Jump to content

Moto Zajednica

Zamena klipa-I cilindar???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Ljudi pomagajte.Posedujem Cagiva Mito na kojem je klip tj. karika dosta istrosena.E sad.Posto ne bih kupovao samo kariku,jer je cekanje na istu veoma dugacko,mislio sam kupiti kompletan klip -s karikom naravno.E sad je pitanje:Neki kazu da moram i cilindar da honujem,i prema novim meram uzeti klip i kariku.Samo da se razumemo,cilindar nije stradao, samo karika.Nadam se pomoci,ipak ste vi "bollji majstori" od ovih ovde. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

to od oka nema nishta , nego se izmeri i vidi da li i koliko odstupa , zna se u mikron dal moze ili ne ... ako moze kupi samo kariku i nemoj da te foliraju da nema kad ima ... a i da se naruchi docice ti za 15 dana najkasnije , mislim da ima i u luisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

nemoze da nije stradao cilindar a karika jeste ,osta je ona cesala . pitanje je koliko i dali je pravilno jela cilindar sto je nemoguce . po meni najbolje odneti cilindar na obradu da ti covek premeri i vidi dali je moguca obrada , ako mozes naci veci klip i koji ima (tu ce se videti dali nije stradala) . usput zameni i lezaj na radilici ako ovo radis  jer ce posle zamene stici velika kompresija na radilicu pa nije preporucljivo da ima nacet lezaj ispod sebe .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ako hilzna od inkasila ili hroma tu nema sta da se busi..... Ako nije nigde ostecen cilindar tj nema riseve stavi novi  klip i teraj....

Ako je unutra u alu cilindru gusana hilzna onda onda nebi bilo lose premeriiti i ako je cilindar istrosen busiti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

nemoze da nije stradao cilindar a karika jeste ,osta je ona cesala . pitanje je koliko i dali je pravilno jela cilindar sto je nemoguce . po meni najbolje odneti cilindar na obradu da ti covek premeri i vidi dali je moguca obrada , ako mozes naci veci klip i koji ima (tu ce se videti dali nije stradala) .

ja se ne bih slozio sa ovim posto je meni bio slucaj da je riknula jedna karika (cini mi se mazajuca) i ja sam zamenio ceo klip i sve tri karike, a nisam dirao cilindar zato sto je bio dobar. Slazem se da je bolje kad se vec skida da se razbusi na prvu specijalu posto se tako malo i pojaca masina i bolje uklopi sve, ali i mene je zezalo to sto sam morao dugo da cekam da stigne klip za specijalu. Vozim vec nekoliko hiljada kilometara sa tako uradjenom masinom i nista mi ne fali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

nemoze da nije stradao cilindar a karika jeste ,osta je ona cesala . pitanje je koliko i dali je pravilno jela cilindar sto je nemoguce . po meni najbolje odneti cilindar na obradu da ti covek premeri i vidi dali je moguca obrada , ako mozes naci veci klip i koji ima (tu ce se videti dali nije stradala) .

ja se ne bih slozio sa ovim posto je meni bio slucaj da je riknula jedna karika (cini mi se mazajuca) i ja sam zamenio ceo klip i sve tri karike, a nisam dirao cilindar zato sto je bio dobar. Slazem se da je bolje kad se vec skida da se razbusi na prvu specijalu posto se tako malo i pojaca masina i bolje uklopi sve, ali i mene je zezalo to sto sam morao dugo da cekam da stigne klip za specijalu. Vozim vec nekoliko hiljada kilometara sa tako uradjenom masinom i nista mi ne fali

Cagiva Mito je dvotakni motor tako da ima klip sa jednom karikom tako da nema mazajuce karijke itd, cilindar bi trebao da je unutra presvucen nikasilom ili hromom koji se daleko manje trose nego gusani cilindri ili alu cilindri koji imaju gusanu hilznu i koji mogu da se buse....

Alu cilindri koji su presvuceni nikasilom ili hromom se nebuse jer je sloj nikasila vemo tanak (deseti delovi milimetra).Mogu se honovati ali to se radi samo u slucaju kada je motor "zalepio" tj stegao i navukao na zidove cilindra materijal klipa...

Ako nema riseva u cilindru i upitanju je nikasil ili hrom a ne gusan hilzna stavi novi klip i vozi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Cilindar je od NIKASIL-a. Ja hteo da nosim na ga razbuse,al kao sto je rekao ARES,oni se ne buse.Znaci da stavim klip sa karikom,i piciii :D :D. A sto se karike tice...Nju mogu samo da narucim kod orginalnog zastupnika Cagiva,tj.MV Agusta. Zvao ja njih i oni meni kao,nemaju pojma koliko to traje(nabavka)jer to stize iz Italije .Kaze moze da traje 2 nedelje,a moze i 2 Meseca!? lol...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Cilindar mi na oko izgleda sasvim ok. Nema vidljivih riseva. Nego motor je radio i pre nego sto sam ga rasturio,al ko da je imao slabiju kompresiju.Kad sam ga rastavio,primeto sam da je karika dosta istrosena.A ni ne znam kad je zadnji put menjan klip na motoru,pa reko ajde odmah da mu uzmem kompletan klip,umest samo karike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni je bio problem oko nabavke i morao sam sve da cekam i onda pozovem Sikija iz Svilajnca(Hrast doo) i on mi nadje za dva dana po ekstra ceni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Cilindar mi na oko izgleda sasvim ok. Nema vidljivih riseva. Nego motor je radio i pre nego sto sam ga rasturio,al ko da je imao slabiju kompresiju.Kad sam ga rastavio,primeto sam da je karika dosta istrosena.A ni ne znam kad je zadnji put menjan klip na motoru,pa reko ajde odmah da mu uzmem kompletan klip,umest samo karike.

Kad si vec skinuo promeni klip, ali mogao bi i da premeris mikrometrom klip i cilindar da bi video toleranciju, mozda motor nije isao lose zbog klipa i karike....

Skini i kariku sa starog klipa i stavi je bez klipa u cilindar i vidi koliki je zazor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja