Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Evo jos malo slika, i do kraja meseca trebalo bi da je skoter spreman jer nam Panta dolazi u goste 0takoje.gif

 

Nove gumice ventila

VpSnb.jpg

 

 

8HEn.jpg

 

 

Usis

xFGye.jpg

 

 

Izduv

ZtsN.jpg

 

 

t0Z7H.jpg

 

 

IGueA.jpg

 

 

Hilzna nova i honovana

0keAU.jpg

 

 

PcCHD.jpg

 

 

Klip 1hej.gif

rcvOJ.jpg

 

 

FN0vR.jpg

 

 

J3Tzm.jpg

 

 

Ovde se cuda desavaju

G8WTp.jpg

 

 

Odprilike ce ovako da izgleda kad se sklopi

hmuLk.jpg

 

 

I menjanje ulje u vilama

TfXHE.jpg

 

 

1N7cY.jpg

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

nisam odavno pratio temu,pa da se ubacim sada sa pitanjem

 

zanima me burgman 400 '04-05god kakva je situacija sa masinama,jel trose ulje kao na onim starijim modelima '99-00,posto sam retko kog sreo da nije trosio ulje,pre 4-5god kada sam kupovao bugija.Zanima me jel izmenjeno nesto u masinama ili je ista prica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

mane su gotovo iste...po mom misljenju fabrika je odradila cilindar koji je jak neverovatno i napravili karike koje se postepeno trose i traju nekih (bar kod mene) 40000km.zasto ovo kazem,kada sam ja otvarao motor cilindar je bio u extra stanju a znao je da mi potrosi i blizu litra na 1000km.nosio sam cilindar kod dva razlicita majstora na merenje i rekli su mi da je perfrktan.posle zamene karika od zamene do zamene(5000-6000) potrosi nekih 200+-ml.a celo zezanje je nesto oko 100e.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Je li moguce napraviti nosace kofera za ovaj model?

 

 

Ako sam u pravu kaci se sa donje strane ovih nekih djavola sto izlaze iz naslona suvozaca. Tu sam video rupe sa navojima M6 ili M8, ne mogu sad da gledam, sa donje strane. Po dve sa obe strane... :) Ako nije moguce napraviti, gde moze to da se nadje a da nije neka ludacka cena..?

post-33594-0-24669000-1421512895_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Verovarno da može da se napravi, ali bi opet morao da kupiš ploču GIVI ili KAPPA, što ti je odprilike +20€. Ovako kupiš original koji je negde izmedju 40 i 60 € i izgleda ekstra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Verovarno da može da se napravi, ali bi opet morao da kupiš ploču GIVI ili KAPPA, što ti je odprilike +20€. Ovako kupiš original koji je negde izmedju 40 i 60 € i izgleda ekstra.

 

Hvala na odgovoru...

 

Meni trebaju samo one dve sa strana koje se valjda kace na ovaj postojeci GIVI nosac, tj, plocu..?

Nisam naveo da imam i kofer i plocu koju sam dobio uz kofer.

Nasao sam na netu oglase za te nosace, ali nigde ne pise za koji je model, to podseca na ove nosace, ali niko ko prodaje nece da potvrdi, razumljivo.

Negde je na ovom forumu to neko vec pravio, ali ja to ne mogu da nadjem... 3h sam prelistavao ovu temu i nista... :)

 

Ili ako ima ko kakvu bolju ideju za ovaj model za neki tovarni prostor od recimo 40-50-60l... Na onaj postojeci ispod sedista... Prosle godine sam zbog devojke morao kofer da posaljem posebno na more, jer nista sem sedisnog prostora nisam imao... :) A ona je kod kuce ostavila samo zimsku jaknu i termo pantalone... E sad sta je bolje da menjam devojku ili da trazim ili pravim ovo ili nesto trece...? 1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif

post-33594-0-16063400-1421516825_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Zitelji jugoistocnog dela prestonice ako ste se zabrinuli zbog detonacija koje su sinoc pogodile taj deo grada ne brinite to je samo Fanky pucao iz topa proslavljajuci uspesan (re)start agregata na svojoj ljutoj masini.

 

pobednicka fotografija

 

DSC_1810_zps5d003885.jpg

 

Fankijeva faca na 0:34,0:35 neprocenjivo

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Pizdrav iz Podgorice, pridružujem se ekipi burgmanista, juče dobio na poklon bugija 400 2003 i već danas razočarenje, ne radi mu sauh električni, pa me interesuje ako neko zna od čega bi moglo da se upasuje u slučaju da ne budem mogao naći original. Slike postavljam kad se razvedri...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

I Panta je dosta zasluzan, konstantno smo bili na vezi, i jos jedan decko zvani Meda al sve cemo ponovo spomenuti na kraju kada dude Bugi video svetlost danaUlje i rashladna

zG047.jpg

 

 

Obelezivanje klipa u tri tacke, svaka karika na 120stepeni

 

lLda1.jpg

 

 

Service Manual

 

9Vgoe.jpg

 

 

Klip nasao svoje mesto

 

O4zKd.jpg

 

 

x5oA.jpg

 

 

Crveno na radost

CrTnc.jpg

 

Glava na svom mestu, stezanje srafova kilo kljucem

v0DAV.jpg

 

 

Spojeno

lSoAB.jpg

 

 

Postavljen lanac i spaner

d3bgE.jpg

 

Postavljen filter, karb., spojeni razni kablovi

IKDu6.jpg

 

 

I dva srecna decaka

WXr5f.jpg

 

 

U sustini agregat je gotov i spreman za rad, sada ostaju jos neke sitnice, nesto da stigne nesto da se montira. Ima jos posla

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Nista ne bi bilo od toga da dole aktivne persone nisu izvele ritualni ples i smekšale vasionske sile koje rukovode uspešnošću paljenja sus agregata do 400ccm :D

 

glqho.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty 180

Pozdrav svima u grupi moje ime je Goran. Trenutno imam Yamahu Majesty 180ccm 2004. godiste, ali evo vec par meseci razmisljam o kupovini Burgmana 400. S'obzirom da nisam nesto u ljubavi sa parama, uglavnom gledam motore koji spadaju u kategoriju zamene. Tako sam naisao na jedan lep primerak Burgmana u Novom Sadu (bar lep na oko) do duse 1999. godiste ali je u vlasnistvu starijeg ozbiljnog bajkera. Covek mi deluje dosta ozbiljno inace vozi iskljucivo BMW-a, a Burgman mu sluzi za po gradu i pristao bi na zamenu za moju Yamahu.

 

Moze neki savet? Na cega da obratim paznju? Ima li Burgman iz 1999. nekih mana, koje bi mi se mozda odbile od glavu? Bilo sta ako neko zna o Burgmanu 400 iz 1999. neka kaze, bio bih mu zahvalan.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

-preveri kakve su prednje vile,dal nije kriv,da nevuce u neku stranu.

 

-skoro svaki trosi ulje,trik je samo da nadjes nekog koji neguta,vec trosi pomalo.

 

-kad ga budes probao,gledaj da kad krenes pomalo daji gas,postepeno,gledaj da necima i netreska,to je obicno pokazatelj da je prenos u problemu,a to zna da kosta,prilicno.

 

-jos jedna stvar,malo je teze proveriti,izmedju karburatora i masine ima gumeno crevo koje spaja karb i masinu i ono igra ulogu usisne grane.Problem kod tog creva je sto vremenom okrti od benzina i temperature,polovno je oko 100e.ALI nemozes da budes siguran da li je dobro ili ne kad tek upalis motor.Pravo stanje pokaze tek kad se solidno ugreje i moras da "djihas" po motoru.

Znam da je izgleda kao glupost,ali ziva istina.Supruga i ja krenuli u nedeljnu voznju i posle 20ak km opalim u rupu i motor izgubi gas na trenutak,stanem,ugasim,upalim sve normalno.Nastavimo i primetim da po neravnom putu hoce da prekida i trzucka.Vratimo se kuci i utvrdim da je to crevo napuklo i da krene da falsira tek kad se ugreje,kad je dvoje na motoru i kad je neravan put ,jer tad se crevo ugiba i kad je lose falsira vazduh.

 

Neznam dal ima jos nesto,mislim da je to uglavnom sve,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty 180

Hvala miksamgm

 

I sam covek mi je rekao da su mu svi govorili da Burgamni uglavnom trose ulje, ali on sa tim nikad nije kaze imao problem uvek je uredno gledao ali nikad nije morao da dosipa. Samo je redovno menjao ulje. Ja znam da majesty trosi ulje i vec sam navikao da proveravam ulje svremena na vreme pa cak i da dosipam 1aha.gif

 

Da li jos neko ima nesto da doda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Obrati paznju na potrosnju ulja moje licno iskustvo.Imao sam 2 komada 125 ccm jedan je trosio ulje , drugi je bukvalno guto, i ovaj treci 400 ccm na vecim vanjskim temperaturama je guto isto ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Obrati paznju na potrosnju ulja moje licno iskustvo.Imao sam 2 komada 125 ccm jedan je trosio ulje , drugi je bukvalno guto, i ovaj treci 400 ccm na vecim vanjskim temperaturama je guto isto ulje.

 

Karikeeeeeeeeee1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja