Jump to content

Moto Zajednica

lepljenje posude za 2t ulje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2839 postova

da li je moguće nekako zalepiti,zaliti ,zatopiti ili nešto drugo posudu za dvotaktol.Popustilo je na spoju kako je izlivena  i to blago napuknuće.

Svojevremeno sam gledao kako popune rupe na kliznoj površini od skija.Uzme se štapić od polietilena a od toga bi trebalo i da je posuda od ulja i kante za benzin.Uzmu štapić upale ga i on slabo gori i taj plamen se nasloni na površinu i plamen sve zatapa odjednom.Kada se završi obrusi se i izgleda kao iz fabrike čak i posle 20 godina i na desetine metara takvih popravki na jednoj skiji.

Da li je neko probao neku tehniku popravke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Prespes u drugu kanticu, a ovu baciš u kantu (za reciklažu plastike). Ili se zezaš sa lepljenjem. Opereš kanticu da taj deo ne bude mastan, i pištoljem za plastiku zatopiš šav

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Samo površine moraju biti besprekorno odmašćene. Inače ništa od spoja

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moraće da se skine rezervoar...isprazni i lepo odmasti. Zatim se sa lemilicom, bukvalno, istopi plastika...postojeća i ponovo se spoje polovine. Bilo bi u stvari najbolje da neki plastičar sa "duvaljkom" ponovo poveže polutke. Ovi što rade branike bi mogli da imaju sve potrebno.Nekada je dobro i dodati malo istorodnog materijala...negde na površini rezervoara bi trebalo da onako u reljefu piše...i godina proizvodnje i vrsta plastike. 

Nakon toga je tek prepuručljivo nečim mazati...ako uopšte bude potrebe. Za proveru curenja sipati benzin. On nalazi otvore pre i bolje nego bilo šta drugo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

rešio po skijaškom receptu.Nije bilo na spoju nego ga je nekako pičila sajla gasa, u 2 cm imao sam 3 udubljena najveće koje je i puklo.malo manje i jako malo.Uzeo sam u planet bike od majstora koji reparira skije crnu i belu plastiku  2mm u koturu.Liči na polietilen.Ništa nije znao da kaže.Stavio u benzin komadićke i 2 sata nimalo nisu omekšali.Onda sam po skijaškom starom receptu ,upališ ga i on gori malim plamenom i onda nasliniš na kantu da sve zajedno se zatopi a ne samo da se nakapava.Mora jako brzo i pažljivo da se ne bi napravila rupa.Trebalo bi da isto može da se uradi i sa komadićem neke stare kante.

Uspelo mi je i već 3 sata stoji benzin i ništa ne pušta.Prevuko sam i šire i deblje silikonom a na sajlu gasa navukao penasto crevo 5mm da federira udarce ako ne uspem da sajlu odvojim od kantice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja