Jump to content

Moto Zajednica

mostovi Istanbula

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Molim za pomoc one koji su se vozili po Istanbulu. Pretpostavljam da se prelaz preko Bosfora motorciklom placa ali kako ,bojim se da cu se zaglaviti na ulazu na most  i gledati u Turcina kao tele i necu znati kako proci. hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ako me secanje ne vara ( od pre 15 god isao kolima) kupovinom HGS tiketa (turska vinjeta kupio na benziskoj) omogucava se koriscenje prelaska mosta ns Bosforu.

Verovstno neko kao (MRadic ili ko je vec skoro posecivao Stambol (vidi putopise) moze preciznije dati informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja koliko se sećam od pre neke 3 godine HGS je i dalje aktuelan.

Ne znam sta je RFID ali imaš opciju da kupis u posti zasigurno neku nalepnicu sa čipom koji registruje kad prodjes i odbije ti sa kredita koji si pre toga uplatio.

Ali...

Ja nisam znao za to pa sam prolazio sve do istambula bez ičega. U suštini nema rampe već samo se popale neke sirene i nikom ništa voziš dalje. Isto je i na mostu. Meni je to bilo jako neprijatno pa sam se raspitao u hotelu kako da dodjem do te nalepnice i objasnise da mogu u posti da je uzmem uz priložen pasoš i saobraćajnu dozvolu. I tako i bi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

HGS kupi u PTT odmah iza granice.  Ima i na SHELL pumpama. Zavisi gde putuješ ali se plaća prepaid pa se na besplatnim rampama automatski naplaćuje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Mora ta HGS kartica. To je za autoput od granice do Istanbula, mostovi, od Izmira do Aydina..... .To što pričaš...mogu veliki problemi da se stvore.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Mora ta HGS kartica. To je za autoput od granice do Istanbula, mostovi, od Izmira do Aydina..... .To što pričaš...mogu veliki problemi da se stvore.  

Razumem. To je i razlog zašto sam jurio da nabavim tu karticu.
Poseta istambulu je bila spontana ideja krenuvsi sa Tasosa tako da se nismo raspitali blagovremeno o putarinama(sreca pa smo se setili da proverimo za vize). Snašao nas je izbor HGS i još jedna opcija na samoj naplatnoj rampi gde nema nikoga da ti asistira i pomogne oko toga. A svakako si tog momenta već zakasnio. Izbor je nekom logikom pao na HGS jer je druga opcija čini mi se za neke pretplatnike i kad prodjes rampu onda se desi šta se desi. Rekoh, obraticu malo bolje pažnju na sledećoj rampi ako je bude bilo, ali nema ništa i opet prolazak na blef i opet sirene. I tako par rampi do istnmbula.

Onda dan dva kasnije pri prelasku mosta, nije mi palo na pamet da i tu može da se desi ta rampa. Tamo sam se prevozio taksijem pa mi auto tj kartica nije trebala ranije sve do povratka.
A problem se javlja i u posti, nekako se objasniš da ti treba ta markica i onda ti poture obrazac pod nos da popuniš...ali na turskom! :) čak ni na ulici nisam uspeo naci sposobno čeljade da mi pomogne. I popizdevsi na takve zajebancije vratim se u hotel da mi tamo to popune pa ponovo nazad do poste.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
pre 29 minuta, debeljan je napisao:

Mora ta HGS kartica. To je za autoput od granice do Istanbula, mostovi, od Izmira do Aydina..... .To što pričaš...mogu veliki problemi da se stvore.  

Meni su Turci rekli da važi HGS i za autoput Istanbul-Ankara.

Mi ćemo za manje od mesec dana ići tuda, samo smo se odlučili za Istanbul - Mudurnu - Baypazar - Ankara.

 

Dobar put, a makar nije autoput.

 

Za HGS su nam rekli maksimalno 15eur po motoru za ceo krug: Edirne-Istanbul-Ankara-Goreme-Antalija-Kusadasi-Canakkale i izlaz ka Grčkoj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

put za istanbul uspesno obavljen protekli vikend,hgs ima da se kupi odmah iza granice na shell pumpi ili posle 25 km neposredno na prvoj putarini, i jos jedan korisnik za one koji budu isli u Istanbul,zaustavna traka koja je negde sira negde uza na ulazima u grad ili u gradu je zvanicno rezervisana za policiju i sl. ali se tolerise voznja motorom njome samo da se pomerite kad panduri naidju.A verujte guzve su takve da ju je neophodno koristiti. Autoputevi su pod kamerama za brzinu ali za nas nema opasnosti ,vozi slobodno nas ne registruju, Ovo su proverene informacije od prijatelja turskog bajkera.

DSC01889.JPG

DSC01892.JPG

DSC01930.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Stigli. Eto bas smo izabrali da dodjemo na jedan od najvecih turskih nacionalnih praznika. Tolika je guzva da mi je bilo dosloda se okrenem i vratim :) :) :) 

Ali kad skontas da sto si vise bezobrazan bolje ide opustis se i extra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Stigli. Eto bas smo izabrali da dodjemo na jedan od najvecih turskih nacionalnih praznika. Tolika je guzva da mi je bilo dosloda se okrenem i vratim    
Ali kad skontas da sto si vise bezobrazan bolje ide opustis se i extra.
takve su guzve svaki dan sem subotom i nedeljom,nadjite obezbedjen parking za motore jer se mnogo kradu.Prosle godine ukradeno 5 goldwingova i ni jedan nije nadjen.Za ostale nemam podatak.

brmmm,brmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja