Jump to content

Moto Zajednica

Aditivi za poboljšanje goriva

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drugari, aj se malo smirite... Ok je prepucavanje na naucnoj osnovi, al nemojte da se vredjate jbg. Dakle, rasprava je OK, ali svadja bas NIJE OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

E sad jedan ispravka sa moje strane. Kerozin nije ono sto neki misle, nego je slicniji dizel gorivu, a koristi se, ako ne gresim za mlazne motore.

 

Gorivo koje koriste avioni sa klipnim motorima koriste visokooktansko kvalitetno gorivo.

 

Sipajte kerozin u motor i on nece cak ni upaliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

man` te se ovih naucnih dokazivanja, i isterivanja pravde. Meni tek sad nista nije jasno :D A stvarno ne znam zasto napadate tog coveka kad ga i ne poznajete niti znate o cemu se radi, mozda je stvarno napravio nesto vredno , ali ne , nas covek vise voli da mu na proizvodu pise na engleskom iako ne razume ni rec istog :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Uh jeb. samo da dosolim!!!

 

Taj "trkaèki benzin" najèešæe uopšte nije benzin. Ovo izMaðarske prodeje Shell a šta je unutra to ni vidovita Zorka ne može pogoditi.

Izraz eksplozija nije adekvatan' date=' èak je i ružan. :([/quote']

Sto mozes kupiti na Shell, nije trkacki benzin. Samo ima 100 oktana. Ja vec probao sam kad isao sam na trk. 1 put vozio sam sa Shell 100, a drugi put stavio sam nasa 98 oktana. Nas benzinom sam napravio najbolje vreme.

Trkacki benzin u Madarsku samo Mol pravi. A ne mozes kupiti na stanicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

jes', dobro kazes Drag, Molov benzin smo uzimali za trke a nismo ga mogli nabaviti na pumpama, skroz se poklapa sa mojim iskustvima i mislim da je apsolutno tacno. Inace, kerozin je kako kaze Cale jedna od prvih derivacija i gutaju ga mlaznjaci a snaga i b rzine koje oni razvijaju nisu vezani za oktansku vrednost kerozina neposredno vec su rezultat nekih sasvim drugih faktora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedino "pljuvanje" je bilo to sto sam napisao da su gluposti tvoj izgovor sto neces da kazes gde je vrseno ispitivanje zbog kompromitovanja trkaca. Mozda bi mogao da pojasnis sta si hteo da kazes posto ovako izgleda kao glupost. Zasto mislis da nisam smiren ili sta vec. Na forumu si "od juce" i sad ti meni objasnjavas za sta je forum. Zapoceo si temu u fazonu da reklamiras proizvod svog prijatelja i napisao stvari koje nisu tacne.

 

Moja rasprava je bila na osnovu nauke i rado bi je nastavio pa ako neko nesto nauci uradili smo nesto.

 

Ako je tvoj prijatelj napravio dobar proizvod normalno je da ga testira i pusti u prodaju. Ama bas nijednu ruznu rec nisam rekao za tebe,pronalazaca aditiva ili sam aditiv. Mi ko da pricamo razlicitim jezikom. Ovaj copy/paste tvog rada je bio krajnje nepotreban . Ja pricam o naucnim cinjenicama vezano za gorivo i motore SUS a ti mi das besedu o domacem/stranom. :idea:

 

Kakve veze Pera Smiljanic i masinski materijali imaju sa merenjem snage? Ovo te najozbiljnije pitam pa bi mogao da budes ljubazan i da odgovoris(sorry ostalima ako ih ovo smara). Knezevic i ostali sa katedre za motore su radili ispitivanja raznih aditiva(ne znam da li tu spada proizvod tvog prijatelja) kako za gorivo tako i za ulje i nemaju bas neke pohvale za doticne.

 

Ako mislis da je nesto sto sam te ispravio netacno bilo bi lepo da kazes konkretno sta i da nastavimo raspravu na naucnoj osnovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
E sad jedan ispravka sa moje strane. Kerozin nije ono sto neki misle' date=' nego je slicniji dizel gorivu, a koristi se, ako ne gresim za mlazne motore.

 

Gorivo koje koriste avioni sa klipnim motorima koriste visokooktansko kvalitetno gorivo.

 

Sipajte kerozin u motor i on nece cak ni upaliti.[/quote']

 

 

 

Jesi siguran? Hmmm... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
Jedino "pljuvanje" je bilo to sto sam napisao da su gluposti tvoj izgovor sto neces da kazes gde je vrseno ispitivanje zbog kompromitovanja trkaca. Mozda bi mogao da pojasnis sta si hteo da kazes posto ovako izgleda kao glupost. Na forumu si "od juce" i sad ti meni objasnjavas za sta je forum.

 

 

 

Ljudi shta se prepucawate?!?:antiwar: Swako ima prawo na swoje mishljenje. Owde smo swi isti.... Waljda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
E sad jedan ispravka sa moje strane. Kerozin nije ono sto neki misle' date=' nego je slicniji dizel gorivu, a koristi se, ako ne gresim za mlazne motore.

 

Gorivo koje koriste avioni sa klipnim motorima koriste visokooktansko kvalitetno gorivo.

 

Sipajte kerozin u motor i on nece cak ni upaliti.[/quote']

 

 

 

Jesi siguran? Hmmm... :roll:

I ja tako znam, kako Cale napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

U fudbalu se ide na loptu a ne na èovjeka, u diskusiji se prièa o temi a ne o diskutantu. Ova smijurija ko je od kad na forumu nije dostojna ove strane, a i jedno "pljuvenje" je previše osim ako ovo nije ispit pred ulazak u neki Šaolin hram, ili ima neka procedura ponižavanja pred prijem u frajerèine.

Ako sam na ovom forumu od juèe to ne znaèi da sam ja ili bilo ko od ostalih, od juèe. Upitaj se sada kakvu si ti glupost rekao. Prije nego što kreneš u akciju ispravljanja drugih ispravi prvo svoje greške.

U vezi ljubaznosti, evo ja te najljubaznije molim da se više ne naprðuješ, nego napiši šta znaš o ovoj temi. Ako je tvoje znanje iznad ovog nivoa, onda iskoristi to na adekvatan naèin i afirmiši ga negdje. Mislim, kao nauèni radnik.

Oprosti na direktnosti, od kud ti pravo da dijeliš packe naokolo. Ako sam se krivo izrazio to sam i popravio. Moja namjera je bila da se prièa na temu aditiva i goriva, nisam te zvao da mene prozivaš. Ništa netaèno nisam napisao da bih pobudio tvoje zaštitnièke osjeæaje prema ostalim na ovoj strani? Da li su i oni glupani kao ja pa ih neko treba samozvano zastupati.

I na kraju, mislim da ovo nije svaða jer æe od višestrane argumentacije isplivati na kraju i neke korisne stvari. Pozdrav za tebe Èika Peco i naravno za sve ostale na tvom privatnom forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor
Drugari' date=' aj se malo smirite... Ok je prepucavanje na naucnoj osnovi, al nemojte da se vredjate jbg. Dakle, rasprava je OK, ali svadja bas NIJE OK.[/quote']

 

Naravno da je tako. Ja sam pokušao da vidim redosled dogaðaja i èini mi se da nisam nizakoga zapeo dok nisu zapeli za mene a ne za temu ili argumentaciju. Kad se paori posvaða u selu bez obzira ko je kriv ostalima jednako smrde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Bezveze se prepucavate, a ti Peco, u skoro svakoj temi ili podjebavas ili vredjas nekoga indirektno ali to radis svesno a kad tebi to neko radi ti se ljutis.

Iskuliraj i ti malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Bezveze se prepucavate' date=' a ti Peco, u skoro svakoj temi ili podjebavas ili vredjas nekoga indirektno ali to radis svesno a kad tebi to neko radi ti se ljutis.

Iskuliraj i ti malo.[/quote']

 

Kakvo bi to prepucavanje bilo bez Brkajla :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Mislim da smo saznali dosta o onome o cemu je tema, a takodje i o nekim clanovima, tako da cu zakljucati temu, s tim sto gazda ima sva druga radna prava :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja