Jump to content

Moto Zajednica

lezajevi tocka

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Lako je sigurno mozes i sam skini jedan po jedan tocak i samo ce ti se kazati....nije to nikakva frka i netreba ti neki specijalan alat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Možda je malo cimanje izvaditi ako su zapačeni. Polako da nešto ne oštetiš. Kada budeš nabijao nazad, pazi na redosled ležajeva i nikako nemoj tući ćekićem po sredini ležaja, nego blago po obodu. I obavezno zameni sve ležajeve, nemoj da štediš na tome, posebno onaj u glavčini lančanika.

 

Zovi ako treba pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Nije tesko, samo lagano....Lezajeve (ako ih ne demontiras na presi) polako izbijaj sa nekom drvenom alatkom, ;D da ne ostetis kuciste tocka. Isto tako ih i montiras, laganim kuckanjem preko drveta. Ja ne bih kuckao ni po obodu lezaja, moze da pukne....

 

..ko sto rece Laki TC, zovi ako ti treba pomoc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

bio danas do centra S i covek mi odstampao celu konstrukciju oba tocka i oznake lezajeva, a preko puta centra S u kucici kod razdvajanja ulice ima prodavnica svih mogucih lezajeva i cena mojih je od 270 do 340din u zavisnosti od velicine tj u zavisnosti od tocka

laki, uracunao sam i onaj koji ide kod zupcanika

sad samo da se vreme pogorsa i da uzmem da skinem sve to pa u radnju da odem da pazarim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

uzmes lepo neki sipku gvozdenu naravno da nije ostra na kraju provuces je i polako kuckas taj lezaj iznutra . Ima jedan zljeb barem je kod mene bilo tako i tu kucnes par puta i pocne lezaj da izlazi . Znaci ako skidas donji guras tu sipkicu odozgore i kuckas polako . Isto to samo obrnuto za gornji .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

dodatno pitanje za kviska

 

 

kako izvaditi lezaj volana iz rama?

 

gornji je odlican, donji se teze okrece, pretpostavljam menjam samo donji?

 

 

 

...savet: zameni oba lezaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

ono sto ste svi zaboravili da mi napomenete jeste da svaki lezaj stiti semering i da bi se zamenio lezaj mora se pazljivo izvaditi semering jer ako se osteti onda se mora i on promeniti

 

sszgo, promeni oba lezaja, nije neka razlika u ceni a mnogo ce ti znaciti jer ces posle kratkog vremena morati da promenis gornji pa ces morati opet sve da rasklapas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

U Rumuniji postoji fabrika "Koyo" lezajeva koji su najboljeg kvaliteta

 

ta fabrika je jos za vreme causeskua bila kupila najbilje masine iz japana i pravili su veoma dobre lezajeve . problem je sto ima jos jedna koja je pravila losije dosta a nama je ostao sinomim da je rumunski lager los zato sto smo ga uslavnom kupovali na buvljaku . jebiga sad je causesku otisao  a ovi novi prodali fabriku nekim strancima koji nisu znali kad su kupovali da je rumunski lager kod nas los

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

dosao sam u mali problem a da ne otvaram novu temu nasao sam ovu

skinuo sam tockove na motoru ali nisam siguran da li treba da promenim lezajeve, koji je najbolji nacin da proverim da li ima lufta? tockovi se inace lepo okrecu i ne stvara se nikakav otpor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja