Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

post-38779-0-53864100-1479491680.gifUf,jeste,sve me neka jeza podilazi,poslao sam onu slavinu u NS(ovde ubaciti muziku iz nekog trilera).Ako mislite da ce da im stigne pre Uskrsa posaljite SMS sa textom DA SL_REZ na 042 666 ili ako mislite da nece kucajte NE SL_REZ.Najverovatnie ce da ode za Teheran...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Teheran?!?!?! OMG...sto bas Teheran, nece valjda u Teheran...strasno, ako ode u...ma nece valjda...samo ne u teheran!!

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Neverovatno al istinito,stigla mi slavina koju sam narucio a i njima je stigla ona sto sam reklamirao.Jeeee,ura za kurirske sluzbe:)))))

No,hmmm kako ovo da kazem, opet sam se ispalio ovaj karburator ne moze na vakum slavinu jer nema prokleti izlaz za taj vakumpost-38779-0-75374200-1479844379.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nije problem karburator, već moraš dobiti vakuum na pipicu .. ;)  .. a vakuum ne mora dolaziti sa karburatora .... ;) 

 

i opet ... znam da biti to želio napraviti sam i zajebavat se s tim danima ... ali jedan majstor koji zna šta radi to riješi u sat vremena ...  ;)

 

ali evo smjernice .. ;) 

 

vakuum možeš dobiti sa prirubnice karburatora .... ili one između karburatora i cilindra .. a u nekim slučajevima prođe i sa one između karburatora i airboxa .. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čuj, ako staviš crevce na pipicu od slavine i provuces ga gore sa dovoljnom dužinom, onda možeš manuelno sam da povučeš vakum po potrebi. Onda bi morao da koordiniras, ruke(gas, kvačilo, kocnice), noge(menjac i kocnice) i usta za dotok benzina :D

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Savane mislis da si me preduhitrio ali nisi,to sam juce vec radio,verovao ili ne:)Tako sam uspeo da upalim motor i da ga odrzavam da radi :)

Strasilo,kakav majstor,kako da ga oteram do njega,nesto mi se ne gura a ima i uzbrdo da se ide.A kladio bi se da ni nema slavinu za 2t motor.

Nego daj reci kako da povezem to.Ta prirubnica,to mislis na onu gumetinu sto spaja karb sa cilindrom?Da je izbusim i gurnem crevo u tu rupu pa zalepim necim jel to?Posto ce klip u radu u nekim trenucima stvarati vakum,kad ode gore jel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Tako nesto ,bi trebalo uraditi.Nabavis sisicu  za luftiranje kocnica(ima po auto delovima) pa prema njoj probusis rupu na prirubnici lepo je zavrnes na nju nabodes crevo i gotovo.Valjalo bi je namazati po navoju nekim diht sredstvom pre zavrtanja a za prvu pomoc moze i super lepak. Ovo je sisica o kojoj pricam http://shop.avala.biz/product_info.php?cPath=74_16171&products_id=4231

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Nabavi samo sisicu i nije problem nikakav da resimo problem.Imam ureznik,imam burgiju i lepak za navoje.Bilo bi pozeljno da imas ili pozajmis busilicu i da ne vucem moju iz Barajeva. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Savane mislis da si me preduhitrio ali nisi,to sam juce vec radio,verovao ili ne:)Tako sam uspeo da upalim motor i da ga odrzavam da radi :)

 

Jel vidiš! :D

 

A sve ostalo posle toga je samo stvar prakse i dovoljnog ponavljanja :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da,na kraju postane refleksna radnja,samo izbusim rupicu na viziru za crevo,mozda bolje nego da busim one gume :)

 

A hvala vam jos jednom od sveg srca za savete,znao sam da ima neka fora,i citao nesto na netu al sve neodredjeno.

Brzi,imam busilicu to nije problem,al mi stvarno neprijatno da se cimas chak iz Barajeva zbog mene,ima da prevalis 80 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Pusti mi telefon na pp pa cemo se cuti..Ako nadjes nekog u komsiluku ko bi ti to uradio onda dobro.Lakse ti je tako i brze a ako ne zovi pa cemo nesto napraviti. :)

Ne znam u kom si delu Beograda ali ja svaki dan dolazim jer radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nisam u Bg,u Vinci sam,to zna da bude problem,osim ako ne odlazis iz iste :)Mislim da cu ja sam to da skarabudzim,znaci ona sisica,lepak za navoje,burgiju i busilicu imam.Imam tvoj broj:)A voleo bih da dodjes,onako nevezano(ako nemas pametnoga posla),da mogu nekog da ispitujem sta je ovo,a sta mu je ono:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam da li bi pomogla neka venturi pumpica. Kad kreneš da hvata vazduh i da pravi vakum ispod nje.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

postoje i električne vakuum pumpice ... kao za akvarije recimo ... a ima ih i na 12V  .. :D

 

ako ćemo već praviti sprdnju od motora ..  :lol3:  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Mogla bi ta pumpica,ko ga shisha(roknem je ispod sedista) samo ne smem da dodajem elektricne uredjaje,samo mi to fali i ovo sto je ima ne radi,tipa ne radi mi sirena dok ne upalim farove,tj radi al jedva se cuje,zaskripi nesto.Ima neke skroz misticne simptome,koji se pojavljuju i odlaze.Kad bi nesto jos povezo ko zna kakvi bi se novi simptomi pojavili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Dobar dan:)Ja danas ne radim pa mi dosadno.A nesto sam razmisljao,posto mi je sledece ulaganje u motor set lancanika i lanac(ako ne iskrsne neki djavo opet i zajebe me).Kod mene je prednji 13 a zadnji 39 zuba.Pa sad filozofiram,kad budem kupovao nove dal da uzmem isto,ili da povecam zadnji za 2 zuba.Posto me krajnja brzina interesuje ko semafori u GTA to nije problem ako se smanji.Mene zanima dal cu realno dobiti na startnosti,i koliko?Koliko ce mi to skratiti brzine,tj. dal cu nekad moci kvacilo pustiti da zivi?Prva brzina je vec neupotrebljiva,osim da krenes,a bojim se jedino da mi ne postane i druga takva ili preterujem?Hoce li dvotaktni motor postati zivlji u nizim obrtajima,taj efekat bih voleo da postignem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

konstrukcija 2T mašina je takva (postoje iznimke) da treba raditi na višim obrtajima .... i nije cilj prijenos posložiti tako da se ti voziš u niskim obrtajima ... 

 

na visokim obrtajima je bolje podmazivanje ... bolje iskorištenje snjese .... pravilniji rad .. itd itd ... ;)  .. uglavnom, 2T mašina je puno sretnija na visokim obrtajima ..  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Znam to,nije mi cilj da se vozam vecito u nizim,nego da i kad moram u nizim masina bude vrcavija.I startnija,kad kreces da jurne,to mi se svidja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja