Jump to content

Moto Zajednica

Akcija Dobrovoljno Davanja Krvi 31.1 u Novom Sadu

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

i opet prica o datumima ima svoj znacaj, kako vec bi napisano par puta do sada. Svako sebi postavlja prioritete u zivotu, nema opravdanja, niti potrebe za opravdanjem, to je pitanje zrelosti licnosti. I ja volim da ponekad pohodim tradicionalni uranak, ali i druge praznike koliko mi to zdravlje dozvoli, i mogu da razumem atmosferu koja povuce, ali to je pitanje za neke druge teme, savrseno se dobro provodim i bez alkohola naprimer.

 

Nema kukanja, malo jedinica, ovako ili onako. Bice sto bude moglo da bude. U Beogradu smo neki dan imali neverovatnu situaciju sa brojem odbijenih i sta da se radi. Ljudi iz Zavoda su rekli da su to toliko kriticni dani da im je i jedna jedinica tada dovoljna i zahvalni su za nju. Kao sto rekoh, to je na svacijoj savesti i zrelosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

dobro. nema nikih problema.

 

za 2 maj ce biti jos vise odbijenih. pazi sta ti kazem. necu da baksuziram, vec znam to. samo nek bude sto vise jedinica, da se da. ali nem pojma... videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Druže bi mali propust u komunikaciji izmedju mene i makins -a pa ni jedan nije otišao po knjižice :-\ , obećevam da u ponedeljak skupljam knjižice i počinjemo sa podelom. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Da obznanim da sam pokupio knjižice. Elem proslediću ih sutra Dalmatinu pa ko želi i uzmogne može da svrati do Fashiona (tj. stotinak metara niže prema stanici) da pokupi svoju a ko ne bude mogao ostaje mu subota u dva sata u Fashionu ili nedelja na moto berzi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Da obznanim da sam pokupio knjižice. Elem proslediću ih sutra Dalmatinu pa ko želi i uzmogne može da svrati do Fashiona (tj. stotinak metara niže prema stanici) da pokupi svoju a ko ne bude mogao ostaje mu subota u dva sata u Fashionu ili nedelja na moto berzi.

Ako moze malo preciznije onaj deo u zagradi, posto u subotu nisam u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Ja tek sada vidim ovu temu :-[. Javite ako bude neki drugi termin za davanje krvi, ovaj sam propustila...

 

Bice oko prvog maja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Jako,ali jako glup datum za davanje krvi,i prvi a i drugi maj.

 

Rekao sam im to jos na proslom davanju,ali niko ne slusa.

Slusace kad ih odziv opali po glavi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

hajde da pokusamo jos jednom da rezimiramo "glupe" datume:

 

Zavod za transfuziju u Beogradu se izjasnio pre oko godinu dana da im postoje kriticni datumi kada se desava da nemaju uopste zaliha, te da im tada i jedna - dve date jedinice znace vise nego mozda nekom drugom prilikom deset. Jedan od tih datuma je bas 1.maj. Iz nekog razloga upravo tada im nedostaje krvi vec tradicionalno. Dakle, taj datum ne diktiramo mi, vec je trazen od strane Zavoda. Ostala dva termina nisu se iskristalisali bas tako fiksno, vec je rec o drugoj polovini januara i pocetku septembra, pa tu mozemo malo da se korigujemo sa datumom, ali za prvomajsku varijantu, to je ta prica, veoma striktna.

 

Novi Sad, i generalno Vojvodina, nemaju problem sa zalihama kao Beograd, i naprosto, videli smo kod prethodnog davanja, nisu preterano zainteresovani nizasta van radnog vremena i slicno, i takav jedan lezeran odnos dosta utice na kreiranje opsteg stava davalaca, ukljuciv i motoriste. Zaliha skoro uvek ima vise nego potreba, te ne postoje striktni datumi, a mozda ni okvirni periodi kada im treba intervencija.

 

Ipak, u odluci da nacionalizujemo akciju davanja krvi prosirivsi je na ostale centre u kojima egzistira vec dovoljna masa davalaca, u prvom ovogodisnjem davanju krvi i Novi Sad se ukljucio izuzetno dobrim odzivom, a ako posmatramo malo sire, i Vojvodina uopste, iako udaljenost itekako ume biti problem kada je davajne u konkretno jednom mestu. Nis prema tadasnjim procenama jos uvek nije bio spreman da se ukljuci, pa smo ukljucenje Nisa ostavili za prvomajsko davanje krvi.

 

Zasto uvezivanje datuma?

Pa, evo zasto: samo davanje krvi jeste pre svega humani iskorak svakog pojedinca, ali i svesti neke nase moto-zajednice, i taj humani karakter je prevashodni motiv i pokretac akcije, ali ne treba zaboraviti da je zajednica uopste i nastala na temeljima potrebe za medjusobnim druzenjem motorista, pa je neophodno nekako naglasiti i taj momenat. Iz iskustva danas znamo da je to naglasavanje najbolje kada se cela akcija organizuje kao jedan kompletniji happening, uz okupljanje oko neke klopice, neke mozda i muzike, ali vremenom mozda i nekog bogatijeg sadrzaja. Da bismo to uspesno ispratili, u situaciji kada Asocijacija nema jos uvek resene probleme finansiranja, dosadasnje takve akcije su podrzavane iz vlastitih dzepova pojedinaca, i nije neki problem da se ta praksa nastavi do nekog uspesnijeg resenja finansiranja, ali jeste neophodno da sve to optimuzijemo tako da ne bude jednima zadovoljstvo, a drugima rudarsko crncenje samo iz nedostatka bolje organizacije.

 

Prvomajsko davanje krvi jeste prilika, da makar u varijanti Beograd-Novi Sad zbog relativne blizine, iskoristimo priliku da napravimo dva happeninga, tako da priredimo jednu klopu ciji bi se deo servirao u Beogradu prvog dana, a drugi deo dokuvao tog dana pa poneo za NS narednog dana. Time bi, ukoliko bude lepog vremena, mogla cak da se organizuje i i varijanta medjusobnog dolaska za one koji nemaju druge planove za te praznike, dok sa Nisom bas zbog tehnickih specificnosti, moramo jos da razradjujemo ovu varijantu.

 

Ja se nadam da je moglo da se razabere iz ovog teksta ponesto od stvari i logika koje su bile nejasne, i znam da to nece mnogo pomoci oko onog sto deo ljudi vidi kao osnovni problem, a to je simbioza alkohola i tradicionalnog povoda za alkohol.

Zao mi je, ali neki datumi koje nismo sami odredjivali, insistiraju na individualnom postavljanju prioriteta, i nema ljutnje ako neko sebi postavi alkohol kao prioritet, jer to su naprosto odluke, nema tu neceg loseg ili dobrog. To je prosto, i najprostije moguce - odluka.

 

Da nema davanja krvi tog datuma, ja itekako dobro znam da postoji omanji spisak zelja moje porodice vezan za te dane, tako da i ja osecam itekako teret odluke, makar sto nemam sluha za "povode da se popije" jer sam to prevazisao pre makar dve decenije, a i pice sam nesto kasnije uopste prestao da konzumiram, ali ostale su druge stvari kojih se odricem zarad nekih svojih odluka.

 

Eto, nije bilo kratko, ali ako je bilo jasno, onda je vredelo sto nije kratko  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja