Jump to content

Moto Zajednica

Pozdravljanje....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100

Letos posao ja sa drugarom do Nisa i krenemo auto-putem.Stali na pomocnu liniju da drugar ispusi jednu cigaretu i sdamo nekoliko minuta kasnije nailazi metalna ergela iz pravca Nisa i kada su stali, upoznali smo se.Pitali su da li nam treba neka pomoc-bila su braca iz Makedonije koja su posla na neki skup u Nemackoj.

Lepo iskustvo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajmo da napravimo neki nas bjbikerski pozdrav po kojem cemo se raspoznavati! Dajte predloge slobodno ovde, pa cemo 3 najboljih staviti na glasanje, a pobednika cemo demonstrirati u gradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Ajmo da napravimo neki nas bjbikerski pozdrav po kojem cemo se raspoznavati! Dajte predloge slobodno ovde' date=' pa cemo 3 najboljih staviti na glasanje, a pobednika cemo demonstrirati u gradu...[/quote']

Ne vidim zashto bi glasali....

Podignuta ruka je jasan i nedvosmislen pozdrav. U gradu je dovoljno klimnuti glavom(kacigom). Eto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)
Ajmo da napravimo neki nas bjbikerski pozdrav po kojem cemo se raspoznavati! Dajte predloge slobodno ovde' date=' pa cemo 3 najboljih staviti na glasanje, a pobednika cemo demonstrirati u gradu...[/quote']

 

 

ja se izinjavam sto prekidam tako lepu diskusiju ....

 

 

al ...

 

 

majke ti ..os svi da nosimo crvene kacige ...da dubimo na glavi kad brodje neki bjbovac ...( :roll: ili da se drzimo za rukice ko u vrticu)

STR asno

 

klasican pozdrav je sasvim ok...

a za prepoznavanje ...pa pitaj pabla da radi prisivke i bice ti dovoljno ...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

tako je Duco, ne daj da ovi bezobraznici izglasavaju dizanje nogu kao pozdrav...kakvi ste, zato nam se najlepsi deo foruma i razbezao po drugim klubovima, sto po Arhangelima, sto po Familijama...pa sta ce...ovde cim se pomenu zene, zaborave se dva tocka, odmah se prica o dve noge, samo sam cekao kad ce neko javno da ih pozove i da se dignu uvis :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
Pozdrav' date='

 

tako je Duco, ne daj da ovi bezobraznici izglasavaju dizanje nogu kao pozdrav...kakvi ste, zato nam se najlepsi deo foruma i razbezao po drugim klubovima, sto po Arhangelima, sto po Familijama...pa sta ce...ovde cim se pomenu zene, zaborave se dva tocka, odmah se prica o dve noge, samo sam cekao kad ce neko javno da ih pozove i da se dignu uvis :lol::lol::lol:[/quote']

Rekoh DVE ne TRI! :wink:

Prisivke su totalno ok, ali trebalo bi ih onda stalno nositi a i tada nije bas sigurno da blenes u bajkera sa kojim se mimoilazis

Ok. Ako nemate zelje za ovako necim, moracemo da organizujemo neko vidjanje kako bi se upoznali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)

:lol::lol::lol:

 

sorry za off al gde si bio kad se pravio bjb skup...?????i to u nekoliko navrata????

nema potrebe za nekim posebnim pozdravom ...klasicno svirkanje na sirenu ...sasvim je dovoljno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
Letos posao ja sa drugarom do Nisa i krenemo auto-putem.Stali na pomocnu liniju da drugar ispusi jednu cigaretu i sdamo nekoliko minuta kasnije nailazi metalna ergela iz pravca Nisa i kada su stali' date=' upoznali smo se.Pitali su da li nam treba neka pomoc-bila su braca iz Makedonije koja su posla na neki skup u Nemackoj.

Lepo iskustvo!!![/quote']

 

Hmm meni se svidelo kad smo bili zaustavljeni pored puta,iako se izdaleka videlo da smo samo skuterasi,proslo je par njih sa R6 i R1,svirnulo i diglo ruke u znak pozdrava..

Osetio sam se kao da vozim veliki motor :P8):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
:lol::lol::lol:

 

sorry za off al gde si bio kad se pravio bjb skup...?????i to u nekoliko navrata????

nema potrebe za nekim posebnim pozdravom ...klasicno svirkanje na sirenu ...sasvim je dovoljno ...

 

Mogla bi da pogledas od kada sam clan ovog sajta i da nisam mogao da dojem na skup jer nisam ni znao za isti! I to nisam znao u nekoliko navrata. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

preuzeto sa: http://motorcycles.about.com/library/ucstory025.htm

 

I raise my hand, you raise yours and for a second we are brothers. Bonded by the cold wind, the damp fog and the danger of the rush hour commute. Hidden behind our leathers and helmets it is impossible to tell gender, race or age. We are warriors. Slicing and dicing. Splitting diamonds up the 101 HOV lane. Splitting traffic on the Golden State.

There are many kinds of hand waves. From the cool sideways motion below the shoulder to the clenched fist salute to the enthusiastic over the head wave. I’ve seen them all. The enthusiastic over the head wave was popular back east in the 70’s during wintertime. Just seeing another biker under those conditions made you happy. The clenched fist salute was given freely during the years of the farm workers struggle.

 

Some riders wave, some riders don’t. Some wave but too late. You know, when you just noticed the other guy waving as he blows by in the opposite direction at over 140 mph combined speed. Hand comes up but it is too late.

 

Sometimes, I see you coming up behind me as I am splitting traffic. You’re just a little faster, a little younger, a little bolder. I pull over to the left and as you pass you shoot me a wave. We are brothers again.

 

Peg dragging, counter-steering, cursing the car phone lane drifter. Hard on the brakes, front tire almost skidding but not quite, rear wheel smoking sometimes. Dropping the heel to see if there is a bit more turning lean left before the peg drags. Mirrors so close to that truck’s mirrors that a fly would not survive. Wild man, sports biker, low rider, cruiser. Brothers all.

 

As you wave at me and I wave at you, my hand back on the handlebar feels warmer. And so does my heart. Ride on... -- Carlos Pereyra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)

evo moj omiljen pozz

 

 

prekjuce idem ja na poso s mojom masinicom ...i negde na a.putu (posle punkta ) na semaforu od nikud prilazi decko na R1 pruza ruku ...pita "jesi se smrzla " polagano neko vreme vozio samnom ...svirno ...digo ruku i otiso :)

i bre di ces lepse ....

:lol:

 

a ova prica iznad ..jeste stvarno da se smrznes....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
...a ova prica iznad ..jeste stvarno da se smrznes....

 

ajde stvarno nek neko prevede...pa da se smrznemo i mi koji kuburimo sa engleskim :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

mislim da ovi nashi stanovnici severno-americkog kontinenta treba da prevode, ako sam dobro razumeo pomenute geografske odrednice. A ako nista javi mi pa cu ti poslati slobodan prevod na PM. (ne podnosim kritiku ;-) )

a inache pogledajte link, ima tu josh lepih pricica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: BG

Uvek mahnem ili svirnem kolegama i u nekih 70-80% slucajeva dobijem povratni pozdrav. Svi mi smo kao braca jer delimo istu strast i ljubav prema motorima, otvorenom putu,slobodi i voznji. :P Voznja motora i motoristi su ipak nesto posebno. Za razliku od automobilista ipak se vise postujemo izmedju sebe. Pozdrav svim kolegama. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
Svi mi smo kao braca jer delimo istu strast i ljubav prema motorima' date=' otvorenom putu,slobodi i voznji. :P Voznja motora i motoristi su ipak nesto posebno. Za razliku od automobilista ipak se vise postujemo izmedju sebe. Pozdrav svim kolegama. :wink:[/quote']

:fcab: :redflag:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Eve prevod:

 

Ja podignem svoju ruku, ti podignes svoju i na trenutak, mi smo braca.

Veze nas ledeni vetar, vlazna magla i opasnost voznje u spicu.

Skriveni iza koze i kacige, nemoguce nam je znati pol, starost ili rasu. Mi smo ratnici. U punom smislu. Delimo blago vozeci niz 101 HOV lane {traka za motore i aute sa vise putnika}. Delimo saobracaj na Golden State-u {put}.

Postoji mnogo vrsta mahanja. Od diskretnog mahanja sakom, do entuzijasticnog mahanja stegnutom pesnicom iznad glave. Video sam ih sve. Mahanje stegnutom pesnicom iznad glave je bilo popularno 70-tih, na zimu. Tada bi vas sam prizor drugog bajkera, u tim vremenskim uslovima, usrecio. Pozdrav stegnutom pesnicom je redovno koriscen u vreme Protesta farmera {ovo je valjda nesto iz USA istorije}.

 

Neki bajkeri masu, neki ne. Neki mahnu prekasno. Kad primetis da ti bajker iz suprotne trake mase, krecete se kombinovanom brzinom od 230km/h. Podizes svoju ruku, ali je tada prekasno.

 

Ponekad, vidim te kako me pocinjes obilaziti. Malo si brzi, malo mladji i malo hrabriji. Pomeram se da me lakse obidjes, ti mi mahnes i opet smo braca.

 

Fuzaster sto para asfalt, counter-steering {kontra upravljanje}, psovanje vozaca koji telefonira i ne prati traku. Kocenje, da prednji tocak skoro prokliza, a zadnji ponekad zadimi. Spustanje pete da vidis ima li jos malo prostora za naginjanje u krivini, pre nego sto fuzaster zapara asfalt. Ogledala toliko blizu retrovizora kamiona, da tu ni muva ne moze da proleti. Divljaci, sportski vozaci, kuleri, kruzeri. Svi smo braca.

 

Dok mi mases, a ja ti odmahujem, osecam toplinu dok vracam ruku na upravljac. Tu toplinu osecam i u srcu. Vozite dalje... -- Carlos Pereyra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja