Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

I moje sediste je zrelo za presvlacenje, mozda moze da izgura jos jednu sezonu, no videcemo..

A i bilo bi vreme, posle skoro 29 godina. Kad HONDA napravi, traje minimum 30 godina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

pitanje za ova sedishta shto radite , kako se ponashaju na kishi , poshto mi motor stoji napolju , koji materijal koristite poshto sam vec radio sa eko kozom i ona pushta vodu tamo gde je proshtepana , a i posle kishe ostaje malo vlazno kao da u onoj gumiranoj povrshini se zadrzava voda , imao sam i kozno al ono je tek katastrofa ... pa me zanima jel imaju i vasha sedishta te boljke i kakve materijale koristite

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GSX 600 R, Honda Deauville 650, BMW RT1200R

Po kisi ostaje samo vlazna eko koza. Ostalo sve mora da bude suvo,pre presvlacenja mi oblazemo sedista u tanki najlon. Voda koja prodje prko eko koae nemoze preko najlona.I tako sediste ostaje suvo. ;)

Sediste je najbolje presvuci u kvalitetnu eko kozu jer je ona najlaksa za odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Druže probaj da tvoje sedište sa eko-kožom, pogotovo na mestima gde se nalazi štep isprskaš sa sprejem za održavanje kokpita ili table automobila...trebalo bi da manje propušta!

 

Ili da u radnji za kamp opremu kupiš sprej za impregnirano platno...dobro je za jakne da ne propuštaju vodu a verovatno i za eko-kožu! Cena cirka 1-2e!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

aj to cu da probam na postojecem ... najlon sam i ja ubacio al ima tendenciju da se pocepa jer sam dodavao sundjer obichan da mi bude mekano :) al hvala na informaciji ako ne prodam skuter eto nas kod vas ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Evo jos jedne rukotvorine iz majstorske radionice Dejan & Boban

 

 

        ngPMo_img3864.jpg

 

 

      CPZHd_img3867pa.jpg

 

 

 

Verovatno ste odmah pogodili, ovo je enduro dodatak za moje hibrid (touring / enduro) sediste.

 U touring modu sediste izgleda ovako

 

 

     Crzhg_img3860.jpg w0.png

 

I2Dni_img3858.jpg

 

 

 

sediste je anatomski oblikovano i nize je od serijskog (830 mm), te je pored udobnosti vozac dobro zasticen od vetra.

 

 Ovako izgleda sa dodatkom

 

 

    M7Xwg_img3844q.jpg

 

 

 

    404.jpg

 

 

 

U enduro modu  visina je 920 mm. Pruza bolju preglednost preko neprozirnog touring vizira i u offroad voznji (jos i uz pozeljno nize fuzastere) olaksava transfer sedeci / stajaci polozaj. U ovoj formi sediste je i znatno duze od serijskog. Vozac moze da mrdne 00 do prednjeg spica, tako da korpulentan vozac i predimenzionisana suvozacica mogu da se smeste bez problema.

 

Ja sam se vec duze vreme spremao da odradim visoko sediste, te sam i proletos isao kod Dejana i Bobana na konsultacije. Problem sa visokim sedistem je u tome sto si na asfaltu (autoputu) manje zasticen od vetra. Pored toga visina od 90 + cm bi osetno smanjila broj potencijalnih kupaca prilikom prodaje. Stoga  prva ideja je bila  da nadjem jos jedno izakano (jeftino) sediste za RD 07 , preradim ga po ukusu, te da imam 2 sedista. Kako mi to nije poslo za rukom ideja se nametnula sama po sebi logikom da bi dual sport motor trebao da ima, aj da kazem, dual purpose sediste. Rezultat ideje je ovakav kakav je. Sa ovim dodatkom sigurno ne moze da se kaze da je lepo, ali meni ova kombinacija savrseno odgovara. Sta da vam kazem, tih 9 cm razlike vam pruza osecaj kao da vozite 2 razlicita motora. U svakom slucaju na 92 cm stvarno dozivite pravi enduro feeling  ;D ;D ;D

 

Ostao sam jos duzan Aleksandri jedan pogled na sediste iz pticije perspektive

 

 

    uR28o_img3854h.jpg

 

 

 

Isto to sa dodatkom

 

 

    Yeqnp_img3839e.jpg

 

 

 

E, a sad ono glavno za forum i ovu temu. Ja sam par puta na forumu iznosio kritike, pa mi je sada drago sto mi se pruzila prilika nekoga i da pohvalim.

 O kvalitetu proizvoda necu sada nista da pricam i sami ste imali prilike uzivo ili na fotkama da vidite njihove rukotvorine.

Samo par reci o onome sto se ne vidi, a musteriji je bitno koliko i kvalitet proizvoda (posto bez toga tesko moze i da ispadne neki kvalitet).

 Dakle majstor Deki i PR Boban se trude i vise od ocekivanog da odgovore na svaki zahtev i da zadovolje musterije. Deki je ispoljio maksimalnu toleranciju, mogu slobodno da kazem na sva moja izvoljevanja i uvazio je sve sugestije  koje sam imao tokom rada. Po mojoj zelji tri puta me je zvao na konsultacije u medjufazama i na kraju je zbog jednog sitnog detalja bio spreman malte ne ceo posao da odradi iz pocetka.

   Momci samo tako nastavite i za vas nema zime ni krize.

 

@Deki , dakle sve pohvale kao sto sam vec rekao ali imacemo samo jos jednu sitnu doradu. Vidi sad sam tek izmerio da mi je mera za maksimalnu flat foot visinu sedista  95,7 cm (to ranije normalno nisam mogao posto je originalno sediste dosta nize ). Znaci povisicemo ovaj dodatak za jos 3,7 cm al to nece biti neki problem, zar ne ?

 

 Ovo gore je normalno bio mosha ::). Bez brige, taj cu problem  resiti tako sto cu da prebacim malo punije ovcije krzno preko sedista ;).

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Ovo bez dodatka izgleda super.Ovaj dodatak bi mogao da se klimata  ::)

 

 

@ Braco. na dodatku je napred skrojen dzep koji se bas tesno navlaci na sediste.Kad se uz to ucvrsti  trakom odozdo postaje kompaktan sa sedistem. Kad nije pod opterecenjem zadnji kraj bi mogao da se nategne malo levo-desno, ali u voznji dok sedis (ne znam dal se vidi na fotkama sediste je odradjeno od non-skid materijala) apsolutno nema mrdanja.

 

 

@ Boki. izvin'te zaboravih da napisem cenu. O sedistu sam vec pisao na forumu http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=14140.msg576644#msg576644  - dakle placeno je 100 EUR-a u Grckoj. Cena za dodatak je 3 000 din

 

 

pozz

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Izgleda odlicno, video i uzivo, ne ovo, nego par drugih. Zovem vas ovih dana pa da probamo da napravimo nesto od mog sedista, ali da ostavimo originalan materijal, naravno ako bude izvodljivo... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Posto je Laki TC na Kopu (godisnji odmor) ;D ;D umesto njega postavljam slike njegovog sedista.

Laki je hteo ovako ;)

koliko je izašlo ovo sedište za ST?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja