Jump to content

Moto Zajednica

F650ST: Sraf za ispustanje ulja

Recommended Posts

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
1 hour ago, abarth_maniac said:

 

Kolega, sto ce reci da ono sto sam ja napisao nije totalno krivo. ;)

diskutabilno .. ;)

moj je propust što nisam napisao da treba omekšati brtvu koja nije omekšana .. ;)

i moj drugi VELIKI propust je u tome što uvijek mislim da ako se netko uhvati posla da zna šta radi ... i tu se vrlo često zajebem .. :(

 

Bakrenu brtvu je dovoljno uzeti u prste i znati jel omekšana ili ne .. pa na osnovu toga i postupiti .. :takoje:

 

Ali za malo si me navukao da uđem u raspravu ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
51 minutes ago, stari roker said:

Imam recimo tridesetak velicina,a svaka ima sa sirim ili uzim obodom. Npr imam 12x16 i 12x18 , 14x18 i 14x20 itd...

12x16 -18 din

12x18 -26 din

14x18 -19 din

14x20 -28 din

16x20 -23 din

16x22 -27 din

To su trenutno cene nekih artikala. Razlika moze biti u dinar-dva,u zavisnosti od kursa Evra u datom trenutku. Inace,sva roba stize iz Austrije jer Reca nema svoj magacin u Srbiji.

 Jedna zanimljivost nevezano za temu- ako narucim npr 50 platni,ili srafova,ili seger osiguraca i desi se da u magacinu imaju 49 -posalju mi 49 komada. Kad dobiju na stanje novu kolicinu,spakuju mi npr jedan seger osigurac i posalju ga brzom postom iz Austrije. Napakuju ga u kutju velicine pola kutije za cipele,naguraju papirnate jastucice i u to spakuju jedan jedini delic. Naravno,brza posta na njihov teret uvek.

to bi bilo cca 0,20€ ?!?? (u prosjeku) .. jebote ... :staa2: .. pa to je džabe .. :care:

 

ja ih plaćam preko 1,5€ u rinfuzi .. a nešto kvalitetnije i na komad je preko 2€ ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Nesmeta ništa što je tanja  ako baš mora po meri ja ću da uradim i štopni i platnu i  bilo šta  od mašinske obrade.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, strasilo je napisao:

moj je propust što nisam napisao da treba omekšati brtvu koja nije omekšana .. ;)
 

 

Pa to sam ja napisao odmah, ali sam rekao da je polovna tvrda a za nove racunam da su omeksane jer ih ne kupujem u rinfuzi.

Pre 2 sati, strasilo je napisao:

Bakrenu brtvu je dovoljno uzeti u prste i znati jel omekšana ili ne .. pa na osnovu toga i postupiti .. :takoje:

Naravno. ;)

Ali posto sam ja jedan od onih koji ne zna sta radi, i u krivu sam, a ovde ima strucnijih ljudi, iskljucujem se iz rasprave.

:care:

Postavljacu teme sam odgovorio na pitanje, od mene dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

moj versys fabrički nema podlošku  ili mi je na prvom servisu izgubio majstor.Ništa ne curi.

Podlošku menja obična teflon traka za vodovod.Teflon se koristi i u auto industriji -uljno ,kiselo otporan,trajno otporam preko 300 stepeni.

Na mojoj lanciji počelo da flisuje ulje na šrafu .Šraf ima neku čudnu podlošku zavarenu za šraf.Preko nje nemože da se stavi druga jer ona nije ravna.Majstor mi kaže kupi drugi original šraf.Ja kažem majstoru stavi teflon traku i izvadim iz dzepa kinesku za vodovod.Traka odradila posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja