Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem MT-07 35kw ili NC700SA ili...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Moram reci da je kod mene fabricki opruga namestena na 3 sto znaci kada putujem stavljam je na 4 od mogucih 9. Radim to samo iz razloga jer sam primetio da je motor dosta pod opterecenjem "nizi" a i tako pise u uputsvu od motora. Mislim da ljudi nekada previse preteruju s nekim stvarima a sve je lepo napisano u manualu od motora i verujem da se samo toga treba pridrzavati jer su to ipak napisali neki ljudi koji se mnogo vise razumeju u ciklistiku motora od nas.

Razumem sta znaci ta tvrdoca opruge i na osnovu toga postujem to i setujem vesanje, sigurnost mi fala bogu za sve ove godine voznje na tom motoru nije bila ugrozena i osecam da se motor ponasa kako treba na drumu i to mi je najbitnije.

Inace imam 85 kg i na 3 je vesanje taman kakvo treba da bude za jednu osobu i gradsku voznju. Kada putujem na 4 je vesanje jer ipak nas je dvoje plus dva bocna kofera od 33L, zadnji od 46L i tank torba napred. Motor je po racunici sigurno preko limita koji "fabrika" kaze da je maximalan i nikakvih problema nisam imao, tako da sto se toga tice nema zime :)

 

Takodje mislim da za motor koji kosta NOV 5000 eur jednostavno covek i ne moze ocekivati da ce na njemu biti ugradjeni Ohlins-ovo vesanje jer je prosto u cenovnom rangu i po performansama takav da ne zahteva takvo hi-tec vesanje. Naravno podrzavam da ko god je u mogucnosti "unapredjuje" svoj motor i ako mu to ne odgovara menja. Ali hocu da kazem da za prosecnog korisnika je fabricko vesanje sasvim OK, kazem iz mog iskustva koliko sam ja to mogao da vidim. Ne smatram da je toliko lose da se mora menjati na 25.000km i verujem da uz normalnu voznju po drumu za sta je i ovaj motor pravljen moze da izdrzi sasvim lepu kilometrazu. Kada mi potrebe budu zahtevale veci i jaci motor svakako da cu tada gledati da kupim neki veci i jaci koji ce samim tim imati i bolje vesanje jer nekako mislim da to ide jedno s drugim.

 

Tako da smatram da za prosecnog ne-previse zahtevnog korisnika za koga je ovaj motor i namenjen je fabrika sve namestila kako treba, mi samo trebamo da sednemo i da uzivamo, motorce je stvarno perfektno i sto je najbitnije masina je pouzdana, barem sam ja takav utisak stekao. To je ono sto je meni bitno da kada krenem na put ja znam da cu tamo stici bezbedno i da me nece izdati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Svaka cast na izboru.

Ja sam ga uzeo skoro novog 2013 pa se ipak vratio na skuter. 2014 bila kisna pa nisam ni 1000km stigao da napravim.

Dobro se uvezbaj pa put pod noge.

Ovaj motor trazi da se vozi na vecem broju obrtaja cak i na manjim brzinama. Jeste da se dere ali se bolje kontrolise dok ti menjac i noga ne nadju zajednicki jesik.

Srecno!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Hvala SQTR!

Ja sam bas sa PCX presao na 500X, i evo zadnjih 20ak dana se vozikam, ne silazim, i po BGu, i van grada....i malo je reci da sam prezadovoljam!!!

Po gradu u glavnom vozim mimo spica, pa je voznja laganice. Odusevljen sam kako je motor lagan za manevrisanje, lep na gasu...a i pored jednog diska napred kocenje odlicno. Jedino zadnja kocnica je nesto slabija.

Udobnos i polozoja sedenja su mi legli kao kec na 10 :)

Na PCXu sam imao problem jer mi kolena nekako dodju u visinu iznad kukova, sto posle pola sata-sat voznje postaje po prilicno neudobno i bolno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Nadam se da imas kacigu sa dobrom areodinamikom jer vizir te nece mnogo sakriti. Ja sam mog probao sa LeoVince slipom, daje opasan zvuk. Nisam mogao da ga kupim tad pa su mi vratili fabricki. Ako mislis da ostanes pri 500 onda ga vredi uzeti. Verovatno si vidjen uskoro na 750x. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
On 9.3.2019. at 7:54, SQTR je napisao:

Nadam se da imas kacigu sa dobrom areodinamikom jer vizir te nece mnogo sakriti. Ja sam mog probao sa LeoVince slipom, daje opasan zvuk. Nisam mogao da ga kupim tad pa su mi vratili fabricki. Ako mislis da ostanes pri 500 onda ga vredi uzeti. Verovatno si vidjen uskoro na 750x. 

Imam Scorpion EXO-510, na autoputu do 120km/h i nekako, al' preko bas je nezgodno. To je bila proba nekih 20-30km, kako ce izgledati kad se uputim na malo duzi put videcemo.

 

Uhh, bas se razmisljam neki drugi izduv da stavim, izmedju ostalog sam gledao i LeoVince...al gde to u Srbiji kupiti pojma nemam...

 

Trenutno ne vidim razlog zasto bih prelazio na 750X...za par kW razlike ne dobijam mnogo. Takodje i gabaritno nije velika razlika.

Vidim da su na CB500X 2019. ubacili prednji tocak 19", sto moze biti jako interesantno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Prokleta ljudska dusa trazi jos i nije joj dosta.

Moj cale je imao BMW 1958, od opreme samo novine ispod mantila..mozda kaputa. Isli su on i stric do Gornjeg Milanovca kod svojih kuci na slavu po dobrom snegu u Novembru te godine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja