Jump to content

Moto Zajednica

Od Tirane do nirvane

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Ko zna zašto je ovaj natpis kod mosta na mađarskom jeziku, neka ćuti (da nam ne kvari "fabulu"), jer priča o tome sledi u nastavku.... 

 

IMG_7948.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Vi se bas provodite,svaka cast. Taman imam domaci zadatak kad se vratim u grcku. Pozdrav iz srbije

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Danas auto putem do Skale (u visini severa Evie) na plažu, zatim starim putem Lamia - Larisa (super!), spustili se na more opet i do Soluna. Smestili se u centar grada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Slobodan, jedini moto vulkanizer u Nišu, čiji sam broj 063/8-777-039 našao na netu, odmah pristaje da dođe do mene, na auto put 50 KM od Niša, ali na sreću za tim nije bilo potrebe.

 

On me sačekuje u centru grada, sa drugarom Milanom, obojica voze motore, otvaraju radnju, koja se nalazi kod sportskog centar Čair, i to u 8 uveče. Skida točak, vulkanizira gumu. U međuvremenu se u radnji kuva vrhunski espreso, uz priču i zezanje.

 

IMG_8238.jpg

 

IMG_8249.jpg

 

IMG_8263.jpg

 

Momci RESPECT!!!  :care:  :care:  :care:

 

Puno vam hvala!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

I da zahvalim svom starom spasitelju, inače pravom vitezu Chichi, koji je, čim je saznao za peh, nazvao i pitao:

 

Hoćeš da uzmem prikolicu od drugara i da dođem po tebe?

 

:care:  :care:  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

E jbg.. mada, optimisti bi i ovo nazvali avanturom.

Sto te ne ubije... :)

 

ps. kako se pokazao taj sprej?

 

Sprej, običan Motulov, se pokazao iznad svih očekivanja: Brzo i lako je napumpao gumu. Jedino što su bile dve velike rupe, pa je sprej počeo da izbija na tom mestu kad je malo nabio pritisak. Dok se jedna rupa pritiskala prstom, druga se čepovala. Posle čepovanja, "ispustio" sam ostatak iz spreja. Dakle - sprej je odličan: Sa 140 Kg pozadi (suvozač i stvari), vozio sam oko "stotke", preko 50 Km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Fino si to sredio, ako dobro razumem, jednu rupu si cepocao a drugu je sprej zacepio? Odakle 2 rupe? Mislim da bi mnogima bilo korisno da cuju iskustva kako se motor ponasao prilikom pucanja gume na autoputu pod takvim opterecenjem i brzinom?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Fino si to sredio, ako dobro razumem, jednu rupu si cepocao a drugu je sprej zacepio? Odakle 2 rupe? Mislim da bi mnogima bilo korisno da cuju iskustva kako se motor ponasao prilikom pucanja gume na autoputu pod takvim opterecenjem i brzinom?

 

Sprej je izlazio na dve rupe, jedna pored druge. Jednu Boxi drži prstom, dok drugu čepujem. Posle čepujem i drugu i dopunim sprej.Kada sam ispraznio sprej, zavrteo sam zadnji točak na podignutom štenderu, u 5-oj brzini, na 200 Km/h, da bi se bolje "razlio". Vulkanizer je lako, vodom isprao sprej sa gume, jer smo brzo stigli do njega.

 
Guma je ispustila na 170 Km/h na autoputu, veoma brzo. Osetio sam da "žvaće" pozadi, i bilo mi jasno o čemu je reč. Brzo sam počeo da kočim, ali zadnji deo je počeo sve više da "ljulja" posle kočenja. Prešao sam u zaustavnu traku, "raskavčio", i nastavio malo lakše da kočim, samo zadnjom. Kad sam stao, guma je bila skroz bez vazduha. Vrlo neprijatno!
 
Sa takvom gumom nisam smeo do kuće, a zbog dve velike rupe, plašio sam se da je dopunim vazduhom, iako sam imao kapsule sa komprimovanim CO2 iz Louisa. Vulkanizer je rekao da su rupe baš velike i zalepio iznutra veliko parče, otprilike 4x10 Cm. 

 

Naravoučenije: ne bih se makao bez:

 

1. spreja;

2. kompleta za krpljenje guma iz Louisa.

 

Bez toga ne kretati, ni po gradu.

 

A odakle rupe, ne razumem, ni za jednu, a ne za dve: Bili smo već nekoliko desetina Km na auto putu, koji je delovao idealno čsit, bez kamenja, šljake, bilo čega....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Opasna situacija, dobro je da je se sve zavrsilo bez posledica. Pozdrav za tebe i Boxi iz kisovite Belgije....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Dibro si ga smirio, jako neprijatna situacija. Svakako ce tvoje iskustvo podeljeno sa ostalima znaciti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

I u subotu uveče, u ponoć, Violeta nas je, Bogu hvala, bezbedno dovezla kući.

 

4500 Kilometara, veći deo regiona, bez ijednog problema. Probušenu gumu ne računam u probleme, to ide u rok službe.

 

Prljava, štrokava.....

 

Raskačismo čitavu "čergu" sa nje, to je potrajalo....

 

Kada smo sutra sve raspakovali i počeli da peremo stvari, čudili smo kako je sve to stalo na nju....

 

A od poslednje kontrole, 1500 Km ranije, nije bilo potrebe za dolivanjem ulja.

 

Potrošnja joj se kretala, na otvorenom, pod punim gasom, oko 7 L/100 Km pri 140, oko 7,5 pri oko 160 na sat. I više, na većim brzinama. Oko 7-7+ sa težom rukom na gasu po krivinama....

 

IMG_20160529_105427.jpg

 

Ne treba posebno da napominjem, Violeta i ja smo narednog dana otišli na zasluženi banjski tretman: temeljno puškiranje (7 žetona), kupanje lanca u petroleju, podmazivanje, itd.... Sinula je!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja