Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora iz Srbije u Spaniju

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Unapred se izvinjavam ako ova tema ne pripada ovom podforumu. Ako se kockice sloze, za par meseci bi trebalo da dobijem boravisnu vizu i preselim se u Spaniju. Znam da mogu voziti motor na Srb table najvise 6 meseci (u nekim zemljama) i posle je potrebno prevesti ga, tj platiti uvoz iz Srbije (valjda). Registracija istice u avgustu, ne bih da placam 30 i kusur hiljada ako je uvoz mog motora tamo neisplativ ( radije bih da ovde prodam pa kupim tamo ako je isplativija varijanta) Svaka info i savet je dobrodosao :)

 

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

6 meseci je to zvanicno. Ziveo sam u Grckoj i tamo je ista prica a isto je i kod nas, medjutim.....ne postoji sistem po kojem ce oni tebi meriti koliko si meseci ti vozio motor (auto) u toj drzavi tako da ti savetujem da ga oteras a ovde svakako platis registraciju (nazalost samo zbog osiguranja). 3 godine sam ovde vozio auto na Grcke tablice i nikad nikakav problem nisam imao. Pogotovo kad dobijes njihov boravak, nikog od policajaca nece zanimati kad si usao u Spaniju i kako si usao.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Teško da ćeš ovdi dobit konstruktivan odgovor.

Trazi informacije sa izvora, znači direkt u Španjolskoj.

LP


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Dobro ti reče kolega, pitaj na izvoru. Ukoliko su temeljni u proveri, nagrabusićeš. Dovoljn je policijska patrola negde da vidi tablicu i odmah isključuje i proverava. Koliko sam shvatio drugara koji je auto preveo, spada u carinski prekršaj. U Nemačkoj možeš da voziš prvih šest meseci a onda nemačka dozvola. Sada nije potrebno više ponovno polaganje (kao ja, sve im j...) već samo uplatiš i uzmeš drugu dozvolu. Ali, to je dozvola. Vozilo ne može biti na druge tablice ako si prijavljen u Nemačkoj. Džaba ti pasoš. Tu idu samo neke do jaja posebne dozvole. Dakle, onih šest meseci je samo za vozačku dozvolu, vozilo ne. Ilegalno je jer nema osiguranje koje oni prihvataju. Ja sam se raspitivao oko starijih vozila, preko 30 godina, i onda je prevođenje lako i jednostavno. Za mlađa je slično, u smislu jednostavno, samo je skuplje. Par dana i gotovo. Ko dođe u Nemačku, treba sve odmah da odradi, prebaci u roku od pet radnih dana i miran je. Španija? Ko će ga znati osim Španaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Nocas sam malo protrcao po forumima, u principu tako je kako ste i napisali. Za motor do 10 godina star, pod uslovom da prodje tehnicki pregled i homologaciju i 300cuda izadje ukupan trosak izmedju 1300-1700 eur po nekoj online racunici, naravno da se mora naci neki domacin tamo da te sprovede kroz sve procedure uz odredjenu nadokandu. Ako se sve ostalo resi, verovatno Tenere ide na dobos. Hvala na komentarima i savetima svakako!

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja