Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@DzOkS

 

... Meni ne treba motor za medjugratska putovanja, a pogotovo ne za do mora. Treba mi za ostriju gratsku voznju. Znaci cesta stajanja, kretanja, semafori, guzve u saobracaju. Bitno mi je da motor bude startan, dovoljno brz da moze ucestvocati u gratskom saobracaju, da je mali po dimenzijama poput trkalica (znaci nikako enduro varijanta), da je sto je moguce vise upravljiv (da nemam osecaj da pokusavam naterati slona da okrene polukruzno)...

Sa druge strane ne planiram da postizem brzinske rekorde niti me brzine od preko 100km/h zanimaju.  Bitno mi je samo da motor relativno brzo moze dostici nekih 80 km/h, a mislim da je za to ipak potrebno malo vise kubika, a mozda i nije...

 

..Jel pametno uzeti taj JetForce 125 uopste? Da li mislite da je qingqi qm125-2D bolji izbor?...

Moze da se kupi Qingqi JetForce (qingqi pravi skutere za peugeot brend). :)

Da li je pametno uzeti, nije jednostavno odgovoriti.

 

Prema tvom opisu, motor za tebe je Qingqi supermoto 200ccm. Lagan i puno agilniji od R-ova, a do 80kmh automobili ce se namuciti da te stignu. U prilog ide i mnogo manja potrosnja, dva ili tri puta manja u odnosu na sportske 125-ice uz vecu stabilnost na manjim brzinama i agilnoscu skutera.

 

RS i kompanija bi potrosila verovatno 8-10l u tim uslovima, a ne bi ni potrajale previse. To su motori napravljeni da idu dobro, ne da traju dugo, a u redovno odrzavanje spada  zamena klipova, karika i ne znam da li jos necega, mada sve zavisi koju kilometrazu bi prelazio i kako bi vozio. Uglavnom skupi motori za voznju, jeftiniji su pravi  R-ovi od 600ccm. Problem u gradskoj voznji na njima je i neravnomeran razvoj snage.

Na nisim obrtajima vuce ko neki skutercic, a kad predje odredjene obrtaje, vuku kao ludi, tako da moras ili da vozis stalno u visim obrtajima, ili da svaki cas saltas za jednu-dve nize.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

 

Problem u gradskoj voznji na njima je i neravnomeran razvoj snage.

Na nisim obrtajima vuce ko neki skutercic, a kad predje odredjene obrtaje, vuku kao ludi, tako da moras ili da vozis stalno u visim obrtajima, ili da svaki cas saltas za jednu-dve nize.

 

 

Potpuno si u pravu. Moj brat ima Peugeot xr-6, trkalica od 50ccm. Do 6000 je motor skoro mrtav. Ja ga sa mojim Maxom derem ko musa jarca ako on ne prelazi tih 6000 obrtaja. Od 7000 do 9500 motor bukvalno skace i oduvao bi i 125-ice cetvorotaktne ali jednostavno ne mozes da pri normalnoj voznji drzis takav ritam. Princ 125 voli vise obrtaje ali i iz niskih povlaci odlicno. Ovaj xr-6 na 3000 ne moze ni da odrzi brzinu pod punim gasom u 6oj dok Princ solidno ubrzava na 3000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

OK, znaci generalni zakljucak je da je Qingqi QM125-2D ili Qingqi QM200GY-B(A) najbolji izbor za gradsku voznju...

 

Pa nista, odo ja da kupim qingqija onda :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam pre neki dan kupio QM125-2D jer mi je udobniji i manji po dimenzijama. Sto se tice kubikaze pitao sam prodavce tamo gde sam kupio motor kako stoji stvar sa vecim kubikazama ovog modela i kada misle da ga nabavljaju? Rekli su da ce to biti kada se istrose zalihe ovih od 125 kubika i da nece biti nikakav problem da se doplati i odradi zamena agregata za 250 ili vise kubiika (ako pocnu proizvoditi i jace). Znaci po sistemu zamena staro za novo ce se moci dobiti QM250-2D agregat i to je jedan od razloga sto sam odlucio da uzmem qm125-2d. Za sada sam zadovoljan. Za prvi motor vidim da bi se gadno zeznuo da sam uzeo neku masinu od 500+ kubika obzirom da mi jos treba treninga i tehnike u voznji. U par navrata sam jedva i ovih 125 kubika ukrotio, a mogu misliti sta bi bilo da je to 500 kubika :) Motor je izuzetno startan. U prvoj i drugoj brzini vuce kao azdaja i za moje potrebe je stvarno sasvim ok jer nisam neko koga velike brzine zanimaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E sad ovakooo... Javila mi se velika zelja da skinem onu ruznu plastiku iznad zadnjeg tocka, pa sam hteo da pitam da li je to problem skinuti, a da ostanu funkcionalni zmigavci? Hajde ako je neko skidao da mi kaze jel ima neki problem u tom procesu skidanja i na sta treba da obratim paznju da nesto ne zeznem :) Unapred hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

imas negde na forumu slike 125 2d sa skinutim tim zadnjim plastikama i nalepljenim kavasaki nalepnicama pa ako te ne mrzi pogledaj.mislim da ti je to sve u ovoj temi.a ako motor shvatis kao prevozno sredstvo mislim da ti ni ta plastika nece smetati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Mozda je off ali za QM-1252D jos od maja ove godine nigde ne mogu da se nadju i neki jednostavniji rezervni delovi potrebni mom rodjaku koji je kupio ovaj motor!!!! ??? >:(

Naime kad god smo zvali objasnjenje je da su delovi na carini ali eto... Malo ili vise neverovatno jer ostali kineski proizvodjaci i njihovi prodavci taj problem nemaju i niko nikad nije cuo da se delovi se ne zadrzavaju toliko  na carini ili bilo gde pa je ta prica sa carinom od maja u avgustu prica za naivne!

Dobro obratite paznju kada kupujete QM-125 2D jer POJEDINIH REZERVNIH DELOVA NIGDE NEMA I NECETE IH U SRBIJI MOCI NACI! :'( barem je takvo objasnjenje ljubaznih zastupnika Qingqi motora u Novom Sadu a oni su glavni za Srbiju!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Verovatno je to tako zato sto je ovaj model relativno nov na nasem trzistu. Planira se uvoz QM250-2D modela sledece godine pa ce verovatno biti delova za ove 2D modele u narednim godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Verovatno je to tako zato sto je ovaj model relativno nov na nasem trzistu. Planira se uvoz QM250-2D modela sledece godine pa ce verovatno biti delova za ove 2D modele u narednim godinama.

 

Ne zavaravaj se.  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nedostatak rezervnih delova za Qingqi je skroz normalna stvar i uvoznici tako lazu vec godinama unzad i verovatno se nece skoro ni uozbiljiti. Mom drugu je pukla elisa i plastika koja usmerava vazduh na skuteru. Trebao je da ceka 4 meseca (po njihovom obecanju, a verovatno i duze) ali je srecom nasao polovnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Probaj da nabavis od NS zastupnika sprint skutera i motora (da ne imenujem da ne ispadne reklama). Njihov model Pulser je potpuno isti kao i Qingqi, tj i on je Qingqi samo brendiran kao Sprint. Stavljao sam negde br telefona sluzbe rezervnih delova. Ako oces postavicu i ovde. Imaju skoro sve po ok ceni a i brzo salju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sprintova sluzba za rezervne delove: 065/4211-150, Dragan.

 

U slucaju Qingqi-ja 125-2d Sprint ne moze nista pomoci jer nemaju u ponudi slican motor. Jedino se Super moto pojavljuje kod oba uvoznika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Imam pitanje za vlasnika/e Qingqija 125 2d....kako radi motor,sada posle duzeg vremenskog perioda,kako ste zadovoljni performansama,servisom,nabavkom rezervnih delova i svim tim stvarima..... planiram da ga nabavim sada,dok su cene nize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Jel moguce da niko nema odgovor/komentar?  ???

Provozao sam malo Antonov 2d, udobno sediste i amortizacija, dobro koci, jedina zamerka je sto ga agregat malo teze vuce, pa bih pre preporucio supermoto ili enduro od 200ccm, velika je razlika u povlacenju. Zamerku imam na polozaj ruku, ali to dobrim delom zavisi od coveka i navike. Inace koliko znam, Anton nije imao velikih problema, osim sto mu je crk'o akumulator.

 

Za nesto detaljnije, valjda ce se javiti neko od vlasnika, jer sam presao svega kilometar - dva na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

eto ja sam sa mojim ubio skoro 10000 km i kao sto Bleck kaze jedino sto mi je crkao akumulator.a to je bio fabricki onaj sa gelom tako da nije nista iznenadjujuce sto je crkao.inace sem jos nekih sitnica nista strasno se nije desilo.crkla mi je obrtaljka i brzinomer ali to jos na pocetku tako da sam na o i zaboravio.i dva puta mi je otisao osigurac zbog onih sitnih sijalica u satu i one na repu.pocrkale one pa je valjda sada jaci napon pa mi zbog toga riknuo osigurac.a ni to nije neki problem.i na zadnjoj voznji mi otisao automat za migavce.i sve tako neke sitnice vezane za struju koje se verovatno desavaju svima.a ono osnovno za cega je motor namenjen,za voznju i uzivanje,tu me nikada nije izdao.pretrpeo sam i pad sa njime sa nekim manjim ostecenjima koja su se sredila i cak mi je takav i drazi nego pre.hteo bih i ja nesto jace ali kada razmislim,cemu?jeftin za odrzavnje,malo trosi a ide.jeste da ide recimo malo sporije nego neki jaci motori i da je relativno malo ccm ali do sada sam sa njime stigao gde god da sam krenuo.a i posle saobracajke mi nesto se ne mili jaca masina.jednostavno sa jacim i brzim motorom bi mi ostalo manje vremena da reagujem ispravno i verujem da bih puno gore prosao nego sto jesam.ovako generalno gledajuci skroz sam zadovoljan i mislim da cu o necem jacem samo da razmisljam a da cu i dalje ostati veran svom kinezu.jer ko jednom udje u sektu tesko iz nje izlazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Вид' шта значи само пар налепница на правом месту...

 

 

 

Да - и бренд је други: 'талијанска "Бета"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Uf,bogami.... obrtaljka i brzinomer,osigurac,automat za migavce,akumulator....jesu to sitnice,ali.... :o mada,ovo me tesi-

a ono osnovno za cega je motor namenjen,za voznju i uzivanje,tu me nikada nije izdao.

e,to mi je drago!  :)

A ovo mi je genijalno-

jer ko jednom udje u sektu tesko iz nje izlazi.

  ;D ;D ;D

Hvala vam na informacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja