Jump to content

Moto Zajednica

TMAX 530 2017

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svim clanovima. Kupio sam Tmax 530 2017 god. Prije neki dan sam motor poveo na registraciju i cim je stao na valjke i pokrenuo valjak upalio je 3 lampice? Check engine, ABS i lampicu sistema protiv proklizavanja. Nakon zavrsene registracije motor sam provozao i odma je ugasio lampice ABS i lampicu SISTEMA PROTIV PROKLIZAVANJA, ali je ostala upaljena lampica Check engine. U ovlasceni servis ako se dovede motor kosta 30e, ako dodju na licu mjesta kosta 50e, da se ugasi. Lampica Check engine se redovno upali ako je lose gorivo. I to je veliki trosak svako malo 30e.... Narucio sam OBD 2 i kabal za tmaxa sa 4 pina. Gledao sam na YT da se greske resetuju i da je to odlicna stvar i usteda novca. Ako ima neko bolji savjet kako ta greska moze da se odstrani trajno i da li ce taj OBD 2 uciniti svoje?  Ako moze neki savjet ili ako je neko imao slican problem bio bi zahvalan da mi pomogne. Hvala unaprijed!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Upalio je gresku "abs" i "sistem protiv proklizavanja" zato sto se na valjcima prvo vrteo jedan pa drugi tocak i u tim trenutcima su abs senzori (iliti senzori okretanja tocka) pokazivali razlicito citanje okretanja tockova i to ga je zbunilo pa je upalio lampice greske. Pretpostavljam da je ugasio te dve lampice kada si presao 30kmh pri odlasku sa tehnickog i time uskladio citanje senzora sa tockova jer su se vrteli oba isto u istovreme. Sto se tice check engine lampice verovatno je povezana sa tim dogadjajem ali nju ti ne gasi da bi serviser mogao da procita koji problem si imao. 

 

I da kada povezes obd i obrises greske i check lampica ce se ugasiti. Ponovno ce se upaliti ako imas neku drugu gresku. 

Sve ovo je iz iskustva povezivanja automobila i kamiona na diagnostigu, pretpostavljam da je i kod motora sve isto

Promenio član MarkoT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nakon odredjenog ciklusa paljenja/voznje, sistem ce shvatiti da je sve Ok i sam ce iskljuciti Fi lampu. Nista za sad ne bi dirao, pali  i vozi neko vreme, verujem da ce se sam opraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
Pre 22 sati, MarkoT je napisao:

Upalio je gresku "abs" i "sistem protiv proklizavanja" zato sto se na valjcima prvo vrteo jedan pa drugi tocak i u tim trenutcima su abs senzori (iliti senzori okretanja tocka) pokazivali razlicito citanje okretanja tockova i to ga je zbunilo pa je upalio lampice greske. Pretpostavljam da je ugasio te dve lampice kada si presao 30kmh pri odlasku sa tehnickog i time uskladio citanje senzora sa tockova jer su se vrteli oba isto u istovreme. Sto se tice check engine lampice verovatno je povezana sa tim dogadjajem ali nju ti ne gasi da bi serviser mogao da procita koji problem si imao. 

 

I da kada povezes obd i obrises greske i check lampica ce se ugasiti. Ponovno ce se upaliti ako imas neku drugu gresku. 

Sve ovo je iz iskustva povezivanja automobila i kamiona na diagnostigu, pretpostavljam da je i kod motora sve isto

Upravo tako. Trenutno cekam OBD2 skener i kablove pa cu pokusati sam da ugasim lampicu greske. Jer za svako malo kad se upali moram da povedem motor u ovlasceni servis da oni ugase lampicu. Vozio sam stari model 2013 god. do prosle godine nikad nista se nije upalilo za toliko godina :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
Pre 22 sati, Satelis je napisao:

Nakon odredjenog ciklusa paljenja/voznje, sistem ce shvatiti da je sve Ok i sam ce iskljuciti Fi lampu. Nista za sad ne bi dirao, pali  i vozi neko vreme, verujem da ce se sam opraviti.

I ja mislim da ce biti tako najbolje. Nisam trenutno nista planirao da radim osim da vozim tako... Jedina mana je sto ne mozes da udjes u veci mod kompijutera da stelujes neke odredjene funkcije, ali to se rijetko kad koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja