Jump to content

Moto Zajednica

Koso univerzalni satovi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Postovanje svima,

sada cu i ja kao uvoznik KOSO satova morati malo da se umesam.

 

Bugsy, veoma mi je zao ali nisam ni znao da "mi imamo konflikt".

Kao prvo hocu da mi kazes ko je tebi rekao da je greska do motora ?

To je jedna jako velika glupost ko god da ti je to rekao.

Problem moze da bude samo do pogresnog stelovanja KOSO-sata,

tj. do pogresno unesenih podataka kao sto su obim tocka, broj magneta itd.

 

Vidim da je "sin ludog oca" prilicno ostrascen, neobrazovan i neuk za ovu temu o kojoj je

prilicno puno pisao.

Kako si mogao da dodjes na ideju da napises ovako nesto !

"mrzim prepotentne neobaveštene prodavce tipa "prodaj i ako ne radi, kupac je kriv"

Poznajemo li se uopste ?  Na osnovu cega si mogao da ocenis da smo takvi ?

Licno iskustvo ili . . . ?

 

Jedini ko na ovaj problem gleda realno i ko pokusava da pomogne je "guja011".

 

U svakom pakovanju KOSO sata se nalaze i svi potrebni delovi za ugradnju sata,

magneti, senzor brzine, svi potrebni kablovi, UPUTSTVO (koje treba procitati i njega se drzati!), nosac km-sata, srafovi itd.

 

Bugsy, ako hoces da ti pomognem molim te da mi napises kako ti je nastelovan sat i sta je sve ugradjeno.

Kako si merio i uneo obim tocka,kako si podesio sat u vezi magneta . . . 

 

Mi smo prodali mnogo KOSO satova na nasem trzistu i do sada nismo imali ni jednu jedinu potvrdjenu reklamaciju na njih,

svaki put se ispostavilo da je stelovanje bilo pogresno.

Mi kao uvoznici zelimo da pomognemo i to ce biti i uradjeno.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

haj street triple, fino sto si navrnuo. vredi malo cesce zaviriti na forum ili pp , cenim da bi se tako resile mnoge nejasnoce

(ukoliko ti neko salje pp ovde) u vezi Kosoa i instalacije iako kako kazes pise sve u uputstvu.

 

Bugsy ce kod mene da svrati drugim poslom pa cemo pogledati problematiku.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

@street triple - Sada ću biti "malo" bezobrazan pa reći ovo, ali bilo je krajnje vreme da se neko od vas pojavi i zahvalan sam na tome. Nego stvarno bi cenio da mi neko pomogne oko rešavanja problema.

 

Ma sve je opušteno, bitno je da si sada tu i da mogu sa nekim da popričam o ovom problemu koji stvarno izluđuje.

 

Više ni ne pamtim ko mi je šta rekao znam samo da kada se unese tačan podatak da ne pokazuje dobro brzinu tj neće preko 100km/h da pokazuje već padne na nulu.

 

Čuo sam se sa svim mogućim majstorima, Joška, Spale, ovaj onaj, itd, i niko nije pomogao.

 

Ja na svoj motor još uvek nisam ugradio RX1N tako da ovde i dalje pričamo o KUMOVOM FZS1000 2004 na kome se nalazi RX2N model.

 

Evo ovako, kumov motor smo kupili sa tim satom, ništa nismo dobili osim knjižice koja objašnjava podešavanja. Koliko sam skapirao Joška je to povezao, a za njega na forumu pričaju da je genije za takve stvari. Čuo sam se sa njim i nije bio voljan da ponovo se zeza sa tim. Pošto sam je detaljno proučio (knjižicu sa upustvom) sve sam podesio kako treba ali i dalje kilometraža zeza.

 

Na motoru je postavljeno 6 magneta tako da je podešavanje sensor points-a iznosi 6p, a obim je 1884mm. Razmak između merača i magneta je manji od 8mm tako da ni to ne može biti problem, takođe merač je pozicioniran tačno iznad svakog magneta pa nije moguće da preskače neki ili da ima slab signal.

 

Što se tiče obima, merio sam na više načina. Prvo sam merio po predlogu iz upustva, povukao crtu na asfaltu i gumi, napravio pun krug, povukao drugu crtu i metrom izmerio pređeni put. Drugi način na koji sam merio je bio ovaj link. A treći način je ova jednačina C=d*Pi()=(((17*2,54)*10)+((120*0,7)*2))*Pi()=1884,327mm (d je prečnik naravno a C je obim). Iz jednačine se može zaključiti da se radi o gumi dimenzija 120/70-17 ali ajde i to da napišem.

 

Zanimljivo je kada sam kumu ukucao vrednost obima točka 1805mm da je pokazivao brzinu do 167km/h a testirana je sa navigacijom do 155km/h i pokazuje tačno u kilometar, ali neće preko tih 167km/h, a kada sam stavio ovih 1884 onda neće preko 100km/h ali nije testirano sa navigacijom da li pokazuje tačno.

 

Ni jednu reklamaciju niste imali ali sam čuo da se ljudi žale a imam i dva konkretna primera. Kum i jedan dečko sa novog beograda koji je montirao RX1N na svoj Z750 koga sada neću da imenujem bez njegove saglasnosti.

 

Meni će Spaletov kolega/drugar (ili šta već) montirati RX1N koji sam kupio za sebe za 50evra tako da ćemo videti kako će sve to kod mene ispasti.

 

Ja sam pre 10ak dana kupio RX1N, bila je subota, sam kraj radnog vremena (15h), ne znam ko je radio ali je samo forsirao priču ako se dobro podesi da mora da radi, takođe tu je bio rođak koji je bio malo bezobrazan i rekao da je glupo što nemate servis koji ih montira, ali sada mislim da je u pravu.

 

Takođe mi nije jasno kako dve nove kutije od istog proizvoda koji se razlikuje samo u boji pozadine obrtomera mogu da imaju različite delove. Jedna kutija (sa crnom pozadinom) je imala sve stavke, senzore za temperature, šrafove, magnete, nosač, itd, dok ova druga (sa belom pozadinom) nije imala ništa od toga a isto tek otpakovana.

 

Takođe sam napisao komentar na vašem sajtu i nije odobren jer ste mi odgovorili da njie osnovana primedba tj komentar a samo sam pitao da li još neko ima problema sa njim.

 

@guja011 - pa jedino da povedem i kuma kada budem dolazio pa da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

fino je što je bjb garaža otvoren forum pa se mogu čuti obe strane.

Bugsy, ne znam na kom prečniku ti stoje magneti ali probaj jednu stvar ukoliko to postoji u koso opcijama:

skini svaki drugi magnet i stavi na 3p.

moja 2 centa: ukoliko je hal senzor, 137 odnosno 140 i nešto herca ume da zaglupi senzor.

ne mora da bude slučaj ali probaj. ne škodi a mož da koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

U vezi ovog slucaja : "jedan dečko sa novog beograda koji je montirao RX1N na svoj Z750 koga sada neću da imenujem bez njegove saglasnosti."

 

Poznajem momka, bio je kod nas i kupio KOSO sat. Zvao je u par navrata i rekao da mu sat ne pokazuje brzinu . . .

Jedan dan je dosao u Novi Sad u radnju da ja probam da mu namestim sat. Problem nije bio u satu nego u tome da je

senzor kod tocka bio ostecen na taj nacin sto je mali sraf koji drzi senzor bio toliko jako stegnut da se on "urezao"

u senzor i ostetio ga. Ja sam mu na licu mesta spojio drugi senzor i sat je proradio.

Nakon nekog vremena je porucio nov senzor koji smo mu i poslali, sta je dalje bilo ne znam.

Nije mi se javljao pa zbog toga predpostavljam da je sve OK.

 

U vezi primedbe da mi ne montiramo km-satove.

Da je taj isti sat kupljen napr. u LOUIS-u, i njih bi isto pitao zasto nemaju servis za montazu ?

Pa ni u pekari ne trazis da ti iseku hleb i da namazu margarin na njega,

kao ni u mesari da ti ispeku meso malo rešije.

Mislim da je ta primedba tvog rodjaka malo bezveze.

 

Ja cu rado pomoci sve sto mogu, 

"ali bilo je krajnje vreme da se neko od vas pojavi",

ovo ne mogu da razumem.

Ja sam se pojavio cim sam cuo za problem, ja nemam niti vremena niti obavezu da trazim po forumima sta je ko napisao.

Ako si imao neki problem sa KOSO satom trebao si kontaktirati mene, nas, MOTOBOX.

A ne traziti pomoc na forumu, tu malo ko moze pomoci.

Pogotovo ne ljudi kao sto je "sin ludog oca", tekstovi kao njegovi i ljudi slicnih njemu su nista drugo nego destruktivni

i losi za resavanje problema.

 

Ako ti uputstvu pise da treba da izmeris obim, onda ga i izmeri (metrom i kredom).

A ne da trazis formule na netu za obim tocka !

Da je za to potrebna formula ta formula bi pisala i u uputstvu.

 

Ako nesto pises ovde moras biti malo iskreniji,

ovo si napisao danas:

Takođe sam napisao komentar na vašem sajtu i nije odobren jer ste mi odgovorili da njie osnovana primedba tj komentar

[glow=red,2,300]a samo sam pitao da li još neko ima problema sa njim[/glow].

Nisi samo pitao dali jos neko ima problema sa njim, nego si napisao tacno ovo:

"[glow=red,2,300]Koliko znam niko nije uspeo da namesti Koso instrument table da pokazuju tačnu brzinu a obrtaji imaju kašnjenje[/glow]."

 

Ne zamaraj se nepotrebnim i glupim komentarima nego probaj da resis problem, ja ti stojim na raspolaganju koliko god to mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

@guja011 - dobra ideja.

 

@street triple - To je isto ponavljao i dečko koji je radio tog dana, ali ja kada sam se čuo sa njim nije mu radilo.

 

Pa sumnjam da se louis vodi kao uvoznik tih delova a ovo poređenje sa hlebom i margarinom je više nego nepotrebno.

 

To što ne možeš da razumeš ne znači da sam ja mislio nešto loše već sam srećan što je tako ali ti to očigledno ne kapiraš tako.

 

Naravno da nemaš obavezu ali bi bilo korektno da pomogneš ljudima oko nečega za šta se kaže da će raditi samo ako se lepo podesi.

 

Pa kontaktirao sam MOTOBOX i samo sam dobio odgovor mora da radi ako ste dobro podesili, da sam dobio bilo kakav predlog npr kao što je guja011 dao ja sigurno ne bi' otvarao ovde temu.

 

Pa komentari sina ludog oca nisu ništa manje destruktivni nego ova konverzacija koju sada vodimo.

 

Pa šta sada ovo treba da znači? Ja sam napisao da sam merio i kredom, da sam merio na onom sajtu i da sam merio formulom. Znači tri načina merenja i opet mi kažeš da treba da izmerim kredom a ne formulom? Znači kreda i metar su bolji od matematike?

 

Pa očigledno da sam postavio daleko direktnije pitanje i nisam bio suptilan kao što sam napisao u prethodnom postu ali kakve to veze ima? Direktno pitanje za direktne odgovore.

 

A tvoji komentari su baš na mestu, uzmi kredu i metar i ne veruj matematici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

i opet vidim da nisi uzeo i detaljno pregledao uputstvo,

u njemu i pise da treba probati razne kombinacije sa magnetima.

ako je tvoj kocioni disk zavrnut sa pet srafova, znaci da imas samo dve opcije:

ili jedan magnet, ili svih pet magneta.

ako ti je kocioni disk zavrnut sa sest srafova imas vise opcija:

jedan magnet, dva magneta (nasuprot jedan drugom),

tri magneta ili svih sest magneta.

na zalost u ovom slucaju ne mozes verovati matematici.

kreda i metar su mama.

tebi se na motoru ne okrece matematika napred nego tocak, njega treba da izmeris.

nisu sve gume dimenzije napr. 120/70-17 istog obima.

zavisi i od toga na kakvu felnu se stavlja, zavisi cak i od proizvodjaca (razlike budu i par dobrih milimetara).

ti treba da izmeris tu tvoju gumu na tom tvom motoru i da tu dobijenu cifru uneses u km-sat.

ukapirao sam ja tebe dobro sta si ti mislio, ja se zezam na meni malo svojstven nacin.

ja i pisem ovde da bih tebi pomogao da namestis kumov sat, jer kako vidim sve se ovo dogadja

sa km-satom na kumovom motoru a ne na tvom.

i opet cu ti napisati ovo:

ne zamaraj se nepotrebnim i suvisnim komentarima nego probaj da resis problem, ja ti stojim na raspolaganju koliko god to mogu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Sada koristiš gujinu ideju...

 

Kreda+metar su pokazali isto što i onaj sajt a nekim čudom isto što i matematika, čudno zar ne, x files?

 

Ako nisu iste sve gume čemu onda standardizacija, dimenzije, kako na svaku felnu odgovara guma od svakog proizvođača, itd?

 

Ovo sa različitim brojem magneta ću probati čim budem imao priliku.

 

Tih dobrih par milimetara kako ih ti nazivaš mi ne znače ništa, to može da utiče samo na tačnost pokazivanja brzine da umesto 55km/h on pokazuje malo manje ili malo više, a ne da li će satu da bude maximalna brzina do koje će da pokazuje 100km/h ili 167km/h ili čak nešto treće!

 

Ajde bre zezaćemo se kasnije daj ovo da rešimo. Tačno je da kroz celu temu je u pitanju sat na kumovom motoru, ali meni taj motor nije ispred nosa pa da mogu da testiram, ipak nas deli dosta kilometara.

 

Pokušavam da rešim problem ali ubeđivanje da matematika greši mi je totalno nelogično, plus pri merenju kredom i metrom nikada ne možeš biti precizan kao sa matematikom jer postoji krivudanje pri kretanju, ne možeš nikada tačno znati gde se tačno napunio pun krug jer oko nije toliko precizno, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ajd batalite priču o obimu točka to je najmanje važno. doći će na red kada se postigne čitanje pri velikoj brzini.

ukoliko se info sa senzora napravi pouzdanom, stavi ti  obime koje hoćeš (u razumnoj granici) pa nek ti pokaže i 200kmh

al nek drži.

cenim da je šest magneta za veliku brzinu nepovoljno, nije tu stvar do koso-a već do senzora koji NIJE kriv, jednostavno mu treba vremena da

"obori". ovo tvrdim ako senzor ima 3 žice.

ovo se može lako dokazati povezivanjem kosovog ulaza za senor na puls generator ali cenim da toga nema ni kod prodavca a ni kod većine korisnika, pa je onda metoda smanjivanja broja magneta najjednostavnija.

vredi valjda 1 pivo, ha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

@guja011 - to lave, ti si izgleda neki genije, neko ko konačno razume moje glupavo objašnjenje i daje razumne predloge za rešenje istog

 

Pazi, pokazao je do 192 sa obimom od 1884mm što do sada nikada nije hteo. Ali zna u nekim trenutcima da sa recimo 180 skoči na 192 ili da sa 192 padne na 180 a krećem se ne promenjenom brzinom dok navigacija pokazuje 188km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

hm, to mi lici da je i sa 3 magneta na granici.

opet kazem, senzor je u pitanju i problem sto su svi magneti istog pola.

znaci imas naprimer da je N pol magneta u pitanju:

n pol pa pauza pa n pol pa pauza.. znaci u prostoru izmedju dva n pola, senzor mora da se vrati u normalu.

njemu treba neko vreme za to i dok ga ima dovoljno, nema problema.

s druge strane kada bi ti svaki drugi magnet bio kontra pol, znaci n-s-n-s.. kontrapol bi ga dobrano vracao.

(sto nije slucaj, jel)

to sto prikazivanje zeza oko 190 je znak da je tu blizu granice.

kada bi stavio 2 magneta i setovao na 2p podigao bi granicu dobrog citanja.

(opet, napamet, al cenim da koso podrzava 2p jer je vec receno)

 

uzgred, placeno ti je ono juce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

hm, to mi lici da je i sa 3 magneta na granici.

opet kazem, senzor je u pitanju i problem sto su svi magneti istog pola.

znaci imas naprimer da je N pol magneta u pitanju:

n pol pa pauza pa n pol pa pauza.. znaci u prostoru izmedju dva n pola, senzor mora da se vrati u normalu.

njemu treba neko vreme za to i dok ga ima dovoljno, nema problema.

s druge strane kada bi ti svaki drugi magnet bio kontra pol, znaci n-s-n-s.. kontrapol bi ga dobrano vracao.

(sto nije slucaj, jel)

to sto prikazivanje zeza oko 190 je znak da je tu blizu granice.

kada bi stavio 2 magneta i setovao na 2p podigao bi granicu dobrog citanja.

(opet, napamet, al cenim da koso podrzava 2p jer je vec receno)

 

uzgred, placeno ti je ono juce.

 

Prvom prilikom testiram, ali svaka čast na idejama. Mada ovo sa 192 je sa 6 komada.

 

Super, još samo da vidimo ažurnost tj reakciju na plaćanje.

 

Pitanje za prodavca - postoji li Koso tacho koji podatak o brzini uzima sa elektronike motora, a ne sa dodatnih senzora?

 

Imaju detaljni PDF fajlovi o svakom proizvodu na sajtu KOSOa pa tamo treba pogledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Kod kuma nisam stigao još uvek da testiram sat ali kod mene nas namestio sat ali sada ja imam drugačije probleme. Obrtaji ne rade kao i pokazivač goriva... A zbog brzine za malo da poginem tako da mi se više sviđa kada samo ta stavka ne radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

FZS600 2000 RX1N

Kod mene još uvek nisu namešteni obrtaji, pokazivač goriva, pozicija, duga svetla, i manje više to je to... Za sada radi samo neutral pokazivač, brzina, migavci i mislim da je to to...

Sutra se nastavlja nameštanje pa ću videti šta će dalje biti.

 

FZS1000 2004 RX2N

Što se tiče kumovog motora kod njega ni posle postavljanja 3 magneta neće da funkcioniše brzina, sada je opet počeo da brljavi na 167km/h dok moj bez problema ide do 230 a čak sam namestio sa 3 magneta da ima samo jedan senzor point što znači da pokazuje 3 puta veću brzinu od one kojom se motor kreće i bez problema je išao do celih 360km/h!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Evo ovako. Što se tiče mog motora FZS600 2000 i Koso RX1N koji je montiran na njega, sve radi savršeno (pu pu, da ne ureknem). Jedino nije čovek povezao senzore za temperaturu jer bi trebalo bušiti creva i sl pa se nisam hteo zezati sa tim ali ostali su kablovi tako da ako nekada poželim i to da uradim siguran sam da neće biti problem i da će raditi.

 

Mislim da mi ne bi mnoge stvari funkcionisale da čovek koji je to radio nije bio maksimalno korektan i uporan da uradi ono za šta je uzeo pare i obećao da će uraditi. Čak šta više nisam ja njega morao da jurim kada da dođem (jer nije sve postigao istog dana) već je on mene svako jutro zvao i pitao kada ću doći da to završimo. Da ga ne bi reklamirao jer to sigurno nije prema pravilima foruma (nisam ih pročitao) ako bilo ko poželi da stavi ovaj super sat na svoj motor onda neka se slobodno javi!

 

Što se tiče kumovog FZS1000 2004 i RX2N koji je na njemu problemi su ostali pa će ići kod istog "majstora" (čovek stvarno zaslužuje taj naziv jer odradi posao uredno i kvalitetno) da vidimo da li on bez šeme dotičnog sata može da pronađe problem.

 

Toliko za sada!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Da napomenem kod mene obrtaji deluju savršeno precizni za razliku od sata na kumovom motoru, takođe i brzina, pokazuje lepo količinu goriva, lampicu za ulje, migavce, duga svetla (nema indikator za poziciju ili kratka svetla), sva četiri migavca, neutral i to mu valjda dođe to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ali to je za moj motor, kumov i dalje brljavi.

Znači dokazano je da nije u pitanju to što ne znamo da namestimo, već da je problem ili u satu ili u majstoru koji je povezao taj sat, u ovom slučaju to je najverovatnije Joška ali ne mogu da tvrdim.

Sada pošto za njega govore da je genije što se tiče elktronike rekao bi' da to nije problem već u satu ali polako, otkrićemo i to valjda pre kraja sezone!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Joška je majstor samo takav. Nemoj da bi slučajno posumnjao u njega i njegove kvalitete.... Više puta dokazan profesionalac u svom poslu. Tvojoj sumnji u njega zaista nema mesta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Joška je majstor samo takav. Nemoj da bi slučajno posumnjao u njega i njegove kvalitete.... Više puta dokazan profesionalac u svom poslu. Tvojoj sumnji u njega zaista nema mesta...

 

Pa zato sam napisao da najverovatnije nije do majstora već do sata!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Moj se bio ugasio par puta i upalio iz čista mira kao da je izgubio par puta kontakt negde ali sada ponovo sve radi. To se desilo posle vožnje na jednom točku mada ne vidim logiku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja