Jump to content

Moto Zajednica

Otvaranje fabrickog lonca - vasa iskustva??

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li je neko ili da li neko zna nekog ko je otvarao fabricki izduv i vadio katalizator i pregrade da bi dobio dublji i glasniji zvuk?

tj da li se to isplati i da li se moze dobit pravi dobar ubitacan zvuk jednog cilindra?

 

Ja imam novu yamahu mt-03

Dva akrapa koji idu na nju kostaju 1000eur i ne pada mi na pamet toliko da dam a pored toga da maltene bacim fabricki jer je motor skoro poceo da se proizvodi pa taj izduv sigurno nikome jos nije propao i da hoce moj da kupi.

A kad budem prodavao yamahu ne mogu bas da skinem te akrape i da ih stavim na sledeci motor jer su karakteristicnog  oblika tj pravljeni specijalno bas za mt-03.

 

Zato i hocu da otvorim svoj lonac jer ovo je srbija bre :) sta ce nama katalizator i euro 3  ;D

 

E problem je sto sam cuo da je neko otvarao na novom fazeru koji ima slican izduv kao i ja (jedna cev u jedan veliki lonac kao kod automobila sa dve rupe na kraju koje lice na dva topa kad se preko njih stavi maska) i kaze otvorio ga i nije imalo sta da se izvadi pa ga lepo zatvorio i ostavio tako da mu sad rdja na varu  :(

 

Kakva su vasa iskustva?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Da li je neko ili da li neko zna nekog ko je otvarao fabricki izduv i vadio katalizator i pregrade da bi dobio dublji i glasniji zvuk?

tj da li se to isplati i da li se moze dobit pravi dobar ubitacan zvuk jednog cilindra?

 

Ja imam novu yamahu mt-03

Dva akrapa koji idu na nju kostaju 1000eur i ne pada mi na pamet toliko da dam a pored toga da maltene bacim fabricki jer je motor skoro poceo da se proizvodi pa taj izduv sigurno nikome jos nije propao i da hoce moj da kupi.

A kad budem prodavao yamahu ne mogu bas da skinem te akrape i da ih stavim na sledeci motor jer su karakteristicnog  oblika tj pravljeni specijalno bas za mt-03.

 

Zato i hocu da otvorim svoj lonac jer ovo je srbija bre :) sta ce nama katalizator i euro 3  ;D

 

E problem je sto sam cuo da je neko otvarao na novom fazeru koji ima slican izduv kao i ja (jedna cev u jedan veliki lonac kao kod automobila sa dve rupe na kraju koje lice na dva topa kad se preko njih stavi maska) i kaze otvorio ga i nije imalo sta da se izvadi pa ga lepo zatvorio i ostavio tako da mu sad rdja na varu  :(

 

Kakva su vasa iskustva?

 

 

 

ostavi original , jer što god s njim uradiš , poslije nećeš biti zadovoljan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

sve moze da se odradi,ali iz licnog iskustva koliko vremena potrosis ako radis sam i trebaceti nesto matrijala da ga vratis u prvobitno stanje.NE ispati se ako su topovi u pitanju.Ako odneses nekom da ti to uradi za pare koje ces dati tom majstoru bolje kupi nesto sto pase na taj motor.

 

Ako izvadis katalizator moraces da izvadis sve iznutra da bi uradio kvalitetan posao.Jer jedno bez drugog ne ide.E time dobijas auspuh tj. top koji vise nema pregrada nego je otvoren kao svaki aftermatket.Trebaceti staklena vuna za auspuhe i celicna mreza debljine jedno 2mm koju ces da umotras u valjkasiti oblik i oblozis je staklenom vunom.Pa sve to turis u ljusku topa i zapertlujes.

 

Ako ti je katalizator u izduvnoj grani to ti nije problem.Nadji nekog ko vari prohrom i pazljivo osecite granu na pola kod katalizatora.Trebaceti jedno pola sata da izbijes sve napolje iz grane.Jer taj matrijal nemoze da se busi samo moze da se izbija.Majstor neka ti zavari polse i to je to.Ja radim ovo s granom non-stop i nemam problema

 

Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Na FZ-u je katalizator u izduvnoj grani pre topa(midle pipe) i ima da se kupi od arrowa na primer za 100e ta cev bez katalizatora ali ne ugusuje on toliko zvuk koliko mislis,taj je trebao da malo trazi na netu jer na www.sportbikes.net ima opisano sta se vadi iz lonca kod Fz-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Seci čunkove i vadi govna napolje. Ako ti je žao auspuha onda imaš problem, ali Mali Caca ti je lepo opisao postupak. Ja neznam nikog ko je vratio fabrički auspuh posle otvorenog. Možda ne ide bolje, verovatno više troši, ali zvuk je stvar koja puni dušu. Brusilicu u ruke i udri.ž

 

ŽIVEO FLEX- DIVISION ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

To bi mogao da proveris jer je radio topove na nekoliko XTX a isti je motor ali meni se vise svidja zavrsetak na topovima iz Kumodraza jer oni rade koliko sam video i tri-oval dok su na Adinim topovima klasicni zavrseci jer nisam video neki drugi oblik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja imam skuter 4T. Letos mi se je zbog rupa kod nas na jugu odvarila cev koja ide iz lonca i zakrivljena je nanize. Ja nisam mogao da prepoznam motor. Nije bio previse bucan ali ni tih, taman u granici normale. Naj vise me je odusevilo to sto je zvuk bio neverovatno dubok, kao na original HD samo ipak tisi ;D. Zakrpio sam ga zato sto bi ljudi rekli: gledaj ovaj konj sve je slomio ovo jadno kinesko magare. Ipak velika je zavist. Moram da priznam da sam se pokajao sto sam ga vratio na fabricki. Pre toga sam skidao ceo auspuh i malo je glasniji ali ima skroz bezveze zvuk, sav nekako krestav i piskav,samo se cuje tapa tapa tapa a ne bum bum bum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Slicno kao na mom Fz-u,na www.sportbikes.net na Fz6 forumu ima slika sta se vadi iz lonca da se dobije jaci zvuk,probaj da trazis na netu imali nesto tako opisano i za Mt03,mozda je neko imao dobra ili losa iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Cuo si onaj dan na Miljakovcu kakva su iskustva.....BUDI MRTVE!!!! ;D ;D ;D

Dodji u petak na Avalu pa da ti malo bolje docaram zvuk praznog lonca(topa)..... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Cuo si onaj dan na Miljakovcu kakva su iskustva.....BUDI MRTVE!!!! ;D ;D ;D

Dodji u petak na Avalu pa da ti malo bolje docaram zvuk praznog lonca(topa)..... ;)

druze ja sam naravio DVA nova topa za moju yamahu

protocna sa montiranim fabrickim maskama preko njih i verovao ti li ne sad budim i roditelje tim mrtvima :)

grmi,puca i bljuje vatru!

cuces na avali - inace im ja upravo pomazem sa ozvucenjem za skup pa se vidimo tamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ehhh. jos kad bi stavio neki snimak, kao pre i posle... ;)

dzabe snimak kad on ne moze da docara dubinu zvuka

 

a evo resenja za skuterase koji zele da pojacaju zvuk sa sto manje ulozenog vremena i truda

(to je uradio momak koji je bio u blizini dok smo pravili moje izduve)

uzmes busilicu ,krnes dve rupe i gotovo  :D

brzo i efikasno  ;D

 

post-1479-12879003325133_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

uff,mene zanima kako si uspeo da izvedes da spojis dva nova lonca sa izduvnom granom?

posto vidim da je na onom yamahinom samo jedna cev koja ulazi u lonac,a kod tebe su sada dva lonca,pa me zanima kako to izgleda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

shefe, gde si napravio ove auspuhe i koja im je cena po komadu?

 

Za ovako skrivene ispod sica i obučene u navlaku možeš prilagoditi i 2 kom. srednjeg protočnog lonca od starog tipa Yuga 55 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

uff,mene zanima kako si uspeo da izvedes da spojis dva nova lonca sa izduvnom granom?

posto vidim da je na onom yamahinom samo jedna cev koja ulazi u lonac,a kod tebe su sada dva lonca,pa me zanima kako to izgleda?

Pa oni u servisu to sve krive na masini i idalje je jedna cev iz grane koja se deli na dve u obliku slova Y i gore je zavarena.jednostavno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja