Jump to content

Moto Zajednica

2010.-smrtni ishod

Recommended Posts

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

mene necudi,ta nasa statistika

jedino me plasi to da ce se te brojke umnoziti i to puta nekoliko

nazalost.....................................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kucura

Ljudi samo malo razmislite o tome koliko je motora stiglo iz uvoza proteklih godinu-dve,i ova statistika koja je svakako strasna nece vas bas mnogo cuditi. U moje vreme (sad pricam kao da mi je 100 godina) klinci su pocinjali ulazak u svet motora nabudzenim apencima,MZ ili Java su vec bili pojam a do nekog ozbiljnijeg motora se stizalo posle mnogo godina prakse. Danas svako ko napuni 18 godina i sakupi 1000 evrica legalno moze da sedne na (cesto svoj prvi) motor od 200 "konja" ,pa vi vidite kuda to vodi... Jesu li brojke sada jasnije ? A ko je tu kriv,drzava sa takvim zakonom ili pojedinac-neznam,ali za mnoge je kasno. Nazlost,imam i ja prijatelja "sa one strane duge"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd>kod Bigz-a

Osim sto su prevozno sredstvo, motori su i mnogo vise od toga.

Tu cinjenicu dokazuje i postojanje necega kao sto je ovaj forum (jedan od primera).

Znaci da, pored puke potrebe za prevozom, tu ima i zadovoljstva.

Posto sami motocikli sa sobom nose neki rizik (zbog izlozenosti vozaca), "uzivalac" nosi dodatnu

zastitnu opremu nebili taj rizik, opet prebacio u korist zadovoljstva.

 

Motor + Srbija...

 

... ja tu ne vidim zadovoljstvo!

 

Zasto na zapadu Yamaha R1 ima 106ks?  (npr. http://www.yamaha-motor.fr/produits/motos/supersport/yzfr1.jsp?view=techspecs)

Zasto kod nas svi voze izmedju traka?

Zasto kod nas NIKO ne postuje bilo kakve saobracajne propise?

Zasto je kod nas kaciga sramota?

Nasta lici polaganje za A kat. u nasoj zemlji?

 

Stravican je gubitak za sve nas lista u prvom tredu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Osim sto su prevozno sredstvo, motori su i mnogo vise od toga.

Tu cinjenicu dokazuje i postojanje necega kao sto je ovaj forum (jedan od primera).

Znaci da, pored puke potrebe za prevozom, tu ima i zadovoljstva.

Posto sami motocikli sa sobom nose neki rizik (zbog izlozenosti vozaca), "uzivalac" nosi dodatnu

zastitnu opremu nebili taj rizik, opet prebacio u korist zadovoljstva.

 

Motor + Srbija...

 

... ja tu ne vidim zadovoljstvo!

 

Zasto na zapadu Yamaha R1 ima 106ks?  (npr. http://www.yamaha-motor.fr/produits/motos/supersport/yzfr1.jsp?view=techspecs)

Zasto kod nas svi voze izmedju traka?

Zasto kod nas NIKO ne postuje bilo kakve saobracajne propise?

Zasto je kod nas kaciga sramota?

Nasta lici polaganje za A kat. u nasoj zemlji?

 

Stravican je gubitak za sve nas lista u prvom tredu...

 

 

Gringo, manje-vise si u pravu, ali,...

 

Mislis da ta razlika u snazi (kod R1) ima odlucujuci uticaj na povecanje sansi da se dogodi nesreca? Tacno je da ima uticaja. Ali zar je 106 KS malo?

 

Voznja izmedju traka (ako mislis na provlacenje izmedju kolona) nije nista cudno. U celoj zap. Evropi se to radi. Naravno, smanjenom brzinom. I obicno se vozaci automobila pomere da bi motorista prosao. Spominjem zap. Evropu jer se ona obicno koristi kao merilo i sredstvo za poredjenje.

 

Sto se ostalog tice, potpuno si u pravu. Na zalost.

 

Svi nesto kao: Dokle vise?!?

Dokle? Dok god se ne naucimo pameti. Dokle god mislimo da smo najpametniji, najjaci, najbrzi,.. I motoristi i pesaci i automobilisti. Svi ucesnici u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd>kod Bigz-a

Ma najveci je fazon sto sam pre par dana bio u Austriji i Nemackoj.

Nisam video niti jednog motorciklistu koji je isao izmedju traka; al' ajde to manje vise.

Tamo svi voze k'o po jajima. Ako pise 40 km/h - onda se ide 40 i tacka.

Ima jako puno R-ova i svi do jednog su obuceni kao da su iz MotoGP-a izasli - puna "ratna" oprema.

 

Taj primer sa Yamahom sam stavio samo kao detalj - kao pokazatelj da na svakom koraku ima neki propust.

Nisam ja za to da se vozi maximum 400 kuba kao u Japanu, ali...

... mi nemamo uslove da civil poseduje motor koji ima vise od 1ks po kilogramu.

Mi nemamo stazu na kojoj bi to neko mogao da razmaze...

 

Najbolje je uvesti straobalne novcane kazne i naplacivati ih.

Kad pogledate nivo bahatosti u saobracaju ne seda mi se ni za Logitech-ov volan na PC-u....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Temerin

 

 

Najbolje je uvesti straobalne novcane kazne i naplacivati ih.

 

 

U pravu si, kod nas jedino ta varijanta "udaranje po dzepu dok se ne izvrnes" funkcionise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

Ma najveci je fazon sto sam pre par dana bio u Austriji i Nemackoj.

Nisam video niti jednog motorciklistu koji je isao izmedju traka; al' ajde to manje vise.

Tamo svi voze k'o po jajima. Ako pise 40 km/h - onda se ide 40 i tacka.

Ima jako puno R-ova i svi do jednog su obuceni kao da su iz MotoGP-a izasli - puna "ratna" oprema.

 

Taj primer sa Yamahom sam stavio samo kao detalj - kao pokazatelj da na svakom koraku ima neki propust.

Nisam ja za to da se vozi maximum 400 kuba kao u Japanu, ali...

... mi nemamo uslove da civil poseduje motor koji ima vise od 1ks po kilogramu.

Mi nemamo stazu na kojoj bi to neko mogao da razmaze...

 

Najbolje je uvesti straobalne novcane kazne i naplacivati ih.

Kad pogledate nivo bahatosti u saobracaju ne seda mi se ni za Logitech-ov volan na PC-u....

 

 

pa gde cete vise sa kaznama,zar su sad male

najveci problem je sistem i ponasanje svih ucesnika u saobracaju

stalno neko pominje evropu,zar se tamo ne gine....pa ti isti kad dodju u srbiju nemozes da ih pohvatas

toboze toliko su vaspitani.

pricas za nemacku.....zar tamo nisu svi motori ograniceni,zavisno od godina vozaca,i iskustva,odnosno vremena kad je polozio

e kad tako nesto dodje kod nas........mozda ce i biti bolje

inace da se nelazemo nema zemlje gde se vozi blio sta,a kamoli motor i da se sve postuje

cinjenica je da smo najslabiji u saobracaju...........zbog toga i stradamo

i jebes evropu mi stradamo u srbiji...ni kod njih nije nista bolje...samon neki procenat,manje ili vise

zato pamet u glavu......

 

a da..... da li i kod vas u kuci,se sve svodi na kanzjavanje

ili pokusavate da naucite sta je dobro,a sta nevalja

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Kazne se cesto zloupotrebe!

Klinci na skuterima,bez opreme, preticu i sa leve i desne strane ,izlecu,ne gledaju...

Macan na masini od 200KS zadnjaci na Bulevaru u spicu,ne bi li ga cice videle...

Kokoske za volanom koje traze sto blizi parking ispred megamarketa...

Nepismeni u GSP sa pravom prvenstva i jakom pravnom sluzbom...

Taksisti koji  `rade` po svim trakama bez gledanja u retrovizor...

2 glave na R-u na putu prepunom rupa...

Dokle?

Nije li poenta dugo voziti? Nije li poenta uzivati u tome?

 

Saobracajna kultura nam je ispod minimuma,cuj minimuma...NEMA JE! Nema tog zakona,te opreme,tih kazni koji nas mogu sacuvati ako sami ne ukapiramo da kada smo na dva ili cetiri tocka moramo da postujemo onoga pored sebe.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sam misljenja da kazne treba smanjiti.

Razloga za to ima vise.

Kada je kazna mala nema korupcije

Svaki policajac te zaustavi i naplati malu kaznu platis naprimer za nenosenje kacige na putu od 2 km 5 kazni od kojih nemozes da se izvuces zato sto niko nece za neku sicu da bude korumpiran i onda kad saberes 5 * malo dobijes puno ili postovanje propisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ne vjerujem da bii jedna kazna( osim one najgore)  ista pomoglo da se zaustavi ovo stradanje! Ovo kazem zbog togo sto ljudi na ovom djelu Balka su narod koji kada mu nesto zabranis on to u inat radi! Ti ako nekome oduzmes dozvolu on ce bez obzira nas sve voziti i dalje! Fora je u tome sto ja znam da se to desava i imao sam priliku da vidim to! Onda dalje, sto se tice ovih "vozaca" koji voze za druge. Sve su to mahom tatini i mamini sinovi, zbog kojih mnogoi ispastaju! Ovde u Bijeljini ih ima previse. Svi oni voze bez kaciga, bez opreme, vozaju se u papucama, kratkim pantalonama ... ne mogu vise da trpim da takvim "vozaci" uvijek prodju ne kaznjeni zato sto mu je tata na funkciji............  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Jednom je jedan clan na ovom forumu rekao: Batina je i mechku naucila da igra.

Zamenimo batinu paprenom kaznom od nekoliko hiljada dinara zbog nenoshenja kacige (recimo 100e), a za prolazak kroz crveno ili  ne propustanje peshaka (bez obzira jesi li na motoru ili u autu)  trajno oduzimanje vozacke dozvole  pa da vidis reshenje problema.

Napravice se par njih pametno, pa ih odvalish sa kaznama za primer, pa da vidis ostalu populaciju kako ce se ponashati.

Ovo je proveren model.

 

Mnogi skeptici ce podici obrvu i prokomentarisati da ce i dalje biti ljudi koji nece postovati propise.Slazem se, ali setite se pre par godina kada su uveli obavezno vezivanje pojaseva u kolima.

Setite se koliko su ljudi pre tog zakona koristili pojas a koliko ga vezuju sada : 10x vishe nego ranije.

Kada bi 10x vishe motorista nosilo kacige i drugi bi bili povucheni primerom.

Jos ovome dodas ovaj novi zakon : obavezno ogranichenje snage i kubikaze u 2 godine od polaganja i eto smanjenja smrtnih ishoda i povreda.

 

Grad je prepun razmazenih sinchica koji su od tatice dobili opasnu mashinu od 600cc pa divljaju, a blage veze sa voznjom nemaju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Beograd

Jednom je jedan clan na ovom forumu rekao: Batina je i mechku naucila da igra.

Zamenimo batinu paprenom kaznom od nekoliko hiljada dinara zbog nenoshenja kacige (recimo 100e), a za prolazak kroz crveno ili  ne propustanje peshaka (bez obzira jesi li na motoru ili u autu)  trajno oduzimanje vozacke dozvole  pa da vidis reshenje problema.

Napravice se par njih pametno, pa ih odvalish sa kaznama za primer, pa da vidis ostalu populaciju kako ce se ponashati.

Ovo je proveren model.

 

Mnogi skeptici ce podici obrvu i prokomentarisati da ce i dalje biti ljudi koji nece postovati propise.Slazem se, ali setite se pre par godina kada su uveli obavezno vezivanje pojaseva u kolima.

Setite se koliko su ljudi pre tog zakona koristili pojas a koliko ga vezuju sada : 10x vishe nego ranije.

Kada bi 10x vishe motorista nosilo kacige i drugi bi bili povucheni primerom.

Jos ovome dodas ovaj novi zakon : obavezno ogranichenje snage i kubikaze u 2 godine od polaganja i eto smanjenja smrtnih ishoda i povreda.

 

Grad je prepun razmazenih sinchica koji su od tatice dobili opasnu mashinu od 600cc pa divljaju, a blage veze sa voznjom nemaju.

 

 

Potpisujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Valjevo-Beograd
  • Motocikl: Suzuki dr 600 Djebel

Uzas, najezim se svaki pit kad udjem... Mislim da bi gore u prvom postu trebalo pisati imena nastradalih ljudi a ne mesta.. Malo je ruzno ako pise Valjevo-Koceljeva itd, kad su vec dostupna imena svih ljudi, i treba ovde da ih pamtimo po imenu a ne po mestu gde su imali nesrecu..  :-\ :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Prebrzo se vozi i tacka.Kako samo voze vikendom na Miseluku i sta rade  :o .I po gradu jednostavno se preterano jurca!Znam da nije to uvek uzrok nesrece ali mislim da je u 70% slucajeva-najmanje!

 

I nije samo prebrzo,vec i suludo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

A probajte na gore navedeni spisak da dodate i svoje ime da vidite kako stoji, pa onda opet malo porazmislite o svemu... Probao sam i to, zajeban je osećaj...

 

Aloooo...pa nemoj da mračiš sa dodavanjem imena...tema je OK, ali samo za analizu i prevenciju...

 

:o :o :o

 

Nije mracenje, nego surova istina, probao sma i ja  i mal se ne zaplakah za samim sobom kad sam video kako to izgleda, dobro je d amalo osvesti, da sghvatis da zbog malo glupiranja mozes iz coveka da se pretvoris u statisticki podatak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Meni neshto palo na pamet....ljudi iz Novog Sada i okoline voze na Misheluku....i chini mi se da je samim tim smanjen broj nesreca po gradu (bash u delovima Vojvodine) jer tamo mogu da odvrnu gas 300 i da se izdivljaju pa da fino i lepo voze nazad  kuci ..ispravite me ako greshim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

mene samo interesuje kada ce se neko od glavonja iz vlasti smilovati da ubrza izgradnju staze za koju postoji uradjen projekat i dobijeno zemljishte..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Meni neshto palo na pamet....ljudi iz Novog Sada i okoline voze na Misheluku....i chini mi se da je samim tim smanjen broj nesreca po gradu (bash u delovima Vojvodine) jer tamo mogu da odvrnu gas 300 i da se izdivljaju pa da fino i lepo voze nazad  kuci ..ispravite me ako greshim....

 

Pa i Misheluk ti je javna saobracajnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja