Jump to content

Moto Zajednica

Alarm za male pare

Recommended Posts

  • MK Čoper Srbija, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Regal Raptor Spyder ... ccm

Aj sad da manemo šegu nego dajte neku pomoć da mogu se zanimam danas sa ugradnjom :) Će da mi ode post sa slikom na drugu stranu pa će ljudi preskočiti fabulu radnje :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

@ _AlexA_ , kolega, nemo mnogo da lupaš glavu. udri black žicu na masu motora, negde oko minus kleme od baterije. red žicu, udari na plus klemu baterije, i to bi bilo dobro, preporučuje se kao obavezno, preko nekog osigurača. i turi brown žicu na žicu iz čuda od žica, zavisno od motora, baš na onu koja ima struju samo dok je dat kontakt, tj. dok motor radi. ja bi ostale zaboravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Čoper Srbija, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Regal Raptor Spyder ... ccm

Ja bik turio sve što ima, zlu netrebalo :D

 

Aj još neki savet za ostalih 2-3 žice koje nisu migavci i svirena :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pa da krenemo od početka:

 

- dve žute posebno na levi i na desni žmigavac

- crna - na masu

- crvena - na + akumulatora

- pink - na + sa kontakta

- plava - na rele za startovanje motora

- narandžasta i siva idu sa kontakata ugrađenog relea u alarmu. trebale bi biti stalno spojene a u trenutku kada alarm pređe u trigerovano (uključeno) stanje, interni rele razdvoji kontakte...Sa ove dve žice možeš da izvedeš blokadu napajanja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Aj sad da manemo šegu nego dajte neku pomoć da mogu se zanimam danas sa ugradnjom :)Će da mi ode post sa slikom na drugu stranu pa će ljudi preskočiti fabulu radnje :D:D:D

:lol::lol::lol:

 

edit:pa dobro, šta uradi do sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Pa da krenemo od početka:

 

- dve žute posebno na levi i na desni žmigavac

- crna - na masu

- crvena - na + akumulatora

- pink - na + sa kontakta

- plava - na rele za startovanje motora

- narandžasta i siva idu sa kontakata ugrađenog relea u alarmu. trebale bi biti stalno spojene a u trenutku kada alarm pređe u trigerovano (uključeno) stanje, interni rele razdvoji kontakte...Sa ove dve žice možeš da izvedeš blokadu napajanja motora.

eto rekoh ja,koji deo nije jasan!

............aaaa,onda je mrmot zamotao cokoladicu.......... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Ljudi,

ima li neko ideju/uputstvo kako da "probudim" rezervni daljinac (Arakisov alarm) s obzirom da sam izgubio original koji je radio bez problema ?

 

Unpared hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Evo uputstva:

1 sednes na motor

2 odes do Arakisa u labos

3 covek ti lepo pokaze ili uradi sta treba

:zdravo:

 

Hvala na savetu, to sam prvo uradio, ali nije pomoglo, izgleda da sam tamo

"persona non grata" :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nisi naravno :zdravo:

 

Alarm sam odmah sutradan izvadio sa motora i otvorio, bilo je nekoliko delova koji su se odlemili, izgleda od udarca? a i dve žice koje idu na štampu su bile odlemljene (sećaš se da je kutija alarma visila sa motora kad si došao? :))Sve sam to uredno zalemio i sredio ali izgleda da je štampana veza negde u prekidu ili je neki od aktivnih elemenata nešto "pobrljavio" tako da nikako ne mogu da isključim alarm, po spajanju na +12V napajanja alarm je odmah armiran što ne treba biti :neznam:

 

E sad daljinac, u njemu nije bilo baterija :) pa sam ja stavio druge ali zbog malopre navedenih razloga - potrebno je da alarm bude u neaktivnom stanju da bih mogao da ponovo registrujem daljinac (imam čak i nekoliko rezervnih daljinaca).

 

Sve u svemu, da bi registrovao - kodirao drugi daljinac na tvoj alarm on mora biti deaktiviran a on to nije...tako da za sada je status quo i tražim rešenje šta bi moglo biti sa procesorom i nekim komparatorima da je alarm odmah po priključenju napajanja u "arm" stanju.

 

Kad (i ako :neznam:) budem nešto smislio, javljam.

 

Pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Pitanje za Arakisa.

 

Imam alarm na motoru marke Spy, ugradjen je pre nekih 2 i po godine. U pitanju je neki modeol sa dojavom na daljinski. Nisam ja ugradjivao, nego prethodni vlasnik. E sad u cemu je problem. Prvo sto mi deluje da je alarm ugradjivan kao nogama, ali ajde. od starta je pravio probleme, palio se valet mode. E onda mi se desilo da sam zajedno sa jaknom oprao i daljinac. Osusiao sam ga sa fenom i radilo je koliko toliko. U poslednje vreme me zeza bas bas. Nece da se aktivira kad pritisnem, onda se posle nekoliko puta upali, pojede mi bateriju posle 3 dana stand by mode-a. Zanimljivo je i to da rezervni daljinac koji nisam ni koristio pravi iste probleme. Jel bih mogao ja da dodjem da vidite o cemu se tu radi i da li moze da se sredi ili ne radite popravku tudjih gresaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vlaga polako "gricka" kalaj na štampanim vezama tako da je, verujem, problem u tome.

 

Dođi da skinemo alarm, sve lepo očistimo, prelemimo i da vidimo da li može dalje :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Kada bih mogao da dodjem? Vi ste bese iznad Visnjicke ulice pa desno? Igor iznajmljuje halu tamo, restauriraju neke porsee i mercedese. Bili smo da nam zalemite mic na kacigi nekoj. Ako ste to vi naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

tako da nikako ne mogu da isključim alarm, po spajanju na +12V napajanja alarm je odmah armiran što ne treba biti :neznam:

 

E sad daljinac, u njemu nije bilo baterija :) pa sam ja stavio druge ali zbog malopre navedenih razloga - potrebno je da alarm bude u neaktivnom stanju da bih mogao da ponovo registrujem daljinac (imam čak i nekoliko rezervnih daljinaca).

 

Sve u svemu, da bi registrovao - kodirao drugi daljinac na tvoj alarm on mora biti deaktiviran a on to nije...tako da za sada je status quo i tražim rešenje šta bi moglo biti sa procesorom i nekim komparatorima da je alarm odmah po priključenju napajanja u "arm" stanju.

 

Kad (i ako :neznam:) budem nešto smislio, javljam.

 

Pozdrav! :zdravo:

 

Čika Arakise, ako smem......obično se to događa, jer alarm pamti zadnje stanje ....znači ako je bio skinut pre deaktivacije alarma, onda če biti opet aktivan (in "arm" mode ) čim priključiš napajanje.

probaj dektivirati alarm preko "emergency override code" ili mu izvadi unutrašnju bateriju (ako je ima naravno)

Inače jedna glupa fora, koja je nekad palila kod nekih kineskih alarma......otkačiš SAMO masu alarma (napajanje i kontakt su još uvek povezani) i onda daš kontakt za 10 sekundi....desilo se da su se neki alarmi posle ovakvog tretmana vratili nazad u fabričko stanje (resetovali se na "default").....vredi probati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hvala druže, probaću obavezno ;)

 

Inače, nema unutrašnju bateriju i nema te "kodove za premošćavanje" ili slično :)...ipak je ovo osnovna, jeftina a dosta pouzdana spravica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Hvala druže, probaću obavezno ;)

 

Inače, nema unutrašnju bateriju i nema te "kodove za premošćavanje" ili slično :)...ipak je ovo osnovna, jeftina a dosta pouzdana spravica.

 

Ako je od pomoći alarm jeste "ubiven" dok je bio u "zaključan" tj. isčupao sam mu osigurač da bi ga ućutkao jer rezervni daljinac to nije mogao...

E sad, s obzirom da je dugo bez struje tj. osigurača valjda bi se do sad resetovao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A možda i jeste :neznam:

 

ja sam ga spakovao i namestio na motor, probaj samo da vratiš osigurač pa vidi da li mu je bolje? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

A možda i jeste :neznam:

 

ja sam ga spakovao i namestio na motor, probaj samo da vratiš osigurač pa vidi da li mu je bolje? :)

 

Jos kad bih znao koji osigurac da turim ? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja