Jump to content

Moto Zajednica

Kopaonik, Žabljak, Uvac, Divčibare - ideje, predlozi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Zdravo svima,

 

Pošto sledeće sedmice imam slobodno veći deo nedelje, planirao sam da te dane iskoristim za malu turu po okolini, pa mi trebaju ideje, smernice, šta obići, šta treba videti, probati, osetiti,...  Krećem solo, nosim kamp opremu i puno dobre volje.  :)

 

U utorak (29. 08.) ću iz BG-a otići u NS na redovan servis Hondice, pa ću od Novoga Sada doći u Kraljevo kod mojih da im nacepam drva. :)

Odatle bih u sredu rano izjutra krenuo put Kopaonika preko Jošaničke Banje.  

Vidim da postoji neki put koji ide od hotela dole do vrha Suvo rudište (prolazi kroz rudnik) - je li to iole pristojan makadam ili ipak da se ne usuđujem da idem njime do gore sa mojim NC-om?

Takođe, pominjani su neki vidikovci na Kopu?

 

Spustio bih se preko Novog sela do Raške, odatle u Pazar (uz eventualnu posetu Đurđevim Stupovima), pa na istok prema Sopoćanima, Pešterskoj visoravni i Crnoj Gori. Odatle preko Zatona i Mojkovca do Žabljaka, gde ću provesti noć ili dve pod šatorom, zavisi koliko zanimljiva bude bila okolina.

Što se tiče Durmitora, osim Žabljaka i Crnog jezera, šta još vredi obići? 

Svakako ću proći rutu do Plužina i Pivskog jezera.

 

Kad se smorim na Žabljaku, ideja je da krenem put Sjenice do Uvca, tamo se možda okupam, obiđem neki vidikovac (Molitvu sigurno) i krenem na sever preko Ivanjice, Arilja i Požege, pa na Divčibarima da provedem još jednu noć. Sledećeg dana bih se preko Kaone i Valjeva vratio za Beograd.

 

Cenio bih svaki predlog, ideju kako da što lepše i zanimljivije prođem ovo što sam zamislio.  Mogu i značajnije menjati rutu, bitno mi je samo da se točkovi kotrljaju i da sam negde u prirodi.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ako iz Pazara odeš u Sopoćane, moraš se ponovo vratiti u Pazar jer samo ENDURO može od Sopoćana preko Melaja i Delimeđa do PEŠTERA- Leskove ili Karajukića Bunara do Ugla na granicu CG i tu ti nije legalan prelaz. Pa, zbog tvoje ambiciozne rute preskoči Sopoćane, vidi Đurđeve Stupove, oni su na 4 km od Pazara pa pravac Sjenica uz "Pastrmac" do Duge POljane, tu omlati porciju jagnjetine. Nastavi pravo preko Sjenice do Zlatara , NVaroši i odatle kud te volja. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
21 hours ago, .milke. said:

 

Vidim da postoji neki put koji ide od hotela dole do vrha Suvo rudište (prolazi kroz rudnik) - je li to iole pristojan makadam ili ipak da se ne usuđujem da idem njime do gore sa mojim NC-om?

Takođe, pominjani su neki vidikovci na Kopu?

 

 

Put je pristojan, mozes polako sa tvojim motorom, mada sustinski nemas nista posebno da vidis. Ako hoces na Pancic, mozes zicarom, a vratis se lagano peske.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Na Žabljaku zanoćiš u kampu "Ivan Do". Jeftin a ima sjajan nov sanitarni čvor. Kod recepcije ostaviš motor, spojiš se malo na WiFi ako ti treba, pa kroz šumu i kraj Crnog Jezera otpešačiš do katuna Lokvice, koji se nalazi u sred durmitorskog amfiteatra. Priroda je fascinantna, ali i hladno pivo kod pastira koji ga gore izvlači konjima - čist kuriozitet.

20170819_132034.jpg

20170819_144408.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Hvala ljudi za info!  @Ceperko, nisam ni obratio pažnju da onde zapravo nema prelaza...  Ali video sam neku fotku da je asfaltiran put do sela Ugao (link), mada možda ne celom trasom.   Trebao sam da pazarim enduro...

Nemam neki ucrtani raspored tako da bih i na licu mesta odlučivao kuda da idem ako vidim da mi neki put ne odgovara, ali je bolje da pokupim od vas što više korisnih informacija.  :)

 

A u kakvom je stanju put između Sjenice i Prijepolja preko Miloševog dola i Hisardžika?

Tuda sam trčao prošle godine i jedan deo koji sam prošao je bio vrlo fin makadam, ali ne znam da li u nekom delu ima baš lošeg (rastresitog) tla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Put Sjenica Prijepolje ima baš loših deonica te ga ne možeš provozati tvojim motorom.

Promenio član Ceperko
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Takodje od Divčibara bih ti preporučio da ideš na Mionicu ili ako ćeš u Valjevo bolje na krčmar.. jer je preko kaone i podbukova put katastrofa.. Takodje od strane Požege idi preko tometnog polja na Divčibare umesto na Kosjerić, put takodje katastrofa.. Ako ćeš svraćati u Va, javi se, vičem pivo.. ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 1.9.2017. at 17:09, BanditVA je napisao:

Takodje od Divčibara bih ti preporučio da ideš na Mionicu ili ako ćeš u Valjevo bolje na krčmar.. jer je preko kaone i podbukova put katastrofa.. Takodje od strane Požege idi preko tometnog polja na Divčibare umesto na Kosjerić, put takodje katastrofa.. Ako ćeš svraćati u Va, javi se, vičem pivo.. ;) 

Tek sad vidim post, ali sam upravo tako uradio.  Jednom sam prošao preko Kosjerića i nikad više!  U stvari, posle toga sam još jednom, ali nikad više! :D

Danas sam putovao na Divčibare preko Požege i pošto sam ispravio jednu krivinu, rešio sam da ne idem dalje, uzeo sobu i do sutra odmaram. :)

Ali meni je put Divčibare - Mionica potpuno nezanimljiv, pun je saobraćaja i priroda je... prosečna.  Od Divčibara do Kaone je lep asfalt, duge i prilično pregledne krivine, borova šuma i proplanci... Ako ne bude mokro idem tuda, vredi se posle mučiti od Kaone do VA, a možda dobijem pivo pride  (mada se kosi s pravilom - nema alkohola pre podneva)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja