Jump to content

Moto Zajednica

Ostale umetničke fotografije (vaše, a ne tuđe)

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Umetnost nije matematika!

Nije, ali bez matematike ne mozes docarati nista osim lijep suncan dan. Za ostalo ti treba malo i mozak.

 

 

 

...da malo naglasiš akciju, popuniš sjene, i sinhronizuješ ga na npr 1/2000, to ćeš svakako moći (vodi računa da je domet blica kada koristiš HSS mod opasno smanjen)...

Upravo to mi i treba ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Stvarno ima nekih bas bas dobrih, svaka cast!

 

btw Jel samo fotografije dolaze u obzir ili radovi uopste ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

klopica... ;)

 

khm ... umetnička fotografija ... a ne kifla bre

 

Ti sine samo zanovetas nesto ko neka baba  :-* Manje kenjaj vise slikaj... ;D

 

PS Busman senka uglavnom kod hrane postoji i to ispred hrane ka posmatracu;0 jbg...

Najmanji je problem uraditi je bez senke. Videcu bas dal imam neku da turim;) Jel ti se ne svidja sa senkom? Stavio sam je zbog trodimenzionalnosti dodatne, da ne bude isprano. Iskreno receno radio sam sa jednim reflektorom i belim panelom od stiropora sa leve strane....Dajte kritike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

klopica... ;)

 

khm ... umetnička fotografija ... a ne kifla bre

 

Ti sine samo zanovetas nesto ko neka baba  :-* Manje kenjaj vise slikaj... ;D

 

da nebi offovali dalje, ovo moje je bila kritika koju si i tražio. poštujem ja svačiji ukus koliko i postovanje na TEMU. dakle nije svaka fotografija umetnička samo ako si je fotkao sa reflektorom i malo boljim aparatom. fotografiju čini mnogo više od tehničke izvedbe. fotografiju čini ono iza boje, fokusa, rasporeda svetla ... ono što je fotograf zamislio i preneo posmatraču fotografijom. to je osnovna razlika izmedju umetničke fotografije i fotografije. ovo je tema gde postavljamo umetničke fotografije.

 

a ja fotografišem sasvim dovoljno, samo ne postavljam na moto forum svaki mogući kadar koji snimim. meni prihvatanje od strane "gomile" nije uopšte potrebno. pravi umetnik kao i pravi bajker stvara prvenstveno zbog sebe (ili novca :D ) ... a ne zbog društvenog priznanja zar ne?

 

i fotograf fotografiše (snima) ... a slikar slika :P

 

e sad, pošto si ti meni savetovao da više slikam ja ću biti dobar i prihvatiću tvoj predlog, i spakovaću blok za crtanje na hondu i na pauzi u vožnji ću nešto da naslikam, a ti prihvati moj zaista dobronameran savet i snimi fotografiju koja će svojim savršenstvom ispuniti tvoj duh malo više od perfektnog exifa, probaj da preneseš neku poruku i onda to podeli sa nama ovde :)

 

eto i sad sam dodatno skapirao da sam otisao u offtopic  >:( , pa ako budeš osetio neku dodatnu potrebu da mi odgovoriš, mada stvarno nema razloga valjda, nisam hteo ništa loše ... predji na pp please :)

 

i još nešto ... citiraću jednog prokletnika : "nije više zabavno kada se spadne na psovanje"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Endurac, dobar ti sendvich ali brate polomice neko zube na ovaj potpis, mis`im stvarno  ::)

 

xaxxa, e matori, nije zbog toga sto sam toliki egocentrik nego je krenuo sendvic  na stock pa samo zgog toga da me ne bi izbacili iz programa, jer umeju to da urade ako posumnjaju da uzimas tudje slike. E sad dok ja njima objasnim cija je. Zato sam i maksimalno posvetleo potpis, jer Marcello inace koristim na svim stockkovima na kojima sad pokusavam da prodjem...ali je to vec druga tema..

 

Ali eto, cisto sam hteo da podelim sa vama da sam se bacio na umjetnicko aranziranje hrane i onda to slikam. Divan je osecaj, u propremi klope,aranziranju, osmisljavanju,  slikanju, obradi, svetlu,  .......  i na kraju sve pojedem... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Od sinoc...

 

Obozavam b/w...Odlican fokus na prstima na prvoj-lepa kompozicija!

Hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Samo da se malcice pohvalim, od danas sam i officially Stock fotograf:)) Naime prva fotografija je napokon nakon hiljada probanja, citanja, eksperimentisanja i pokusaja ispunjenja uslova koje Stock agencije namecu kao nazovimo recimo to  hi standardom fotografije pogodne za prodaju, uspeo da mi prva fotka bude prihvacena, i postavljena za prodaju dok ostale cekaju na potvrdu.

 

Polako kontam sta ide sta ne, malo je vise primenjena nego umetnicka fotografija u klasicnom smislu, ali kako se granice mesaju, nek bude kako ko zeli da nazove. u svakom slucaju je izazov. Treba naime sve parametre doterati do savrsenstva, nema zezanja, pocev od WBalansa, kompozicije, tehnike, fokusa do ko zna cega sto ovi gledaju.... Daklem prodjoh sito i reseto.....

 

Stock agencije inace ko ne zna prodaju kvalitetne fotografije preko neta, slicno kao tanjug npr slike, i od toga fotografi dobijaju solidan deo love. Kupci su uglavnom casopisi, novine, magazini, webmasteri , razne agencije i sl....

 

Inace je fotka ona maca sa Nokiom od pre par strana, malo doterana. Inace da ne mislite da su to teska peglanja, naprotiv , radi se o vrlo malim ili nikakvim intervencijama u F.Sopu. Ne dolaze u obzir over sharpning, over saturation, pa cak ni soft fokus uvek, o filterima da ne pricam. Ono sto bi neko nazvao vrhunskom umetnickom fotografijom, u stock agenciji moguce da ne bi vredelo ni centa. prosto, drugo je trziste u pitanju. I druga vrsta shvatanja fotografije. A opet slicno.

 

Veliko hvala svima na inspiracij, tek sad krecem da gruvam, ovim mojim profi drugarima fotografima koje ugusih, i mr Crnojmrlji especially na tehnickoj i umetnickoj podrsci i stotinama saveta i sugestija.

 

Aleluja.

 

(Jupiiii..xexexex)  ;D

 

PS SORRY sto sam vas udavio, ovo se samo jednom desava u zivotu da prva fotka bude prihvacena, posle vec ide lakse ....

 

 

 

post-100-12879000867244_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja