Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc Suzuki GS 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Imam problem s GS-om 1992 godiste. Ukratko: Motor pali na kokavac, radi kao sat na leru. U toku voznje kad dodam gas da ubrzam, (bez obzira koja je brzina u pitanju) motor prsto zastane na nekoliko trenutaka i tek onda primi gas i ide kako treba. I tako svaki put. Sumnjao sam na karbove, ali su oni ocisceni i nastelovani. Kompresija odlicna 8 pa malo i preko (u oba cilindra). Jedino sto je ostalo jesu ventili, sumnjam da nisu oni problem jer ne znam kad je to zadnji put nastelovano i kako. Hvala unapred na komentarima i pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Imam problem s GS-om 1992 godiste. Ukratko: Motor pali na kokavac, radi kao sat na leru. U toku voznje kad dodam gas da ubrzam, (bez obzira koja je brzina u pitanju) motor prsto zastane na nekoliko trenutaka i tek onda primi gas i ide kako treba. I tako svaki put. Sumnjao sam na karbove, ali su oni ocisceni i nastelovani. Kompresija odlicna 8 pa malo i preko (u oba cilindra). Jedino sto je ostalo jesu ventili, sumnjam da nisu oni problem jer ne znam kad je to zadnji put nastelovano i kako. Hvala unapred na komentarima i pomoci!
Kompresija nije sjajna ako uzmemo da je 6 minimum da motor kako tako radi. Recimo da su oba cilindra jednako potrosena, kako bilo moje je misljenje da su karburatori u pitanju. Napolje i temeljno ciscenje. To je od slike koju mogu da stvorim u glavi po tvojoj prici.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Karbove sam temeljno ocistio, i nastelovao leptire za gas. I to je sad sve odlicno. Jedino sto me muci jeste desna svecica koja ja uvek zagaravena, dok je leva dobra. Koji je razlog da ona ne obgori kako treba? Jer ima visak gorivo u tom cilindru a manjak vazduha ili obratno? Definitivno smesa nije kako treba u desnom karbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Karbove sam temeljno ocistio, i nastelovao leptire za gas. I to je sad sve odlicno. Jedino sto me muci jeste desna svecica koja ja uvek zagaravena, dok je leva dobra. Koji je razlog da ona ne obgori kako treba? Jer ima visak gorivo u tom cilindru a manjak vazduha ili obratno? Definitivno smesa nije kako treba u desnom karbu.
Dali motor baca plavi cur iz auspuha???

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Nema da baca, ali u toku voznje oce da cuvne (onako cije se ka pafff).
Pucanje kad otpustis gas je drugo, ali je i dokaz za visak goriva.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ma prljav mu vazdusni filter, neka da izvadi pa proba bez njega.

moze i to, zapuseni filter za vazduh unistava masinu. Inace je negde oko 15€.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Karbove sam temeljno ocistio, i nastelovao leptire za gas. I to je sad sve odlicno. Jedino sto me muci jeste desna svecica koja ja uvek zagaravena, dok je leva dobra. Koji je razlog da ona ne obgori kako treba? Jer ima visak gorivo u tom cilindru a manjak vazduha ili obratno? Definitivno smesa nije kako treba u desnom karbu.
Јеси ли сигуран да си све то одрадио ОДЛИЧНО???

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja