Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Ljudi ,na sta da obratim paznju prilikom kupovine polovnog KLE-a konkretno mislim na mehaniku.Koliko uopste prelaze ti motori do generalne.Koliko da se baziram na kilometrazu koja stoji na cajgeru i da li je to toliko bitno ako je motor mehanicki ispravan i npr lepo izgleda. Svaki savet i sugestija su dobro dosli .Pojurio bi nesto do mozda 1600-1700 evra i da li za te novce mogu da uzmem iole nesto da valja.

Unapred hvala

Po mom iskustvu a na sta ja nisam obratio paznju je magnet paljenja.Po novcu koji planiras da odvojis bice kriticnih godina da ima stari tip magneta koji hoce da se odlepi pa napravi stetu do polovine cene motora.Naime trazi neki sa novim tipom magneta(sa metalnom oplatom)sto je trajno resenje.Da pali na prvu bez krljanja u masini sto hoce frajlauf da uzrokuje ostalo klasika gume,lanac,lancanici,diskovi a oko dima,ulja i zvuka najbolje neki majstor da te posavetuje.Ovo sa magnetom im je boljka..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: Yamaha XT500

Da li neko nesto zna o ovom primerku:

http://www.polovniautomobili.com/motori/8635576/kawasaki-kle-500

nesto mi sumnjivo da se nije odmah prodao, buduci da je ispod hiljadarke, to je za kle ipak retkost cena...a da "potegnem" iz Aleksinca tako napamet,,,..

Bilo kakav savet, misljenje dobrodosao, ili ako ima nekog kog ne mrzi u blizini da pogleda uzivo, to bi bilo extra. 

• Advanced Member, 1396 postova
  • Motocikl: KLE 500

Poklanjam limove koji fiksiraju žmigavac za plastike. Ja sam ih dobio od Marphi-ja tako da samo prosleđujem. Ispostavilo se da ne odgovaraju KLE-ovima zadnje generacije (ovi limovi su veći nego što treba).

cg5WHpA.jpg

Poklanjam prednje kočione pločice Lucas TRW. Pločice su vožene ali mogu još da posluže, da se premosti koja hiljada km. Ja sam ih skinuo iz prostog razloga što me ekstremno nerviralo njihovo škripanje. A nisu ni kočile baš nešto posebno dobro... Možda negde imam i zadnje, potražiću ako kome trebaju.

mdGfmYX.jpg

• U prolazu, 2 postova

Pozdrav ljudi!

Treba mi hitno poluga za prednju kocnicu za kle 500 2006 god. Juce sam je sjebao a tek u ponedeljak stize novi deo. Zvao sam sve moguce radnje i otpade i niko nema. Da li neko ima bilo kakvu, makar i okrnjenu posto veceras idem na put pa mi treba bas hitno? Ako neko ima da proda ili pozajmi na dva dana.

Hvala unapred! :)

• Svrati ponekad, 154 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pozdrav ljudi!

Treba mi hitno poluga za prednju kocnicu za kle 500 2006 god. Juce sam je sjebao a tek u ponedeljak stize novi deo. Zvao sam sve moguce radnje i otpade i niko nema. Da li neko ima bilo kakvu, makar i okrnjenu posto veceras idem na put pa mi treba bas hitno? Ako neko ima da proda ili pozajmi na dva dana.

Hvala unapred! :)

Ako odgovara kawa kle 500 92 imam ja da ti poklonim pozajmim samo ne prodam. Ugrinovci-Zemun-Bgd.

• čeka dobru titulu, 1155 postova
  • Motocikl: KLE 500, VF 750 SABRE

Ne pitajte me šta i kako, blam me da priznam :grr: , uglavnom - izgubio sam sajlu brzinomera, samo sajlu, bužir ostao. Hteo bih da kod Bobana napravim novu ali nemam uzorak, LM, molim nekog kolegu da premeri sve relevantne mere (dužina, presek) da bih naručio.

@Gliga: ti si najsvežiji u naručivanju, valjda nisi bacio staru, pomagaj.

• U prolazu, 50 postova

Ima li kod nas da se kupe one rolnice za reparaciju frajlaufa,poceo po nekada kada je hladan da preskace

Prvo proveri akumulator (OBAVEZNO), i ja sam mislio da imam isti problem,,ali bilo je do akumulatora.meni je dopunjavanje rešilo problem,,

Simptomi su bili da hladan preskoči po nekad,,,cca u nekih 30% verglanja. Obično dopunjavanje je rešilo problem,,,,za naredna 2 meseca ,,pa je ipak morao nov akumulator.Da ne krećeš u skuplju i komplikovaniju varijantu bez da si 100% siguran

• U prolazu, 18 postova
  • Motocikl: Kawasaki kle 500

Ne pitajte me šta i kako, blam me da priznam :grr: , uglavnom - izgubio sam sajlu brzinomera, samo sajlu, bužir ostao. Hteo bih da kod Bobana napravim novu ali nemam uzorak, LM, molim nekog kolegu da premeri sve relevantne mere (dužina, presek) da bih naručio.

http://www.motobikeshop.rs/product/sajla-km-sata-kawasaki-kle-500(91-07)-vicma_VC220SP.aspx

• Podržavam 1

Niste je zavrnuli kada sam bio pa ispala tokom vožnje? :(

Ja sutra idem po moju novonapravljenu sajlu pa mogu izmeriti staru. Ali, treba imati u vidu da je i ta stara već bila duža nego fabrička a ja se ne sećam za koliko sam produžio... Čini mi se da je ovo sa linka koji je ralekle postavio dobra kupovina. I sebi bih rado kupio gotovu sajlu da sam znao da ih ima za male pare. Pravljenje će skuplje doći...

• Svrati ponekad, 190 postova
  • Motocikl: versys 650

Hvala na savetu za akumulator,pokusacu prvo to. U svakom slucaju nije na odmet da ga dopunim malo.A ako na kraju ipak bude da se mora reparira ima li kod nas onih rolnica za frajlauf ili mora preko interneta iz inostranstva?

Da li je vec neko narucivao preko ebay delove?

• Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Направио данас поподне круг до Смедеревске тврђаве. Дуго ме копка да је обиђем. Пењао сам се на бедеме Малог града, направио неколико фотографија мобом и уживао. Величанствена грађевина. 

post-33357-0-58449400-1473018528.jpg

Ja cu ovih dana porucivati set semeringa i ostalih gumenih delova za zadnju kocionu celjust (wemoto.com) Zadnja kocnica koristi neke specificne semeringe koji se bas i ne mogu naci u prodaji... Ako je jos neko zainteresovan za ovo, ili nesto drugo od tih sitnih delova, neka se javi pa da podelimo postarinu.

• Podržavam 1

• bu!, 609 postova
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Neko je imao saobracajku u Pancevu kod Petrohemije,rekao bih da je u pitanju noviji,plavi KLE,bio sam u prolazu sa zenom i klincem pa nisam mogao da stanem...Zna neko nesto o tome?Koliko sam video vozac je setao oko motora koji je izleteo van puta u travu,vozac je nizi,oko 50ak god,prosed..

• Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Ја сам кренуо из Омољице око18.30.У центру села  је био паркиран плави КЛЕ 2005-2007. годиште. Има и рађене бочне носаче кофера. Често га виђам код прве кафане  из прваца ПА. Некидан предвече  код рафинерије поред мене је прошао  плави КЛЕ са возачем око 50+ година. Возач је на себи имао радно одјело.

• Ministry Of Silly Walks, 1968 postova
  • Motocikl: XRV 750

Potrebna pomoć za nabavku dela za KLE:

Moj brat je od skoro u posedu jednog KLE-a i potreban mu je ublaživač udara koji se nalazi u zadnjem točku, između lančanika i zadnjeg točka. 

Deo koji je trenutno u točku nije za reparaciju, niti za nekakvo akcijašenje, jednostavno, raspada se i kruni, pa je potrebna zamena.

Biću zahvalan za informaciju o mogućnosti nabavke, ili ako neko ima na prodaju neka javi na pp, ili ovde.

Hvala unapred.

Pozdrav

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja