Jump to content

Moto Zajednica

Dugo putovanje u Jevropu-UMAG 2008.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sve je krenulo kad je objavljeno da je rezervacija apartmana pocela. Rezervisao sam odmah dva app. ukupno za 8 ljudi. Tada jos sa sigurnoscu nisam znao bas precizno ko sve hoce da ide posto su mnogi bili zainteresovani. A kako i ne bi posle proslogodisnjih utisaka!

U medjuvremenu, jedni su se prijavljivali, drugi su se odjavljivali, uskladjivali datume polaska sa poslom, tako da nas je na kraju bilo vise od osmoro. Deo ekipe koja je isla iz Novog Sada su vec rezervisali jedan app.

Krecemo  u sredu 07.05., a planirani povratak je u ponedeljak 12.05.2008.

Dogovor je bio da se skupimo u 6.30 a da podjemo u 7.00.

Posle svih peripetija oko polaska i odkazivanja polazaka vece pred put, to jutro se na Gradskoj terasi, inace uobicajenom mestu za polaske na ture u zadnje vreme, pojavilo nas petoro. Moj kum Chamo sa Diversion 600, Glodjo sa K1200LT, Sinisa sa Afrikom i ja sa Stromom 1000. Sa mnom je to jutro krenula i Jela, Pecina devojka posto se on sve vreme predomisljao da li da dodje u Kraljevo iz Beograda i krene sa nama ili da se nadje sa ekipom iz Novog Sada na auto putu.

Potpuno neocekivano i prvi put u zivotu, ja sam se uspavao pred polazak na turu, pa sam na zborno mesto stigao poslednji. Mogao sam da se zakunem da to nikada ne moze da mi se desi!!!

 

 

post-1943-12878998208651_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Plan puta je izgledao ovako-Kraljevo-Cacak-Uzice-Mokra Gora-Visegrad-Sarajevo-Travnik-Jajce-Banja Luka

To jutro, kisa se nesto neckala, ali je delovalo kao da ce svakog casa da nastane potop.

Krecemo ibarskom do Preljine pa za Cacak gde svracamo da pokupimo Aleksu i Bobana kod kuce njihovih roditelja. Oni su tu stigli nekoliko dana ranije posto im je bila slava, Aleksa iz Novog Sada, a Boban iz Beograda. Aleksa na Drag Staru 1100 vozi Bobana.

Krecemo iz Cacka i prolazimo dobro poznatu Ovcarsko-kablarsku klisuru. Posle Uzica, odvajamo se za Visegrad. Ispred tunela Kotroman, ide se obilaznicom oko 4km sa koje se pruza lep pogled na Mecavnik tj. Drvengrad. Svracamo na Mokru Goru da popijemo kafu i na dorucak. Tu malo cekamo Sinisu. Saznajemo da mu je nestalo gorivo jer se na polasku nije pojavio sa punim rezervoarom koji je usput zaboravio da dopuni. Na srecu, sve se brzo resilo.

Dok smo u kafani, napolju pocinje da pada kisa i  za polazak oblacimo kisna odela. Neki su ih obukli jos na polasku mada nije bilo neophodno.

 

 

post-1943-12878998209452_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Granicu prelazimo lagano, prolazimo kroz Visegrad i krecemo prema Sarajevu. Dok prolazimo kroz Rogaticu pocinje malo da se razvedrava, tako da nas na izlasku sacekuje suv put, sto mi koristimo da malo popravimo prosek. Vec posle par km nailazimo na radar i mene zaustavljaju. Traze da se vratim u grad da platim kaznu. To smo resili sa 10eura, samo dok sam uspeo da ih izvadim ispod kisnog odela.

Prolazimo kroz Sarajevo, jer je obilaznica nesto zatvorena, sto i nije tako lose jer smo videli grad celom duzinom. Svima se svidelo kako izgleda.

Sledece planirano stajanje je u Travnik na cuvene cevape na Plavoj vodi. Te cevape sam probao pre dve godine kada sam se sa drugarima iz kluba vracao iz Slovenije, pa sam resio da ih ponovo overimo, a stajanje je padalo bas u vreme rucka. 20kom u somunu-7km(konvertiblna marka). Pravi pogodak! Jos je i sunce ogrejalo! Posle sumornog i na trenutke kisnog dana svima se vratio osmeh na lice.

 

 

post-1943-12878998210041_thumb.jpg

post-1943-12878998210615_thumb.jpg

post-1943-12878998211187_thumb.jpg

post-1943-1287899821181_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Spakovali smo kisna odela i krenuli prema Jajcu. Kako smo izasli iz Travnika oblaci su poceli da se navlace pa smo vec posle nekih 20-ak km morali ponovo da ih obucemo. Ovaj put ih ne skidamo do Banja Luke gde smo planirali da prenocimo.

Kad smo stigli do Jajca, tunel na putu uz Vrbas je bio zatvoren pa smo morali malo da kruzimo i da idemo preko Mrkonjic Grada, a i da propustimo najlepsi deo kanjona. U Jajcu smo svratili na kratko da vidimo vodopad i da se fotografisemo. Stvarno prelepo!

 

 

post-1943-12878998212389_thumb.jpg

post-1943-1287899821297_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Put preko Mrkonjica je bio uglavnom zanimljiv i posle skoro celog dana kise suv. U jednom trenutku se ukljucujemo na put uz Vrbas. Bas lep put za voznju ali opet na trenutke vlazan.

 

post-1943-12878998213537_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U Banja Luku stizemo pre mraka i smestamo se u hotel Camel. U tom hotelu sam boravio pre dve godine i vrlo je pristojan smestaj i prihvatljiva cena. Hotel nam je rezervisao moj kolega sa fakulteta, biker, Igor-gs sa foruma. U hotelu smo dobili popust za sve bikere 10%.

Peca je bukvalno to jutro prelomio, krenuo sa novosadjanima i stigli su u Banja Luku malo pre nas. Ubrzo se pojavio ispred hotela sa svojom Super Tenerom. Motor je kupio 5 dana pred put jer je prodao svoj F650 sa kojim je trebalo da ide.

Ostali su imali smestaj na drugom mestu.

Posle sredjivanja otisli smo u Hard Rock Caffe na pivo i zakacili neku svirku tamo. Nismo dugo ostali posto je sutra trebalo voziti jos nesto preko 500km posle isto toliko vec prevezenenih km.

 

 

post-1943-12878998214112_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ujutru je plan bio da do 8.00 doruckujemo  da se spakujemo. Trebalo je sacekati i ostatak ekipe. Pojavili su se dok smo se mi jos pakovali. Krcun sa GSX650F, Ratko sa Drag Star 650 i Nikola Becin sa HD Sportsterom 883. Krenuli smo do obliznje pumpe gde smo sipali gorivo i posli.

 

 

 

post-1943-12878998214654_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Planirali smo da idemo preko Prijedora, Bosanskog Novog pa niz Unu do Bihaca, Plitvice, Otocac, Senj, Rijeka, Buzet , Buje i Umag.

Put prema Bos. Novom u sustini nije los, ali je vrlo cesto izbrazdan uzduzno.

 

 

 

post-1943-12878998215208_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Bos. Novog put pocinje da vijuga uz reku Unu i predeli pocinju da se smenjuju sve lepsi od lepseg. Tu pocinjem da snimam sa strane ne bi li ugledao neko zgodno mesto za pauzu. Pred ulazak u mesto Otoka, nailazimo na super restoran-bar ``PAPRO`` koji se nalazi na ostrvcetu na Uni do kojeg se dolazi mosticem. Sve izgleda predivno, kako je kafanica predivno spakovana u tako lepu prirodu. Sa tog ostrva moze da se predje na sledece, za ljubitelje rostilja u prirodi. Da veselje bude jos vece, gazda je biker i spavanje za bikere je besplatno. Ima mesta za 15-20 ljudi. Kaze da je vikendom tu prepuno motora.

 

post-1943-12878998215771_thumb.jpg

post-1943-12878998216329_thumb.jpg

post-1943-12878998217158_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Posle pause od jedno sat vremena, nastavljamo da se vozimo pored Une prema Bihacu. Priroda je ocaravajuca!

 

 

 

post-1943-12878998220163_thumb.jpg

post-1943-12878998220725_thumb.jpg

post-1943-12878998221633_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Stizemo u Bihac, pitamo za put prema Plitvicama i za cas smo na granici.  Na granici nas zatice iznenadjenje u vidu kompletnog pregleda prtljaga. Ovo mi se desilo prvi put u zivotu za sve godine i granice koje sam prosao motorom. Nije bio neki poseban problem, osim sto smo se zadrzali preko sat vremena. Od granice do Plitvica se stize vrlo brzo. Tu dolazimo do parkinga ispred hotela gde srecemo vecu grupu bikera iz Beograda, medju kojima i nekoliko ljudi sa foruma (Ernesto, Joman...). Iz razgovora sa njima zakljucujemo da je bolje da se ne zadrzavamo, jer nemamo dovoljno vremena i odlucujemo se za polazak .

 

post-1943-12878998225762_thumb.jpg

post-1943-12878998226341_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vreme je za rucak i prva kafana na koju nailazimo ispostavice se pravi je pogodak. Stizemo na vrucu jagnjetinu. Sve pohvale za kafanu.

Na samom ulasku u Otocac, Nikoli na HD-u nestaje gorivo i to bas ispred nekog servisa, jedno 300m od pumpe. Rezervoar 10 litara!?

Posle sipanja goriva, pocinjemo da se spustamo u Senj. Usput srecemo bikere iz MC Istok.

 

 

post-1943-12878998226884_thumb.jpg

post-1943-12878998227444_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prvi u Senj stizemo Peca, Camo i ja. Uskoro dolaze i ostali i saznajemo da je Krcun imao kontakt sa prikolicom kamiona u jednoj serpentini i da je pao. Na svu srecu, Krcun je nepovredjen, a motor je blago ostecen, samo zmigavac i retrovizor, pa bez problema nastavljamo dalje.

Nailazimo na guzvu na prolasku kroz Rijeku. Stajemo u neki caffe pored puta da popijemo kafu i utvrdjujemo da se Krcun negde zagubio. Probacemo negde usput da se nadjemo.

Na izlasku iz Rijeke, ukljucujemo se na put prema Puli, prolazimo tunel Ucka i posle par km odvajamo se za Buzet i Buje. To je vrlo lep put za voznju, sa odlicnim asfaltom, lepim krivinama i odlicnim pejzazima. Vrlo malo automobila i jako puno motora.

 

 

 

post-1943-12878998227982_thumb.jpg

post-1943-1287899823066_thumb.jpg

post-1943-12878998231279_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U Umag stizemo u oko 20.00h. Nalazimo kamp, ulazimo i sa domacinom pijemo medovacu, sledi pozdravljanje, upoznavanje. Po dogovoru, cujem se Saletom iz Umaga u vezi apartmana i dobijamo uputstvo sta i kako.

 

 

 

post-1943-12878998232178_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Odlazimo na recepciju gde zaticemo Krcuna kako sedi i ceka nas da dodjemo. Kaze da je prosao istim putem kao i mi.

Nalazimo bungalove i smestamo se. Bungalovi i celo naselje je super sredjeno i vrlo je lepo.Posle sredjivanja, neki odlucuju da idu na klopu, a mi odlazimo u American Bar na svirku. Bar je odlican, pravi bikerski, a i bend je bio vrhunski, pa je provod bio zagarantovan.

 

 

post-1943-12878998232744_thumb.jpg

post-1943-12878998233272_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Posle dolaska iz bara meni sa terase apartmana pada burma u travu i ne zeli biti pronadjena. Sutra ujutru, takodje ne zeli biti pronadjena ni na insistiranje 10-ak ljudi.

Cak nailazi i kosacica koja sisa travnjak. Tek popodne pri povratku u apartman, Boban je pronalazi potpuno neocekivano.

 

 

post-1943-12878998233822_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Tokom boravka u Umagu nije nedostajalo ideja sta da se radi i gde da se ide. Obilazili su se Novigrad, Porec, Pula…pijuckalo se pivo na rivi, kupalo se u moru, degustirala se hrana okolnih restorana i sve to u drustvu puno motorista gde god da podjete.

U petak vece na skupu smo dali sve od sebe, i bogami, ostali do ranih jutarnjih sati.U subotu smo se zadrzali krace, obzirom da je ujutru trebalo da krenemo nazad.

Utisci sa moto skupa su vise nego fenomenalni. Domacini su se pokazali bas predusretljivi i odlicni organizatori. Atmosfera je za sve vreme boravka bila fantasticana

 

 

post-1943-12878998234753_thumb.jpg

post-1943-12878998235303_thumb.jpg

post-1943-12878998235836_thumb.jpg

post-1943-12878998236382_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Plan za povratak je bio da Aleksa, Krcun, Ratko, Nikola, Peca i Jela krenu malo ranije od nas posto se vracaju u danu za BG, odnosno NS i da peglaju sve auto putem. Camo, Sinisa, Glodjo i ja smo posli ubrzo za njima i nasa planirana putanja je bila-najbrza varijanta(auto putem) do iskljucenja za Ogulin, preko Gorskog Kotara, Plitvice, Bihac, Bosanski Petrovac, Cadjavica pa preko Manjace do Banja Luke.

Kad smo razduzivali kljuc na recepciji srecemo Kawu sa foruma i njegovu devojku  i dajemo mu broj od hotela u Banja Luci, tako da cemo biti u istom hotelu.

Krecemo lagano i izlazimo na auto put.

Pred iskljucenje za Ogulin smo svratili na pumpu da sipamo gorivo i klopamo. Tu smo sreli puno bikera sa skupa i nase drugare koji su ranije krenuli.

Put od auto puta preko Ogulina i Gorskog Kotara ka Plitvicama ide kroz prelepu prirodu.  Kolovoz koji je na nekim mestima jako uzak i ostecen, na drugima je opet idealno ravan i dovoljno sirok. Na izlasku iz sume pred plitvicama nailazimo na nase drugare iz Kraljeva koji su isli odvojeno.

 

 

post-1943-12878998243569_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prelazimo granicu sa Bosnom i idemo kroz Bihac prema Bos. Petrovcu. Put postaje odlican sa dobrim asfaltom i lepim predelima, tako reci idealan za voznju. Moze da se drzi dosta dobar tempo. Cekamo se pred skretanje za Manjacu. Put preko Manjace je isto bas lep za voznju ali dosta sporiji. Uvece stizemo u Banja Luku i vidimo da je Kawa vec stigao.

Cujemo se sa Igorom-gs i on nas vodi na Banjalucki cevap u ``Obelix``. Ovi cevapi ulaze u top-three! Posle toga pijemo pice u gradu i na spavanje. Sutra opet ima dosta da se vozi.

 

 

post-1943-12878998244113_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja