thumb.jpg

post-8130-12879056651176_thumb.jpg

post-8130-12879056651741_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Da pojasnim ovo "sa sipkom" i "bez sipke". Na SV-u kroz osovinu viljuske prolazi sipka od 9mm (nije bas svakodnevna stvar, morao sam na strugu da...).

Te onda chaure (kako ih je neko ovde velikodusno nazvao) dodju do samog otvora a motor sedi na sipki (sipci?). Na GSXR-u su otvori mnogo veci pa onda

same chaure udju u njih i motor sedi na njima.

 

Da pojasnim i "skidanje zadnje viljuske". Ako umesto da ubacis chaure u supljinu osovine viljuske (onda viljuski nema mrdanja) sa gornje strane konzole

zavaris jos jednu shiru cev u koju onda sedne fuzaster (ako je u pitanj race fzstr tj. njegov nosac ako je civilni). U ovom slucaju si defakto

motor podigao "drzeci" ga za ram pa onda sve ostalo moze dole.

 

 

p.s. Zato sto je u pitanju kucna radinost pre dizanja motora prvo otpustim zavrtnje ili matice na delu koji planiram da skinem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

I mene bi takodje to zanimalo, jos bolja je varijanta imati i takav nosac pored ovog sto dolazi ispod trougla jer kao sto kazes ako se skidaju trouglovi da se menjaju lezajevi ili pakuje druga villjuska mnogo je lakse tako uraditi uz pomoc njega.

 

I jel postoji neko resenje da bude univerzalno za sve motore ili se prave drugi nastavci?

 

Koliko ja znam ova moja kombinacija je dobra za sve Japance proizvedene u poslednjih par decenija. Kada sam naknadno razmisljao kako bih

napravio univerzalni model zakljucio sam da bi chaure bile na vadjenje. Izvadis jednu stavis drugu , a ako supljina u viljusci iz bilo kog razloga nije dostupna

ovaj metod sa fuzasterima je idealan.

Da jos jednom podsetim da sam ovo sve napravio od otpada iz Tastovog podruma sem dizalice koju sam kupio na buvljaku za 1000 forinti.

U krajnem clucaju ako promenis motor secnes neodgovarajucu konzolu, zavaris odgovarajucu i gotovo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Zaboravio sam da stavim mere.

 

- Konzola je na 460 mm od tla. Dugacka je 110 mm.

 

- "Chaura" je u mom slucaju 12 mm spolja viri 10 mm  i suplja je da bi ona sipka za SV-a mogla da prodje. (ne mora da bude tako -

                                                                                                                                                    -kad bih ponovo pravio zaboravio bih na sipku i koristio

                                                                                                                                                    bih razlicite caure za razlicite motore - na menjanje)

 

- Stopa je dugacka 150 mm (mereno pod 90' od vertikale)a vrh joj je na 30 mm od tla kad "vertikalna" sipka stoji vertikalno.

Ovo napominjem jer je odredjivanje nagiba "vertikalne" sipke u "radnom" polozaju bila gimnastika. 

 

- Boja je dobijena putem ostavljanja materijala u vlaznom podrumu od strane dede moje supruge pre ne manje od 30 a ne vise od 50 g.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: VAROŠ NOVOSADSKA
  • Motocikl: PAN EUROPEAN

  Mozda ce nekome biti od koristi ovih sledecih par slika.

 

  Stender je namenski radjen za TA,tako da verovatno odgovara i za AT(a moguce i jos nekom drugom motoru koji ima ovakvo mesto na ramu za osovinu zadnje viljuske)

 

  Ovo je radna verzija,tj.prvi komad koji sam sebi ostavio,nista narocito,radi posao a drugari kojima sam pravio-zadovoljni(na kasnije odradjenim primercima sam malo povecao visinu,ukucao plasticne cepove na krajeve cevi,plastificirao u narandzastu boju zbog bolje uocljivosti i zavrnuo sraf koji ima veliku plasticnu glavu da bi se odvrnuo bez upotrebe kljuca).Da bi prednji tocak bio u vazduhu,mora se ispod masine podbaciti dizalica(krokodilka,zaba...) ili klocna,stelujuca nogara...Izuzetno je stabilan i cvrst.

 

Naravno da ima i mane:nemoguce je skinuti zadnju viljusku jer stender blokira vadjenje osovine iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa tebe sve vreme cekamo!!

Trebalo bi da postavis novu temu, ovaj naslov je zbunjujuci.

 

Ja sam, od kako sam ovu skalameriju napavio uradio gomilu stvari na oba motora

i svakom bi preporucio da kupi/napravi jednu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Zahvaljujući ideji iz ove teme napravio sam ''centralni štender'' za svoju Apriliu pa vi procenite kako je to ispalo

 

centralninosac006.jpg

 

centralninosac003.jpg

 

centralninosac002.jpg

 

centralninosac001.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

evo 2 centa

 

ako hoces d aparkiras motor zimi zasto ne podignes zadnji kraj lakse je

a ako hopces da imas prednji da bi skidao prednji tocak

 

stavis motor an zadnji stender da stoji pravo

kupis jednu dizalicu koja moze da udje pod motor i dizes ga na delu ispod motora na izduvne grane oslonis

ako nemas grane osloni na motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovo što sam ja pravio (na prethodonoj strani) služilo je za zamenu amortizera, a ako se stavi

na fuzastere (race, nepomične) može i viljuška da se skine. A usput može i zimi da

ostane na tome.

 

 

edit: pri toj tvojoj varijanti sa dizanjem zadnjeg točka na padock stand + dizalica

stvar je veoma nestabilna. Ovo što je on napravio možeš da guraši i udaraš i neće

pasti. A i nije lakše, naprotiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Ovo što sam ja pravio (na prethodonoj strani) služilo je za zamenu amortizera, a ako se stavi

na fuzastere (race, nepomične) može i viljuška da se skine. A usput može i zimi da

ostane na tome.

 

 

edit: pri toj tvojoj varijanti sa dizanjem zadnjeg točka na padock stand + dizalica

stvar je veoma nestabilna. Ovo što je on napravio možeš da guraši i udaraš i neće

pasti. A i nije lakše, naprotiv.

 

 

;) šta reći više,ko razume - shvatiće  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

carlose dopada mi se ovakva vrsta podizanja, pa me zanima kako dižeš tj. podižeš motor sa time? Da li možeš sam ili ti treba pomoć još nekoga? Ako nije problem stavi dimenzije i/ili neki nacrt/crtež. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Treba ti pomoć za ovaj štender,šipke štendera  koje ulaze u cev na motoru su poprilično knap pa je pomoć neophodna. Štender posao obavlja odlično,menjao sam gume i prezadovoljan sam.Dimenzije za svaki motor su različite a orijentacione ću objaviti čim izmerim.

 

dynamix012.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja