Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ništa :)

 

Očigledno su ti loši kablovi i loši kontakti u tom prespajanju. Turi ti lepo taj novi accu na svoje mesto i sve će da radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ipak kada upališ sokoćalo izmeri napon na accu na nekih 3000 obrtaja, treba biti sa upaljenim svetlima naokolo 14 - 14.4V

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Htio sam upravo to, ali prije nego sto stavim novi, koji je opet Li-Ion i na kojem pise NI SLUCAJNO preko 15v.

To oni znaci nisu bas tako ozbiljno mislili i kratko preko 15v (dok ja izmjerim) nece ubiti i ovaj novi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Arakis je veliki vrac. :care:

Spojio ja po receptu, pa nek ide zivot (novog accua :D) i upali na cvoku. :jee1:

Jedino sto sam na 3000 obrtaja (i nesto vise) izmjerio oko 13,5v napon na klemama.

Bilo bi super da sam opet JA nesto zjbo i da je sve u najboljem redu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Kako da vezem automat za led zmigavce,evo seme motora.Motor nema klasicni automat,pa ako neko zna neka javi.Napravio sam Fibrin,ali ne znam kako da povezem na motor.... :neznam:

post-6763-0-17197200-1401454701_thumb.jpg

post-6763-0-02729800-1401454715_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Arakis je veliki vrac. :care:

Spojio ja po receptu, pa nek ide zivot (novog accua :D) i upali na cvoku. :jee1:

Jedino sto sam na 3000 obrtaja (i nesto vise) izmjerio oko 13,5v napon na klemama.

Bilo bi super da sam opet JA nesto zjbo i da je sve u najboljem redu. :D

 

Jesam li ti kaz'o? :)

 

Uh, malo je to napona...možda ti je novi accu prazan pa je alternator tek počeo da ga puni? Prati situaciju i ako i posle duže vožnje bude isti napon na accu obrati se našem Joški za novi regler :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kako da vezem automat za led zmigavce,evo seme motora.Motor nema klasicni automat,pa ako neko zna neka javi.Napravio sam Fibrin,ali ne znam kako da povezem na motor.... :neznam:

 

Postavi prvo šemu povezivanja Fibrinog automata pa da vidimo kako ćemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Kako da vezem automat za led zmigavce,evo seme motora.Motor nema klasicni automat,pa ako neko zna neka javi.Napravio sam Fibrin,ali ne znam kako da povezem na motor.... :neznam:

 

Postavi prvo šemu povezivanja Fibrinog automata pa da vidimo kako ćemo :)

Ima +,-,napajanje za elektroniku i izvode za levi i desni migavac.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

@ Mile, meni ovi naponi liče na tipični fabrički regler i otprilike su OK. Bolje biH se ponašao Joškin regler zato što bi stalno držao napon na 14.1V ali i ovo što vidim je upotrebljivo i glavno je da ti se accu ne prepunjava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mitre, najbolje da ti šemu Fibra pošalje?

 

Sećam se da sam morao da tražim konektor koji je na kraju kabla koji izlazi sa leve grupe prekidača i tu da odsečem tri žice koje dolaze sa preklopnika žmigavaca i da ih spojim na pločicu a izlaz pločice na instalaciju žmigavaca motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma buni me samo sto iz ovog mog automata izlaze 9 zica koje su vezane za razne blokade.Umrsili su ga Japanci samo tako sa ovim automatom.Semu sklopa imam i ja ,ali nemam semu vezivanja na moto-instalaciju.Isto tako mislim da bi i lampica za migavce prestala da radi,tako da cu najverovatnije ovo da ugradim klincu na skuter.

 

Ako si mislio na ovu semu,evo je i sema i slika mog automata:

 

post-6763-0-55703900-1401731292_thumb.gif

post-6763-0-76126300-1401731435_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav za naše drugare elektrostručnjake !

Pitanje slično kao dugara ''malog majstora'':

kinez princ 125

 

Verovatno usled kvara na regleru, prvo riknuo akumulator.Budala vozila sa takvim akumulatorom dok nije crkao automat za žmigavce i popucale sijalice što je za budalu bio signal da ukapira da proveri punjenje . Šok preko 17 v "!

Promenim regler (puni normalno na gasu 14v) i automat za žmigavce, ali ne i akumulator i sada opet zagonetka.

Na leru ili kada nisu upaljena svetla žmigavci normalno rade, a kod gasa ili sa upaljenim svetlima ne ( kako se pojačava gas tako tinjaju i prestaju sa radom) a kada uigasim svetla rade i na punom gasu.

Interesuje me šta je sad u pitanju? Prvo kupovina akumulatora i najverovatnije reglera pa ...( šta je u pitanju) .Osim moje gluposti sa neispravnim akumulatorom bio bi dobar savet i primer za ostale kolege koji neshvataju važnost ispravnog akumulatora.

PS

Na gurku pali na cm , motor pravilno radi ponaša , svetla i štop svetlo normalno radi.

Još jednom pozdrav i očekujem pojašnjenje za mene misterije zvana ''struja''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Mitre, najbolje da ti šemu Fibra pošalje?

 

Sećam se da sam morao da tražim konektor koji je na kraju kabla koji izlazi sa leve grupe prekidača i tu da odsečem tri žice koje dolaze sa preklopnika žmigavaca i da ih spojim na pločicu a izlaz pločice na instalaciju žmigavaca motora.

 

Ovo je velika prepravka na mom motoru a stari automat mora da ostane zbog ostalih funkcija koje ima.Treba da prepravim prekidac zmigavaca da umesto plusa prekida minus.Odustajem od ovoga,hvala na pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Samo da ''osvežim''

Meni je jako važno da saznam ''ove male tajne'' koje muče obične smrtnike.

Nije sarkazam ali bih jako voleo da čujem dobar odgovor i savet.

Pozdrav iz Smedereva..

PS

Majstori iz Smedereva trljaju ruke zbog ovakvih ''dunstera''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ovako,kada skinem akumulator i upalim na kurblu,svetlo sija super,i kratko i dugo.

Kada stavim akumulator,kratko i dugo svetlo kao da "ckilje" tj. ne vide se uopste,nesto malo sijucka.

Kada je tu akumulator,jedino sto valja je kad stisnem dugme ispod kratkog svetla koje upali i kratko i dugo istovremeno.

 

Motor je Peugeot V-Clic 50cc,i da,nemam mogucnost da iskljucim svetla,tj. stalno su upaljena,prekidac desno nema efekta.

 

peugeot-v-clic-49-cc-v-click-3.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Samo da ''osvežim''

Meni je jako važno da saznam ''ove male tajne'' koje muče obične smrtnike.

Nije sarkazam ali bih jako voleo da čujem dobar odgovor i savet.

Pozdrav iz Smedereva..

PS

Majstori iz Smedereva trljaju ruke zbog ovakvih ''dunstera''.

Koliki je napon punjenja, da li si merio od kako si promenio regler? Ako je napon OK (14-14.5V), akumulator se ne prazni problem vise nije u tome, treba juriti dalje, ali prvo izmeri pa javi ;)

Iz tvog posta lici na neispravan akumulator, verovatno ga je spalio stari regler, a akumulator moze lako da ti spali novi regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Kao prvo pozdrav

Kod promene reglera napon 14,1,

Radio par dana, a sada kao što rekoh vrisnuo .

Jedino me interesuje zašto aku doživeo šok) , kao što sam napisao žmigavci rade na leru ili kada nije upaljeno svetlo, ili obratno svetlo koje sam noćas isprobao radi ali na gasu škilji.

Ne vozim ga jer neznam šta bi bilo sledeće,da li i na kratkim relacijama za ne daj bože sa ugašenim svetlom i bez žmigavaca - 30-tak km.)

Da li magnet samo proizvodi struju bez ''regulacije, i šta može sledeće da rikne ako se ''tera''

J...ga zbog konfuznosti ali... Nezanam kaoi svako od nas gde pre.

Pozdrav od Koče

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650S

Pridružujem se pitanjem - Suzuki Bandit 650S (2006). Problem je počeo gašenjem u toku vožnje za koje nisam mogao da nađem neko pravila, da bih na kraju shvatio da se motor gasi kod aktiviranja potrošača el.energije i to ne uvek - blicnem u toku vožnje - on se ugasi, naredna dva puta ne, pa onda opet. Isto i za štop, prebacivanje iz 2 u 1.brzinu, valjda kada aktivira lampicu na momenat ... Bio u servisu, kažu nov akumulator, regler i grec (diode). TO mi sve zvuči malo kataklizmično, a kada se tome još doda specifična pozicija i oblik reglera koji moraju da "upasuju" .... Ima li neko iskustva sa ovakvim ponašanjem motora, a i treba mi savet od vlasnika Bandita - da li da se upustim u vađenje reglera sa strane, da li fabrički ili da zovem Jošku .... ? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Pridružujem se pitanjem - Suzuki Bandit 650S (2006). Problem je počeo gašenjem u toku vožnje za koje nisam mogao da nađem neko pravila, da bih na kraju shvatio da se motor gasi kod aktiviranja potrošača el.energije i to ne uvek - blicnem u toku vožnje - on se ugasi, naredna dva puta ne, pa onda opet. Isto i za štop, prebacivanje iz 2 u 1.brzinu, valjda kada aktivira lampicu na momenat ... Bio u servisu, kažu nov akumulator, regler i grec (diode). TO mi sve zvuči malo kataklizmično, a kada se tome još doda specifična pozicija i oblik reglera koji moraju da "upasuju" .... Ima li neko iskustva sa ovakvim ponašanjem motora, a i treba mi savet od vlasnika Bandita - da li da se upustim u vađenje reglera sa strane, da li fabrički ili da zovem Jošku .... ? Hvala.

 

Imao isti problem, gasio se u voznji. Proverene sve zice, dzekovi, aku....., sve ispravno.Problem resen kada sam skinuo prekidac copave i ocistio kontakte.

Probaj, mozda je i kod tebe isti kvar1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Vec par puta mi se Joska ne javlja na tel. a treba mi "sema" vezivanja njegovog reglera, posto je kod mene bio...bolje i da ne pisem kako je bio zakacen...a ja nisam zapamtio semu vezivanja...Zna li neko??

 

Sve u svemu sta su faze, sta je + a sta -

 

Imam 5 debelih zica od toga 2 crne, 1 plavu, 1 braon i 1 zuto/zelenu, predpostavljam da su nesto faze a nesto + i -.

I imam 2 tanke crna i crvena, to mi je jasno...

 

 

Evo i slike

post-7456-0-23922600-1403638350_thumb.jpg

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja