Jump to content

Moto Zajednica

Popunjavanje evropskog izvestaja posle saobr. nezgode

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Uskoro stize

Pozdrav, interesuje me da li moze da se popuni evropski izvestaj dan posle saobracajne nezgode (on se slaze da je kriv za nezgodu)? To bih radio da bi uzeo novac od osiguranja ako on nema, ili je kasno za to

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Uskoro stize

Ako se on slaze da je kriv,nema povredjenih i ako je steta manja od 500 evra onda moze.Izvestaj se nosi u vozilo koji je pocinilo stetu(u ovom slucaju njegovo).

Zar ne treba da odnesem u osiguranje?

Inace sve je kako ste napisali, meni je branik pukao i on sa farbanjem i jos nekim sitnicama iznosi oko 200€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Možda c e biti problem ako nemaš fotke sa lica mesta, ja sam imao slučaj u cg gde mi je udaren parkiran motor, na predlog policije popunjen je izveštaj, ali nije bilo njenog vozila jer ga je sklonila sa lica mesta i vratila se peške.

 

Naravno da je njeno osiguranje izbeglo obavezu jer dotična gdja nije ni posle više upucenih poziva nije našla za shodno da skoči iz BD u PG časom 60km da gospoda agenti slikaju oštecenje na njenom vozilu uzmu od nje pare i nadoknade meni štetu. :lud: 

Odšteni zahtev je odbačen zbog nemogucnosti pribavljanja materijalnih dokaza.

 

Savet ti je, detaljno slikaj vozilo koje je skrivilo udes, da se detaljno vide oštecenja i registarske oznake. 

 

Ništa te ne košta da probaš, možda ti se posreci  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Odete zajedno sa oba vozila u njegovo osiguranje objasnite kako je bilo izadje njihov vestak i namestite vozila u polozaj udesa on slika i to je to.

Tako sam ja tri puta do sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam otisao u svoje osiguranje, covek se nije pojavio na fotografisanju vozila. Sa lica mesta nije bilo fotki jer je bila ogromna guzva. Posle par pokusaja nisu hteli da mi prihvate zahtev jer nisu imali fotke drugog vozila. I onda magicna rec: Advokat! Zatrazio sam sastanak sa sefom uz prisustvo svog advokata. Sutradan sam dobio poziv gde su me obavestili u koji servis mogu da odem ili da dobijem 80% procenjenog iznosa na racun u roku od 2 nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Uskoro stize

Odete zajedno sa oba vozila u njegovo osiguranje objasnite kako je bilo izadje njihov vestak i namestite vozila u polozaj udesa on slika i to je to.

Tako sam ja tri puta do sada

Sutra cu zvati ljude i videti, hvala na pomoci.

Inace, uvek zovite policiju ako niste krivi. Od dogovora nema nista, ja mu danas kazem koliki ce biti troskovi, a on mi trazi da idem kod njegovog majstora za kojeg kaze da je odlican(ne zelim tog majstora ni da vidim jer hocu da uradim kod ljudi kojima verujem i znam kako rade).

I naravno nisam pristao jer ne zelim da radim kod bilo koga, bolje jednom skupo platiti dobrog majstora nego los da mi uradi pa onaj dobar da ispravlja greske.

Jedva popunismo evropski, ne zna sta je to. Uzas.

Hvala svima na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja