Jump to content

Moto Zajednica

Akcija Deda mraz Nis-Kulina ''Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju''

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pozdrav,

 

akcija je planirana za 26.12.2008.

 

 

U 11h skup u Aleksincu .

 

 

 

 

 

 

 

Datum je tacan a vreme skupa cemo precizirati naknadno ali otprilike to je to ,jedino sto je tacno bar prema recima pravne sluzbe doma da neka vrsta prijema ili priredbe vezane za novu godinu pocinje u 12 h 26.12.Ukooliko bude neke promene obavesticu ucesnike akcije blagovremene,ono sto je bitno za akciju  je da za sada ide sve po planu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Malopre sam dosao u firmu i docekalo me prijatno izenedjenje DVD plejer i paket pun slatkisa i CD-a sa crtacima.POSALJILAC KEPO KOSJERIC.

Hvala brate Kepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Malopre sam dosao u firmu i docekalo me prijatno izenedjenje DVD plejer i paket pun slatkisa i CD-a sa crtacima.POSALJILAC KEPO KOSJERIC.

Hvala brate Kepo.

 

SVaka cast Kepo care!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

 

Iako ne zelim da se oglasim, pogotovu da se licno oglasim, bicu slobodan da se oglasim u ime Bliskog Istoka:

 

Pite, Bliski Istok u celosti i svako ponaosob od nas ce podrzati Tvoju akciju. I moralno i materijalno.

 

Ono sto treba imati na umu, da je ovo akcija za pomoc najugrozenijima. Deci koja su dosla na ovaj surovi svet samo da bi se zadrzala na marginama zivota.

Bliski Istok u skladu sa svojim moralnim nacelima i kodeksom casti u ovakvoj akciji nije hteo da se eksponira niti da ovo koristi kao vrstu marketinga, pa se zato nije javno ni oglasavao.

Ova akcija ima samo jedan cilj, a to je (skromna) pomoc deci kojoj je najteze. Kao takva ona je sama sebi i svrha i nagrada i to bi trebala da ostane. Nista vise, nista manje.

 

Posto je ovde rec o jako ozbiljnoj stvari sa velikim emotivnim nabojem, svaka vrsta licne ili kolektivne promocije zanovana na ovoj i ovakvoj akciji ne samo da oslikava karakter, vec ukazuje na veliku prazninu na mestu gde bi dusa trebala biti.

 

A dusa je kao i karma, cudna stvar. Imaju je i oni koji tvrde da je nemaju, pa i oni koji u nju ne veruju. A ona se nosi...

 

 

P.S.

Imas nasu bezrezervnu podrsku u realizaciji ove humane akcije. Jedino sto ocekujemo i zelimo je da akcija bude bez medija, pompe, marketinga i eksponiranja bilo kakve vrste, jer to nije, ni cilj, ni smisao, a ni ideja vodilja za cinjenje jednog ovakvog vise nego skromnog dela.

 

Vladamire ako zelis da pomognes  toj deci ili bilo kome sa nekom akcijom, hteo ili ne, MORAS da napravis pompu i da privuces medije, inace dzaba si "krecio" ;) Ako za primer uzmem nasu akciju od prosle godine, mogu ti reci da nismo preko privatnih veza angazovali medije niko ne bi znao da smo bili tamo niti bi se neko setio te dece. Tek posle nase akcije su se neki setili da bi trebali da malo obrate paznju na tu ustanovu. Ne kazem da smo nesto preterano uspeli, ali svaki pomak od nule je ogroman. Nazalost zivimo u takvom drustvu da, ako ne se ne podigne prasina niko ne zeli da primeti da nekom, ko mu je tu ispred nosa, potrebna pomoc.

BTW moram da primetim da ti je malo konfuzan stav jer kazes da ne treba niko da koristi ovu akciju za LICNU promociju, a sam si napisao da je ovo Pitova akcija ??? Mislim da si napravio lapsuz, jer ne zelim da verujem da akciju u kojoj ucestvuje grupa ljudi mozes nazvati necijom licnom.

I cela vasa prica Bliskog Istoka, meni od pocetka nije jasna, ali u samom pocetku svog posta si napravio licnu promociju (licna promocija nije samo personalna, vec je i promocija neke interesne grupe) ;)

Pozdrav,

Shejtan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne smatram uopste da je ovo MOJA akcija ,ja sam samo daju ideju za akciju koja je inace nasa bajkerska prica bez obzira sta ko o tome mislio.MI svi zajedno skupljamo pare za nesto sto ce doneti radost nekome.Stvarno me ne interesuje licna promocija i svako ko me licno zna zna da je tako.Takodje nemam nista protiv toga da se sve medijski proprati sto ne znaci da cu se gurati ispred objektiva ,ali necu ni bezati jer nemam od cega da se krijem.Sto rece jedam moj drug bajker iz Nisa u sali '' ja cu da dam pare a vi pokupite slavu'' ;)Ko hoce iskreno da ucestvuje u akciji dovoljno je samo da dostavi novac .

 

    ZAMOLIO BIH UREDNIKA DA OVU MOJU ,VLADAMIROVU I SEJTANOVU IZJAVU OSTAVE JOS JEDAN DAN DA VIDI KO HOCE A ONDA DA JE OBAVEZNO IZBRISE JER IM NIJE MESTO OVDE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Prvo hocu da kazem da sam ja jedan od inicijatora da se napravi akcija bas u Kulini, posto mi se slike iz Kuline koje sam snimio pre skoro dve godine stalno "vrte" u glavi - ali nisam ja bitan - bitna su ta deca i kako im pomoci.

 

Ovo je nasha zajednicka akcija i tako je treba tretirati, sa naglaskom na zajednistvo asocijacije i humanitarne porive clanova koji ucestvuju bez obzira da li je u pitanju Beograd, Kulina ili bilo koje drugo mesto.

 

Medijska prica je apsolutno NEOPHODNA jer ce se kroz medije videti da i ta "zaboravljena" deca postoje i mozda cemo pomoci da dobiju neku pomoc, donaciju i slicno. Mediji su mocna stvar, samo ako se pravilno upotrebe.

 

Mi smo mala organizacija, sa ogranicenim finansijskim sredstvima-ne mozemo da pomognemo onoliko koliko je potrebno tom domu, ali medijska prica moze pokrenuti neke velike i mocne sponzore i donatore da pomognu domu u Kulini.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

 

Vladamire ako zelis da pomognes  toj deci ili bilo kome sa nekom akcijom, hteo ili ne, MORAS da napravis pompu i da privuces medije, inace dzaba si "krecio" ;) Ako za primer uzmem nasu akciju od prosle godine, mogu ti reci da nismo preko privatnih veza angazovali medije niko ne bi znao da smo bili tamo niti bi se neko setio te dece. Tek posle nase akcije su se neki setili da bi trebali da malo obrate paznju na tu ustanovu. Ne kazem da smo nesto preterano uspeli, ali svaki pomak od nule je ogroman. Nazalost zivimo u takvom drustvu da, ako ne se ne podigne prasina niko ne zeli da primeti da nekom, ko mu je tu ispred nosa, potrebna pomoc.

BTW moram da primetim da ti je malo konfuzan stav jer kazes da ne treba niko da koristi ovu akciju za LICNU promociju, a sam si napisao da je ovo Pitova akcija ??? Mislim da si napravio lapsuz, jer ne zelim da verujem da akciju u kojoj ucestvuje grupa ljudi mozes nazvati necijom licnom.

I cela vasa prica Bliskog Istoka, meni od pocetka nije jasna, ali u samom pocetku svog posta si napravio licnu promociju (licna promocija nije samo personalna, vec je i promocija neke interesne grupe) ;)

Pozdrav,

Shejtan

 

Mi imamo, hvala Bogu, toliko razlicite pocetne premise u shvatanju zivota i sveta oko nas da je nemoguce da se nadjemo u istoj ravni i razumemo. Mediji treba da eksponiraju taj dom i tu decu ali ne i nas u toj prici! Sve dalje sto bih ja imao da napisem ili kazem kao i ono sto sam do sada napisao, bi bilo shvaceno na nacin kako nekome odgovara pa je stoga dalja komunikacija na ovako ozbiljnu temu izlisna.

 

Posto inace vise ne ucestvujem u radu foruma, ova poruka ce se samounistiti ubrzo.

 

Sve najbolje.

VladaMir

 

Poenta i jeste da pokusamo da ujedinimo toliko razlicite pocetne premise u shvatanju zivota u jednoj zajednickoj humanitarnoj akciji.

 

Mediji nikada nece eksponirati taj dom ukoliko ih neko ne pozove/dovede/posalje tamo iz nekog sekundarnog razloga. Zato smo tu mi da pokusamo da skrenemo medijsku paznju na dom i decu u njemu.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

 

Ocigledno je da ne mozemo trenutno usaglasiti sve stavove, i ne bi trebalo da se ljutimo na one kojima ce to da se ispreci kao prioritet ispred same ideje ovakve akcije. Svima treba da nam je najbitnije da se sto uspesnije realizuje ova humanitarna prica, te da sa sto vise strana iskazemo nase najiskrenije ljudsko, kao saosecajni ljudi i kao motoristi. Iako ove godine to prvi put radimo kao pravno formulisana zajednica, ocito je da imamo svi zajedno u sebi dovoljno energije da svoja osecanja pretocimo u konkretna dela u nasoj velikoj nacionalnoj akciji, od severa do juga, motivisani velikom zeljom da pomognemo onima kojima je ta pomoc najpotrebnija.

 

Ipak, vratimo se izvornoj tematici kako i dolikuje jednoj ovakvoj humanoj zelji i angazovanju, jer sve drugo bi nas samo nepotrebno usporilo.

Srecom, nismo jedini koji su se setili ove ustanove, pa bi istog dana trebalo da se sa svojim prilogom pojavi  i jedna NVO, ali o tome ce nesto vise Pit. Iz tehnickih razloga, obe ce se akcije sinhronizovati u samoj ustanovi u istom danu, jer specificnosti rada ne dozvoljavaju bas previse komocije kada je dodir sa spoljnim svetom u pitanju. Ipak, lepo je da se neko seti ovakve ustanove narocito sada, kada su ostali bez ino-donacija, te zavise od sposobnosti nas iz Srbije da razumemo da postoje, da im treba i da ne bismo smeli da ih zaboravimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

2 pit:Kazi sta jos mislis da se kupi za 26.12. da ne dupliramo poklone.

 

 

 

 

 

 

 

 

            Pitao sam nadlezne u domu sta bi im trebalo i dobio odgovor ,nekoliko DVD-ja ,par muzickih linija i to je to.Mislio sam da ako pretekne malo para kontaktiram opet sefa pravne sluzbe u domu i eventualno uzmemo neki televizor,u svakom slucaju svi koji hoce da daju pare to bi trebalo da urade najkasnije do utorka jer bih u sredu isao u metro da kupim sve to.Naravno ko hoce moze sa mnom.Pozovi me na 063 77 10 269 i objasnicu ti detalje.POZDRAV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pozdrav,

 

 

Ocigledno je da ne mozemo trenutno usaglasiti sve stavove, i ne bi trebalo da se ljutimo na one kojima ce to da se ispreci kao prioritet ispred same ideje ovakve akcije. Svima treba da nam je najbitnije da se sto uspesnije realizuje ova humanitarna prica, te da sa sto vise strana iskazemo nase najiskrenije ljudsko, kao saosecajni ljudi i kao motoristi. Iako ove godine to prvi put radimo kao pravno formulisana zajednica, ocito je da imamo svi zajedno u sebi dovoljno energije da svoja osecanja pretocimo u konkretna dela u nasoj velikoj nacionalnoj akciji, od severa do juga, motivisani velikom zeljom da pomognemo onima kojima je ta pomoc najpotrebnija.

 

Ipak, vratimo se izvornoj tematici kako i dolikuje jednoj ovakvoj humanoj zelji i angazovanju, jer sve drugo bi nas samo nepotrebno usporilo.

Srecom, nismo jedini koji su se setili ove ustanove, pa bi istog dana trebalo da se sa svojim prilogom pojavi  i jedna NVO, ali o tome ce nesto vise Pit. Iz tehnickih razloga, obe ce se akcije sinhronizovati u samoj ustanovi u istom danu, jer specificnosti rada ne dozvoljavaju bas previse komocije kada je dodir sa spoljnim svetom u pitanju. Ipak, lepo je da se neko seti ovakve ustanove narocito sada, kada su ostali bez ino-donacija, te zavise od sposobnosti nas iz Srbije da razumemo da postoje, da im treba i da ne bismo smeli da ih zaboravimo.

 

 

 

 

 

 

          Kao sto je rekao Lancia 88 NVO valjda ''mali i velik Deda mrazovi'' su planirali pre nas posetu domu i urucivanje polklona tako da je sef pravne sluzbe predlozio da objedinimo akciju u istom danu ,ja sam se slozio i nisam hteo da insistiram na drugom terminu pogotovu sto je uprava doma odredila taj termin za prijem poklona i priredbu, uostalom to nije toliko ni bitno ,bitno je da akcija uspe i da se skupimo tamo u sto vecem broju.

         

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ljudi ne palite vatru, ne offujte teme, ne isteravajte pravdu, pustite Pita da uz nasu podrsku zavrsi ovaj posao do kraja.

Ko ne moze finansiski da pomogne moze verbalno da podrzi, ali ne i da odmaze i komplikuje.

 

Nije ni mesto ni vreme za to, licimo na drzavnu skupstinu, i smeju nam se ljudi, sto ne mozemo ni humanitarnu akciju da organizujemo kako dolikuje.  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Hteo bih da obavestim sve zainteresovane za ucesce u akciji da je zadnji dan za prikupljanje novca sreda,prekosutra posto cu u cetvrtak da idem u Metro u kupovinu.Ovo se odnosi na one koji ce licno da ucestvuju u akciji i donesu pare na dan akcije samo moraju da mi potvrde tacan broj moze i na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pozdrav,

 

mi dolazimo iz Beograda svakako, i nosimo sa sobom deo priloga tom prilikom, ali ne videh kako nam se Istok izjasnjava, Bor, Zajecar, Negotin.....

Vidjamo li se u petak?

 

 

 

 

        Ne mozes ni da vidis mi to u konspiraciji ;) da niko ne zna.Uglavnom telefonom zavrsavamo sta treba, posto nije neophodno preko foruma,bitan je rezultat zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

he, he, drago mi je da ste konspirativni :)

Ja pitam jer sam propustio toliko prilika da se upoznam sa ljudima sa kojima sam bas zeleo da se upoznam, pa bar sada, na cetiri tocka kad da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Pozdrav,

 

he, he, drago mi je da ste konspirativni :)

Ja pitam jer sam propustio toliko prilika da se upoznam sa ljudima sa kojima sam bas zeleo da se upoznam, pa bar sada, na cetiri tocka kad da probam.

Sve je pod kontrolom gosn' Lancia . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja